Dodaj do ulubionych

Wczorajsze orędzia prez. Putina

26.03.20, 18:25
Chociaz sam przymierzalem sie do zalozenie watku w tym temacie, ale to co napisal Lubat w moim innym watku spodobalo sie mnie tak bardzo, ze postanowilem w calosci skopiowac jego post, i wkleic go w tym watku, wiec tak naprawde autorstwo tego watku w calosci nalezy do Lubata.

"Jestem nieco zdziwiony, że na forum RiŚ nie ma żadnej wzmianki, nie mówiąc o dyskusji, na temat wczorajszego orędzia prez. Putina. Mnie się wydaje, że to nie była taka rutynowa pogawędka. "Demokratyczne i wolne" media zauważyły z tego 20-minutowego przemówienia tylko to, że odkłada się konstytucyjne głosowanie na późniejszy. A tam było bardzo dużo o sprawach ekonomicznych, których istotę trudno mi ocenić. W jednej sprawie Putin jakby podniósł głos, kiedy mówił, że obłoży się podatkiem 15% "oszczędności" wywożone z Rosji przez tzw. inwestorów. Dotychczas płacą 2%, a zwykły pracownik 13%.

PS 2. Dzisiaj przypada 20. rocznica wyboru WWP na prezydenta RF. Podobno czyta nasze forum, więc wszystkiego najlepszego, Gospodin Priezidient smile"

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,169639417,169639417,Rosja_rozpoczela_nowa_wojne_swiatowa.html?p=169640711
Moge tylko wkleic tekst tego oredzia w jezykach rosyjskim i angielskim:
W jezyku rosyjskim:
kremlin.ru/events/president/news/63061
W jezyku angielskim:
en.kremlin.ru/events/president/news/63061

--
https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
      • lubat Re: Wczorajsze orędzia prez. Putina 26.03.20, 19:49
        brat_kryzysa napisał:

> Miałem założyć o tym wątek , lubat był szybszy wink

Tak, byłem szybszy. Już wczoraj o tym napisałem, chociaż nie na oddzielnym wątku, tylko przykleiłem się do Waltera forum.gazeta.pl/forum/w,154812,169629989,169629989,W_W_P_vs_COVID_19.html
        i chyba nie zostało to zauważone.

Powtórzę tu, że nie mam pojęcia jakie skutki gospodarcze pociągną za sobą wszystkie obietnice Putina, ale chyba sytuacja jest naprawdę poważna, skoro wyzwała taki alert.
        • rosjaiswiat1 Re: Wczorajsze orędzia prez. Putina 26.03.20, 19:53
          lubat napisał:

> Powtórzę tu, że nie mam pojęcia jakie skutki gospodarcze pociągną za sobą wszys
          > tkie obietnice Putina, ale chyba sytuacja jest naprawdę poważna, skoro wyzwała
          > taki alert.

Rosja potrafi nie pracowac od 31 grudnia po 14 stycznia. Wiec tydzien to nie jest tak duzo smile

--
          https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
        • eva15 Re: Wczorajsze orędzia prez. Putina 26.03.20, 20:12
          Sytuacja wszędzie jest poważna i praktycznie wszędzie w Europie zrobiono podobne ograniczenia. Z tą jednak różnicą, że za późno, w Niemczech dopiero od kilku dni, we Włoszech dopiero gdy wirus całkiem się rozszalał i zaczął zbierać bogate żniwo.

Rosja jest tu mądrzejsza stawiając na prewencję zanim nastąpi poważny wybuch.

Beznadziejnie głupie są natomiast niemieckie media. Tv i Spiegel bełkoczą, że Putin dopiero teraz zaczyna coś robić a dotychczas zaniedbał sytucję. Nóż się w kieszeni otwiera na taką chucpę ze strony tych, którzy autentycznie zaniedbali.
        • walter622 Re: Wczorajsze orędzia prez. Putina 26.03.20, 20:12
          lubat napisał:

> chyba sytuacja jest naprawdę poważna,

Sytuacja jest faktycznie bardzo poważna, bowiem Rosja jest nadal przed szczytem epidemii. Jak na razie podejmowane działania są skuteczne i można mieć nadzieję, że nadal sytuacja pozostanie względnie bezpieczna. Choć jest kilka bardzo poważnych zagrożeń mogących wpłynąć niekorzystnie na przebieg epidemii.
          Z doniesień wynika, że władze rozpracowują „włoski wariant”, tj. tryb postępowania w warunkach szybkiego przyrostu liczby chorych. Generalnie rozpracowanie tego toku rozwoju wypadków trzeba oceniać bardzo pozytywnie. Również wysłanie do Włoch specjalistów posiada jeszcze jeden istotny aspekt - „rozpoznanie przeciwnika na nieswoim terenie”.
          Wszystko to jest bardzo kosztowne. W związku z tym zwrócenie uwagi na kwestie wpływu epidemii i jej skutków na gospodarkę jest całkowicie logiczne.
    • monalisa2016 Re: Wczorajsze orędzia prez. Putina 26.03.20, 23:10
      rosjaiswiat1 napisał:

> W jednej sprawie Putin jakby podniósł głos, kiedy mówił, że o
      > błoży się podatkiem 15% "oszczędności" wywożone z Rosji przez tzw. inwestorów.
      > Dotychczas płacą 2%, a zwykły pracownik 13%.
      >

"Oszczędności" wywożone z Rosji przez tzw. inwestorów, ciekawe posunięcie podobne do chiskiego podczas epidemi corony. Chiny dały w tym czasie kolabrować akcje by wynieśli się cudze "inwestorzy", a Putin podnosi podatek. smile

--
      Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
      www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka