Dodaj do ulubionych

Rosja a koronawirus

04.05.20, 12:49
Chciałbym polecić 3 opracowania na temat Rosja i koronawirus- 2 epidemiologiczne i jedno ekonomiczne.

Zródłem tych opracowań jest Insytutu Badań nad Rosją prestiżowego Uniwersytetu Harvarda
.
Moim zdaniem bardzo rzetelne opracowania. W ogóle to chciałbym polecić cały ten portal bo można tam znależć masę ciekawych analiz na przeróżne tematy przygotowanych raczej popularnonaukowo ale profesjonalnie i wolnych od niestety obecnej dominującej bardzo silnej antyrosyjskiej narracji w większości polskich mediów.
Wiec jeśli ktoś zna angielski albo umie korzystać z google translatora to jest to zródło profesjonalnej wiedzy o Rosji co równie ważne udostępnianej w pełni bezpłatnie w publicznej domenie bez żadnych tam limitów dostępu i dodatkowych opłat.

Pisza eksperci z Zachodu ale czasem też rosyjscy raz prorządowi raz opozycyjni.
Z ekspertami z Polski chyba się jeszcze nie spotkałem co generalnie potwierdza teże lansową przez profesora Łagowskiego że opinia polskich ekspertów już od XIX nie cieszy się w kręgach Zachodu łagodnie mówiąc zbyt wielką renomą.

www.russiamatters.org/analysis/russia-well-positioned-weather-covid-19s-economic-fallout
www.russiamatters.org/analysis/russias-coronavirus-response-reveals-its-strengths-and-weaknesses
www.russiamatters.org/analysis/russias-health-care-system-demographics-present-unique-advantages-disadvantages-fighting

Nie wiem czy ktoś przeczyta całość ale tutaj znajdziecie chyba można to nazwać kompendium geopolitycznym na temat stosunków- rosyjsko chińskich i potencjalnego sojuszu. Opracowanie nie ukrywam jest dość długie i jego przeczytanie zajmie z półtorej godziny ale zebrane są tu opinie całego szeregu najbardziej znanych badaczy stosunków międzynarodowych w tym geopolityków więc jak ktoś szuka kompendium to polecam tym bardziej że co cenne są to także w sporej ilości eksperci rosyjscy i chińscy i to nie tylko zapadnicy ale także osoby w stylu Sergieja Karaganowa.

www.russiamatters.org/analysis/expert-round-how-likely-china-russia-military-alliance

PS
Wiem że ktoś w jednym z poprzednich wątków zarzucił mi że sieje zachodnią antyrosyjską progandadę. Nie twierdzę że są to zródła zupełnie obiektywne i nie prezentujące w większości zachodniego punktu widzenia na te sprawy ale chciałby zaznaczyć że 4 powyższe opracowania są i tak naprawdę sto razy bardziej rzetelne i obiektywne niż cokolwiek co możecie znależć w polskich mediach choćby dlatego ze raz na jakiś czas głos zabierają rosyjscy eksperci którzy mogą wyrazić swój pogląd na sprawę czego w polskich mediach i periodykach nie pamiętam od naprawdę zamierzchłych czasów. Wiec jeśli ktoś uważa to za propagande to niech nie czyta ale moim zdaniem warto się z tym zapoznać bo prezentuje różne w tym rosyjskie punkty widzenia na sprawę
Obserwuj wątek
    • the-great-inuk Re: Rosja a koronawirus 04.05.20, 15:12
      kommersant napisał(a):

> Wiec jeśli ktoś zna angielski albo umie korzystać z google translatora to jest
      > to zródło profesjonalnej wiedzy o Rosji co równie ważne udostępnianej w pełni b
      > ezpłatnie w publicznej domenie bez żadnych tam limitów dostępu i dodatkowych op
      > łat.
      =================================================
      A więc z czego oni żyją?
      Ktoś ich musi karmić.
      Gdy się dowiemy kto, to pomoże nam wyrobić zdanie o rzetelności publikacji...

Ot, co...
    • eva15 Re: Rosja a koronawirus 04.05.20, 15:44
      Wielkie dzięki za te linki. Przeczytałam jak dotąd te 3 pierwsze - o koronie i o gospodarce i stwierdzam, że faktycznie opracownia są o niebo lepsze od polskich, zestawiają dane i fakty bez propagandy.

Nie wiem, czy przeczytam w całości art. o relacjach rosyjsko-chińskich, ale z tego co pobieżnie przeczytałam już widać, że jest to też rzetelnie zrobione. Autorzy podają opinie kilkudziesięciu ekspertów z różnych krajów i pozostawiają czytelnikowi ocenę. To dobre podejście, znów bez propagandy.
    • monalisa2016 Re: Rosja a koronawirus 04.05.20, 17:21
      Dzieki za linki, widze ze artykuly sa warte przeczytania z wzgledu na inny kat spojrzenia, sa okropnie dlugie ktore nalezy bez stresu dokladnie przeanalizowac.

Stany i Rosja nie biora udzialu w zbiorce 7,5 miliardow euro ktorych wiekszosc ma byc przeznaczona na szczepionke ktora najprawdopodobnie nie bedzie miala sensu z wzgledu na mutacje wirusa.
      • mlody774 Re: Rosja a koronawirus 04.05.20, 18:29
        Tak dzięki Trump może się nam uda: republicbroadcasting.org/news/fears-rise-that-trump-will-incite-a-global-vaccine-brawl/
        A tu jest o co chodzi elita z korona wirusem/epidemia:
        republicbroadcasting.org/news/mindblowing-a-must-watch-13-minutes-for-today/
      • walter622 Re: Statystyka 09.06.20, 14:36
        walter622 napisał:

> Aktualna statystyka z zakresu k-virus.
        >
        > www.worldometers.info/coronavirus/country/russia/
        > www.worldometers.info/coronavirus/#countries
    • monalisa2016 Re: Rosja a koronawirus 09.06.20, 16:54
      Po niedzielnych wielotysiecznych demonstracjach jak swiat szeroki albo wybuchnie swiatowa super epidemia albo beszczelnie nas oklamano wiec skonczmy te debate na temat tego mikroba. Kto wydaje pozwolenia na demonstracje? Ano nie kto inny tylko panstwowe organy, co bylo, to zesmy widzieli na wlasne oczy, wiec jak to jest z ograniczeniami, maskami, z odlegloscia z kwarantanami i zwiazanymi z tym rzeczami klamstwami? Leicowe demonstracje restrykcje nie obowiazuja, dla nich nie ma mikroby?
      • walter622 koronawirus 09.06.20, 21:21
        monalisa2016 napisał(a):

> z kwarantanami i zwiazanymi z tym rzeczami klamstwami?

"Kłamstwa" - powiadasz ?
        W ubiegłym tygodniu zmarł z powodu k-virusa mój serdeczny przyjaciel.
        Z zawodu lekarz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka