Dodaj do ulubionych

Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa

26.03.20, 13:25
Dzialania bojowe juz tocza sie na fronatach surowcowym i informacyjnym.. Nastepnym bedzie front finansowy, i to na tym froncie bedzie rozegrana najciezsza walka.
Start do rozpoczecia dzaialan "bojowych" dala epidemia koronawirusa. O czym ja juz pisalem wczesniej.
Na samym poczatku Rosja uderzyla w handel ropy, ktory jest podstawa potegi finansowej systemu, zbudowanego na petrodolarze. O tym juz wiele pisalo sie na forum, wiec nie bede powtarzac sie.
Obecnie my znajdujemy sie na etapie, gdzie najwazniejszym jest front informacyjny. To dzis Rosja stara sie wygrac walke o rozumy swaitu. W watku Waltera "Pomoc" ja napisalem w poscie, adresowanym do Ewy takie slowa:
"Okazuje sie, ze Rosja jest bardzo dobrym uczniem w prowadzeniu wojny informacyjnej, i przerosla swojego nauczyciela (USA).
Otoz, samoloty polecieli okrezna droga, nikt nie pytal pozwolenia u krajow europejskich, ktore leza na najkrotszej trasie przelotu. Jednoczesnie w siec byla wrzucona informacje, ze kraje europejskie nie dali pozwolenia na przelot najkrotsza trasa. I co wazno, zadnej informacji oficjalnej, i nawet tweet Puszkowa nie jest firmowany jakims oficjalnym urzedem, a tylko to jest prywatne konto jednego z rosyjskich politykow. Reszta robi sie sama. Wlosi podziwiaja Rosje, i przeklinaja kraje europejskie, ktore nie przyszli z pomoca same, i chcieli przeszkodzic robic to Rosji, a jesli do tego dodac "kradziez" chinskich masek, to obraz jest taki, jaki i trzeba bylo namalowac."

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,169618337,169618337,Pomoc.html?p=169629559
Dzis moge juz z pelna stanowczoscia stwierdzic, ze wszystko co pisalem, okazalo sie calkowicie zgodne z rzeczywistoscia. Puszkow wykonal zadanie, i wrzucil w przestrzen informaccyjna najzwyklejszy fake, o czym moze przekonac sie kazdy, ktojest gotow stracic pare minut swojego zycia.
Wystarcze odszukac tweet Puszkowa w googlach, w ktorym on oskarzyl bezpodstawnie Polske:

www.google.ru/search?newwindow=1&sxsrf=ALeKk00oqTsMWf-tfqCib8YswXiWiE8OBQ%3A1585211971452&ei=Q2p8Xr-gG9C_gQaI966ADQ&q=пушков+твиттер+польша&oq=пушков+твиттер+пол&gs_l=psy-ab.1.2.33i160l3.8890.19489..22029...0.2..0.120.587.4j2......0....1..gws-wiz.......0i71j35i304i39j0i22i30j0i13i5i30j35i39.D0KyZ_MluBo
Widzimy potrzebny nam tweet ktory i otwieramy::
twitter.com/Alexey_Pushkov/status/1242166190711111683
I co widzimy? Ten Tweet jest niedostepny. Czyli zostal usuniety.
Sprawdzamy, czy to jest ten sam tweet. Dlatego klikamy na stronie google z odszukanym tweetem na strzalke obok napisu status, po czym nam okaze sie komunikat kopia, i po kliknieciu na ten komunikat otworzy sie zachowana kopia usunietego tweetu Puszkowa:
webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:R_1DhH2Vp3UJ:https://twitter.com/Alexey_Pushkov/status/1242166190711111683+&cd=1&hl=ru&ct=clnk&gl=uk
Wiec juz wszystko wiemy - nie bylo zadnej odmowy, poniewaz nie bylo zadnej prosby o zgode, a ten tweet byl tylko jednym z elementow wojny informacyjnej
Opisalem to wszystko dlatego tak dokladnie, zeby forumowicze wiedzieli - w necie nic nie ginie bez sladu, i jesli wy cos usuneli ze swojej strony, to nie znaczy, ze usuneliscie na zawsze i ostatecznie. Wiec zachowujciie ostroznosc - Wielki Brat caly czas was sledzi i wszystko notuje smile

Teraz moze postaram sie przewidziec, jak bedzie toczyc sie walka na froncie finansowym. zrobie to na przykladzie handlu ropa, bo tak sadze, ze wlasnie handel tym surowcem jest najwazniejszym elementem wojny finansowej, i jesli Rosji uda sie tu wygrac, to dalej juz bedzie z gorki, to taki Stalingrad.
Otoz, czym jest handel ropa w systmie opartym na petrodolarze?

Ponad 80 % sprzedawanej i odsprzedawanej na globalnym rynku ropy naftowej to opcje i kontrakty terminowe (option i futures) na 1-6 miesiecy, a w rzeczywistosci to sa zwykle papierki . Oznacza to, ze nie jest sprzedawany konkretny towar , w naszym przypadku ropa naftowa, ale oczekiwania na jego wartosc w wyznaczonym terminie u spekulantow gieldowych. ktore reaguja nie na podstawowe dane, zwiazane z podaza i konkretnym zapotrzebowaniem na ten surowiec, a tylko na "gorace wiadomosci", najczesciej fałszywe i "ukierunkowane" na potrzebne trendy na gieldzie. Wiec na gieldach nie sprzedaje sie fizyczna ropa, a tylko papierowa, i to wlasnie dzieki gieldom, na ktorych ta sama "ropa" sprzedaje sie i odsprzedaje sie wielokrotnie, ksztaltuje ceny ropy fizycznej, zdecydowana wiekszosc ktorej sprzedaje sie nie na gieldacch, a na podstawie wieloletnich kontraktow, w ktorych zaznaczono, ze cena musi byc "rynkowa" na moment dostarczenia do odbiorcy. Wiec realna cena fizycznej ropy nie ma nic wspolnego z rynkiem, a tylko zalezy od manipulacje tych, kto tym calym "balaganem" zarzadza. Obecnie zarzadzaja USA, i to od nich zaley w duzym stopniu jaka cena bedzie na ten surowiec, a co za tym idzie, na wszystko.
Wiec chyba kazdemu teraz jest jasno, dlaczego Rosja postanowila zmienic zasady gry, doprowadzajac do obwalu hanel ropy. I jestem pewien, ze zrobila to wraz z Chinami i Saudami, bo bez saudow to nie udaloby sie. Oni odegrali swietnie swoja role, i nie przypadkowo USA to groza Saudom, to staraja sie ich zwervowac na swoja strone, i gdyby nie Chiny, ktore sa ich najwiekszymi klientami, to nie byloby zadnego problemu Amerykanom uciszyc w dwa migi saudoww, ale gdy za saudami stja Chiny i Rosja, to zadanie jest niezwykle trudne dla waszyngtonu.
Zobaczym co z tego wyjdzie, do konca walki jest jeszcze bardzo daleko, i wszystko moze sie zdarzyc.

p.s. znow moj post okazal sie baaaaardzo dlugi, ale mam nadzieje, ze znajdzie sie para forumowicze, ktorym starcze cierpliwosci doczytac do koca smile

--
https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
      • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 15:32
        brat_kryzysa napisał:

> Z Puszkowem to samo pomyślałem, jest teraz głośno, rosyjskiego ministra MSW woł
        > ają na dywanik, tym lepiejwink

A ja o tym wiedzialem na samym poczatku, a Ty poczules sie urazonym, gdy ja to pisalem. Ale nie mam zadnej satysfakcji z tego, ze mialem racje, a tylko po raz kolejny zwracam Twoja uwage na to, ze 90% informacji, ktora krazy w necie, to fake, wiec sprawdzaj zanim wrzucasz na forum, a jesli juz musisz, to zaznaczaj, ze zrodlo nie jest Tobie znane.

--
        • berek_p Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 16:02
          Rosja zastosowała rachunek prawdopodobieństwa wiedząc iż reakcja na przelot wojskowych jednostek nad Polską,Czechami,Niemcami wywoła trzęsienie na szczytach władzy w tych krajach.
          Następnym razem powinni przed IL76 wysłać Tu160 a nikt nie odważy się wydać odmownej decyzji.
          • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 16:59
            berek_p napisał:

> Rosja zastosowała rachunek prawdopodobieństwa wiedząc iż reakcja na przelot woj
            > skowych jednostek nad Polską,Czechami,Niemcami wywoła trzęsienie na szczytach w
            > ładzy w tych krajach.

Jestem pewien, ze bylo wszystko o wiele prosciej, Rosja w ogole nie brala pod uwage przelot nad tymi panstwami.

> Następnym razem powinni przed IL76 wysłać Tu160 a nikt nie odważy się wydać odm
            > ownej decyzji.

Nastenym razem moze okazac sie potrzeba wyslac pomoc do Polski smile

--
            • berek_p Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 17:40
              Nad tym pomyślałem na samym początku lecz Polish wadza ma oczy skierowane na przyjaciela zza oceanu. I niczym Hercules obroni kraj nadwiślański przed nieszczęściami.
              Na ten przypadek należy zwrócić uwagę iż duża część Polaków pracuje za granicą. A w samej Warszawie sporo ludzi z Chin.
              • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 18:01
                berek_p napisał:

> Nad tym pomyślałem na samym początku lecz Polish wadza ma oczy skierowane na pr
                > zyjaciela zza oceanu. I niczym Hercules obroni kraj nadwiślański przed nieszczę
                > ściami.

Ten Hercules juz sam wkrotce bedzie potrzebowac pomocy:

Coronavirus: 'Hell' at New York's COVID-19 ground zero

news.sky.com/story/coronavirus-hell-at-new-yorks-covid-19-ground-zero-11963761
                Ciekawo, do kogo o pomoc zwroca sie?

--
          • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 19:20
            brat_kryzysa napisał:

> A ja lubię wywoływać mały brain storm,

Ale to musi miec jakis sens.

> Jeszcze nie jeden wątek uświadczysz o umierającym Putinie lub padającej Rosji ;
            > )

Zeby tylko to nie bylo podobne do tych bzdetow, ktore tasmowo produkuja na smietniku "Swiat" smile

--
      • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 16:19
        eva15 napisała:

> Z tego co czytałam ostatnio, to USA zabiegają usilnie o stworzenie czego w rodd
        > zaju aliansu producentów ropy z A. Saudyjską.

Dla mnie to nie nowosc..

>USA mają po swojej stronie silne
        > (dosłownie) argumenty, których Rosja i Chiny nie mają.

I jakie to sa silne (doslownie) argumenty?

--
          • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 19:28
            eva15 napisała:

> Igor, przecież sam wiesz, o co chodzi. USA grają rolę ochroniarza A.Saud.

Ale przed kim obecnie USA saudow bronia? Przed soba czy Izraelem?

> Poza tym całe uzbrojenie A. Saud. jest amerykańskie i działa tylko na rozkaz USA.

Ewa, to nie jest do konca tak. Owszem, skomplikowany skomputeryzowany sprzet ma "wkladki" amerykanskie, ale taki sprzet nie jest konieczny w walkach plemiennych, a w walce z USA czy Izraelem to i tak nie ma zadnego znaczenia, ze wzgledu przytlaczajacej przewagi tych ostatnich. A na taki atak Amerykanie odwaza sie tylko w ostatecznosci, wiedzac dobrze, ze caly BW wstanie przeciwko nim i Izraelowi. Moze warto przypomniec w tej chwile fakt, ze nawet obecnosc amerykanskiej bazy w SA bylo ogromnym problemem politycznym, w zwiazku z tym w 2003 roku Amerykanie musieli swoja baze tam zlikwidowac, Bo SA to Mekka, a tego Amerykanie nie moga nie brac pod uwagee.

--
            • eva15 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 20:01
              USA bronią rzekomo przed Iranem a może i ... Rosjąsmile, kto wie, co onitym Arabom wbijają do głów.

Gdyby USA zaatakowały A.S. bardzo wątpię, by cały BW stanął w obronie, mimo że jest tam Mekka. Ale nawet gdyby stanął, byłby tak samo rozgromiony jak w 1967 przez Zydów.
              • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 20:15
                eva15 napisała:

> USA bronią rzekomo przed Iranem a może i ... Rosjąsmile, kto wie, co onitym Arabo
                > m wbijają do głów.

Saudowie doskonale rozumia sie z Moskwa, i jestem pewien, ze nie da sie im wbic w glowe to, co Ty sugerujesz.

> Gdyby USA zaatakowały A.S. bardzo wątpię, by cały BW stanął w obronie, mimo że
                > jest tam Mekka. Ale nawet gdyby stanął, byłby tak samo rozgromiony jak w 1967
                > przez Zydów.

Ewa, jest oczywistym, ze bylby rozgromiony, ale jaki cel mieliby USA w rozgromieniu calego BW i co wazne - jaki pretekst do ataku na caly BW, zwlaszcza w tych czasach? A utrzymac go pod swoim kontrlem oni wtedy nie mieliby zadnych szans. Oni nie sa wstanie utrzymac stosunkowo maly Irak, a gdy caly BW wstanie przeciwko nim, to Amerykanie beda musieli uciekac z BW tak, jak w swoim czasie z Wietnamu.
                Ewa, nie maja USA obecnie zadnych silnych argumentow po swojej stronie. Mieli wtedy, gdy ich rynek byl najwazniejszym dla saudow, obecnie to juz radykalnie zmienilo sie. Militarne argumenty calkowicie zepsuja wizerunek Ameryki w swiecie muzulmanskim.

--
      • monalisa2016 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 18:12
        eva15 napisała:

> Z tego co czytałam ostatnio, to USA zabiegają usilnie o stworzenie czego w rodd
        > zaju aliansu producentów ropy z A. Saudyjską. USA mają po swojej stronie silne
        > (dosłownie) argumenty, których Rosja i Chiny nie mają.

............................
        Media pisza duzo co mija sie z rzeczywistoscia.
        Co oznaczaloby zmniejszenie wydobycia ropy w obecnym czasie, czasie gdzie podaz wydrukowanego pieniadza jest ogromna niepokrywajaca sume wyprodukowanych towarow?
        Wzrost cen energii na rynku w obecnym stanie swiatowej gospodarki spowodowaloby jeszcze wieksza recesje jaka juz i tak jest zapowiadana przy niskich cenach ropy.
        Nie sadze by to bylo obecnie w interesie Trumpa ktory chce wygrac druga prezydencka kadencje.
        To ze maistreamy sa przeciw Trumpowi, Putinowi, ... wiec pisza to co im brak intelektu czyli durnota do glow wtloczy.

--
        Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
        www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
    • rosjaiswiat1 Taka ciekawostka 26.03.20, 17:06
      Ja juz wspominalem na forum, ze Chiny zwiekszyli import ropy od poczatku roku, ale nie wiedzialem skad te zwiekszone dostawy pochodzili. Dzieki reuters juz wiem, oni pochodza z Rosji:
      China buys record volume of Russian oil as European demand dives: traders

--
      • boavista4 Re: Taka ciekawostka 26.03.20, 17:18
        WHO scientists have said, we will all die. But it's still nothing because Mrs. Małgorzata Rozenek is experiencing a drama related to taking quarantine. The celebrity has not been at the hairdresser for a long time, her eyebrows are already growing on the forehead, it is also bad with a manicure, and eyelashes are a great drama!

• lubat Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 17:24
      Teza śmiała, tylko nie wiem, na ile realna. Może szanse by były większe, gdyby UE nie tyle nawet się przyłączyła do "koalicji", ale choćby bardziej zadbała o własne interesy. Na początek by wystarczyło rozliczać swoje transakcje w swojej walucie, a nie w dolarach.

PS. Jestem nieco zdziwiony, że na forum RiŚ nie ma żadnej wzmianki, nie mówiąc o dyskusji, na temat wczorajszego orędzia prez. Putina. Mnie się wydaje, że to nie była taka rutynowa pogawędka. "Demokratyczne i wolne" media zauważyły z tego 20-minutowego przemówienia tylko to, że odkłada się konstytucyjne głosowanie na późniejszy. A tam było bardzo dużo o sprawach ekonomicznych, których istotę trudno mi ocenić. W jednej sprawie Putin jakby podniósł głos, kiedy mówił, że obłoży się podatkiem 15% "oszczędności" wywożone z Rosji przez tzw. inwestorów. Dotychczas płacą 2%, a zwykły pracownik 13%.

PS 2. Dzisiaj przypada 20. rocznica wyboru WWP na prezydenta RF. Podobno czyta nasze forum, więc wszystkiego najlepszego, Gospodin Priezidientwink
      • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 26.03.20, 17:57
        lubat napisał:

> Teza śmiała, tylko nie wiem, na ile realna.

Smiale tezy zwasze wydaja sie nierealne, ale to oni kieruja rozwojem naszej cywilizacji.

>Może szanse by były większe, gdyby
        > UE nie tyle nawet się przyłączyła do "koalicji", ale choćby bardziej zadbała o
        > własne interesy. Na początek by wystarczyło rozliczać swoje transakcje w swojej
        > walucie, a nie w dolarach.

Unia nie jest producentem surowcow, wiec jeej rola w tym przypadku nie jest wielka, ale masz racje, byloby dobrze, zeby calosc swojego importu rozliczala w Euro, i to ona robilaby bardzo chetnie, ale w handlu sa zawsze dwie strony, jedna kupuje, a druga sprzedaje. Wiec to sprzedajace do tej pory byli zintersowani w rozliczaniu w dolarach. Unia do rozliczenia w Euro jest gotowa od dawna, i bardzo chetnie to robi przy kazdej okazji.

> PS. Jestem nieco zdziwiony, że na forum RiŚ nie ma żadnej wzmianki, nie mówiąc
        > o dyskusji, na temat wczorajszego orędzia prez. Putina.

Spoko, juz kolejny watek sie szykuje smile

--
    • rosjaiswiat1 Troche historii :-) 26.03.20, 17:47
      Poniewaz dzieki temu, ze zostali zawieszone wszystkie loty, a wlasnie dzis mialem wyleciec do Polski, z okazji czego w swoim czasie zarezerwowalem sobie kilka dni urlopu w prace, ja nie mam nic do roboty, oprocz spaceru z psem, wiec mam sporo wolnego czasu, a co za tym idzie, troche mnie nudzi sie smile
      Ale nie o tym ten post.
      otoz, chcialem przypomniec, a moze dla kogos to bedzie cos nowego, o tym, jak powstal petrodolar, i dlaczego jest tak wazno dla krajow-producentow ropy wyslac go do lamusu.
      Wiec:
      Miejsce: Arabia Saudyjska. 1974 rok.
      Po wojnie arabsko-izraelskiej z 1973 r. i powstalym na jej fali swiatowego kryzysu energetycznego (ceny ropy wtedy wzrosly 4 razy w ciagu kilku miesiecy) odbyly sie potajemne rozmowy owczesnego sekretarza stanu USA Henry ' ego Kissingera, i jesli nie myle sie przyszlego ministra finansow Williama Simona z saudyjskim krolem. Doszlo do porozumienia miedzy USA i Arabia Saudyjska, ze ta ostatnia bedzie sprzedawac swoja rope wylacznie za dolary,a Waszyngton obiecal, ze umiesci te dolary w amerykanskim systemie bankowym.I co wazniejsze, Amerykanie zobowiazali sie do zaopatrywania Arabii Saudyjskiej w nowoczesna bron, ktora bedzie oplacana za pomoca dolarow uzyskanych od sprzedazy ropy i nie dopuszczania do jakichkolwiek atakow pod jej adresem ze strony Izraela, a takze przymykanie oczy na to, ze Saudowi nawet nie wiedza czym sa prawa czlowieka. Tak powstal petrodolar, przy pomocy ktorego USA stali nie tylko bez zadnego umiaru produkowac swoja walute, a i calkowicie kontrolowac swiatowy handel ropa i jej cene. I nawet potezny ZSRR byl zmuszony przestrzegac te nowe reguly, chociaz z drugiej strony nie bardzo z tym chcial walczyc, bo wiekzosc ropy eksportowalo sie do krajow nalezacych do obozu socjalistycznego za ruble, a gdy wyszedl ze swoja ropa na swiatowy rynek, to ceny byli tak wysokie, ze nie bylo sensu narzekac.
      Dzis wydaje sie, ze petrodolar ma tak mocna pozycje, ze nie da sie go ruszyc, tym nie mniej szansa jest, i to bardzo realna. Bo jest cos, co robi petrodolar nie tak mocnym, jakim on wydaje sie.
      Bo sila petrodolara nie w sile gospodarczej USA, a tylko w ropie, i gazie rowniez, ktore wydobywaja sie na calym swiecie. Dopoki nie bylo COVID - 19 bylo trudno gwaltownie obruszyc ceny i wprowadzic chaos na gieldach, gdzie kroluje petrodolar i gdzie ksztaltuja sie cena ropy i posrednio gazu. To USA decydowali o tym, kiedy ropa ma byc tania, a kiedy droga. Tym razem o tym, jaka cena ropy bedzie, zadecydowali inni. Rosja odmowila zmniejszenie produkcj ropy, Saudowie zagrozili, ze zaleja swiat tania ropa, Chiny zaczeli walczyc z koronawirusem, i powszechnie w swiadomosci utkwilo, ze Chiny gwaltownie zmniejszyli zakup ropy, chociaz rzeczywistosc byla calkiem inna, i mamy to, co mamy - cena ropy,po raz pierwszy od bardzo wielu lat, zostala ustalana nie przez USA, a przez tych, kto ta rope wydobywa. To bardzo wazny krok w zwalczaniu petrodolara, ale nie ostatni.
      --
    • eva15 Igor, pomocy!!!!!! 26.03.20, 20:27
      rosjaiswiat1 napisał:

> Dzis moge juz z pelna stanowczoscia stwierdzic, ze wszystko co pisalem, okazal
      > o sie calkowicie zgodne z rzeczywistoscia. Puszkow wykonal zadanie, i wrzucil w
      > przestrzen informaccyjna najzwyklejszy fake, o czym moze przekonac sie kazdy,
      > ktojest gotow stracic pare minut swojego zycia.
      > Wystarcze odszukac tweet Puszkowa w googlach, w ktorym on oskarzyl bezpodstawni
      > e Polske:
      >
      > www.google.ru/search?newwindow=1&sxsrf=ALeKk00oqTsMWf-tfqCib8YswXiWiE8OBQ%3A1585211971452&ei=Q2p8Xr-gG9C_gQaI966ADQ&q=пушков+твиттер+польша&oq=пушков+твиттер+пол&gs_l=psy-ab.1.2.33i160l3.8890.19489..22029...0.2..0.120.587.4j2......0....1..gws-wiz.......0i71j35i304i39j0i22i30j0i13i5i30j35i39.D0KyZ_MluBo

> Widzimy potrzebny nam tweet ktory i otwieramy::
      > twitter.com/Alexey_Pushkov/status/1242166190711111683

> I co widzimy? Ten Tweet jest niedostepny. Czyli zostal usuniety.
      > Sprawdzamy, czy to jest ten sam tweet. Dlatego klikamy na stronie google z odsz
      > ukanym tweetem na strzalke obok napisu status, po czym nam okaze sie komunikat
      > kopia, i po kliknieciu na ten komunikat otworzy sie zachowana kopia usunietego
      > tweetu Puszkowa
      :
      > webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:R_1DhH2Vp3UJ:https://twitter.com/Alexey_Pushkov/status/1242166190711111683+&cd=1&hl=ru&ct=clnk&gl=uk

Nijak nie mogę znaleźć obok napisu "status" strzałki pod którą jest komunikat "kopia".
      • rosjaiswiat1 Re: Igor, pomocy!!!!!! 26.03.20, 20:52
        eva15 napisała:

> Nijak nie mogę znaleźć obok napisu "status" strzałki pod którą jest komunikat
        > "kopia".

Chetnie Tobie pomoge.
        Otoz, gdy otworzy sie moj pierwszy link, to otworzy sie strona przegladarki google, ktora bedzie wygladac tak:
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/MMA6UiEAi7YXC4UE9X.png

To co wazne, czyli wspomnaiana strzalka, zostala zaznaczona ptrzez mnie na czerwono kolkiem.
        Gdy klikniesz na ten znaczek (stralke), to pojawi sie komunikat, ktory ja zaznaczylem czerwonym prostokatem:
        https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/vPmQA4rQTEytQXkdUX.png

Musisz kliknac na ten komunikat, i otworzy sie Tobie zachowana kopia usunietego tweeta. Mam nadzieje, ze teraz nie bedzie to dla Ciebie trudne.

--
        • eva15 Re: Igor, pomocy!!!!!! 26.03.20, 21:56
          Dziękuję Ci bardzo. Błąd był mój,ja naciskałam na to miejsce prawą myszą i wtedy pokazuje się co innego.
          Jak nacisnęłam lewą myszą pokazał się "Im cache" i to było to, o co chodzi, czyli to co u Ciebie jest jako "kopia". Dzięki jeszcze raz.
    • rosjaiswiat1 O co chodzi Brytyjczykom? 26.03.20, 22:06
      Przypadkowo, szukajac informacje o zmianach w przegladach samochodowych zwiazanych z epidemia, trafilem na oficjalnej stronie brytyjskiego rzadu informacje o koronawirusie:
      www.gov.uk/guidance/high-consequence-infectious-diseases-hcid#status-of-covid-19
      I wiecie co z tej informacji wynika? Okazuje sie, ze jeszcze 19 marca biezacego roku COVID-19 zostal uznany, na podstawie badan 4 panstw, ze nie moze byc uwazany za chorobe zakazna z powaznymi skutkami.

Jak sadzicie, co to znaczy? Czy rzeczywiscie lekarze uwazaja, ze to nie jest cos powaznego, i tylko politycy, pod wplywem opinii publicznej, nakrecana przez media, robia to, co od nich oczekuje sie.

--
      • monalisa2016 Re: O co chodzi Brytyjczykom? 26.03.20, 22:34
        Nieoficjalny szef WHO & Co na pewno sie uciesza, wpadna niemale sumki do ich kieszeni.

--
        www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
        • monalisa2016 Re: O co chodzi Brytyjczykom? 27.03.20, 00:46
          monalisa2016 napisał(a):

> Nieoficjalny szef WHO & Co na pewno sie uciesza, wpadna niemale sumki do ich ki
          > eszeni.
          >
          Male wyjasnienie do nieoficjalnego szefa WHO

David Rockefeller pozegnal sie z tym swiatem w jego slady poszedl Bill Gates z swoja zona, nieoficjalnymi szefem WHO jest obecnie wlasnie Bill z swoimi fundacjami, a nie obecna marionetka z watpliwa przeszloscia.
          Od lat obserwuje sie z jakimi "makami" znaczy niezbyt chlubna przeszloscia obsadzalo sie najwyzsze stanowiska organizacji swiatowych (ONZ, WHO, EZB, IWF, EU, ..., itd) teraz zbierami zniwo tego co nasze elity nam zgotowaly.

--
          • monalisa2016 Re: O co chodzi Brytyjczykom? 27.03.20, 19:12
            monalisa2016 napisał(a):

> David Rockefeller pozegnal sie z tym swiatem w jego slady poszedl Bill Gates z
            > swoja zona, nieoficjalnymi szefem WHO jest obecnie wlasnie Bill z swoimi funda
            > cjami, a nie obecna marionetka z watpliwa przeszloscia.

Ot taka mala ciekawostka. smile

en.wikipedia.org/wiki/International_Health_Division

Poza tym polecam.

www.youtube.com/watch?v=ZGfQo44GSmA&feature=push-u-sub&attr_tag=g_JyN0UhjPqohQTU%3A6

--
        • rosjaiswiat1 Re: O co chodzi Brytyjczykom? 26.03.20, 23:35
          eva15 napisała:

> Sądzisz, że to jakiś spisek przeciw ludzkości?

Mnie wszystko na to wskazuje. Tylko nie przeciwko ludzkosci, a kazda ze stron probuje cos z tego ugrac dla siebie. Wczoraj w rosyjjskiej TV wystepowal sinolog , ktory jest na biezaco w sprawach Chin, otoz on powiedzial, ze cala sprawe z tym wirusem rozdmuchala opozycja w Chinach, majac na celu obalic obecny rzad. Dzialali w porozumieniu z USA. Ale chinskie wladze dosc szybko to odkryli, i postanowili wszystko obrocic na swoja strone, biorac sprawe w swoje rece.. Nu a dalej juz poszlo jakby swoja droga, obejmujacc co raz wiecej panstw. To tlumaczyloby spokoj Rosji i proba Wielkiej Brytanii nie uczestniczyc w tym wszystkim, byc moze dlatego, ze UK nic tu nie moze ugrac. Ale Boriska musial ulec, i UK juz dolaczyla sie do grupy krajow, ktore graja w ta sama gre.

--
              • rosjaiswiat1 Droga Ewa..... 27.03.20, 00:28
                Gdyby ja znalem odpowiedzi na wszystkie pytania, to nie bylby administratorem forum, ktory sam zalozylem na platformie gazety. pl, a administratorem calego swiatu. Wkleilem oficjalne stanowisko rzadu UK w sprawie tego wirusa, gdzie czarnym na bialym napisano: "

"They have determined that several features have now changed; in particular, more information is available about mortality rates (low overall)," (tlumacze dla innych, bo wiem, ze angielski znasz: "Stwierdzili, ze kilka cech sie teraz zmienilo; w szczegolnosci dostepne sa wiecej informacji o wskaźniku smiertelnosci (na ogol niski)
                Wiec co mam sadzic? Tylko to, ze nas robia w bambuka, ale dlaczego w tym uczestnicza tak wiele roznych panstw, moge tylko domyslac sie, ale bez zadnej pewnosci.

--
                  • rosjaiswiat1 Re: Droga Ewa..... 27.03.20, 00:50
                    eva15 napisała:

> Nie ma mądrych... Dziś gdzieś czytałam, że włoskie dane o zmarłych są raczej mo
                    > cno zaniżone.

A ja dzis slyszalem, ze wloskie dane sa dlatego tak wysokie, bo oni kazda zmarla osobe, zakazona koronawirusem, zapisuja jako jego ofiare, chociaz czlowiek zmarl, powiedmy, na zawal serca. Niewatpliwie wirus przyczynil sie do smierci, bo stres spotegowal chorobe serca, i ono nie wytrzymalo, ale to nie znaczy, ze koronowirus ta osobe zabil. ja uwazam, ze taka osobe zabila panika, wywolana przez media.

--
                    • rosjaiswiat1 Ewam zeby bylo jasno 27.03.20, 01:01
                      Ja absolutnie nie legcewaze samej choroby, ona jest naprawda niebezpeczna, jak kazda, zreszta, choroba. Wiec na pewno trzeba przestrzegac zalecen lekarze, oczywiscie rozumnych lekarze, a nie tuby politykow, i zachowywac sie dokladnie tak, jak trzeba zachowywac sie w trakcie epidemii grypy. Bo trzeba pamietac, ze tak zwana zwykla grypa rowniez zabija, i mam podstawe twierdzic, ze zabila w czasie pandemii koronawirusa o wiele wiecej osob, wiec tylko glupi bedzie bac sie wylacznie koronawirusa, a inne chorobe legcewazyc. kazda choroba zasluguje na nasz "szacunek".

--
                  • monalisa2016 Re: Droga Ewa..... 27.03.20, 00:54
                    eva15 napisała:

> Nie ma mądrych... Dziś gdzieś czytałam, że włoskie dane o zmarłych są raczej mo
                    > cno zaniżone.

Eeeeee????? Szkoda ze zostalo zlikwidowane na twitterze wideo z Tagesschau (21.03.20) gdzie wypowiadal sie szef wloskiej Zivilschutzbehörde Angelo Borelli. Co powiedzial w nim wlasnie jest ciekawe? Ano ze wszyscy ktorzy zmarli w Wloszech sa zaliczane jako corona-ofiary bez dochodzenia na co tak na prawde zmarli. Wiec jak moga byc ofiary corona-wirusa zanizone? Zadnego dochodzenia na co zmarli, zadnej sekcji zwlok, najwazniejsze mamy liczbe epidemi. smile

--
                    • monalisa2016 Re: Droga Ewa..... 27.03.20, 00:57
                      Pozostal tylko taki slad na twitterze ale widea brak

twitter.com/maikpi70/status/1242378679788933121
                      --
        • monalisa2016 Re: O co chodzi Brytyjczykom? 27.03.20, 00:11
          eva15 napisała:

> Sądzisz, że to jakiś spisek przeciw ludzkości?

Stare wideo ale na czasie do czego wykorzystało się coronawirusa, do tego, że rok 1923 (w Niemczech) w może się powtórzyć w Niemczech, w unii z "x" siłą.

www.youtube.com/watch?v=NzsNaf4phPQ
          Wczoraj po obradach w Bundestagu dowiedzielismy się że przechodzimy z Marktwirtschaft (z gospodarki rynkowej) w socjalizm. Strach ogarnia, co bedzie!!!

--
          • monalisa2016 Re: O co chodzi Brytyjczykom? 27.03.20, 00:26
            Sorry przez pomylke zalaczylam falszywe wideo.

Wlasciwie powinno byc te

www.youtube.com/watch?v=PH5DQ3uFDJE&feature=share

monalisa2016 napisał(a):

>
            > Stare wideo ale na czasie do czego wykorzystało się coronawirusa, do tego, że r
            > ok 1923 (w Niemczech) w może się powtórzyć w Niemczech, w unii z "x" siłą.
            >
            > www.youtube.com/watch?v=NzsNaf4phPQ
            > Wczoraj po obradach w Bundestagu dowiedzielismy się że przechodzimy z Marktwirt
            > schaft (z gospodarki rynkowej) w socjalizm. Strach ogarnia, co bedzie!!!
            >
            >

--
      • rosjaiswiat1 Re: Rosja rozpoczela nowa wojne swiatowa 27.03.20, 22:04
        mlody774 napisał:

> Trump w końcu jest prezydentem czasów wojny. Wojna ta jest inna niż Putina, ale
        > zawsze wojna.

Niestety, mlody, Trump ta wojne przegral juz na poczatku. Gdyby on podjal walke, to nie musialby przez lata bronic sie. On powinien byl atakowac, i na samym poczatku wsadzic Hillary Clinton do wiezienia, a przynajmniej doprowadzic do powaznego sledztwa przeciwko niej. Byli wszystkie na to podstawy, ale on dal sie zastraszyc, lub zrozumial, ze rola prezydenta USA jest w duzym stopnie dekoratywna, a decyzje podejmuja gdzie indziej i kto inny.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka