Dodaj do ulubionych

Kwarantanna w Moskwie

29.03.20, 23:07
Sytuacja epidemiologiczna w Rosji uległa pogorszeniu . Zachorowało łącznie: 1534 osoby, w ciągu ostatniej doby: 270. Zmarło łącznie 9, w ciągu ostatniej doby 5 ,

Z tego powodu wprowadzono od dnia jutrzejszego nowe ograniczenia. Przede wszystkim nakaz pozostawania w domu.
" 1. Od jutra wprowadzony zostanie domowy tryb samoizolacji dla wszystkich mieszkańców Moskwy, niezależnie od wieku. Opuszczenie mieszkania jest dozwolone tylko w przypadkach:
- ubieganie się o pomoc medyczną w nagłych wypadkach i inne bezpośrednie zagrożenia życia i zdrowia;
- podróż do pracy,;
- dokonywanie zakupów w najbliższym działającym sklepie lub aptece;
- wyprowadzenie zwierząt w odległości nieprzekraczającej 100 metrów od miejsca zamieszkania;
- potrzeba wynoszenia śmieci domowych.
W nabliższych dniach mają być wprowadzone karty identyfikacyjne, umożliwiające wychodzenie z domów.

news.mail.ru/incident/41147504/?frommail=1
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Re: Kwarantanna w Moskwie 29.03.20, 23:14

Cytat z tekstu, zalinkowanego przez Ciebie:

— Меры безопасности, которые предпринимаются ныне в Москве, вплоть до самого пессимистического варианта — с закрытием города, тоже кажутся несколько избыточными?

— Так работают современные механизмы общественного устройства. Надо сказать, я прекрасно понимаю должностных лиц, вынужденных принимать такие решения. Они логичны с точки зрения массовых коммуникаций. Хотя это и нерационально по отношению к объективной реальности. Очень интересный феномен, который должен, безусловно, внимательно изучаться.
      --
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
      • walter622 Re: Kwarantanna w Moskwie 30.03.20, 14:39
        rosjaiswiat1 napisał:

> Cytat z tekstu, zalinkowanego przez Ciebie:
        >
        > — Меры безопасности, которые предпринимаются ныне в Москве, вплоть до самого пе
        > ссимистического варианта — с закрытием города, тоже кажутся несколько избыточны
        > ми?

Kwestia wyboru strategii - czy w ramach prewencji wprowadzać wszelakie ograniczenia, mając świadomość,
        że część z nich mało skuteczna.
        Czy ponosić koszta leczenia chorych, w sytuacji gdy sam system medyczny może nie podołać skali
        zadania. Nie wspominając o zmarłych.

• rosjaiswiat1 Re: Kwarantanna w Moskwie 30.03.20, 15:03
          Walter, to co Ty wyrwales z tego co ja wkleilem, to pytanie dziennikarza, i nie wiadomo czemu zostanowiasz sie nad tym, co powiedzial dziennikarz. Chyba jest wazniejszym nie to, co zapytal dziennikarz, a jaka dal odpowiedz ekspert:
          "— Так работают современные механизмы общественного устройства. Надо сказать, я прекрасно понимаю должностных лиц, вынужденных принимать такие решения. Они логичны с точки зрения массовых коммуникаций. Хотя это и нерационально по отношению к объективной реальности

Radze uwazniej czytac teksty, ktore sam wklejasz.

--
          • walter622 Re: Kwarantanna w Moskwie 30.03.20, 17:08
            rosjaiswiat1 napisał:
            >
            > Radze uwazniej czytac teksty, ktore sam wklejasz.
            >
            Qwa... , gdzie ten tekst, kóry tu jakoby wkleiłem ?
            Zaznacz w tym info, wkleiony przez Ciebie tekst.

news.mail.ru/incident/41147504/?frommail=1

• rosjaiswiat1 Re: Kwarantanna w Moskwie 30.03.20, 17:16
              walter622 napisał:

> Qwa... , gdzie ten tekst, kóry tu jakoby wkleiłem ?

A troche wyzej,
              forum.gazeta.pl/forum/w,154812,169660563,169660563,Kwarantanna_w_Moskwie.html?p=169660589
              Przeciez Ty na niego powolywal sie, a ja ten tekst skopiowalem z tekstu, ktory Ty sam zalinkowales.
              Walter, Ty juz leczysz sie radykalnymi sposobami na tego wirusa? ponoc 60% alkohol pomaga smile

A to co wkleilem, pochodzi z tego tekstu, link do ktorego znajduje sie w Twoim poscie, i ponoc Ty ten tekst dedykowales mnie smile

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,169655166,169655166,Korona_swirus.html?p=169660288
              Walter, musisz uspokoic sie smile

--
              • walter622 Re: Kwarantanna w Moskwie 30.03.20, 18:47
                rosjaiswiat1 napisał:

> ponoc 60% alkohol pomaga smile

Z zasady nie pijam alkoholu i Tobie nie polecam.

Co do wypowiedzi tego "eksperta", którym tak się podniecasz to warto zaznaczyć, że ten facio
                jest "eksperem" od korków na moskiewskich ulicach - teraz ich istotę mogę zrozumieć.
                Bynajmniej nie pretenduję do miana "ekspera", lecz muszę zaznaczyć, ze piewszą moją robotą była
                praca przez 5 lat w "kryzysówce". Tak więc twierdzenie o "nieracjonalności" podejmowanych działań
                pozostawię bez obszernego komentarza - to kompletna głupota.

Tak na marginesie. Zauważyłem, ze nie dyskutujesz lecz starasz się pouczać.
                Czasem to wygląda bardzo zabawnie.

• rosjaiswiat1 Re: Kwarantanna w Moskwie 30.03.20, 19:05
                  walter622 napisał:

> Co do wypowiedzi tego "eksperta", którym tak się podniecasz

Alez to nie ja podniecam sie, a tylko Ty, przeciez to Ty napisales o wypowiedzi tego czlowieka:" Bardzo ciekawa analiza i trafne wnioski odnośnie epidemii.."

> Tak na marginesie. Zauważyłem, ze nie dyskutujesz lecz starasz się pouczać.

Alez skad, ja po prostu staram sie zawsze powolywac sie na zrodla, bo tak zostalem nauczony w radzieckim instytucie, gdzie dla naszych wykladowcow praca z источниками (zrodlami), byla najwazniejsza. Wtedy ja musialem udawac sie za kazdym razem do biblioteki, teraz mam wszystko na kolanach w laptopie. Z tym, ze obecnie praca ze zrodlami stala o wiele trudniejsza, bo tyle roznych bzdur krazy w necie, ze robi sie czasami strasznie. zwlaszcza gdy czytasz, ze ktos choruje na koronawirusa. Koronawirus to rodzaj wirusa, i on moze wywolywac rozne choroby, ktore maja wlasne nazwy. I gdyby ja nie bylem przyzwyczajony szukac informacje w powaznych zrodlach, to na pewno nie zwracalbym uwage na to, ze ktos pisze o tym, ze w Moskwie zachorowalo w ciagu doby 212 osob, gdy tak naprawde jest wiadomo, ze u tyle osob zostala wykryta obecnosc wirusa w organizmie.

> Czasem to wygląda bardzo zabawnie.

I tak wlasnie stalo sie, gdy przeczytalem twoj tekst, w ktorym zostalo napisano, ze w Moskwie zachorowalo 212 osob w ciagu ostatniej doby.

--
                  • walter622 Re: Kwarantanna w Moskwie 30.03.20, 19:19
                    rosjaiswiat1 napisał:

> walter622 napisał:
                    >
                    >
                    > > Co do wypowiedzi tego "eksperta", którym tak się podniecasz
                    >
                    > Alez to nie ja podniecam sie, a tylko Ty, przeciez to Ty napisales o wypowiedzi
                    > tego czlowieka:" Bardzo ciekawa analiza i trafne wnioski odnośnie ep
                    > idemii.."

Przyznam się - dość cynicznie Ciebie podpuściłem. lecz nie przpuszczałem,
                    że do tego stopnia uleniesz urokowi tego "eksperta". Choć o samej epidemii
                    wypowiada się trzeźwo , to na temat "kryzysówki" ma bardzo słabe pojęcie
                    - widać, że w akcjach nie uczestniczył.
                    • rosjaiswiat1 Walter, rozchmurz sie ..... 30.03.20, 19:36
                      Przestan pisac bzdety o podpuszczeniu mnie, a lepiej przeczytaj kolejne kawaly:

В это трудное время нам как никогда надо держаться порознь!

..........

Пятый день лежу на диване, кот уже видит во мне конкурента.

......................

Ешьте больше чеснока! Это не помогает против коронавируса, но позволяет держать окружающих на необходимом расстоянии.

...............................

- Вы не боитесь умереть от коронавируса?
                      - У меня кредит, меня откачают.

........................

На десятый день карантина моя собака сказала мне, что никогда не считала Ницше серьёзным философом.

Walter, jesli nadal bedziesz potrzebowac pomocy w tak trudnych czasach, daj znac - wkleje wiecej kawalow.

--
                      • walter622 kocur na kanapie 30.03.20, 19:53
                        rosjaiswiat1 napisał:

> lepiej przeczytaj kolejne kawaly:
                        >
                        > Пятый день лежу на диване, кот уже видит во мне конкурента.
                        >
                        Samo życie,
                        "Piąty dzień leżę na kanapie, kot już we mnie widzi konkurenta. !!!"

> jesli nadal bedziesz potrzebowac pomocy

Niestety, z powodu epidemii w pracy urwanie głowy - wali się logistyka.
                        Z nikąd pomocy.
                        • rosjaiswiat1 Re: kocur na kanapie 30.03.20, 20:06
                          walter622 napisał:

> Niestety, z powodu epidemii w pracy urwanie głowy - wali się logistyka.
                          > Z nikąd pomocy.

Ja do czwartku mam jeszcze urlop, wiec nudze sie na kanapie, zamiast tego, zeby byc w Polsce. Bo wlasnie do Polski mialem leciec na tydzien 26 marca. Chcialem pomoc tesciom w ogrodku i ogolnie w doprowadzeniu podworka po zimie do porzadku, ale nici z tego, a urlop juz byl zarezerwowany, i odlozyc go nie moglem, poniewaz 1 kwietnia rozpoczyna sie nowy rok urlopowy w UK.

--
      • rosjaiswiat1 Walter, trzymaj sie faktow 30.03.20, 15:10
        walter622 napisał:

> W Moskwie w ciągu ostatniej doby zachorowało 212 osób.

Otoz, nie zachorowalo, a tylko zostala podtwierdzona ilosc zakazen, a to nie jest tym samym, co zachorowalo.
        Czy zdajesz sobie sprawwe z tego, ze wlasnie w ten sam sposob nagnieta sie histeria na zachodzie przez media. Ty robisz dokladnie to samo.

--
          • rosjaiswiat1 A ty? 30.03.20, 16:04
            walter622 napisał:

> Nudzisz się ?

Walter, mnie za jedno slowo Ewa zrobila straszna awanture. Ty przekrecasz calkowicie tekst, ktory sam zalinkowales, i okazuje sie, ze to mnie nudzi sie. Nie, walter, mnie nie nudzi sie, ja tylko prostuje to, co ty podajesz nie zgodnie ze stanem rzeczywistym.
            Istniej dwa roznych pojecia - byc nosicielem koranoiwirusa pod nazwa SARS-CoV-2, i byc chorym na chorobe, ktora nazywa sie COVID-19.Wirus moze wywolac chorobe, ale nie koniecznie. Wiec jesli w tekscie. ktory Ty sam zalinkowales, pisze sie:"В России за сутки подтверждено 302 новых случая заражения коронавирусом — такие цифры днём 30 марта приводит оперативный штаб по борьбе с распространением COVID-19." to znaczy tylko tyle, ze u takiej ilosci Rosjan zostala wykryta obecnosc koronawirusa, a czy oni zachoruja, czy nie, to calkiem inna sprawa. waznym jest, zeby osoba, bedaca nosicielem wirusa, nie stala rozprzestrzeniac zarazki. najgrozniejszymi obecnie, pod tym wzgledem, sa dzieci, ktore moga byc nosicielami wirusa, ale nie chorowac na COVID -19.

--
      • walter622 stan na 31.03 31.03.20, 15:07
        walter622 napisał:

Stwierdzone zachorowania- 2337 + 500 za ostatnią dobę ( w tym 387 w Moskwie)
        Zgony - 17 + 8 za ostatnią dobę
        Wyleczonych - 121 + 55 za ostatnią dobę
    • rosjaiswiat1 Walter, czytales to? 30.03.20, 15:36
      Доктор Мясников: люди умирают не от коронавируса

Комментируя новости о смертях сотни тысяч человек в мире за последние несколько месяцев, известный доктор и телеведущий Александр Мясников пояснил, что люди умирают не от коронавируса, а от пневмонии или других заболеваний на фоне этой инфекции.

--
      • amg10 A tu jeszcze inny dowcip 01.04.20, 17:39
        Jedna przyjaciolka mowie drugiej:

- Wiesz, wczoraj bylam na zakupach z mezem, oczywiscie mielismy zalozone maseczki. Po zakupach wracamy do domu, sciagamy te maseczki, patrze na meza i wiesz co sie okazalo:

- No co ??

- Okazalo sie, ze to nie moj chlop !!!!!
    • walter622 Re: Kwarantanna w Pitrze 30.03.20, 20:11
      walter622 napisał:

> Sytuacja epidemiologiczna w Rosji uległa pogorszeniu .
      > Z tego powodu wprowadzono od dnia jutrzejszego nowe ograniczenia.

W Pitrze wprowadzili podobne ograniczenia jak w Moskwie.

tass.ru/obschestvo/8118293
      • elka-sulzerowa Re: Kwarantanna 31.03.20, 18:05
        Wiecie co?
        Bez zartow ... Pytaja czym bym rozwazyla powrot do pracy w tym trudnym okresie. Moj byly oddzial ICU ma w tej chwili 4 pacjentow na respiratorach, w tym dwoje w stanie krytycznym
        z "organ failure" I w zwiazky z tym ze to jest tylko poczatek, spodziewaja sie ze niebawem bedzie takich pacjentow o wiele wiecej ...

A tym czasem takie rozne nadziane moim kosztem Waltony, Gaffeny, Bezosy czy inne Goldmany to co? Nikt ich nie prosi o powrot?
        Ja tu widze ich olbrzymie motor-jachty ... z niemal indywidualnymi klinikami!
    • walter622 Liczby 01.04.20, 13:37
      walter622 napisał:

> Sytuacja epidemiologiczna w Rosji .
      Zachorowało łącznie: 2 777 osoby, + w ciągu ostatniej doby: 440. W Moskwie : 1613 (+ 267)
      Zmarło : 24 + w ciągu ostatniej doby 7.
      Wyleczono : 190 + w ciągu ostatniej doby 69.

• walter622 Wystąpienie T. Golikowej 01.04.20, 22:16
      Wyoiwiedx T. Golikowei (Minister Zdrowia RF ) w sprawie sytuacji epidemiologicznej w Rosji
      na dzień 1.04.20 r.

„Wzrost liczby wykrytych chorób wynika również z faktu, że zwiększamy liczbę testów na nowe zakażenie koronawirusem” - powiedział Golikova, zauważając, że liczba badań przekroczyła 460 tysięcy na dzień 31 marca. „Jesteśmy w pierwszej trójce krajów pod względem liczby testowanych osób”.

tass.ru/obschestvo/8136603

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka