Dodaj do ulubionych

1.07. 2020 roku przejdzie do historii

01.07.20, 23:16
Co dzis wydarzylo sie tak waznego?

- Chiny przyjely ustawe o bezpieczenstwie narodowym w Hongkongu, ktora weszla w zycie wlasnie dzis.
Zgodnie z nowa ustawa Chiny Ludowe moga prowadzic dochodzenie w Regionie Autonomicznym: powstanie przedstawicielstwo chinskich organow bezpieczenstwa panstwowego (takie chinskie KGB). Kara za terroryzm, przewidziana w nim, od trzech lat wiezienia do dozywocia. Wielka Brytania, ktora po dzien dzisiejszy nie moze mentalnie pogodzic sie z utrata Hongkongu, wezwala ambasadora Chin do MSZ, zeby wyrazic glebokie zaniepokojenie w zwiazku z przyjeciem nowej ustawy:
uk.news.yahoo.com/hong-kong-uk-summons-chinese-ambassador-over-deep-192100930.html
- W Rosji zostala praktycznie przepisana kolonialna konstytucja i dzis skonczylo sie glosowanie zakończyło się g, ktorego wynik nie budzi u mnie najmniejszych watpliwosci. Od tego momentu mozemy zalożzyc, ze Rosjanie beda zyc w innym kraju. W kraju, ktory nabiera dlugo oczekiwanego znaczenia i nadziei na osiagniecie wielkich celow, ktorymi Rosja i narod rosyjski zawsze zyli.

Na ile przypadkowe, ze dwa tak waznych wydarzenb mialy miejsce w ciągu jednego dnia, nie mozemy nawet spekulowac. Przypadek jest zawsze najwyzszym przejawem prawidlowosci, czy tego chcemy, czy nie. smile
Obserwuj wątek
            • monalisa2016 Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 02.07.20, 00:22
              Zaznajom sie do czego zobowiazaly sie Chiny przez 50 lat od roku 1997 i co znaczy okreslenie autonomia. smile Domysly, poszlaki, posadzenia rozruchow w Hongkongu to nie dowody. Obcinanie wolnosci spoleczenstwu do ktorego sie wobec calego swiata zobowiazalo tez sa czegos powodem.
                • monalisa2016 Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 02.07.20, 14:48
                  Wytłumacz brat kryzysa w czym będzie miał Hongkong dużą autonomię skoro ją już dawno wielokrotnie złamano?

Co innego z referendum w Rosji, ono wejdzie pozytywnie do europejskiej historii przełamując propagowaną maksistowską ideologię na zachodzie.

www.youtube.com/watch?v=CRYVq9I9BB8
                  • monalisa2016 Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 02.07.20, 15:10
                    Mała pomoc brat kryzysa dlaczego zerezygnowano na Krymie z nazwy Autonomiczna Republika Krym, ona trwała tylko 6 dni (od 11.03 do 17.03.2014), tu życzę porządnego łamania głowy jak i myszkowania w necie. smile
                    Jak widać pare osob nie rozumie tego w sprawie Hongkongu.

Putin był w tym zakresie mądrzejszym jak Xi.smile
                      • monalisa2016 Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 02.07.20, 23:25
                        Brat kryzysa ja się ciebie zapytałam dlaczego myślisz że (cytat) "Hongkong dalej będzie miał dużą autonomię bo to się opłaca wszystkim, stracą podżegaczem." a co otrzymuję?

Moje pytanie brzmiało: "Wytłumacz brat kryzysa w czym będzie miał Hongkong dużą autonomię skoro ją już dawno wielokrotnie złamano?" smile

Na moje pytanie odpowiadasz pytaniem, ale skoro się coś twierdzi trzeba cośniecoś wiedzieć na ten temat. smile

Mimo tego sprobuję ci coś w skrócie wytłumaczyć, tę ustawę o której pisze Igor w założycielskim wątku próbowano wprowadzić w Hongkongu w życie już w roku 2003 (więc nie jest to żadna nowość!) ale wyszło przeszło półmiliona ludzi z protestem na ulicę, Chiny się cofnęły. Więc zaczęły w pełzający sposób wprowadzać ograniczanie wolności słowa, prasy i przyzwyczajać przedwcześnie społeczenstwo Hongkongu do własnych wymogów chinskiego systemu jak i dla nich nowej kultury i mentalności czyli złamano umowę o autonomii. Społeczenstwo Hongkongu ma wysoką kulturę, tradycję wyrażania własnego niezadowolenia w formie protestów (jesli chodzi o największe to lata: 2003; 2016, 2019) co nie bardzo podobało się chinskim władzom z uwagi na resztę kraju, znaczy chinskie panstwo. Chiny przejmując Hongkong zgodziły się na szeroko zakrojoną autonomię wazna do roku 2047 (znaczy na: własny rząd, demokracja, własna gospodarka pod Marktwirtschaft > Marktwirtschaft to nie tylko gospodarka ale też wszelakie zabespieczenia socjalne jaki praworządność, własna konstytucja >Basic Law, własna historia) co było/jest sprzeczne z komunistycznym ustrojem Chin czyli z komunistyczną oligachią. smile Do czego zobowiazały (były zobowiazane) się Chiny w ramach autonomii, ano do obrony zewnętrznej Hongkongu czyli zewnętrznych granic jak i zagranicznej polityki.
                        Chiny są bogate ale jednocześnie niesamowicie wysoko zadłużone, obawiają się rozruchów wwewnątrz kraju, więc atonomia Hongkongu była/jest im niezbyt pasująca do ich systemu.

Autonomia to nie republika, to zrozumiał Putina i się zaraz zabespieczył. smile

> Hongkong to Chiny, tak jak Tajwan

Tu też widzę że masz mało pojecia na temat Tajwanu, Chiny probują tak jak z Hongkongem ale czy im się uda teraz po wdrożeniu w życie tej ustawy? Nie sądzę, wczoraj w wątku o naszej pani nie wspominałam szerzej na ten temat celowo ale dziś widzę że Chiny strzeliły sobie do własnej bramki krytycznego gola który podważył wiarygodność chinskiej ekspansji w świecie w ramach jedwabnego szlaku a ona nie przebiega ot tak dobrowolnie.
                        • brat_kryzysa Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 03.07.20, 08:27
                          Tłem protestów było oddelegowanie bodajże 3 delegatów partii komunistycznej do lokalnego rządu.
                          Nic mi nie wiadomo mi o ograniczaniu wolności i prasy choć to się zmieniło po sterowanej rewolucji a za taką ja uważam. Akurat śledziłem rozruchy, często były krwawe czy raczej ogniowe bo protestujący wręcz podpalali ludzi, nie zgadzających się z nimi, nie będę wspominał o nzajmowanou i niszczeniu budynków użyteczności publicznej
                          Reszta to co piszesz to powtarzane informacje z prasy zachodniej.
                          Przypomnij sobie historię powstania Tajwanu i Hongkongu , to terytoria oderwane w wyniku najazdu kolonistów i w przypadku Tajwanu nie wykluczam opcji militarnej z uwagi na prowadzoną politykę militarystyczne USA
                          A wracając czy opłaca się obu strona utrzymać status quo o powiem tylko że tak ale bez ingerencji zewnątrz
                          Co do jedwabnego szlaku i wpływie protestów na jego powstawanie to czyste spekulacje
    • eva15 Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 02.07.20, 00:09
      rosjaiswiat1 napisał:

> - W Rosji zostala praktycznie przepisana kolonialna konstytucja i dzis skonczyl
      > o sie glosowanie zakończyło się g, ktorego wynik nie budzi u mnie najmniejszych
      > watpliwosci. Od tego momentu mozemy zalożzyc, ze Rosjanie beda zyc w innym kra
      > ju. W kraju, ktory nabiera dlugo oczekiwanego znaczenia i nadziei na osiagnieci
      > e wielkich celow, ktorymi Rosja i narod rosyjski zawsze zyli.

Co masz na myśli?
    • swiblowo Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 05.07.20, 02:50
      rosjaiswiat1 :

>W Rosji zostala praktycznie przepisana kolonialna konstytucja i dzis skonczylo sie glosowanie zakończyło się g, ktorego wynik nie budzi u mnie najmniejszych watpliwosci.

Панфилова dobrze wykonala swoja robote.

> W kraju, ktory nabiera dlugo oczekiwanego znaczenia i nadziei na osiagniecie wielkich celow, ktorymi Rosja i narod rosyjski zawsze zyli.

Rogozin nas wyekspediuje na Marsa szybciej niz Mask? smile))))

Moj komentarz:
      Nie przeszkadzaloby sie od czasu do czasu przezegnac, nie czekajac 20 lat az "wpisza" Boga w Konstytucje.
      • rosjaiswiat1 Re: 1.07. 2020 roku przejdzie do historii 05.07.20, 15:46
        swiblowo napisała:

> Панфилова dobrze wykonala swoja robote.

Nic do tego nie ma Panfilowa, cala dobra robote wykonali Rosjanie, dla ktorych zyc w wolnym kraju jest wiecej warto, niz byc przydupasem przy Panu.

> Rogozin nas wyekspediuje na Marsa szybciej niz Mask? smile))))

Rogozin dziala w Rosji na liberastow, jak plachta na byka smile

> Moj komentarz:
        > Nie przeszkadzaloby sie od czasu do czasu przezegnac, nie czekajac 20 lat az "w
        > pisza" Boga w Konstytucje.

Boga trzeba miec w sercu, a nie w konstytucji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka