Dodaj do ulubionych

Rewolucja Październikowa a referendum konstytucyjn

02.06.20, 15:18
Rewolucja Październikowa i referendum konstytucyjne mają jedną wspólną cechę: przesunięcie w kalendarzu. Rewolucja Październikowa odbyła się w listopadzie, a kwietniowe referendum konstytucyjne będzie 1 lipca. Ta pierwsza miała przesunięcie w kalendarzu tylko 2 tygodnie, ale jej następstwa trwały ponad 70 lat, a niektórzy twierdzą, że trwają do dziś. Referendum konstytucyjne ma przesunięcie ponad 2 miesiące. Ale nie należy wyciągać z tego żadnych wniosków dotyczących trwałości jego rezultatówwink

Putin jest chyba zdeterminowany w sprawie tego referendum, skoro ogłasza go, gdy jeszcze nie wiadomo, jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna. Próbuje też przekupić wyborców: każdy dostanie pakiet z rękawiczkami, maską i długopisem. Lepszą siłe argumentacji miałaby butelka czystego spirytusu - oczywiście do dezynfekcji rąk - ale nie będę im podpowiadaćsmile

Ciekawa jest postawa antykremlowskiej opozycji. Podobno do tej pory przekonywali Rosjan, że epidemia jest przez władze rozdmuchiwana ponad miarę, aby stłamsić wszystkie formy samoorganizacji i oporu społeczeństwa. I że zaraza nie jest groźniejsza od zwykłej grypy. Po ogłoszeniu terminu referendum cała opozycja (ta demokratyczna) zawołała wielkim głosem, że trwa ciągle straszna epidemia i Putin chce wymordować naród.
Ten ostatni akapit, to opinia rosyjskiego politologa, nie moja. Dodał jeszcze, że opozycja powinna się cieszyć, bo na referendum pójdą zwolennicy Putina i to oni poumierają.
Obserwuj wątek
    • eva15 Dobra riposta! 02.06.20, 16:04
      lubat napisał:

> Ciekawa jest postawa antykremlowskiej opozycji. Podobno do tej pory przekonywal
      > i Rosjan, że epidemia jest przez władze rozdmuchiwana ponad miarę, aby stłamsić
      > wszystkie formy samoorganizacji i oporu społeczeństwa. I że zaraza nie jest gr
      > oźniejsza od zwykłej grypy. Po ogłoszeniu terminu referendum cała opozycja (ta
      > demokratyczna) zawołała wielkim głosem, że trwa ciągle straszna epidemia i Puti
      > n chce wymordować naród.
      > Ten ostatni akapit, to opinia rosyjskiego politologa, nie moja. Dodał jeszcze,
      > że opozycja powinna się cieszyć, bo na referendum pójdą zwolennicy Putina i to
      > oni poumierają.

Bardzo dobra riposta tego politologa.
      • monalisa2016 Re: Dobra riposta! 02.06.20, 18:09
        Corona??? Powiem szczerze że Putin z Trumpem bardzo mnie rozczarowali z tą epidemią wprowadzając społeczne jak i gospodarcze restrykcje corony. Myślałam że Putin wraz z Trumpem się nie ugną i postawią na swoim tak jak postawili Szwedzi, a tu padnięcie na kolana. Przed kim? Czy jest ktoś, coś komu zmuszeni są służyć? Z tego wynika, że jest coś niewidzialnego skoro wszyscy (prawie!!!) robią to samo nie zastanawiając się nad stratami dla panstwa, dla społeczenstwa.

Tu się zgadzam z słowami rosyjskiego wiruologa Alexandera Myasnikova który w wywiadzie dla Kxeni Sobczak mówi "to wszystko jest Bullshit/bzdura, .... wszystko jest przesądzone. Jest to ostra choroba układu oddechowego o minimalnej śmiertelności, ... ci, którzy mają umrzeć, umrą z tego powodu, ...dlaczego cały świat został zniszczony? Tego nie wiem - powiedział Myasnikov”.

www.youtube.com/watch?v=6CpI22QJ07Q

www.themoscowtimes.com/2020/05/27/its-all-bullsht-russias-coronavirus-information-chief-says-of-virus-fears-a70398
        • eva15 Re: Dobra riposta! 02.06.20, 18:23
          monalisa2016 napisał(a):

> Tu się zgadzam z słowami rosyjskiego wiruologa Alexandera Myasnikova który w wy
          > wiadzie dla Kxeni Sobczak mówi "to wszystko jest Bullshit/bzdura, .... wszystko
          > jest przesądzone. Jest to ostra choroba układu oddechowego o minimalnej śmiert
          > elności, ... ci, którzy mają umrzeć, umrą z tego powodu, ...dlaczego cały świat
          > został zniszczony?
          Tego nie wiem - powiedział Myasnikov”.

Cały świat został zniszczony? Ten pan jest mocno egzaltowany.
          • monalisa2016 Re: Dobra riposta! 02.06.20, 19:09
            eva15 napisała:

> Cały świat został zniszczony? Ten pan jest mocno egzaltowany.

Widze ze realnosc calkowicie zatracilas, dla przykladu bez oceniania innych zapytam sie ciebie ile firm, ile uslugowych jednostek zostalo zniszczone u nas wrecz zmuszone do bankructwa? Ile jest bezrobotnych, oficjalnie sie nie podaje ale nieoficjalne pisze sie o 20%, ile milionow ludzi na garnuszku twoim, moim, innych czyli podatnika skoro szacuje sie ze 4 miliony efektywnie obecnie pracujacych dla dochodu panstwa utrzymuje aparat panstwowy, bezrobotnych i miliony ludzi na zapomogach ktorych sie coraz wiecej sprowadza po cichu? Co z rolnictwem skoro pomoc panstwowa w ramach "odbudowy unii" smile jest przeznaczona tylko dla organizacji i Landesbetriebe, wymieniac mozna jeszcze duzo ale poprzestane tylko na tym. Wiec jak myslisz restrykcje spoleczne jak i gospodarcze odbudowaly gospodarke swiatowa czy ja zniszczyly, masz prawo wyboru.smile
            Nie zapomnij ze twoja, moja i innych kieszen bedzie proszona o kase, jak to powiedziala w Bundestagu nasza bezalternatywna (wolne tlumaczenie) "na dzien dzisiejszy nie bedzie podniesiny podatek" wiec co jutro, pojutrze, za tydzien, ...?

Twierdzisz ze ten pan " jest mocno egzaltowany" twoje zdanie, nie moje, moje zdanie jest inne poniewaz patrze realnie na swiat widzac i informujac co dzieje sie w innych krajach.
    • eva15 Polacy to Ruscy na odwyrtkę 02.06.20, 18:22
      lubat napisał:

> Ciekawa jest postawa antykremlowskiej opozycji. Podobno do tej pory przekonywal
      > i Rosjan, że epidemia jest przez władze rozdmuchiwana ponad miarę, aby stłamsić
      > wszystkie formy samoorganizacji i oporu społeczeństwa. I że zaraza nie jest gr
      > oźniejsza od zwykłej grypy. Po ogłoszeniu terminu referendum cała opozycja (ta
      > demokratyczna) zawołała wielkim głosem, że trwa ciągle straszna epidemia i Puti
      > n chce wymordować naród.

To całkiem jak w Polsce, tylko na odwyrtkę - opozycja najpierw straszyła straszliwą zarazą i śmiertelnymi kopertami, a teraz dla odmiany zaczyna zarzucać rządowi, że zbyt mocno przydusił naród/gospodarkę no i nie boi się już wirusa przy (przedwczesnym) zbieraniu podpisów dla Trzaskowskiego. Kartki z podpisami dla opozycji nie są śmiertelnesmile .
    • lubat Re: Co powiedział Mjasnikow Sobczakowej... 02.06.20, 20:43
      ... tego nie wiem, bo nie mam czasu przesłuchać całej rozmowy. A ten fragment rzekomej wypowiedzi w angielskojęzycznych przekazach jakoś mnie nie przekonuje. Władze Rosji są liberalne w stosunku do swoich krytyków, ale nie do tego stopnia, by zatrudniać w grupie ekspertów do walki z Covid19 zdeklarowanych przeciwników prowadzonej przez władze polityki.
      Poza tym gość ma w TV Rossij codzienny program (godz. 9-10), w którym wraz z innymi lekarzami omawia problemy zdrowotne widzów, którzy się zgłaszają do programu. Powtórzę tu: Rosja podchodzi liberalnie do przeciwników władzy i nie przeszkadza im działać, ale w opozycyjnych mediach, a nie rządowych. Skoro pracuje w TV Rossija, to nie sądzę, by kwestionował linię władz.
        • lubat Re: Co powiedział Mjasnikow Sobczakowej... 02.06.20, 21:36
          Mona, nie przywiązuj się za bardzo do wypowiedzi The Moscow Times czy do innych "alternatywnych". A włącz swoje doświadczenie życiowe. Otóż jeśli Ty to wiesz, co powiedział doktor celebryta, to wie o tym również naczalstwo państwowej TV. I gdyby rzeczywiście powiedział coś, co by podważało politykę państwa w dziedzinie ochrony przed epidemią, to musiałby migiem odszczekać wypowiedź, albo przestałby być gwiazdą telewizyjną i dyrektorem moskiewskiej kliniki.
          • rosjaiswiat1 Polprawda jest gorsza od klamstwa 02.06.20, 22:08
            Majasnikow rzeczywiscie w wywiadzie dla Sobczak mowil, ze rzady zareagowali na koronawirus zbyt drastycznie, poniewaz ten wirus okazal sie nie taki grozny, ale Mjasnikow wytlumaczyl dlaczego rzady tak zachowali sie:
            "Власти поступили по алгоритму телефонного звонка о заложенной в школе бомбе.......Мы понимаем, что бомбы там нет, но на самом деле мы эвакуируем всех школьников, пускаем собак и ищем эту бомбу. И сколько раз будут звонки, столько раз будут эвакуировать".
            Wiec nasza Lisa, okazala sie zwykla klamczuszka, a tak naprawde samotna kobieta, pozbawiona seksu, bo tylko tak mozna wytlumaczyc jej calodobowe siedzenie na forach gazeta. pl.
            • monalisa2016 Re: Polprawda jest gorsza od klamstwa 02.06.20, 22:22
              rosjaiswiat1 napisał:

> Wiec nasza Lisa, okazala sie zwykla klamczuszka, a tak naprawde samotna kobiet
              > a, pozbawiona seksu, bo tylko tak mozna wytlumaczyc jej calodobowe siedzenie na
              > forach gazeta. pl.
              >
              >
              Igor jak nie masz w zasadzie nic do powiedzenia w tym temacie poza potwierdzeniem moich slow zachowaj sie przynajmniej jak dzentelmen, inteligentny czlowiek nie jak chlop z pod budki z piwem. smile, smile, smile
              • rosjaiswiat1 Alez ja mam wiele do powiedzenia, Lisa.. 02.06.20, 22:31
                I uwazam, ze Tobie pomoze tylko to:
                www.ebay.co.uk/b/Vibrator-Sex-Toys/176997/bn_27945836
                Jak sama widzisz, ceny przystepne, a wybor jest duzy.
                Byc moze wtedy zrozmiesz, ze siedzenie calymi dobami w interenecie, i latanie po wielu roznych forach nie zastapi rozkoszy, ktora Tobie moze dac proste urzadzenie z batarejkami.
                    • eva15 Lisa mnie przepraszać nie musi 03.06.20, 00:13

rosjaiswiat1 napisał:

> Ja wiem co powiedzial Mjasnikow, a Ty nie wiesz. Wiec grzecznie przepros wszys
                      > tkich za wprowadzenie w blad.

Igor, zachowujesz się na poziomie jorla, chyba Ci sperma jak jemu uderza do głowy.
                      Ale nie mów za wszystkich - mnie Lisa przepraszać nie musi. Nie zna rosyjskiego, często się myli, ale wystarczy to wyjaśnić.

• rosjaiswiat1 Taka ciekawostka, Berek 03.06.20, 22:04
                    Nasza Lisa caly czas czepia sie mnie, co ja nie napisalby, ona mnie od razu wskazuje na to, ze ja nic nie wiem, nic nie rozumiem. ja praktycznie przez caly miesiac nie odpisywalem na zaden jej post, i tu akurat trafil sie watek lubata, w ktorym ona znow popisala sie glupota.I ja postanowilem sprawdzic Ewe, jak ona zareaguje, jesli ja zaatakuje Lise w tym samym stylu, co i Ty. Czyli nawyzywam jej od kobitki, ktorej brakuje seksu, pamietajac o tym, ze Twoje posty o tym samym, jej nie przeszkadzali.I stalo sie tak, jak w sumie ja i przypuszczalem - Ewa musiala wstac w obronie Lisy, chociaz wtedy, gdy Ty pisales to samo, Ewie i do glowy nie przychodzilo bronic Lise.
                    I teraz mam zagwozdke - albo Ewa traktuje Ciebie jako powietrze, na ktore nie warto zwracac uwage, lub ma misje, ucywilizowac ruskiego chama.
                    Bardzo "ladnie" zachowal sie i Lubat, ktory nigdy nie wstawal w obronie Ewy, na forum Swiat, gdzie z niej robili dziwke. Nie wstawal w jej obronie i wtedy, gdy juz na naszym forum Walter nawyzywal Ewe od blondynek. Przy tym ja za kazddym razem bronilem Ewe, przez co sklocilem sie z Walterem, i z polowa forumowicze tam, gdzie z niej robili dziwke. I okazuje sie , zdaniem Ewy, to Lubat jest czlowiekiem kulturalnym, a ja musze od niego uczyc sie kulturze. Przy tym Lubat nigdy nie zwrocil uwagi felusiowi, ktory nawyzywal Lisie od najgorszego. Wiec i Lubatowi nie chodzi o Lise, czy inna kobiete. On rowniez ma misje ucywilizowac ruskiego chama.
                    I wracajac do Lisy.
                    Ona, oczywiscie, nie jest idiotkja, to samotna kobieta, ktora spelnia sie na forach. Przy tym zakres jej wiedzy jest bardzo waski a wszystko co ona tu wkleje i cytuje, to tylko efekt posiadanej umiejetnosci obslugiwania wyszukiwarki internetowej - ona jest zwykla googlarka. I dlatego zabiera glos w kazdym temacie, najczesciej wkleja i cytuje glupoty, ale czasami jej zdarza sie cos wkleic i ciekawego - to jak lotereja,i wszystko zalezy od tego, na ile trafnie ona potrafila wpisac haslo w wyszukiwarce.
                    Wiec proponuje wiecej nie dokuczac Lisie, pamietajac o jej samotnosci. OK?
                    • monalisa2016 Re: Taka ciekawostka, Berek 03.06.20, 23:30
                      Igor mnie zna osobiscie, Iror z mna mieszka, nocuje, Igor za mnie mysli, Igor zna moje mysli, Ironie aus, co myslec o nim?
                      Przyznales sie do wieku, wiec nie dziwie sie niczego, moglabym tu przytoczyc przyslowie ale oszczedze to sobie nie chce sie rownac poziomem z dziadkiem ktorego neka .... i nic juz nie moze smile, smile
                      • monalisa2016 Re: Taka ciekawostka, Berek 03.06.20, 23:53
                        Eva nie blamuj sie, straciłaś już azymut. Czy ty nie widzisz jakie kardynalne bledy popelniasz i dlaczego tak jest? Odrobine samokrytyki, zastanowienia sie, mniej agresywnosci, a skoro tak, to przynajmniej w kulturalny sposob. Sadze ze niejeden by tu sobie zyczyl zeby Eva wrocila do dawnej, z przed lat Evy, ale to jest moje subtelne spostrzezenie.
                      • rosjaiswiat1 Re: Taka ciekawostka, Berek 04.06.20, 00:15
                        eva15 napisała:

> Igorze, skoro tak rycersko stawałeś w mojej obronie (dzięki za to) , to czemu t
                        > ak chamsko zachowujesz się wobec innej kobiety?

Ja Lise traktowalem dosc dlugo, jako kobioete, nawet w swoim czasie nadalem jej uprawnienia administratora. Skutkiem bylo to, ze musiualem caly czas przywracac wywalane przez Lise wpisy . Wiec musialem pozbawic tego "cenzora" tych uprawnien.

> Ty jesteś wybiórczym rycerzem?

Rycerzem mozna byc tylko wobec damy. Lisa nie jest dama, to pchla, ktora caly czas skacze na wszystkich. I dobrze o tym wiesz, bo ona wielokrotnie skakala i na Ciebie.

Dalej nie mam zamiaru na ten temat dyskutowac. Wiec to samo proponuje Tobie, co i berkowi - dajmy Lisie spokoj. OK?
                          • rosjaiswiat1 Re: Taka ciekawostka, Berek 04.06.20, 01:00
                            eva15 napisała:

> Hę? A to ja ją atakowałam?

Czy moj polski naprawde jest taki zly?
                            Przeciez nic nie napisalem o tym, ze Ty atakowala Lise. To ona Ciebie ciagle atakuje, gdy tylko Ty nie zgadzasz sie z tym, co ona pisze.
                            Tu masz ostatni, z bardzo wielu, przykladow:
                            Ty napisala: "Cały świat został zniszczony? Ten pan jest mocno egzaltowany."
                            A co na to Lisa?
                            "Widze ze realnosc calkowicie zatracilas,..."
                            forum.gazeta.pl/forum/w,154812,170016218,170016218,Rewolucja_Pazdziernikowa_a_referendum_konstytucyjn.html?p=170017575
                            Wlasnie to bylo skakanie Lisy na Ciebie. I tak ona robi ciagle, skaczac na wszystkich, jak ta pchla. Miedzy innym dlatego ja zaczepilem Lise, i przy okazji sprawdzilem, jak Ty na to zareagujesz. Niestety, moje przypuszczenie okazalo sie trafne - Ty rzucila sie na mnie. smile
                    • berek_p Re: Taka ciekawostka, Berek 04.06.20, 02:08
                      Kobiety rzeczywiście lubią kiedy są inaczej traktowane. Gdyby monalisica była młoda i seksi jak Salma Hayek, można byłoby ściągnąć ją na plażę. Forum też zajmuje sporo czasu i inne obowiązki schodzą na dalszy plan.
                      Nie jest naszym priorytetem zajmować się życiem prywatnym innych ludzi, nie mamy też wpływu na politykę państw.
                      Jedynie możemy wymieniać się sugestiami odnośnie różnych wydarzeń, częściej już historycznych.
                      Faktem jest iż kobiety nie rozumieją tekstu, są zbyt próżne aby mogły myśleć racjonalnie.
                  • rosjaiswiat1 Moje drodzy Ewa i Lubat... 03.06.20, 22:08
                    Mnie naprawde szkoda waszego wysilku. Ja mam juz wprawie 60 lat, i nikomu nie udalo sie zrobic ze mnie, ruskiego dzikusa, kulturalnego Europejczyka. Wiec nie marnujcie na mnie swojego czasu i wysilku. Rosjanie mowia - горбатого могила исправит. Byc moze w tym jedyna nadzieja smile
                    • eva15 Re: Moje drodzy Ewa i Lubat... 03.06.20, 23:39
                      No to czemu wywalasz innych ludzi z Twoich wątków, bo wg Ciebie piszą nie na temat wątku? A sam sięgasz łapami między cudze nogi, co naprawdę tematem wątku nie było.
                      Zepsułeś wątek pisząc nie na temat i to pisząc ordynarnie.
                    • j-k Igor, ale tak miedzy nami... 04.06.20, 01:10
                      jastes Rassijaninem na 120 % - i nie tu Ci tego nie ma za zle.

ale gdzie mieszkales na Ukrainie (bo przeciez wiemy, ze nie w Rassiji)

podaj rejon, okreg, obwod - nie musisz podawac konkretnie miasta.

• rosjaiswiat1 Re: Igor, ale tak miedzy nami... 04.06.20, 01:24
                        j-k napisał:

> ale gdzie mieszkales na Ukrainie (bo przeciez wiemy, ze nie w Rassiji)

Setki razy pisalem, ze moje rodzice byli geologami, i w zwiazku z tym mieszkalem w wiele regionach ZSRR. Ale faktem jest, ze mieszkalem ostatnim czasem, jeszcze przed rozpadem ZSRR, w centralnej Ukrainie, skad i wyjechalem do Polski..
          • monalisa2016 Re: Co powiedział Mjasnikow Sobczakowej... 02.06.20, 22:19
            Lubat przeciez nasi mowia to samo co rosyjski lekarz np. z medycyny: Prof. Dr. Sucharit Bhakdi, Dr. Wolfgang Wodarg, Prof. Hendrik Streeck, z ekonomistow: Prof. Stefan Homburg, Dr. Markus Krall, Prof. Max (Matthias) Otte, Marc Friedrich, ..., Ernst Wolff, Hans-Werner Sinn... itd. nie sposob wszystkich wymienic. Sluchalam tez amerykanskich specjalistow np. Dr. Erickson (innych juz nazwisk nie pamietam), tez to samo powiedzieli

www.youtube.com/channel/UCgjxQLDkeoa-uJu4sE0eNrg/videos
            www.youtube.com/results?search_query=Prof.+Dr.+Sucharit+Bhakdi
            www.youtube.com/results?search_query=Wolfgang+Wodarg

Prof. Stefan Homburg u Mileny
            www.youtube.com/channel/UC-q8URCNmX5Wg4R9kXtW4tg/videos

www.youtube.com/results?search_query=Prof.+Stefan+Homburg

reszte prosze poszukaj sam na Youtube skoro cie interesuje.

Ci ludzie ktorzy mowia prawde o stanie wirusa, o tym do czego doprowadzili gospodarke w Niemczech, w swiecie sa to przeciez wedlug mediow i politycznego frontu jednosci pod przeodnictwem naszej bezalternatywnej wyznawcami teorii spiskowej, extremisci, itd. nie sposob wszystkich epitetow wyliczyc jakimi sa oni okladanii.
    • j-k opozycji ? 04.06.20, 01:06
      lubat napisał:
      Ciekawa jest postawa antykremlowskiej opozycji.

a jest tam taka ?

(pomijam izolowane grupki euro-etuzjastow, w koncu w Rassiji za same poglady juz nie zamykaja...))
    • lubat Re: Rewolucja Październikowa a referendum konstyt 04.06.20, 12:29
      rosjaiswiat1 napisał:

> I teraz mam zagwozdke - albo Ewa traktuje Ciebie jako powietrze, na ktore nie w
      > arto zwracac uwage, lub ma misje, ucywilizowac ruskiego chama.

> i Lubatowi nie chodzi o Lise, czy inna kobiete. On rowniez ma misje ucywilizow
      > ac ruskiego chama.

> i nikomu nie u
      > dalo sie zrobic ze mnie, ruskiego dzikusa, kulturalnego Europejczyka

To tylko kilka Twoich samoocen, z których wyziera głęboko ukryte poczucie kompleksu niższości. Wiem, że to poczucie nie zależy tylko od Ciebie, bo ono jest kształtowane przez wpływ otoczenia, ale sam masz w tym udział: dopuszczasz do siebie myśl, że możesz być gorszy od innych tylko z powodu narodowości. Zapewniam Cię, nie jesteś gorszy. A jeśli ja krytykuję jakieś Twoje zachowanie, to absolutnie nie z powodu narodowości. Powtarzasz jak mantrę, że nie broniłem Evy i kogoś tam jeszcze. Zapewniam Cię, że reaguję zawsze na chamstwo, ktokolwiek by tak postępował. Jeśli nie uczyniłem to w tych przypadkach, które mi już wiele razy wypomniałeś, to najprawdopodobniej nie widziałem tych wpisów. Bo może nie zauważyłeś, ale ja bywam na forum 2-3 razy dziennie i nie absorbuje mnie to tak bardzo, bym je przeżywał. Jakiś czas temu bywało (pod moją nieobecność) i po kilkadziesiąt wpisów i jeśli na drugi dzień zacząłem czytać wpisy, a tam coraz bardziej zaciekła pyskówka nie wnosząca nic nowego, to przestawałem czytać.
      Inna sprawa, że każdy może mieć zły dzień i napisać coś nieprzyjemnego pod czyimś adresem. Ale jeśli się powtarza wielokrotnie obraźliwe wpisy, spekuluje na temat osobowości czy przywar dyskutanta, to już nie tylko złamanie netykiety, tylko naruszenie zasad współżycia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka