Dodaj do ulubionych

Nastroje anty ...

04.04.20, 02:40
... antyamerykanskie na Martynice.
Niewatpliwie tutejsza zurnalia z jakichs dziwnych zrodel wode pije ...

la1ere.francetvinfo.fr/martinique/donald-trump-envoie-ses-batiments-de-guerre-dans-la-caraibe-819430.html

Donald Trump sends warships to the Caribbean

Donald Trump wysyla okrety wojenne na Karaiby


.... The deployment is supported by 22 countries, allies of Donald Trump, including Saint Lucia, Haiti, Panama, Colombia, Costa Rica, Honduras and Guatemala, all located around the Caribbean basin.

Ironically, it is through Guatemala that the majority of narcotics transit to the United States. Venezuela is considered a "small player" in the drug business....

Deployment jest wspierany przez 22 kraje, sojuszników Donalda Trumpa, w tym Saint Lucia, Haiti, Panama, Kolumbia, Kostaryka, Honduras i Gwatemala, wszystkie położone wokół basenu Karaibów.

Jak na ironię, to właśnie przez Gwatemalę większość narkotyków trafia do Stanów Zjednoczonych. Wenezuela jest uważana za „małego gracza” w branży narkotykowej.

******

Czy inne oficjalne zachodnie dzienniki podaja takie szczegoly?

*******

At a time when the United Nations and humanitarian organizations are calling for a suspension of sanctions against countries like Venezuela and Cuba during the Coronavirus crisis, the Americans have opted for what looks like a declaration of war.

W czasie gdy Organizacja Narodów Zjednoczonych i organizacje humanitarne wzywają do zawieszenia sankcji wobec krajów takich jak Wenezuela i Kuba podczas kryzysu związanego z koronawirusem, Amerykanie wybrali coś, co wygląda jak wypowiedzenie wojny.

Obserwuj wątek
  • mlody774 Re: Nastroje anty ... 04.04.20, 03:25
   Ja tylko słyszałem na radio internetowym, ze zaczynają oskarżać Wenezuele po przewożenie narkotyków jak Panamę przed atakiem na ten kraj. Ale nic nie było o wysłaniu wojska(ale to może być tajne). Sorry.
    • mlody774 Re: Nastroje anty ... 04.04.20, 14:25
     Ale im nie chodzi o narkotyki ale o przejecie Wenezueli i zainstalowanie tam swojego człowieka. Jak oni by zniszczyli nielegalne narkotyki, to nie było by powodu odbierać wiele wolności samym Amerykanom. Potem nie było by czarnego budżetu dla CIA itd.
     • elka-sulzerowa Re: Nastroje anty ... 04.04.20, 14:48
      mlody774 napisał:

      > Ale im nie chodzi o narkotyki ale o przejecie Wenezueli i zainstalowanie tam sw
      > ojego człowieka. Jak oni by zniszczyli nielegalne narkotyki, to nie było by po
      > wodu odbierać wiele wolności samym Amerykanom. Potem nie było by czarnego budże
      > tu dla CIA itd.

      Dokladnie!

      Tyle tylko, ze oficjalne usprawiedliwienie agresji na Wenezuele jest jak ta “bron masowego razenia” Sadama ... perfidnym klamstwem.
    • elka-sulzerowa Re: Mapki raz jeszcze 04.04.20, 14:37

     images.app.goo.gl/NiM9DPzqXT4bLtwbA
     images.app.goo.gl/xgvgcsQwsfu1dDgc8
     www.businessinsider.com/heres-how-drugs-are-getting-smuggled-from-south-america-to-the-us-2017-9
     No i gdzie tu Wenezuela najwiekszym producentem i szmuglerem cocainy?
    • elka-sulzerowa Re: Mapki raz jeszcze 04.04.20, 14:37
     images.app.goo.gl/NiM9DPzqXT4bLtwbA
     images.app.goo.gl/xgvgcsQwsfu1dDgc8
     www.businessinsider.com/heres-how-drugs-are-getting-smuggled-from-south-america-to-the-us-2017-9
     No i gdzie tu Wenezuela najwiekszym producentem i szmuglerem cocainy?
    • walter622 mapki 04.04.20, 14:42
     elka-sulzerowa napisała:

     > Mapki pokazujace skad najwiecej narkotykow plynie


     Mapki nie dla wszystkich -smile))

     "404. Wystąpił błąd.

     Nie można znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze.
     To wszystko, co wiemy."
  • boavista4 Re: Nastroje anty ... 04.04.20, 18:09
   nastroje wszędzie w Południowej i środkowej Ameryce są antyamerykańskie. Santa Guerra graffiti są wszędzie w biednych dzielnicach i nie tylko. Ale marzeniem tych ludzi jest emigracja do USA albo nawet do Polski.
    • elka-sulzerowa Re: Byly prezydent Brazylii 04.04.20, 20:00
     .... Lula ostro o Bolsenaro i wenezuelskim kundelku na smyczy Waszyngtonu Juanie Guaido:

     The far-right government of Brazilian President Jair Bolsonaro is one of Washington’s closest allies in Latin America. It has played a major supporting role in the Trump administration’s coup attempt against Venezuela, even supporting a terror plot against the government of President Nicolás Maduro.

     This March, the Bolsonaro administration signed a historic military agreement, bringing Brazil directly into the U.S. imperial sphere of influence, essentially merging the country’s defense industry with Washington’s military-industrial complex.

     Skrajnie prawicowy rząd brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro jest jednym z najbliższych sojuszników Waszyngtonu w Ameryce Łacińskiej. Odegrał ważną rolę wspierającą w próbie zamachu stanu administracji Trumpa przeciwko Wenezueli, a nawet poparł spisek terrorystyczny przeciwko rządowi prezydenta Nicolása Maduro.

     W marcu administracja Bolsonaro podpisała historyczne porozumienie wojskowe, wprowadzając Brazylię bezpośrednio do imperialnej sfery wpływów USA, zasadniczo łącząc przemysł obronny kraju z kompleksem wojskowo-przemysłowym Waszyngtonu.


     ...In an interview with Brazilian media that has yet to be covered in the English-language press, Lula condemned U.S.-backed Venezuelan coup leader Juan Guaidó as a warmongering criminal who should be in prison. He went on to emphasize that President Nicolás Maduro is a democratically elected leader who has encouraged peace and diplomacy.

     “Europe and the United States can’t recognize a fraud who declares himself to be president,” Lula said, referring to Guaidó. “It is not right. Because if fashion takes over democracy, it is thrown in the garbage, and any scammer can declare themself president. I could declare myself president of Brazil, but where would democracy go?”

     Lula was interviewed by Folha de S.Paulo, the most widely circulated Brazilian newspaper, which is owned by an elite family of billionaire media oligarchs.

     ...W wywiadzie dla brazylijskich mediów, który nie zostały jeszcze opublikowany w prasie anglojęzycznej, Lula potępił wspieranego przez USA wenezuelskiego przywódcę zamachu stanu Juana Guaidó jako zbrodniarza, który powinien przebywać w więzieniu. Następnie podkreślił, że prezydent Nicolás Maduro jest demokratycznie wybranym przywódcą, który zachęcał do pokoju i dyplomacji.

     „Europa i Stany Zjednoczone nie mogą rozpoznać oszusta, które ogłasza się prezydentem”, powiedział Lula, odnosząc się do Guaidó. "To nie jest właściwe. Bo jeśli moda przejmie demokrację, zostanie wyrzucona na śmietnik, to kazdy oszust może ogłosić się prezydentem. Mógłbym ogłosić się prezydentem Brazylii, ale dokąd pójdzie demokracja? ”

     Lula udzielił wywiadu Folha de S.Paulo, najbardziej rozpowszechnionej brazylijskiej gazecie, której właścicielem jest elitarna rodzina miliarderów oligarchów medialnych.

     A reszta tutaj:
     consortiumnews.com/2020/04/03/brazils-ex-president-on-venezuela-maduro-is-democratic-guaido-should-be-in-prison-us-blockade-kills-civilians/
     No i jak sie tu z Lula nie zgodzic?
     • boavista4 Re: Byly prezydent Brazylii 05.04.20, 02:51
      Dlatego lobię Lule, a inni uważają go za lewicowego, wroga polskich narododowcow.
      Moim zdaniem Bolsonaro nie wykonuje poleceń Trumpa, on jest pionkiem Nataniahu, czyli Usraela.
      Pytanie, czy pan Bolsonaro nie prowadzi podwójnej gry i nie wypuszcza Lule na wolność żeby prowadzić swoje rozgrywki, bo Lula moze powiedzieć dokładnie to co Bolso nie moze. Czy Bolso to drugi Ceausescu, który kiedyś straci poparcie zagranicznych wujków i padnie ofiara swojej wiary w swoje strategiczne bezpieczenstwo? Przeciez Lula nie pojechal do Watykanu zeby odmowic rozaniec. Lula odwiedzil Paryz i Berlin, czyli centa Europejskiej rebeli przeciwko wujkowi Samowi i na paszporcie Bolso. Wygląda na to ze Brazylia stacza się zupełnie pod kontrole Waszyngtonu, ale jest jeszcze brazylijska armia, która ma swoje zdanie, brazylijska elita, której interesy mogą być inne niż wojenne zabawy w Wenezueli. Brazylia moze być krajem niezależnym, ponieważ ma wszystko co do tego potrzeba. Cale szczęście ze jest Lula i jego silne wpływy na naród Bazyli.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka