Dodaj do ulubionych

USA krajem obiecanym

26.05.20, 17:35
zamieściłem to FS w odpowiedzi trollowi Oakvillowi, który zawsze jest zafascynowany drapaczami i dobrobytem Nowego Świata. Pewnie osuną mój wpis.

dawniej najgorsze badziewo było produkowane w Ameryce, później w Chinach, teraz wszystko wraca do Ameryki. Dzis Europa jest bogatsza, nawet Polak spotkany w NY powiedział mi ze wraca do kraju bo już ma dość amerykańskiego szajsu. W USA dobrze się żyje komos kto zarabia więcej niż 150 tysięcy na rok, a przeciętna zarobków jest powyżej 50 tysięcy dolarowa. Ameryka się europeizuje. Dawniej niemal wszystkie okna były zsuwane pionowo, dziś coraz więcej przyjmują standard niemiecki - okna uchylne.. Drzwi amerykańskie nie są szczelne, caly dom orientowany jest do ulicy. Europejskie drzwi są szczelne, mieszkanie orientowane jest w stronę ogrodu. Amerykańskie miasta rozwijają się bezładnie, poprostu są bogate dzielnice, gdzie podatek własnościowy jest wysoki, i dzielnice biedy o niskim opodatkowaniu.
W Europie miasto rozwija się wokół kościoła. muzeum, zamku, teatru, placu. Podatek płaci się w zależności od dochodów, a nie lokalizacji, choć ostatnio wprowadza się podatek katastralny , podobny do amerykańskiego. Ameryka jest bardziej rasistowska niż Europa. Szkoły w dobrych dzielnicach są o niebo droższe niż w dzielnicach biednych. Kogo stać na 35 tysięcy dolarów czesnego do szkoły średniej Latina w Chicago, albo do podobnej w NY za 65 tysięcy. Te różnice pogłębiają się z roku na rok. W Belo Horizonte mój synek uczęszczał prywatna szkole katolicka, bardzo piękna, za 3000 dolarów, szkole średnią we Frankfurcie za darmo, uniwersytet federalny w Rio za darmo, Columbia University - strach powiedzieć. Profesorzy na uniwersytetach amerykańskich są niemal z jednej grupy etnicznej, albo są z poza Ameryki i reprezentują podobne polityczne poglądy. Postep socjalny - Norwegia jest na pierwszym miejscu, USA jest na 26, to znaczy ze w Norwegi dziecko z najnizszej klasy moze przejsc do elity w ciagu jednego pokolenia, w USA - w ciagu 5 pokolen. Ameryka przestala byc krajem sukcesu. Wydaje się, ze Ameryka jest na etapie upadku, a Europa chce się odrodzić, bazując na swojej tradycji i rozczarowaniu do amerykańskiej gumy do żucia..
Obserwuj wątek
    • mlody774 Re: USA krajem obiecanym 27.05.20, 15:38
      No i już od 2018 EU przygotowuje się do masowych szczepień i odpowiedniego wpisu do paszportu(aby nikogo nie opuścić). republicbroadcasting.org/news/the-european-union-has-been-planning-a-vaccine-passport-since-2018/
    • bywszy2 Re: szanowny panie boawista+ 30.05.20, 10:18
      boavista4 napisał(a):
      1.
      Dzis Europa jest bogatsza, nawet Polak spotkany w N
      > Y powiedział mi ze wraca do kraju bo już ma dość amerykańskiego szajsu.
      - nawet!
      Ma pan pech,ciagle napotyka pan jakichs ... panu podobnych.
      A pozatem,jak pan uzyl "nawet" w stosunku do bywszego krajana,rozumiem,ze uwaza pan bywszych krajanow za osobnikow nizszego gatunku.Boj sie pan Boga.Przeciez nie mozna generalizowac!

2.
      Wydaje się, ze Ameryka jest na etapie upadku, a Europa chce się odrodzić, bazując na swojej tradycji i rozczarowaniu do amerykańskiej gumy do żucia.. - biadoli pan i biadoli.Musialem w cytowaniu skrocic panskie biadolenie.Panie,ale w Ameryce jest wolnosc,ktora pan wybral.Wiec sadze,ze panu nie przeszkodza w opuszczeniu tego parszywego kraju wcelu wspomozenia Europie w jej odrodzeniu.
      No,i synek nauki dalej pobierac bedzie u katolickiej pani katechetki - ale watpie,czy za darmo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka