Dodaj do ulubionych

Długi kryzys?

22.04.20, 09:59
Trzeba szukać rozwiązań w skali kraju, inwestycje wewnętrzne, niezależności od światowych trendów, rynków, etc, czyżby pomysły o odejściu od dolara poszły się j...?
pl.sputniknews.com/gospodarka/2020042212287571-Sputnik-german-gref-sbierbank-kryzys/

--
Optyka której nie znosi cenzura
pl.sputniknews.com
twitter.com/kacapmsk
alexjones.pl/
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Re: Długi kryzys? 22.04.20, 11:05
      brat_kryzysa napisał:

> czyżby pomysły o odejściu od dolara poszły się j...?

A z czego taki wniosek? Potrafisz odpowiedziec, tylko konkretnie, a nie jak zwykle jakies bla,bla, i cos w rodzaju - poszukaj sobie.

--
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
      • brat_kryzysa Re: Długi kryzys? 22.04.20, 14:10
        Przecież napisałem , inwestycje wewnętrzne, na awet kosztem deficytu wewnętrznego, ale wszyscy zbyt przywiązani do dolara ,całkiem jak na Ukrainie. Przykładów jest wiele, wzorcem Niemcy, Korea, Japonia, Chiny choć drogi różne. Zwiększać handel w regionalnych walutach, oprzeć gospodarkę o realne fundamenty, żałosne jest patrzeć na kraje o wewnętrznym wystarczajacym potencjale wiszącym na pasku banksterki.
        małe miasta i wioski zdychają bo gospodarka przywiązana jest do strumyka ograniczonych pieniędzy, jednostki, podmioty nie generują wartości dodanej, tylko konsumują ochłapy tzw wielkich
        Ważne są teznakłady na naukę, dyscyplina, budowanie zdrowych postaw spolecznych, kooperacja, tych składników z dostępem do pieniedzy. Tak to są ogólniki , ale tuż za progiem są przełomy technologiczne, nawet gaz traktowany jest jako środek przejściowy, elity na skraju zmian wywołują chaos, wojny, przetasowania, kto zeje dniem wczorajszym zawsze będzie w doopie, więc wypijmy po stakanie ropy, na zdrowie big_grin

--
        pl.sputniknews.com
        twitter.com/kacapmsk
        alexjones.pl/
        • rosjaiswiat1 Re: Długi kryzys? 22.04.20, 14:23
          brat_kryzysa napisał:

> Przecież napisałem , inwestycje wewnętrzne,

A co to ma do mojego pytania?

Musze Tobie przypomniec, ze Rosja posiada bardzo duze rezerwy walutowe, ca 565 mld baksow, i tylko 15 mld z nich, znajduja sie w amerykanskich papierach. Reszta jest w papierach dluznych innych panstw i w zlocie. Na dzien dzisiejszy Rosja jest jednym z niewielu panstw na swiecie, ktore jest niezalezne od baksa.Wiec nie potrafiles dac odpowiedz na moje pytanie, a tylko znow jakies bla,bla.

p.s. Wiecej nie bede Ciebie nie o nic pytac, zeby znow nie wyjsc na aroganta. smile

--
          • brat_kryzysa Re: Długi kryzys? 22.04.20, 21:22
            Nie musisz mi przypominać tych oczywistości, posiadanie to jeszcze nie uruchamianie potencjału, złotem się nie najesz, dobrze wiesz , że rezerwy szybko topniały w czasie poprzedniej zawieruchy, buduj rakiety, nowoczesne maszyny, infrastrukturę, nie trzeba będzie ratować rubla, choć poro się zmieniło zmieniło wink pff

--
            pl.sputniknews.com
            twitter.com/kacapmsk
            alexjones.pl/
            • brat_kryzysa Re: Długi kryzys? 22.04.20, 21:29
              Co więcej, wykorzystywać sytuację i mówiąc kolokwialnie kraść technologie i uzdolnionych ludzi, wzorem czołowej demokracji
              Tak na marginesie, jak wygląda sytuacja przeciętnego młodego Wanii spod wsi gdzie w kraju krasnojarski względem dostępu do wiedzy i taniego kredytu? Oj boje się , że urzedasy bardzo by to usprawnili wink

--
              pl.sputniknews.com
              twitter.com/kacapmsk
              alexjones.pl/
              • rosjaiswiat1 Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 22.04.20, 22:23
                To Twoje stwierdzenie, ze Rosja nie odchodzi od baksa. Bo sam zalinkowany artykul, i twoje przemyslenia o tym, jak Rosja ma pokonac kryzys, mnie calkowicie nie interesuja, a to ze wzgledu na to, ze ja mieszkam w UK, a wsrod innych forumowicze, ktore zabieraja glos na forum, w Rosji mieszka tylko Swiblowo. Ja uwazam, ze nas wszystkich powinien interesowac temat, dotyczacy nas bezposrednio, czyli jak z kryzysu wyjdzie Unia Europejska. Bo Rosjanie dadza sobie rade i bez naszych zmartwien. Tam w rzadzie sa doskonale fachowcy, ktore pokazali, ze w momentach kryzysu u nich otwiera sie drugi oddech, i oni znajduja takie sposoby, o jakich Europejczykom i nie snilo sie. Zadne panstwo europejskie, gdyby okazalo sie w sytuacji Rosji, nie daloby sobie rade, a Rosja daje. I uwierz mi, robia to nie czytajac Twoich postow.
                Wiec dawaj lepiej podziel sie swoimi przemysleniami, jak Unia ma pokonac kryzys.

--
                • monalisa2016 Re: Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 22.04.20, 22:39
                  Unia ma pokonac kryzys, hmmm Polska zada wiekszego unijnego budzetu! Sadze ze polscy wlodarze sie do tego przyczynia i zwieksza go z wlasnych funduszy bez obciazania i zmuszania do tego innych.

--
                  Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
                  www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
                    • monalisa2016 Re: Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 22.04.20, 23:10
                      Nie daje zadnej szansy, ona juz tylko zipi. Akurat sluchamy relacji polityka o unii, jej "pomocy" dla Wloch oraz konsekwencji Wlochow na unijna "solidarnosc". Dr. Rainer Rothfuss potwierdza to co czatalo sie w wloskich mediach, widzialo sie na wideo jak Wlosi zdejmowali, palili unijne flagi pomieniajac je rosyjskimi.

Kto ma ochote moze sobie posluchac, niestety wszystko w j. niemieckim.

www.youtube.com/watch?v=iVQOGp3DmLc

Istnienie unii spoczywa tylko na rabunku niemieckiego spoleczenstwa, jestesmy dojeni na kazdej plaszczyznie, ktore unijne panstwo, unijne spoleczenstwo pokaze solidarnosc z nami? ZADNE ale pokazywac palcami z zadaniami potrafia.

Pan Morawiecki napisal o budzecie goscinny artykul dla FAZ, ale ze FAZ i inne maistreamy nie klikuje wiec polegam na doniesieniach z alternatywnych mediach.

www.mmnews.de/aktuelle-presse/143220-polen-verlangt-groesseren-eu-haushalt-wegen-coronakrise
                      --
                      www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
                            • monalisa2016 Re: Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 22.04.20, 23:33
                              Przeciez wiesz w jakim kraju mieszkam, same zalaczone linki chyba powinny ci juz dac do zrozumienia. Mieszkam w kraju w ktorym spoleczenstwo jest lupione na kazdej plaszczyznie po to by w przyszlosci szlo droga Wenezueli.

--
                              • brat_kryzysa Re: Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 23.04.20, 12:57
                                Jak to pierydknie , powstanie nowa Unia od Atlantyku do PAcyfiku , Unia gospodarcza
                                NArazie w POlse dosc stabilnie ale z takim dlugiem daleko nie zajedziemy, jak bedzie zle do Zawsze moge spadac na Ukraine a wlasciwie to juz tam gdzie moge, jej nie bedzie wink

--
                                pl.sputniknews.com
                                twitter.com/kacapmsk
                                alexjones.pl/
                                • monalisa2016 Re: Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 23.04.20, 13:53
                                  Włochy, PD + M5S (rządząca koalicja) donoszą, jak będzie dalej tak szło w czerwcu tego roku nie będziemy w stanie wypłacić naszym emerytom emerytur. Italien ist schon längst bankrott!!! Efekt przynależności do unii i euro-strefy i ich chybionych, lobbyistycznych pod "elity" rządów!

www.ilgiornale.it/news/politica/cos-luglio-non-paghiamo-pensioni-lallarme-rosso-non-placa-1857218.html

Kto następny?

Corona-kłamstwo jako kozioł ofiarny nałożyła unii widoczną corone bankróctwa.
                                  Jak to Schäuble powiedział? Musimy doprowadzić do kryzysu by społeczeństwa zmusić do posłuszeństwa! Społeczeństwo zaczęło się budzić z oszukaństwa i przeciwstawia się prymitywnym włodarzom, ciekawe czym się to skończy.

Jestem za unią, unią wolnych państw odpowiedzialnych za siebie, współpracujących z sobą na każdej płaszczyznie, unią z granicami jak i kontrolą na nich! Jestem przeciw deep state unii!!! Nie chcę Europy pod chinskim albo amerykańskim butem!

--
                                  • monalisa2016 Re: Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 23.04.20, 14:44
                                    "Die Europäische Union ist nicht Europa. Sie ist eine Ideologie ohne Land, ohne Volk, ohne Wurzel, ohne Seele und ohne Zivilisation. Die Europäiche Union tätet langsam tausendjährige Nation. / Unia Europejska nie jest Europą. Jest to ideologia bez kraju, bez ludzi, bez korzeni, bez duszy i bez cywilizacji. Unia Europejska powoli zabija tysiącletni naród."

--
                • brat_kryzysa Re: Brat.., jedynie co mnie zainteresowalo.... 23.04.20, 12:48
                  Historycznie rzecz biorac okresy smuty przeplataja sie z prosperity, nie wiem jak nazwac wspolczessny wzgledem rozpadu ZSRR, dzisiejsza Rosja otaczaja panstwa albio niestabilne albo wrogie i wasalne.
                  Mnie interesuje stabilnosc i dobrobyt, tak po mojej prawicy jak i lewicy mojego raju, co wiecej interesuje mnie integracja i rozwalenie podzialu.Unie niestetyczekaja wstrzasy bo pamietajmy, ze kasa to nie wszystko, wiele krajow UE czekaja wsstrzasy spoleczne, wynikajace z islamizacji oraz braku integracji nowych przybyszow, UE zachowuje sie jak leniiwy , opasly wieprz, ktory zapomnial na czym zbudowal swoj dobrobyt.Recepty sa, glebsza niezaleznosc od USA, prowadzenie wielowektorowej polityki, nastawionej na integracje, szczegolnie eurazjatycka, nowy plan MArshalla w zwiazku z tym, likwidacja socjalu, wywalenie migrantow do swoich krajow, rygorystyczne przestrzeganie granic UE(kula w leb kto tego nie rozumie)

Wracajac do Rosji, uwazam, ze dominuje tam zbyt centralistyczne myslenie z niklym nakladem na rozwoj i niealeznosc jednostek

--
                  pl.sputniknews.com
                  twitter.com/kacapmsk
                  alexjones.pl/
    • monalisa2016 Re: Długi kryzys? 22.04.20, 23:21
      Igor, nie na temat ale juz wiele razy myslalam o tym by zadac ci pytanie "jak wielka jest stacja kosmiczna poniewaz kazdyego dnia swieci jaskrawie i tak jakby sie setki gwiazd wokolo czegos sie skupilo?" Kazdego raz jak wychodzimy na taras by "inhalowac" rzuca sie nam ona w oczy.

--
      • rosjaiswiat1 Re: Długi kryzys? 22.04.20, 23:29
        monalisa2016 napisał(a):

> Igor, nie na temat ale juz wiele razy myslalam o tym by zadac ci pytanie "jak w
        > ielka jest stacja kosmiczna

Jest bardzo duza, i wymiary bez zadnej trudnosci mozna znalezc w internecie:
        Spannweite: 109 m
        Länge: Rumpf: 51 m
        Solarmodule: 73 m
        Rauminhalt: 916 m3
        Masse: 420 t

--
        • monalisa2016 Re: Długi kryzys? 22.04.20, 23:36
          Musze sie zorientowac w odleglosci jej od ziemi. Ale zeby tak jaskrawo byla oswietlona, znaczy nie caly czas do pewnej godziny w nocy (czasu nie sprawdzalam) Piszesz 109 m Spannweite, sadze ze jest o wiele, wiele wieksza, to co widze to ma srednice okolo 25 cm.

--
          • monalisa2016 Re: Długi kryzys? 22.04.20, 23:41
            Cytat z wiki
            Sie kreist in rund 400 km[2] Höhe mit einer Bahnneigung von 51,6° in östlicher Richtung binnen etwa 93 Minuten einmal um die Erde und hat je nach Solarmodulausrichtung eine räumliche Ausdehnung[1] von etwa 109 m × 51 m × 73 m. Ihre Masse beträgt rund 420 t.[1] Seit dem 2. November 2000 ist die ISS dauerhaft von Raumfahrern bewohnt.[5]

---------------
            Zeby te Spannweite 109 m z odleglosci 400 km bylo az tak widoczna srednica ca. 25 cm? To wprost niemozliwe.

--
    • monalisa2016 Re: Długi kryzys? 23.04.20, 17:46
      Deutschland za kadencji Merkel i EU.

www.youtube.com/watch?v=rXiLeRO_w_o

Czy trzeba cos dodawac? Nie, czeka nas to wszystkich w Europie jak sie nie przeciwstawimy.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka