Dodaj do ulubionych

Rosja pozbyła się ponad 96% swojego długu w USA

24.05.20, 00:08
Tlumaczenie Google artykulu, link:
connectiv.events/russland-ist-jetzt-ueber-96-seiner-us-schulden-losgeworden/

Rosja pozbyła się ponad 96% swojego długu w USA

Według najnowszych informacji Departamentu Skarbu w Moskwie Moskwa nadal sprzedaje amerykańskie papiery skarbowe i zmniejszyła swoje zapasy o 8,73 miliarda USD.

Dług publiczny Rosji w USA wyniósł w marcu 3,8 mld USD, w porównaniu z 12,5 mld USD miesiąc wcześniej. Trzy lata temu kwota wynosiła 105 miliardów dolarów. W tym okresie Moskwa zlikwidowała ponad 96 procent swoich udziałów. Długoterminowe amerykańskie skarbowe papiery wartościowe spadły o 928 mln USD, podczas gdy krótkoterminowe papiery wartościowe spadły o 7,8 mld USD do zaledwie 473 mln USD.

Japonia pozostaje największym posiadaczem długu publicznego USA od czerwca 2019 r. Tokio w marcu posiadało 1,27 bln USD bonów skarbowych po zwiększeniu inwestycji o 3,4 miliarda USD w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Drugi co do wielkości zagraniczny właściciel bonów skarbowych USA, Chiny, nadal dokonuje umiarkowanych cięć w amerykańskim długu i zmniejszył swój portfel o 10,7 mld USD do 1 bln USD.

Rosja była kiedyś głównym właścicielem skarbu USA, ale od maja 2017 r. Systematycznie redukuje tę inwestycję zgodnie ze swoją polityką umarzania długów w dolarach i w odpowiedzi na sankcje Waszyngtonu.

W ramach polityki państwa Moskwa zdywersyfikowała również swoje rezerwy, zwiększyła zakupy sztabek złota do rekordowych poziomów i zdobyła tytuł najbardziej aktywnego nabywcy złota na świecie. Całkowite zasoby złota w kraju wyniosły w marcu 73,9 miliona uncji troy (2298 ton) i według najnowszych danych rosyjskiego banku centralnego są warte około 120 miliardów dolarów.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka