Dodaj do ulubionych

Na świętego Jana defilada obiecana:)

26.05.20, 20:43
Jest w języku polskim wiele przysłów na 24. dzień czerwca - imieniny Jana, najdłuższy dzień w roku. W tytule dorzuciłem powiedzenie własnego pomysłu, ale inicjatorem jest sam W.W. Putin, który dzisiaj wydał rozkaz przygotowania defilady wojskowej z okazji 75 rocznicy pobiedy na 24 czerwca.
Data dobra, bo ciepło, można się napić na zielonej trawce i wytrzeźwieć na niej nie narażając się na przeziębienie.

PS. Wybiórcza milczy o tym dyskretnie. Pewnie doniesie o tym dopiero za zachodnimi agencjami.
PS2. Trochę ryzykowne to przedsięwzięcie, bo za miesiąc epidemia nie wygaśnie zupełnie, a trochę bez sensu robić taką imprezę przy pół/pustych placach i ulicach.

www.vesti.ru/doc.html?id=3268370
Obserwuj wątek
    • walter622 Парад Победы 26.05.20, 22:03
      lubat napisał:

> W.W. Putin, który dzisiaj wydał rozkaz przygotowania defilady
      > wojskowej z okazji 75 rocznicy pobiedy na 24 czerwca.
      > Data dobra,

Data dobra. Bardzo czytelne nawiązanie do historycznego Парадa Победы
      24 czerwca 1945 r.

www.youtube.com/watch?v=LfvyRGhoHcU

• rosjaiswiat1 Re: Na świętego Jana defilada obiecana:) 28.05.20, 22:06
            swiblowo napisała:

> Ciekawe do czego?

Jest cos takiego, jak duma z wlasnej historii.

> Mnie sie wydaje, ze wiekszosci Rosjan to teraz praca i pieniadze sa wazne i pot
            > rzebne.

Zle Tobie wydaje sie, zreszta nie ma co sie dziwic, jak ja zauwazylem, wy z Panem W. nie nalezycie do wiekszosci Rosjan, wiec to co wam wydaje sie, obowiazuje dla mniejszosci smile

> Juz im надоели эти зрелища.

Przeprowadzilas powazne badania nastrojow spolecznych, w tym i to, jak Rosjanie postrzegaja przeprowadzenie Parady Zwyciestwa?
            • swiblowo Re: Na świętego Jana defilada obiecana:) 29.05.20, 16:38
              rosjaiswiat1 napisal:

> Jest cos takiego, jak duma z wlasnej historii. <

No jest. I co?

> Zle Tobie wydaje sie, zreszta nie ma co sie dziwic, jak ja zauwazylem, wy z Panem W. nie nalezycie do wiekszosci Rosjan, wiec to co wam wydaje sie, obowiazuje dla mniejszosci <

Rownie obrazliwej i pieknie завуалированной opini dawno z W. o sobie nie slyszelismy.

> Przeprowadzilas powazne badania nastrojow spolecznych, w tym i to, jak Rosjanie postrzegaja przeprowadzenie Parady Zwyciestwa? <

Oczywiscie nie. Rownie jak ty.

Lecz tu nie chodzi o Parade Zwyciestwa taka, jaka ona odbywa sie zwykle 9 maja. Bo takowa ma w sobie wszystko to, co ty jak podejrzewam zaliczasz do "dumy z wlasnej historii" - a ja jeszcze i do kultywowania tradycji, wychowania mlodziezy, genialnego ходу Putina itd.
              Parada w dniu tej pierwszej, historycznej to dla mnie na dzien dzisiejszy ZAKLINANIE REALIOW, przedstawienie bez publicznosci.
              • lubat Re: Na świętego Jana defilada obiecana:) 29.05.20, 17:01
                swiblowo napisała:

> Parada w dniu tej pierwszej, historycznej to dla mnie na dzien dzisiejszy ZAKLI
                > NANIE REALIOW, przedstawienie bez publicznosci.

Mnie się wydaje, że organizacja defilady 24 czerwca jest przedwczesna. Skoro nie można jej było odbyć w zwykłym terminie, to nic by się nie stało, gdyby odczekać do końca lata lub do jesieni. "Odpowiednia" rocznica by się znalazła, choćby wypędzenie Polaków z Moskwy. To by nawet mile połechtało dusze Polaków-prawdziwków.

A publiczność będzie, tak w Rosji, jak i na Zachodzie. Oni tam zawsze pilnie to obserwują, podobnie jak za czasów ZSRR.
                • swiblowo Re: Na świętego Jana defilada obiecana:) 29.05.20, 17:20
                  lubat napisal:

> A publiczność będzie, tak w Rosji, jak i na Zachodzie. Oni tam zawsze pilnie to obserwują, podobnie jak za czasów ZSRR. <

Triumf zwyciestwa w czerwcu 45 to bylo swieto dla Zwyciezcow.
                  A w 2020 to bedzie piar wladzy. Do czego to Rosjanom potrzebne? Do podniesienia nastroju i ducha patriotyzmu? Kto jest patriotom swojej ojczyzny, on nie bedzie w sobie tego podnosil wzywajac duchy tamtych czasow. A kto nie jest jemu i swiecona woda nie pomoze.

A co do publicznosci zagranicznej...to ma byc show?
                  To w koncu niech sobie Rosja postawi pytanie - tu patrioci zyja, ludzie silni duchem, czy jeden prymityw?
              • rosjaiswiat1 Re: Na świętego Jana defilada obiecana:) 29.05.20, 21:31
                swiblowo napisała:

> Rownie obrazliwej i pieknie завуалированной opini dawno z W. o sobie nie slysze
                > lismy.

Nic obrazliwego w moich slowach pod waszym adresem nie ma. Ja po prostu stwierdzilem fakt - wy nie nalezy cie do wiekszosci Rosjan, i to z kilku powodw. Wymienie dwa:
                - Rodzina w Rosji, w ktorej jeden z malzonkow jest obywateleem Rosji, a drugi obywatelem Polski, na pewno nie nalezy do wiekszosci; smile
                Drugi powod jest bardziej powazny:
                - Kiedys Ty stwierdzila, ze w latach 90-ch w Rosji zylo sie lepiej, niz przy Putinie. I to na pewno byla prawda, ale trzeba brac pod uwage, ze daleko nie wszystkim wtedy zylo sie lepiej, niz po 2000 roku, gdy w Rosji prezydentem stal Putin. Zdecydowana wiekszosc Rosjan wtedy mialo duzo gorzej. Wiec i to podtwierdza, ze Wy nalezycie do mniejszosci. I wyrazona przez Was opinia nie odzwieciedla opinii wiekszosci Rosjan.
                Musze zaznaczyc - jest oczywistym, ze daleko nie wszyscy, komu w latach 90-ch zylo sie lepiej, niz obecnie, sa zlymi ludzmi, oni po prostu potrafili szybko dostosowac sie do nowych realii, i dzieki temu ich poziom zycia byl na dosc wysokim poziomie. Pozniej, wraz z normalizacja zycia, mozliwosci lowienia rybek w metnej wodzie zmniejszyli sie, a co za tym idzie, dochody stali mniejsze. Tak stalo sie i na Krymie, gdzie zdecydowana wiekszosc ludzi twierdzi, ze po przylaczeniu do Rosji zyc stalo lepiej, ale jest spora grupa ludzi, ktorym zylo sie lepiej, gdy Krym nalezal do Ukrainy - wtedy oni mogli zalatwic kazda sprawe szybko za drobna lapowke, a obecnie musza przestrzegac prawo, a to zazwyczaj kosztuje wiecej, niz ta drobna lapowka, ktora dawniej zalatwiala wszystko. Do czego to doprowadzilo Ukraine, kazdy, kto tam bywal, widzial na wlasne oczy - syf i brud, a posrodku stoja jakies kioski, w ktorych brak lodowek, ale sprzedaje sie w nich "swieze mieso".

> Lecz tu nie chodzi o Parade Zwyciestwa taka, jaka ona odbywa sie zwykle 9 maja.
                > Bo takowa ma w sobie wszystko to, co ty jak podejrzewam zaliczasz do "dumy z w
                > lasnej historii" - a ja jeszcze i do kultywowania tradycji, wychowania mlodzie
                > zy, genialnego ходу Putina itd.
                > Parada w dniu tej pierwszej, historycznej to dla mnie na dzien dzisiejszy ZAKLI
                > NANIE REALIOW, przedstawienie bez publicznosci.
                >
                >
                >
                >
                >
                • rosjaiswiat1 I o paradzie 29.05.20, 21:47
                  Celowo podzielilem odpowiedz na dwie czesci, zeby nie mieszac dwoch spraw.
                  Ty napisala:

> Lecz tu nie chodzi o Parade Zwyciestwa taka, jaka ona odbywa sie zwykle 9 maja.
                  > Bo takowa ma w sobie wszystko to, co ty jak podejrzewam zaliczasz do "du
                  > my z wlasnej historii" - a ja jeszcze i do kultywowania tradycji, wychowania
                  > mlodziezy, genialnego ходу Putina itd. > Parada w dniu tej pierwszej, historycznej to dla mnie na dzien > >dzisiejszy
                  > ZAKLINANIE REALIOW, przedstawienie bez publicznosci.

Masz pelne prawo miec wlasne zdanie, ale to nie znaczy, ze ono jest bezbledne i obowiazujace dla wszystkich.
                  Parada byla przelozona ze wzgledu na pandemie, i Putin wtedy oboecal, ze w najblizszym dogodnym terminie Parada Zwyciestwa odbedzie sie. Moim zdaniem, jak i pare innych uczestnikow tej dyskusji, zostala wybrana najlepsza data. Byc moze, gdyby to nie byla okragla rocznica, i gdyby nieliczni weterani nie mieli juz tak duzo lat, mozna byloby w tym roku olac parade Zwyciestwa - coz sila wyzsza, zaraza zwyciezyla, wiec nic sie nie stanie, jesli w tym roku parady nie bedzie. Ale ci nieliczni weterani dozyja do kolejnej okraglej rocznicy? A chyba juz zauwazyla, jak Rosjanie lubia i cenia okragle rocznice.
                  Wiec, moiim zdaniem, wszystko wladze Rosji wymyslili dobrze. Ale Ty nie musisz zgadzac sie z moim zdaniem, i pozostac sie przy swoim. To w niczym nie zmieni mojego bardzo dobrego stosunku do Waszej nietypowej rosyjsko-polskiej rodzinie, jak i do Ciebie osobiscie.
                  • swiblowo Re: I o paradzie 29.05.20, 22:23
                    Moja rodzina jest bardziej typowa od twojej, jesli juz na to poszlo. !

> To w niczym nie zmieni mojego bardzo dobrego stosunku do Waszej nietypowej rosyjsko-polskiej rodzinie, jak i do Ciebie osobiscie.<

Поздно, молоко розлилось.
                    • rosjaiswiat1 Re: I o paradzie 29.05.20, 22:31
                      swiblowo napisała:

> Moja rodzina jest bardziej typowa od twojej, jesli juz na to poszlo. !

Byc moze w ;orownaniu z moja tak i jest, ale nie koniecznie w porownanij z innymi rodzinami smile

> Поздно, молоко розлилось.

I co mam zrobic? Powiesic sie?
                        • rosjaiswiat1 Re: I o paradzie 29.05.20, 23:28
                          swiblowo napisała:

> Блять, i znowu byc moze... .
                          > Nie > byc moze < a fakt!

Da Ciebie fakt, a dla mnie byc moze. Generalnie uwazam, ze my bardzo do siebie podobni.
                          >
                          > Ja mieszam osobiste jakies fakty do parady?! Co to? Pomocnicze argumenty do hu@
                          > a?

A jakie osoniste fakty ja mieszalem?
                          Ty napisala:
                          "Mnie sie wydaje, ze wiekszosci Rosjan to teraz praca i pieniadze sa wazne i potrzebne.
                          Juz im надоели эти зрелища."

Ja na to:

" jak ja zauwazylem, wy z Panem W. nie nalezycie do wiekszosci Rosjan, wiec to co wam wydaje sie, obowiazuje dla mniejszosc smile"

Najwazniejszym w tym byl smajlik. Ja po prostu lekko zazartowalem z Ciebie, i mnie do glowy nie przyszlo, ze Ty przyjmiesz moje slowa az tak powaznie.
                          I tylko nie pisz , ze zart byl kiepski. On bylby taki, gdyby Wy byli Zydami lub pedalska rodzina, czyli nakezali do mniejszosci seksualnej. Ale Wy sa normalna rodzina, wiec wskazanie,ze nalezycie do mniejszosci, mozna przyjac tylko jako zart.
                            • rosjaiswiat1 Re: I o paradzie 30.05.20, 21:06
                              swiblowo napisała:

> Мы принадлежим к меньшинству. - nie plyniemy jak smieci z pradem.

Jozef Egipski powiedzial to w bardziej delikatny sposob:

Мнение большинства не всегда верно. Ни миллиард мух, ни два, ни три, ни даже больше..., не убедят меня, что говно – это вкусно.
                              • swiblowo Re: I o paradzie 30.05.20, 22:19
                                rosjaiswiat1 napisal:

> ... jak ja zauwazylem, wy z Panem W. nie nalezycie do wiekszosci Rosjan, wiec to co wam wydaje sie, obowiazuje dla mniejszosci...<

rosjaiswiat1 napisal:

> Masz pelne prawo miec wlasne zdanie, ale to nie znaczy, ze ono jest bezbledne i obowiazujace dla wszystkich.<
                • swiblowo Lapowki? Smiech! 31.05.20, 00:52
                  rosjaiswiat1 napisał:

>
                  > Nic obrazliwego w moich slowach pod waszym adresem nie ma. Ja po prostu stwierd
                  > zilem fakt - wy nie nalezy cie do wiekszosci Rosjan, i to z kilku powodw. Wymie
                  > nie dwa:
                  > - Rodzina w Rosji, w ktorej jeden z malzonkow jest obywateleem Rosji, a drugi
                  > obywatelem Polski, na pewno nie nalezy do wiekszosci; smile
                  > Drugi powod jest bardziej powazny:
                  > - Kiedys Ty stwierdzila, ze w latach 90-ch w Rosji zylo sie lepiej, niz przy P
                  > utinie. I to na pewno byla prawda, ale trzeba brac pod uwage, ze daleko nie wsz
                  > ystkim wtedy zylo sie lepiej, niz po 2000 roku, gdy w Rosji prezydentem stal Pu
                  > tin. Zdecydowana wiekszosc Rosjan wtedy mialo duzo gorzej. Wiec i to podtwierdz
                  > a, ze Wy nalezycie do mniejszosci. I wyrazona przez Was opinia nie odzwieciedla
                  > opinii wiekszosci Rosjan.
                  > Musze zaznaczyc - jest oczywistym, ze daleko nie wszyscy, komu w latach 90-ch z
                  > ylo sie lepiej, niz obecnie, sa zlymi ludzmi, oni po prostu potrafili szybko d
                  > ostosowac sie do nowych realii, i dzieki temu ich poziom zycia byl na dosc wyso
                  > kim poziomie. Pozniej, wraz z normalizacja zycia, mozliwosci lowienia rybek w m
                  > etnej wodzie zmniejszyli sie, a co za tym idzie, dochody stali mniejsze. Tak s
                  > talo sie i na Krymie, gdzie zdecydowana wiekszosc ludzi twierdzi, ze po przylac
                  > zeniu do Rosji zyc stalo lepiej, ale jest spora grupa ludzi, ktorym zylo sie
                  > lepiej, gdy Krym nalezal do Ukrainy - wtedy oni mogli zalatwic kazda sprawe s
                  > zybko za drobna lapowke, a obecnie musza przestrzegac prawo, a to zazwyczaj kos
                  > ztuje wiecej, niz ta drobna lapowka, ktora dawniej zalatwiala wszystko. Do czeg
                  > o to doprowadzilo Ukraine, kazdy, kto tam bywal, widzial na wlasne oczy - syf
                  > i brud, a posrodku stoja jakies kioski, w ktorych brak lodowek, ale sprzedaje s
                  > ie w nich "swieze mieso".
                  >

www.youtube.com/watch?v=ovN5jG_y7rw
            • swiblowo "Wspolczesnej Rosji ja nie znam" 31.05.20, 01:12
              rosjaiswiat1 napisał:

>
              > Zle Tobie wydaje sie, zreszta nie ma co sie dziwic, jak ja zauwazylem, wy z Pan
              > em W. nie nalezycie do wiekszosci Rosjan, wiec to co wam wydaje sie, obowiazuje
              > dla mniejszosci smile
              >
              > > Juz im надоели эти зрелища.
              >
              > Przeprowadzilas powazne badania nastrojow spolecznych, w tym i to, jak Rosjanie
              > postrzegaja przeprowadzenie Parady Zwyciestwa?

И эти замечания мне делает человек, который про себя сказал "Wspolczesnej Rosji ja nie znam".

www.youtube.com/watch?v=U40fWosvR7g
              • swiblowo Re: "Wspolczesnej Rosji ja nie znam" 31.05.20, 01:36
                Zeby nie bylo, ze tylko komunistow cytuje - a to w drug mniejszojsc. :

www.nakanune.ru/articles/116115/

И последнее. Россия – далеко не лучшая страна для отрабатывания методов контроля над населением и приучения их к подчинению, например, с помощью "намордников". В России долго терпят, однако потом длительность терпения словно компенсируется яростью протеста и расправы с обидчиками. Как говорится, "не буди лиха, пока оно тихо". Особенно когда весь мир идёт вразнос и выживут в нём только те государства, в которых население поддержит правящие слои, а эти последние не только не будут вытирать об это население ноги, но станут отождествлять себя с ним. Сталин ведь не случайно летом 1941 г. обратился к народу как к "братьям и сёстрам".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka