Dodaj do ulubionych

Narkoman zdycha

18.03.20, 19:20
Rozpoczal sie kolejny masowy dodruk dolara dziś w nocy amerykański FED odpalił finansową broń atomową. Obniżyli stopy procentowe do zera, zlikwidowali rezerwę obowiązkową oraz obiecali wydrukować 700 mld dolarów, system sie wali, ale gawiedz bedzie zajeta wirusem, zamieniajcie papiery zwane pieniadzem na cos co ma REALNA wartosc


--
Optyka której nie znosi cenzura
pl.sputniknews.com
twitter.com/kacapmsk
alexjones.pl/
Obserwuj wątek
   • rosjaiswiat1 Re: Narkoman zdycha 18.03.20, 19:38
    paradist napisał(a):

    > Już ponad 82 ruble i rośnie.

    Wiec rosyjski budzet nie traci w rublach, chociaz cena ropy leci w dol A rosyjscy producenci patrza na kurs rubla w stosunku do dolara, i otwieraja szampana.
    jest oczywistym, ze zwykli Rosjanie tylko straca, w najblizszym czasie, ale w dluzszej perspektywie tylko zyskaja, bo dzieki wysokiemu kursu walut obcych w stosunku do rubla, beda miec prace, a wyjazdy za granice, w obecnej chwile, i tak nie wchodza w gre ze wzgledu na korona wirus. Wiec nie cisz sie.


    --
    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
   • elka-sulzerowa Re: A co najgorzej...... 18.03.20, 22:19
    rosjaiswiat1 napisał:

    > beda musieli w ciagu najblizszych 12 miesiecy znalezc 4.735 trln baksow, zeby
    > wykupic swoje wlasne papiery dluzne.
    >
    I to jest wlasnie to przyslowiowe wieko do trumny!
    To nie ropa czy paskudny wirus maci wyjatkowosc usraelskiego systemu.
    To nirwyobrazalny dlug robi spostoszrnie.
    Ziobanki moga sobie drukowac w nieskonczonosc ... tylko powiekszajac dlug dla latorosli wojciecha do splacenia.
    • rosjaiswiat1 Re: A co najgorzej...... 19.03.20, 20:34
     elka-sulzerowa napisała:


     > I to jest wlasnie to przyslowiowe wieko do trumny!
     > To nie ropa czy paskudny wirus maci wyjatkowosc usraelskiego systemu.
     > To nirwyobrazalny dlug robi spostoszrnie.

     Dlug rowniez nie jest niczemu winny. Winny jest system, oparty nie na tworzeniu co raz wiecej przy wykorzystywaniu tych samych resursow, czyli rozwoj intensywny, a tylko na tworzeniu co raz wiecej, poszerzajac pole dzialalnosci i angazujac co raz wiecej resursow. To rozwoj ekstensywny, i taki system nie jest niczym innym, jak tylko piramida. Czyli ci coi na gorze, tak zwany zloty miliard, moze zyc co raz lepiej nie dzieki swojej wytezonej prace, a tylko dzieki okradaniu co raz wiekszej ilosci krajow z tak zwanego trzeciego swiatu. W sumie na dzien dzisiejszy juz okradac nie ma kogo - jedni nie daja sie, a innym juz ostatnia koszule sciagneli. smile
     --
     https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
   • brat_kryzysa Re: A co najgorzej...... 19.03.20, 15:22
    narazie tym dodrukiem zmasakrowali inne rynki, inwestorzy uciekaja do bezpiecznych przystani , taka na krotka chwile jest doalr ale pozniej bedzie duzo gorzej

    --
    Optyka której nie znosi cenzura
    pl.sputniknews.com
    twitter.com/kacapmsk
    alexjones.pl/
  • mlody774 Re: Narkoman zdycha 19.03.20, 00:39
   Powiedzmy, ze wiecie, ze FED to prywatny bank i dochody idą prościutko po prywatnych kieszeni akcjonariuszy. No zapewne wiecie, ze nawet w XXI wieku(nie wspominając o poprzednich wiekach) o próbach nacjonalizacji prywatnych banków centralnych jak FED i walecznie z FED. Wiec jak to wszytko już wiece i od lat krytykujecie ten wyzysk, to czy 0% oprocentowanie nie przypomina wam nacjonalizacji tego banku(FED)? Bo w końcu jak byłoby i będzie oprocentowanie jak tak się stanie? Właśnie wypuszczane pieniądze do obiegu będą na 0% procent. Wiec o co wam chodzi? Czy to nie powód do radości? Moze Trump nawet odważy się spłacić zadłużenie narodowe? Z 0% oprocentowanie na pewno jest to możliwe. Wiec wkurzajcie się jak nie jesteście teraz w Stanach, bo wy tego nie macie poza Igorem jak jest w domu z rodakami(Putin już spłaci długi zachodnie do centralnych banków).
   • elka-sulzerowa Re: Narkoman zdycha 19.03.20, 00:41
    New York banking sources told me the truth: systemic risk became way more severe in 2020 than in 1979, 1987 or 2008 because of the hugely heightened danger that the $1.5 quadrillion derivative market would collapse.

    As the sources put it, history had never before seen anything like the Fed’s intervention via its little understood elimination of commercial bank reserve requirements, unleashing a potential unlimited expansion of credit to prevent a derivative implosion stemming from a total commodity and stock market collapse of all stocks around the world.
    • mlody774 Re: Narkoman zdycha 19.03.20, 00:57
     Chyba nie powiesz, ze im większe oprocentowanie tym jest lepiej bo chroni nas przed inflacja(co jest nieprawda, ale bankierzy tak twierdza). Stock market musi być w końcu z korygowany i mnie prywatnie już nudzi się na ta korektę czekać.
   • elka-sulzerowa Re: Narkoman zdycha 19.03.20, 00:54
    mlody774 napisał:

    Właśnie wypuszczane pieniądze do obiegu będą na 0% procent. Wiec o co wam ch
    > odzi? Czy to nie powód do radości? Moze Trump nawet odważy się spłacić zadłużen
    > ie narodowe? Z 0% oprocentowanie na pewno jest to możliwe. Wiec wkurzajcie się
    > jak nie jesteście teraz w Stanach, bo wy tego nie macie poza Igorem jak jest w
    > domu z rodakami(Putin już spłaci długi zachodnie do centralnych banków).

    Obecna sytuacja jest koronnym przykladem dlaczego narodowe banki nie powinny byc w prywatnych rekach - to jedno.

    Obecna sytuacja pokazuje do czego prowadzi wolnorynkowa zachlannosc przy jednoczesnym braku kontroli nad poczynaniami kreatywnych gangsterow. Bo kontrola jest zla i hamuje finansowy rozboj (pisownia celowa), gangsterka nas przekonywala. Niektorzy ich slowa brali jako testament, hahaha. Ja sie nie dalam nabrac, Igor tez pewnie nie - choc on nie w Ameryce.
    • mlody774 Re: Narkoman zdycha 19.03.20, 01:07
     Prezydent coś mówił o sprawdzeniu FED i może nacjonalizacji jakieś dwa lata temu. Czy obywatele tego kraju go poparli w tych darzeniach? Oczywiście było jak z JFK. Kompletnie go nie zrozumiano w tym temacie. Przestraszyły się wtedy jak i teraz tylko FED. Wtedy przestali mus podnosić oprocentowanie a teraz kompletnie je znieśli, aby nie stracić swojego biznesu z pieniędzmi.
     • elka-sulzerowa Re: Narkoman zdycha 19.03.20, 01:25
      Milosciwie nam panujacy duzo mowi I czesto od rzeczy ... co czesto prowadzi do paradoksalnych sutuacji kiedy jego wypowiedzi musza byc korygowane przez rzadowuch "szpecow".

      Milosciwie nam panujacy czesto mowi jedno a wprowadza w zycie to co mu zakulisowa waadza duktuje i co czesto okazuje sie byc sprzecznym z tym co on mowil. Ale to jest chyba jakas przyleglosc usraelskich prezydentow ... 🤔
   • rosjaiswiat1 Re: Narkoman zdycha 19.03.20, 20:38
    mlody774 napisał:

    > Powiedzmy, ze wiecie, ze FED to prywatny bank i dochody idą prościutko po prywa
    > tnych kieszeni akcjonariuszy.


    A Ty, mlody, znow o tym, jak FED okrada biednych Amerykanow. I piszesz zawsze o nim tak, jakby FED napadl na biedne USA, podbil i okupuje po dzien dzisiejszy. Otoz, FED jest calkowicie logicznym koncem rozwoju kapitalizmu, i dlatego on padnie wraz z systemem kapitalistycznym. czytaj Marksa, naprawde bedziesz lepiej rozumiec kraj, w ktorym mieszkasz.
    --
    https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
    • mlody774 Re: Narkoman zdycha 20.03.20, 02:34
     Igor, chyba wiesz, ze Marks był ulubieńcem banksterow? Tak, należy oddać wszelka władze komitetowi centralnemu, bo on wie najlepiej. A jak się ktoś z tym niezgadzań to k.le w łeb, bo przecież każdy wie, ze ci lewacy "są lepsi" od każdego kapitalisty krwiopijcy. Nie wiem co tobie zrobili, ze uważasz, ze każdy człowiek musi być kierowany i kontrolowany.
     • boavista4 Re: Narkoman zdycha 20.03.20, 04:40
      FED nie upadnie, bo nie jest bankie,m , ale rzadem, ktory zdolny do przeksztalcenia sie w kazda forme ustroju. Jedyne co FED jest cecha tego rzadu, to jego ukryty i etniczny monolit, ktory jest niemozliwy do spenetrowania. Gloria in excelsis FED !
      • elka-sulzerowa Re: Narkoman zdycha 20.03.20, 12:08
       boavista4 napisał(a):

       > FED nie upadnie, bo nie jest bankie,m , ale rzadem, ktory zdolny do przeksztal
       > cenia sie w kazda forme ustroju. Jedyne co FED jest cecha tego rzadu, to jego u
       > kryty i etniczny monolit, ktory jest niemozliwy do spenetrowania. Gloria in e
       > xcelsis FED !

       Otoz to! FED nie jest bankiem.
       FED jest "rzadem", dodajmy niewybieralnym ...w sklad ktorego wchodzi kilka ogromnych bankow , tj. klasy kapitalistow .... a nie przedstawiciele szerokiego spoleczenstwa.
       FED zostal stworzony by dogladac interesow "zlotych miliardowcow" tj. klasy kapitalistow i nikogo innego. Lata wielkiej depresji sa tego doskonalym przykladem.

       Ten zakulisowy "rzad" jest narzedziem systemu ktory, jak pisze Igor, jest wadliwy, bo nastawiony jest tylko na tworzenie przyrostu kapitalu a tu sie okazuje ze kapitalu nie da sie tworzyc w nieskonczonosc.
       • mlody774 Re: Narkoman zdycha 20.03.20, 12:59
        FED jest bankiem prywatnym, który ma wyłączność na kontrole wypuszczanych pieniędzy(jak Narodowy Bank Polski i inne) do obiegu i tym steruje cala ekonomie kraju. Z powodu tego ostatniego, często szantażuje rzad(jak prezydent slaby do których nie należy Trump), ze w przypadku sprzeciwu oni podniosą oprocentowanie. Tak w czasie kryzysu 1929 to wyraźnie można było zaobserwować, bo sami spowodowali wielka depresje podnosząc oprocentowanie co uniemożliwiło spłacanie kredytów zaciągniętych na inwestowanie na giełdzie przez inwestorów prywatnych i poza grupa banksterow z FED. Ale jedno jest pewne, ze można stworzyć równoległy bank do FED i tam zaciągać kredyty państwowe (zrobił to JFK) i można znacjonalizować prywatny bank centralny (zrobił to: Adolf, Libia, Irak, Iran, po części FR itd). Wszyscy w Stanach co roku na Święta Bożego Narodzenia mamy oglądać film o dobrym bankierze, który dbał o biednych itd. Oczywiście takiego czegoś niema u żadnego z bankierów. Czy są z centralnego czy z lokalnego, zawsze maja na względzie własny biznes i tak jest wszędzie na świecie(tak było i w komunie zatwierdzonej przez MARKSA z Igora wypowiedzi). Wiec nie przypisujcie jakiś specjalnych cech ideologicznych do FED.
     • rosjaiswiat1 Re: Narkoman zdycha 20.03.20, 20:39
      mlody774 napisał:

      > Igor, chyba wiesz, ze Marks był ulubieńcem banksterow?

      Nie, mlody, ja tego nie wiem. Roiwniez tego nie wiedza banksterze, jak i sam Marks tego nie wiedzial. Nie wiedzialby i Ty, gdyby wiedzial co pisal Marks, i na czym polegalo jego uczenie. Twierdzic, ze bankiery lubia Marksa, to tak samo jak twierdzic, ze oszusci lubia tych, kto pokazuje swiatu, jak oni oszukuja.
      Otoz, Mlody, Marks opisal dokladnie mechanizm, dzieki ktoremu dziala kapitalizm, i pokazal te sposoby, dzieki ktorym banki oszukuja cale narody. Zauwaz, on nie uczyl ich temu, a tylko opisal, co oni robia.
      Mlody, zanim Ty nie przeczytasz najwazniejsze dzielo Marksa, nie widze sensu z Toba dyskutowac na tematy, o ktorych Ty nie masz bladego pojecia. Ty nie odrozniasz tego, czym jest ekonomia, a czym jest ekonomika, a to podstawa. Ty nie przezytales zadnego dziela marksa, ale uwazasz, ze jestes ekspertem od Marksa. Ja czytalem Marksa, i dosc dobrze wiem na czym polega jego teoria, i to mnie pozwola widziec dzien dzisiejszy o wiele bardziej skomplikowanym, niz Tobie.
      --
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
      • mlody774 Re: Narkoman zdycha 20.03.20, 22:30
       Naprawdę, on to opisał? No to napisz jak banki oszukują. Tobie się tylko wydaje ze on to napisał i innym ma się tak wydawać. Ale proszę napisz jak banki oszukują. Jak wiesz on to napisał zanim powstały FED w1913 roku. Jóź jestem gotowy. Pisz.
       • mlody774 Re: Narkoman zdycha 21.03.20, 02:06
        Igor w oczekiwaniu na banksterskie oszustwa skracam sobie czekanie:
        www.youtube.com/watch?v=-a6P1TBV5iM&list=RDMM-a6P1TBV5iM&index=1
        I wiem ze nie musisz przepisywać całej książki, bo można je opisać w paru zdaniach. Te prawdziwe oczywiście, ale te nie dały by mu aprobaty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka