Dodaj do ulubionych

Ksiaze Karol juz nie jest chory COVID19

30.03.20, 15:42
Jak podaja media w UK, Karol juz jest zdrowy:
www.cosmopolitan.com/uk/reports/a31975641/prince-charles-coronavirus-recovered/
Karol wyzdrowial zaledwie w piec dni! A to nie jest mlodzieniec, on ma 71 lat.
Pare dni temu Boriska rowniez oglosil, ze zlapal koronawirusa. Ciekawo, ile dni temu bedzie potrzebno, zeby oglosic, ze nie ma juz tego syfu?
Ludki, czy wam nie wydaje sie, ze nas robia w chooja?

--
https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 I kolejna pozytywna wiadomosc, tym razem z Wloch 30.03.20, 19:39
   Rekordowa liczba wyzdrowień we Włoszech, mniej nowych przypadków zakażenia

   Choć liczba osób, które zmarły we Włoszech na COVID-19 nieco wzrosła w porównaniu z poprzednią dobą, to nadal utrzymuje się na podobnym poziomie od kilku dni. Wyraźnie spadła przy tym liczba wykrytych nowych aktywnych przypadków zakażenia w tym kraju. W ostatniej dobie było to 1648, podczas gdy w poprzednich 24 godzinach potwierdzono 3851 takich przypadków. W tym samym czasie wyzdrowiała na Półwyspie Apenińskim rekordowa liczba osób - 1590.

   tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-polsce-europie-i-na-swiecie-relacja-na-zywo-z-30-marca-2020-4518649

   --
   https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
  • monalisa2016 O to chodzi z tym wirusem Czesc nr. 1 30.03.20, 22:14
   O to chodzi z tym corona wirusem, DeepL przetlumaczylam ten zalinkowany ponizej artykul na j. polski.

   deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/503146/Endkampf-zwischen-Nationalisten-und-Globalisten-geht-in-entscheidende-Runde
   "Ostateczna bitwa między nacjonalistami i globalistami wchodzi w decydującą rundę

   Na całym świecie to nie państwa, ale obozy nacjonalistów i globalistów, które stoją przed sobą. Trump i Putin są w obozie nacjonalistów. Rezerwa Federalna USA i Chiny są w obozie globalistów. W trakcie kryzysu koronnego toczy się ostateczna bitwa, pod koniec której nastąpi początek nowej epoki.
   Na początku XXI wieku wybuchła i trwa do dziś zacięta walka pomiędzy przedstawicielami państw narodowych a zwolennikami globalizacji. W każdym kraju są przedstawiciele tego czy innego obozu.

   Przedstawiciele obozu nacjonalistycznego są przeciwni transgranicznym przepływom kapitału i opowiadają się za regulacyjną interwencją państwa w realną gospodarkę. Wspierają one produkcję prawdziwych dóbr materialnych. Opowiadają się oni za polityką społeczną, która troszczy się o "słabych". Jednak często zdarza się, że obóz ten bardzo wąsko interpretuje definicję "ludzi", którzy mają być społecznie bezpieczni. Podlega ona surowym barierom etnicznym i/lub religijnym. Tożsamości hybrydowe są niepożądane i nie należą do "ludzi". To samo odnosi się do osób i grup, które nie podzielają politycznych i ekonomicznych poglądów obozu nacjonalistycznego. Są oni zwalczani przez nacjonalistów przed wszystkimi innymi grupami. Zazwyczaj krytycy nacjonalistów są zniesławiani jako "zdrajcy ludu". Podejścia te mają zastosowanie bez wyjątku do nacjonalistów w Europie kontynentalnej, podczas gdy nacjonaliści anglosascy w USA, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii i Kanadzie koncentrują się głównie na komponencie ekonomiczno-nacjonalistycznym (protekcjonizm), zwłaszcza że kraje te są tradycyjnie bardzo wieloetniczne i bardzo wieloreligijne. W najgorszym przypadku, idea nacjonalizmu może skończyć się "rozłączeniem narodów". W najlepszym wypadku nacjonalizm mógłby przybrać formę patriotyzmu gospodarczego bez elementu etnicznego.

   Globaliści należą do idei "globalnej wioski". Opowiadają się oni za transgranicznym przepływem kapitału, słabymi rządami oraz całkowitą deregulacją rynku kapitałowego i gospodarki realnej. Opowiadają się oni za tym, aby swobodny przepływ kapitału miał pozytywny wpływ na gospodarkę. Swobodny przepływ kapitału jest jednak ostatecznie szczególnie korzystny dla tych, którzy dysponują wystarczającą ilością kapitału. Nie skupiamy się na produkcji prawdziwych dóbr materialnych, ale na porządku ekonomicznym opartym na pieniądzach bez kontrwartości. Surowe tożsamości narodowe są według globalistów zupełnie niepotrzebne. Polityka społeczna jest dla globalistów drugorzędna. Wszyscy ludzie są równi, ale z reguły równie biedni. Nawet ten obóz nie jest zbytnio piskliwy wobec swoich przeciwników. Osoby i organizacje, które krytykują systemy gospodarcze oparte na rynku kapitałowym i ideę "globalnej wioski" są same w sobie zniesławiane jako "nacjonaliści", "rasiści" lub "ekstremiści".

   Trump and Putin - razem przeciwko globalizacji

   Obecnie najostrzejszymi przedstawicielami obozu nacjonalistycznego są prezydent USA Donald Trump i prezydent Rosji Władimir Putin. Za czasów Borysa Jelcyna ważną rolę w Rosji odegrali rosyjscy oligarchowie, którzy najwyraźniej należeli do obozu globalistów. Po dojściu do władzy Putina stopniowo wypędzano ich z Rosji. W wywiadzie dla "Financial Times" z 27 czerwca 2019 roku Putin mówi o oligarchach z epoki Jelcyna: "Wiesz, po pierwsze, nie mamy już żadnych oligarchów. Oligarchowie to ci, którzy wykorzystują swoją bliskość z władzami do osiągania super zysków. Mamy duże firmy, prywatne lub z udziałem państwa. Ale nie znam żadnych dużych firm, które są traktowane preferencyjnie ze względu na ich bliskość do władz (...) Nieefektywne firmy o niskiej wydajności i na wpół przestępcze organizacje finansowe opuszczają rynek.

   W kwestii globalizacji Putin mówi: "Czy ktokolwiek kiedykolwiek myślał o tym, kto faktycznie skorzystał i jakie korzyści ma globalizacja, której rozwój obserwowaliśmy i w której uczestniczyliśmy przez ostatnie 25 lat od lat 90. Zwłaszcza Chiny wykorzystały globalizację do wydźwignięcia z ubóstwa milionów Chińczyków. W Stanach Zjednoczonych wiodące amerykańskie firmy - korporacje, ich menedżerowie, udziałowcy i partnerzy - skorzystały z tych korzyści. Klasa średnia w USA nie skorzystała z globalizacji. Zostały pominięte, kiedy to ciasto zostało podzielone". To, czego Putin nie mówi, to fakt, że poza Chinami z globalizacji skorzystał zwłaszcza niemiecki przemysł eksportowy.

   Ciag dalszy w nastepnym poscie.


   --
   Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
   www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
   • monalisa2016 Re: O to chodzi z tym wirusem Czesc nr. 2 30.03.20, 22:18
    monalisa2016 napisał(a):

    > O to chodzi z tym corona wirusem, DeepL przetlumaczylam ten zalinkowany ponizej
    > artykul na j. polski.
    >
    > deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/503146/Endkampf-zwischen-Nationalisten-und-Globalisten-geht-in-entscheidende-Runde


    Następnie Putin bierze pod opiekę prezydenta USA. Uważa on, że zwycięstwo Trumpa w wyborach w 2016 roku jest zasługą poparcia Trumpa przez amerykańską klasę średnią. Ponieważ klasa średnia nie skorzystała z globalizacji. Trump uważa, że dystrybucja zasobów i korzyści z globalizacji w ostatnim dziesięcioleciu były niesprawiedliwe dla USA. "Te wyniki globalizacji nie wywarły pożądanego wpływu na USA, a on (Trump, notatka redaktora) rozpoczyna tę kampanię przeciwko pewnym elementom globalizacji - w tym sojusznikom", powiedział Putin.

    Atut: "Odrzucamy globalizację!

    Trump powiedział podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 2018 roku: "Odrzucamy globalizację i przyjmujemy doktrynę patriotyzmu". Wcześniej Stany Zjednoczone wycofały się z Międzynarodowego Trybunału Karnego, Rady Praw Człowieka i innych organizacji międzynarodowych, powiedział Times. Trump przy kilku okazjach wyjaśnił również, z którą grupą będzie walczył w USA, aby powstrzymać globalizację. "Globalizacja sprawiła, że elita finansowa (w USA, nota redaktora), która przekazuje pieniądze politykom, jest bardzo, bardzo bogata (...) ale pozostawiła milionom naszych pracowników nic poza biedą i złamanym sercem", cytuje dziś amerykański prezydent.

    W tym kontekście przejął on Rezerwę Federalną USA. Spór między nim a prezesem FED Jerome'em Powellem został początkowo wywołany przez posunięcie FED do podwyższenia kluczowej stopy procentowej w 2018 roku, chociaż Trump zażądał czegoś dokładnie przeciwnego. W ramach Trąby rząd USA zaczął wywierać ogromną presję na Fed. Za tym rozwojem kryje się pewna logika, ponieważ Fed jest postrzegany jako centralna instytucja globalizacji. Raport Fed "Globalizacja i geografia przepływów kapitałowych" pokazuje, jak bardzo Fed skoncentrował się na międzynarodowych przepływach kapitałowych.

    Fed: "Protekcjonizm, a nie globalizacja, jest wrogiem!

    Były członek zarządu Fedu, Frederic Mishkin, powiedział w przemówieniu na temat globalizacji: "Protekcjonizm, a nie globalizacja, jest wrogiem. Prawdą jest, że globalizacja zarówno w dziedzinie finansów, jak i handlu nie wystarcza do zapewnienia rozwoju gospodarczego i że gospodarki muszą zająć odpowiednią pozycję, aby poradzić sobie z przepływem kapitału zagranicznego. Ale, jak już powiedziałem, być przeciwnikiem globalizacji jako takiej, to z pewnością być przeciwnikiem biednych ludzi, i prawdopodobnie nie jest to stanowisko, które chcą przyjąć antyglobalizatorzy. Kraje rozwijające się nie mogą się wzbogacić, jeśli nie zglobalizują zarówno handlu, jak i finansów". Bank Rezerwy Federalnej w Dallas założył w 2007 r. "Instytut Globalizacji".

    Teraz, wraz z kryzysem koronnym, jest więcej niż prawdopodobne, że te tendencje polityczne w Europie i innych miejscach, które osłabiają globalizację, zostaną wzmocnione. "To mogłoby (...) zapewnić polityczną pożywkę dla nacjonalistów, którzy opowiadają się za silniejszym protekcjonizmem i kontrolą imigracji", twierdzi magazyn "Foreign Policy". Szczególnie zagrożone są złożone, zorientowane na Chiny, globalne łańcuchy dostaw, na których opiera się tak wiele zachodnich przedsiębiorstw. Ponadto kapitał jest obecnie wycofywany z Chin i innych rynków wschodzących w Azji, aby inwestować w USA ze względu na siłę dolara amerykańskiego.

    Natomiast w Europie kryzys koronacyjny doprowadził do znacznej utraty zaufania do UE. Austria, Węgry, Republika Czeska, Szwajcaria, Polska, Litwa, Niemcy, Estonia, Norwegia, Portugalia i Hiszpania wprowadziły ponownie kontrole graniczne na swoich granicach od 11 marca. Naruszenie układu z Schengen osłabia europejską gospodarkę i osłabia jej rynek wewnętrzny poprzez wykluczenie pracowników przygranicznych - tych, którzy mieszkają w jednym kraju UE, ale pracują w innym. Cztery z pięciu pielęgniarek zatrudnionych w Austrii mają stałe miejsce zamieszkania albo na Słowacji albo w Rumunii, donosi Wiener Zeitung. Bez bułgarskich, rumuńskich i polskich robotników rolnych owoce mogą gnić na brytyjskich polach, mówi Times.

    To prawda, że instytucjom europejskim udało się uniknąć katastrofy finansowej. W dniu 18 marca Europejski Bank Centralny przedstawił swój program nadzwyczajnych zakupów na wypadek pandemii: fiskalny pakiet stymulacyjny o wartości około 723 mld euro, który pozwoli EBC na wykupienie długu sektora publicznego i prywatnego oraz na ratowanie firm i rządów znajdujących się na skraju bankructwa. "Nie ma żadnych ograniczeń dla zaangażowania EBC" - powiedziała prezes EBC Christine Lagarde 19 marca.
    --
    Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
    www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
    • monalisa2016 Re: O to chodzi z tym wirusem Czesc nr. 3 30.03.20, 22:22
     monalisa2016 napisał(a):

     > monalisa2016 napisał(a):
     >
     > > O to chodzi z tym corona wirusem, DeepL przetlumaczylam ten zalinkowany p
     > onizej
     > > artykul na j. polski.
     > >
     > > deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/503146/Endkampf-zwischen-Nationalisten-und-Globalisten-geht-in-entscheidende-Runde
     >

     16 marca przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła 30-dniowy zakaz wjazdu do strefy Schengen dla nierezydentów. W tym samym dniu Węgry całkowicie zamknęły swoje granice. Von der Leyen próbował również ograniczyć eksport sprzętu medycznego poza Europę, aby zachęcić kraje UE do dzielenia się kluczowymi towarami ze sobą. Zamiast tego Rosja, Kuba i Chiny wysłały do Włoch lekarzy, maski na twarz i lekarstwa, logicznie wywołując prorosyjską i prochińską falę w kraju.
     Premier Węgier, Viktor Orbán, nie tylko ograniczył wjazd turystów. W ostatnich dniach, według Węgierskiego Widma, osoba spoza Węgier legalnie przebywająca w kraju, która próbowała wrócić na Węgry drogą powietrzną, została poproszona przez straż graniczną o podpisanie dokumentu o następującej treści: "Stanowię rzeczywiste, bezpośrednie i poważne zagrożenie dla węgierskiego porządku publicznego oraz bezpieczeństwa publicznego, bezpieczeństwa narodowego i zdrowia publicznego. Odmawia się mi zatem wjazdu na Węgry i przyjmuję do wiadomości tę decyzję oraz fakt, że nie mam prawa do odwołania.

     Orbán wykorzystuje obecny kryzys koronny do rozszerzenia swoich uprawnień i obowiązków. Chce wprowadzić "ustawę upoważniającą", która przyznałaby mu osobiste uprawnienia dyktatorskie. Jest to zapisane w oficjalnym projekcie ustawy. Według obserwatora UE, Komisja Europejska odmówiła komentarza do inicjatywy Orbána. Zauważyła jednak, że wszystkie przepisy dotyczące sytuacji kryzysowych w UE muszą być zgodne z prawami człowieka i mieć charakter tymczasowy.

     Od 2008 roku UE przechodzi z jednego kryzysu do drugiego. Najpierw doszło do globalnej recesji, a następnie do kryzysu w strefie euro. Następnie UE doświadczyła kryzysu uchodźczego i musiała poradzić sobie z breksytem. Unia została przeziębiona przez pandemię Corona.

     Negocjacje budżetowe zostały przerwane pod koniec lutego 2020 r. i chociaż uzgodniono rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Albanią i północną Macedonią, w przewidywalnej przyszłości nie będzie nowych przystąpień do UE. Od tej pory dużym sukcesem będzie już to, że Brukseli uda się utrzymać obecnych członków UE razem. Nie przyjmowanie nowych członków, ale opieka nad obecnymi członkami powinna być przyszłym celem UE.

     Prognoza na najbliższą przyszłość

     Podsumowując, z perspektywy czasu można powiedzieć, że w nowej erze, która rozpocznie się bezpośrednio po kryzysie koronańskim, USA nie będą już stawiać na pierwszym miejscu liberalnej demokracji, wolności i wolnych rynków kapitałowych. Zamiast tego zobaczymy kraj, który będzie bronił gospodarki wolnorynkowej wyłącznie w kategoriach gospodarki realnej i eksportu, ponieważ Stany Zjednoczone chcą stać się krajem eksportującym. Międzynarodowy rynek kapitałowy będzie podlegał ścisłej kontroli, a idea globalizacji zniknie. Stany Zjednoczone, ale także wiele innych państw, zreorganizują swoje stosunki zagraniczne na poziomie dwustronnym. Sojusze będą następnie tworzone między państwami bez angażowania międzynarodowych platform i organizacji.

     Wiele wskazuje na to, że świat zmierza ku dwubiegunowej równowadze pomiędzy USA i Rosją, tak jak w zimnej wojnie. Przynajmniej ta koncepcja sprawdziła się w przeszłości i mogła być ponownie wykorzystana w zmodyfikowanej formie.
     Rynki wschodzące, które w rzeczywistości stanowią jądro globalizacji, ponieważ wielu zachodnich inwestorów jest tam aktywnych, doświadczą spadku gospodarczego. Spadek gospodarczy doprowadzi do wewnętrznej niestabilności politycznej, zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku.

     UE uzna, że wolność i demokracja nie są jedynymi filarami, na których można budować państwa. Państwa Europy kontynentalnej nie tylko zwiększą swoje wydatki na broń. Najprawdopodobniej dojdzie też do militaryzacji polityki i retoryki politycznej.

     Państwa Zatoki Perskiej, które zawdzięczają swoje bogactwo wyłącznie eksportowi ropy naftowej, będą miały wielkie trudności z utrzymaniem przy życiu swoich sztucznych struktur państwowych. Ponieważ era ropy naftowej stopniowo dobiega końca.

     Nowa era, która ma się wkrótce rozpocząć, nie będzie się charakteryzowała duchem antywolnym czy antydemokratycznym. Jednakże państwa uznają, że zdolności wojskowe są również potrzebne do ochrony ich własnej demokracji i interesów gospodarczych.
     Ale tylko mądrzy i bezinteresowni mężowie stanu i kobiety będą w stanie pomyślnie przejść trudną drogę między bezpieczeństwem a wolnością.     --
     Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
     www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
     • monalisa2016 Re: O to chodzi z tym wirusem Czesc nr. 3 30.03.20, 23:00
      Finansowy crash potrzebuje "winnego", wideo w j. niemieckim, napisy w j. angielskim

      www.youtube.com/watch?v=8LYjOEib9iI&t=12s
      --
      Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
      www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka