Dodaj do ulubionych

Pomoc Ormianom

08.04.20, 22:32
Po Włochach i Serbach kolej na Ormian

"Pierwsza grupa rosyjskich specjalistów wojskowych przybyła do Armenii, aby pomóc armeńskim kolegom w walce z koronawirusem. Oczekiwany jest rychły przylot kolejnego samoloru." .

www.youtube.com/watch?v=sOs8acCBY1I
rusvesna.su/news/1586326504
Stwierdzone zachorowania: 853
Wyleczono : 87
Zmarłych : 8
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 I w Polsce rowniez..... 08.04.20, 23:06
      wyladowal rosyjski AN-124 "Ruslan"

www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/222580809086456
      Mateusz Morawiecki
      · Publiczne
      Żaden kraj na świecie nie był przygotowany na to, z czym musimy się teraz zmagać. Jednak obiecałem Państwu, że polski rząd zdobędzie niezbędne środki ochronne przeciwko wirusowi. Jest to trudne, ale nie zawiedliśmy. Kolejny transport właśnie dotarł do kraju.
      Na Okęciu wylądował AN-124 Rusłan, który ma na pokładzie 6 milionów maseczek medycznych i 70 tysięcy kombinezonów ochronnych. Cały sprzęt jeszcze dzisiaj trafi do Agencji Rezerw Materiałowych.

https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/92461405_222578809086656_5799942055769669632_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=730e14&_nc_oc=AQlFB8leAYufp8S4HzpssO0SeFYviYGAN3_TJKrecPEYp8_lsc9VxHeTISa4nnxzF3g&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&_nc_tp=7&oh=b1c425513760ef9658c63c58f2c092c6&oe=5EB31CE8

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p640x640/92533502_222578719086665_4383838046324260864_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=730e14&_nc_oc=AQmO2dBpVTCCioJ7Au3Xo18gjYeowXOrcImOfQ98fbYrQf8fvDK7ulVfcEPuWpVmC3Q&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&_nc_tp=6&oh=8ccf9e4ba5f12dcadb2b18ddf3ad0820&oe=5EB38DD3 https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/92470739_222578735753330_2295501758757076992_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=730e14&_nc_oc=AQm1WG6YFAj2vx5WRY6KPa6zgar5MqjB89kLDmSalc2AJGMzKiRjpA5Xx8YpFQ1CMOI&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&_nc_tp=7&oh=39a7d1f41dbe06906417ee14efe1cfd5&oe=5EB3CAB7
              • rosjaiswiat1 Re: I w Polsce rowniez..... 09.04.20, 00:10
                eva15 napisała:

> Trudno mi z tobą dyskutować, bo zaraz powiesz, że cię za jedno słowo atakuję.

Na zdjeciu wyraznie widac samolot, a na jego ogonie rosyjski trikolor. Zdjecie pochodzi ze wpisu Morawieckiego na facebooku. Ale to nie jest az tak istotne, wazniejszym jest to, ze dla zdecydowanej wiekszosci Polakow samoloty Antonowa to sa rosyjskie samoloty, i maja racje, bo to sa rosyjskie samoloty, a to ze biuro konstrukcyjne Antonowa przeniesli z Nowosybirska w Rosji na UYkraine, nic nie zmienia. I do tego wiekszosc AN-124 Ruslan bylo wyprodukowano w rosyjskim zakladzie w Uljanowsku.

Co do jednego slowa.
                Ty rzeczywiscie doczepila sie do jednego slowa, i calkowicie rozwalila moj watek. Ten sam los pozniej czekal watek waltera, w ktorym Ty postanowila wykazac sie ekspertem od produkcji masek w Niemczech, chociaz cala Twoja wiedza pochodzila z wyszukiwarki internetowej, gdzie Ty na predko szukala jakakolwiek informacje. I w ten sposob watek o pomocy Rosji dla Serbii przeksztalcil sie w watek, w ktorym wszyscy zajmowali sie produkcja maseczek w Niemczech.

--
                https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
                    • rosjaiswiat1 Re: I w Polsce rowniez..... 09.04.20, 00:48
                      eva15 napisała:

> Ja mam dosyć, jak ty czupurnie mnie przekonujesz, że masz zawsze rację

Co Ty robila w moim watku , ktory wykoleila? Czyzby nie to co zawsze, czyli ze Ty zawsze masz racje?
                      A co robila w watku Waltera? tez zawsze masz racje.
                      Powiem Ci wiecej, kazdy z nas, wchodzac na forum, udowadnia swoja racje, bo na tym polega dyskusja. I ja nie widze zadnej problemy, ze Ty, czy kto kolwiek inny, stara sie udowodnic swoja racje. Wazne robic to, wykorzystujac argumenty, i nie przechodzic na osobistosci.

--
                      • lubat Re: I w Polsce rowniez..... 09.04.20, 11:12
                        rosjaiswiat1 napisał:

> Co Ty robila w moim watku , ktory wykoleila?

Igor, Ty rzeczywiście masz specyficzne podejście do dyskusji. Bo co to znaczy "wykolejenie" wątku? To nie jest przecież jakaś zadana praca szkolna, która musi się trzymać ściśle zadanego tematu. Jeśli temat "chwyci", to nie trzeba nawoływać do jego trzymania się. Jeśli nie jest interesujący, albo dyskutanci nie mają na ten temat wiedzy, to wątek albo umiera, albo przechodzi na jakiś inny temat poruszony przez kogoś. I to nie jest żadne wykolejenie, tylko swobodna dyskusja.

PS. Sprawa "narodowości" samolotu Antonow. Tu nie chodzi o to, kto naprawdę jest producentem tego samolotu, tylko jak to funkcjonuje w świadomości medialnej i społecznej. Nie zwracałem dotychczas uwagi, kogo Polacy uważają za producenta, ale widziałem w mediach niemieckich już kilka reportaży o transporcie wielkogabarytowych ładunków i zawsze była mowa, że to ukraiński samolot, produkowany w ukraińskiej wytwórni. Nawet jeśli to kłamstwo, to funkcjonuje na Zachodzie jako oczywista prawda. Taka sama, jak to, że USA niosą demokrację.
                          • rosjaiswiat1 Aha, Lubat, co do swiadomosci Polakow 09.04.20, 11:25
                            Niezaleznie od tego, ze Litwini i Lotysze to calkiem odrebne narody, w swiadomosci Polakow, jaka obserwuje na co dzien w UK, oni sa Ruskami. A co dopiero o samolocie wyprodukowanym w ZSRR. Dla Polakow co Kraz, co Belaz to ruskie ciezarowki, chociaz pierwszy produkuja na Ukrainie, a drugi w Bialorusji.

--
                            • walter622 co do swiadomosci Polakow 09.04.20, 16:44
                              rosjaiswiat1 napisał:

> Niezaleznie od tego, ze Litwini i Lotysze to calkiem odrebne narody, w swiadomosci
                              > Polakow, jaka obserwuje na co dzien w UK, oni sa Ruskami.

Mam znajomego Litwina , mieszkającego w Polsce od wielu lat,
                              który zdaniem miejscowych jest Rosjaninem. No, taką pomyłkę
                              można jakośzrozumieć , ale gdy Uzbeków, Ormian lub Azerów
                              uznają za Rosjan ?
                              • rosjaiswiat1 Re: co do swiadomosci Polakow 09.04.20, 17:49
                                walter622 napisał:

> No, taką pomyłkę można jakoś zrozumieć ,

Zrozumiec moze i mozna, ale Litwini i Lotysze obrazaja sie na Polakow

> ale gdy Uzbeków, Ormian lub Azerów uznają za Rosjan ?

Kiedys zapytalem jednego Polaka: dla czego na handlujacych na rynku Ormian on mowi Ruskie? On wzruszyl ramionami i odpowiedzial - przeciez oni gadaja po rusku, to znaczy Ruski. I nie na nic moje tlumaczenia, ze Ormianie to narodowosc z bardzo dluga historia, byc moze dluzsza niz Polacy, i ze chrzest oni przyjeli wczesniej niz Polacy. On patrzyl na mnie pustymi oczami i tak naprawde to goowno go obchodzilo. Przeciez oni gadaja po rusku, to po chooj jemu potrzebna ich historia smile

--
                                • lubat Re: co do swiadomosci Polakow 09.04.20, 18:24
                                  rosjaiswiat1 napisał:

> Kiedys zapytalem jednego Polaka: dla czego na handlujacych na rynku Ormian on m
                                  > owi Ruskie? On wzruszyl ramionami i odpowiedzial - przeciez oni gadaja po rusk
                                  > u, to znaczy Ruski.

Tu może chodzić o coś innego. Nazwy pewnych narodowości niektórzy używają jako obraźliwego epitetu, np. Żyd, Ukrainiec no i Ruski/Rusek. Polacy nie miewają codziennie kontaktu z przedstawicielami tych nacji, więc używają tych "wyzwisk" wobec swoich. Pamiętam z dzieciństwa jak w mojej okolicy człowieka porywczego i gotowego kogoś pobić bez powodu określano pieszczotliwie "ten pierd**ony Ukrainiec".
                                  W latach 90-ch w firmie mojego znajomego zatrudniono repatrianta z Kazachstanu. Dostał od miasta mieszkanie, więc wielu "życzliwych" komentowało to tak: przyjedzie taki pierd**ony Ruski i natychmiast dostaje mieszkanie", a przyzwoity człowiek musi sobie kupić. Autentyczne!
          • brat_kryzysa Re: I w Polsce rowniez..... 09.04.20, 08:18
            Ewa ma rację, w mediach ani słowa o rosyjskiej pomocy, za to informacja o ładowaniu Antonowa rozpowszechniona , tyle że samolot z ukraińskimi barwami.

--
            Optyka której nie znosi cenzura
            pl.sputniknews.com
            twitter.com/kacapmsk
            alexjones.pl/
            • monalisa2016 Re: I w Polsce rowniez..... 09.04.20, 10:11
              brat_kryzysa napisał:

> Ewa ma rację, w mediach ani słowa o rosyjskiej pomocy, za to informacja o ładow
              > aniu Antonowa rozpowszechniona , tyle że samolot z ukraińskimi barwami.
              >

Morawiecki swoje, zaczadzone rusofobia media swoje mimo ze sie powoluja na wpis premiera na faceboku smile

www.defence24.pl/rosyjski-gigant-z-maseczkami-dla-agencji-rezerw-materialowych

--
              Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
              www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
            • rosjaiswiat1 Brat...,mozesz mnie znow nawyzywac od arogantow 09.04.20, 17:39
              brat_kryzysa napisał:

> Ewa ma rację, w mediach ani słowa o rosyjskiej pomocy, za to informacja o ładow
              > aniu Antonowa rozpowszechniona , tyle że samolot z ukraińskimi barwami.

Ty znow jestes bardzo nieuwazny. Ja pisze o AN-124 Ruslan, ktory wyladowal na Okieciu, i o czym wspominal premier Morawiecki, i to bylo w dniu 7 kwietnia biezacego roku.
              www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/222580809086456
              A Ty piszesz o AN 124 Ruslan, ktory wyladowal dzisiaj we Wroclawiu. I ten AN-124 rzeczywiscie jest ukrainski i lata w ukrainskich barwach:
              gazetawroclawska.pl/jeden-z-najwiekszych-samolotow-transportowych-swiata-wyladowal-we-wroclawiu-przywiozl-sprzet-z-chin/ar/c1-14908606
              Musisz byc bardziej dociekliwy i uwazny. Ale nie to jest wazne. Waznym jest to, ze tak krytykowany polski rzad jednak dba o zdrowie Polakow smile
              A dlaczego smajlik, mam nadzieje, ze domyslisz sie.

--
      • walter622 Fakt :-) 09.04.20, 00:23
        rosjaiswiat1 napisał:

> walter622 napisał:
        >
        > > Po Włochach i Serbach kolej na Ormian.
        >
        > A gdzie USA?

Faktycznie, przeoczyłem. -smile))
            • the-great-inuk Re: sprostowanie co do kolek rozancowych 09.04.20, 09:15
              boavista4 napisał(a):

> otóż kolka różańcowe nie są zdolne do takich analiz, ale kulka talmudyczne - na
              > -pewno.
              > Lubie kiedy dyskusja staje się wesołą, tym razem dzięki Ewie i Igorowi.
              ==================================================
              Po PKiN im Josepha Stalina, to już drugi prezent od Rosjan.
              Ale Polacy nie nie są zdolni do wdzięczności.

(Z warszawskim Metrem jakoś się nie udało...)

--
              www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
            • rosjaiswiat1 Re: sprostowanie co do kolek rozancowych 09.04.20, 11:31
              boavista4 napisał(a):

> Lubie kiedy dyskusja staje się wesołą, tym razem dzięki Ewie i Igorowi.

Szkoda tylko, ze nie zawsze drugi dyskutant potrafi podejsc z humorem i dystansem do dyskusji. A tego mnie bardzo brakuje. Na drugim biegunie jestes Ty, Bracie, u ciebie ironii i humoru jest ponad miare smile

--
              • boavista4 Re: Ponad miarę 09.04.20, 16:26
                jak jest, tak jest, grunt ze mamy Forum Swiat , w którym ciekawe wiadomości można się dowiedzieć od Igora , Ewy i wielu innych, a przy okazji pozeglowac na morzu Karaibskim.
    • rosjaiswiat1 Syria rowniez zwrocila sie o pomoc do Rosji 09.04.20, 17:52
      Сирия попросила Россию о помощи в борьбе с коронавирусом

iz.ru/997387/2020-04-08/siriia-poprosila-rossiiu-o-pomoshchi-v-borbe-s-koronavirusom
      «Сирия обратилась в Министерство здравоохранения РФ с просьбой предоставить оборудование для обнаружения коронавируса, а также защитные костюмы и оборудование для проведения анализов и обследования <...>, чтобы помочь сирийскому народу справиться с коронавирусом»
      --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka