Dodaj do ulubionych

Źle się dzieje w państwie Gazproma?;)

31.05.20, 17:24
Borracik założył u konkurencji wątek pt. Bezsiła Syberii. Dla niewtajemniczonych - jeśli tacy tu są - jest to kpiarskie nazwanie rosyjsko-chińskiego projektu "Siła syberii". Temat jakoś tam nie chwycił (przynajmniej do tej pory), a pomóc mu tam nie mogę, bo moje posty tam są z reguły wycinane. Spróbuję więc nadać mu życie tutaj. Może tu rozkwitnie, także z udziałem autora?

Borracik opiera się na strasznie długim elaboracie z "Lenta.ru"
lenta.ru/articles/2020/05/28/the_power_of_lies/
z którego wynika, że rosyjska polityka budowy gazociągów to jedno pasmo katastrof. Gazociąg Południowy (South Stream) był zupełnie niepotrzebny i dobrze, że nie powstał, Potok Turecki też niepotrzebny, ale powstał, podobno także bez sensu jest Nord Stream.
Jeśli zaś chodzi o "Bezsiłę Syberii" to podobno brakuje do niego gazu, grożą więc olbrzymie kary za niedotrzymanie kontraktu. Trzeba więc na gwałt budować "bajpas" aż z Jamału.
No same nieszczęścia spotykają tę Rosję, więc trzeba ją jakoś podtrzymać na duchu, bo jak padnie, to będzie i nasza katastrofa. Gdzie my znajdziemy tak pasującego nam wroga? A jak tu żyć bez wroga?wink

PS. Lenta.ru to chyba nie za bardzo lubi Putina i jego drużynęsmile
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka