Dodaj do ulubionych

Rosyjsko-chinska wymiana handlowa

04.05.20, 21:52
2 fakty
W marcu import ropy naftowej z Arabii Saudyjskiej na największy rynek świata - Chiny spadł o 1,6% w stosunku do roku poprzedniego, natomiast zakupy od dostawcy nr 2 z Rosji wzrosły o 31%, wynika z obliczeń Reutersa.
financialtribune.com/articles/energy/103158/chinas-march-oil-imports-from-russia-up-31?fbclid=IwAR0_P_PX0d3jR2hESferVXZO8BAUPtsZ9OS83d2jOJ_223YDfd-1rEqeFxw
Ja bym w ogole zauwazył ze rzekomo w I kwartale tego roku rosyjski eksport do Chin w stosunku do zeszłego roku wzrósł az o 17 % co potwierdzałem w kilku zrodłach.
Zastanawia mnie to jakim cudem biorac pod uwage chocby koronawirusa w I kwartale w Chinach.

Polecam to bo wiele osób nie wierzyło ze dobija kiedykolwiek do 100 mld obrotu handlowego. W zeszłym roku było już jakieś 110 mld i sa na najlepszej drodze do 200 mld co jest celem handlowym
.
Chiny od kilku lat mają ujemny bilans handlowy z Rosją i ich pozycja stale się pogarsza. Kupują trochę zbrojeniówki, technologi nuklearnych, surowce, żywność, wodę pitną, usługi informatyczne, energię elektryczną, usługi transportowe i badawczo - rozwojowe. Udział żywności i wody pitnej będzie się zwiększał z roku na rok.

tass.ru/ekonomika/8235669?fbclid=IwAR0dLJOj8i1Z3PML84z8HBsAq6F1nKuY-Ky2A2k0BVh52YMk3pkVT1h9C3s
Obserwuj wątek
    • brat_kryzysa Re: Rosyjsko-chinska wymiana handlowa 08.05.20, 14:50
      Trump juz robi umizgi do Putina, nie hce wcale OPEC+ tym barziej ze Chinczycy olali amerykanska rope i gaz z uwagi na szantaz made in USA.Niedlugo USA udlawia sie swoja droga ropa i gazem, kwestia najwyzej tygodni
      pozostana im takie przydupasy jak Polska ze swoim "wielkim " importem lng

--
      Optyka której nie znosi cenzura
      pl.sputniknews.com
      twitter.com/kacapmsk
      alexjones.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka