Dodaj do ulubionych

Nie ma zadnej nadzieje na obrone

09.07.20, 20:34
"Armia ukrainska jest calkowicie zdemoralizowana. Zolnierze nie ufaja ani bezposredniemu dowodztwu, ani rzadowi z prezydentem. W najbardziej oplakanej sytuacji znalazlo sie wlasnie zgrupowanie wojsk zaangazowanych w operacje karna w Donbasie. Jesli Rosja wprowadzi na terytorium Ukrainy swoja armie, w najlepszym razie zolnierze po prostu uciekna. W najgorszym-podniosa bunt i w wiekszosci przejda na strone wroga. Kijow i cala Ukraina nie moga juz polegac na obronie przed atakiem z Poludniowego Wschodu" -
Z tak niespodziewanym ostrzezeniem dla wielu Ukraincow na antenie jednego z ukrainskich kanalow telewizyjnych wystapila poslanka do Rady Najwyzszej i rusofobka Irina Geraszczenko po tym, jak odwiedzila ukr.wojakow, ktore jej w oczy mowili to, co ona publicznie naglosnila.
Obserwuj wątek
          • rosjaiswiat1 Re: Nie ma zadnej nadzieje na obrone 09.07.20, 21:55
            brat_kryzysa napisał:

> Mogę sam odszukać

Nie musisz:
            www.youtube.com/watch?v=vqyWIYotXOU
            > Ps
            > To realne siły czy fejk ?

Realne sily czekaja na rozkaz, i nie urzadzaja cyrku w niecie.,

> Bo te siły są realne

To nie ma nic wspolnego z realna polityka. Szarija, jak juz pisalem w innym watku, to taki ukr. Nawalny. Tylko karmi sie z innego zrodla, i na pewno nie z rosyjskiego.. Czy wiesz, ze on ma nieruchomosc w Hiszpanii, ktora jest warta 3 mln baksow? I to zadne fake, to on sam powiedzial. Wiec ja nie patrze na tego goscia jak na sile, ktora moze zmienic co kolwiek na Ukrainie. To wylacznie walka o koryto.
              • rosjaiswiat1 Re: Nie ma zadnej nadzieje na obrone 09.07.20, 22:52
                brat_kryzysa napisał:

> Myślę , że trochę za wcześnie na działania na Ukrainie, ale niebawem

Mieszkancy Ukraoiny powinni stracic wszystkie zludzenia, i dopiero wtedy ich mozna przyjac z powrotem do macierzy. Bo jesli zrobic to wczesniej, to ich oczekiwania beda zbyt wysokie, i to bedzie bardzo duzo kosztpowac Rosji. Wlasciwie tylko to powstrzymalo Putina w 2014 roku zrobic porzadek z banderowcami.
                • rosjaiswiat1 4 posta pod rzad, to wiele mowi o autorze :-) 10.07.20, 19:13
                  mazzini, Ty musisz wiecej myslec, a mniej pisac, wtedy byc moze bedzie z Ciebie dobru=y dyskutant.
                  Ale mnie z tym, to nie mojj problem, a tylko tych, kto mieszka razem z Toba.

Wiec po kolei:
                  - 1 post o macierzy.
                  Macierza narodow ruskich, do ktorych naleza i wspolczesni Ukraincy, jest Swieta Rus.

-2 post o Kijowie i Rusi.
                  Widze, ze nie wiele znasz o histporii Rosji. Byla Kijowska Rus, byla i Wladimirska Rus. Kluczowe w tym jest slowo Rus, ktore nie ma nic wspolnego z obecna nazwa narodu, zamieszkalym ten terytorium.

-3 post o jezykach rosyjskim i ukrainskim.
                  Przeciez napisalem, ze jezyk ukrainski byl wymyslony przez radzieckich lingwistow praktycznie od podstaw, wiec on musial byc podobnym, ale nie identycznym z rosyjskim. Czytaj uwazniej posty tych, z kim probujesz podjac dyskusje. A pro-po, czy wiesz, ze jezyk rosyjski, ktorym rozmowiaja mieszkancy Wladimira, bardzo silnie rozni sie od jezyka rosyjskiego, ktorym rozmawiaja w Moskwie, a to zaledwie 180 km. Jako przyklad: w Moskwie говорят, a we Wladimirze гутарят. Zreszta i w Polsce regionalne jezyki bardzo mocno roznia sie od polskiego.

-4 post o Lwowie.

Rosja nie moze oddac Polsce Lwow, poniewaz on nie znajduje sie w granocach Federacji Rosyjskiej. ale gdy terytorium, obecnie nazywany Ukraina, wroci do Macierzy, to obecna zachodnia Ukraina powinna powrocic tam, gdzie byla od wiekow, i dla mnie jest oczywistym, ze Lwow powinien ponownie stac polskim. Ja o tym pisze od wielu lat.
                  • mazzini890 Re: 4 posta pod rzad, to wiele mowi o autorze :-) 10.07.20, 19:25
                    A o tobie mówi propaganda i język i nie dziw się że są podejrzenia co do twojej polskości. Twoje posty sporo o też tobie mówią. "Byla Kijowska Rus, byla i Wladimirska Rus. Kluczowe w tym jest slowo Rus, ktore nie ma nic wspolnego z obecna nazwa narodu, zamieszkalym ten terytorium. " A z czym? A propos powiesz nam kto odebrał status stolicy Rusi Władymierskiej? Po polsku to się nazywa Ruś Włodzmiersko-Suzdalska. Wiesz może powiesz nam kto zabrał status stolicy Rusi Włodzimierskiej a dał Moskwie? Nie Chan Ordy Uzbek vel Oz Beg? Sorki ale religijne urojenia Rosjan co do władzy nad światem mnie nie ruszają. Z nauką to nie ma nic wspólnego.
                    • rosjaiswiat1 Ha, ha.. 10.07.20, 19:31
                      mazzini890 napisał:

> A o tobie mówi propaganda i język i nie dziw się że są podejrzenia co do twojej
                      > polskości.

Jakie podejrzenia moga byc odnosnie mojej polskosci? Jestem etnicznym Rosjaninem, i tego nigdy nie ukrywalem. I nigdy nie staralem sie udawac z siebie etnicznego Polaka, chociaz z Polska mnie laczy bardzo wiele.
                      • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 19:40
                        A to już mamy. Mało wiesz o Polsce o polskim prawie i sprawach. A wycinasz ludzi na nie rosyjskim forum i zarzucasz innym kradzież nie znając polskiego prawa. Czy uważasz ,że jak tez tak mogę na rosyjskim forum? Bo na większości z nich ci którzy myślą nie po waszemu są banowani. Hm?"chociaż z Polska mnie łączy bardzo wiele.
                        " Bez urazy tak ci się tylko wydaje. Ale masz u mnie plus. Wielu twoich rodaków piszących tu udaje Polaków.
                        • rosjaiswiat1 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 20:22
                          mazzini890 napisał:

> Mało wiesz o Polsce o polskim prawie i sprawach.

Wiele wskazuje na to, ze o polskim prawie wiem duzo wiecej,niz Ty.

>A wycinasz ludzi na nie rosyjskim forum i zarzucasz innym kradzież nie znając polskiego prawa.

My dyskutujemy w przestrzeni wirtualnej rzezywistosci, ktora nie zna granic. Wiec forum nie jest polski, a tylko polsko-jezyczny, dzialajacy na platformie gazeta.pl. Przy tym zadne prawo polskie nie reguluje sprawy wycinania anonimowych forumowicze, piszacych na forach, dzialajacych w przestrzeni wirtualnej. Wiec musisz troche podszkolic swoja znajomosc polskiego prawa.

> Czy uważasz ,że jak tez tak mogę na rosyjskim forum?

Oczywiscie. jesli masz chec i czas, to mozesz znalezc odpowiednia platforme wirtualna w runecie, i zalozyc tam wlasny forum, i administrowac go zgodnie z wlasnymi przekonaniami.

>Bo na większości z nich ci którzy myślą nie po waszemu są banowani.

Ja jestem zabanowany po adresu IP na wszystkich forach gazety.pl, wiec stad pomysiel zalozyc wlasny forum. jak okazalo sie, to byl dobry pomysiel.
                          I najwazniejsze, mazzini. Ja napisalem, ze mnie barddzo wiele laczy z Polska. otoz, ja jestem etnicznym Rosjaninem, posiadajacym obywatelstwo polskie. Polska stala moim drugim domem jeszcze za czasow PRL. Tyle informacji Tobie powinno wystarczyc.

> " Bez urazy tak ci się tylko wydaje. Ale masz u mnie plus. Wielu twoich rodaków
                          > piszących tu udaje Polaków.

Nie znam zadnego takiego. Musisz zdac sobie sprawe z tego, ze Polska nie jest dla zdecydowanej wiekszosci Rosjan tym, czym jest Rosja dla Polakow.I jesli ktos z Rosjan pisze na polskich forach, to nie udaje Polaka, a tylko pisze, jako Rosjanin. I musisz zdac sobie sprawe z jeszcze jednej rzeczy. W Polsce jest sporo ludzi, ktore lubia i cenia Rosje. Oni sa takimi samymi Polakami, jak i Ty. Wiec przez to, ze oni nie sa rusofobami, oni nie przestaja byc Polakami.
                          • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 20:37
                            Obawiam się,ze masz problemy skoro bez urazy nie wiesz co to cytowanie źródeł?
                            "My dyskutujemy w przestrzeni wirtualnej rzezywistosci, ktora nie zna granic. Wiec forum nie jest polski, a tylko polsko-jezyczny, dzialajacy na platformie gazeta.pl. Przy tym zadne prawo polskie nie reguluje sprawy wycinania anonimowych forumowicze, piszacych na forach, dzialajacych w przestrzeni wirtualnej. Wiec musisz troche podszkolic swoja znajomosc polskiego prawa."Pisze to człowiek z kraju który wprowadza RUNET? Nie, mylisz sie może tych kwestii o których piszesz prawo nie reguluje. Ale wiele innych kwestii polskie prawo reguluje.
                            htjhtp://lozbjn.edu.pl/bi/prawo.html
                            Np Prawa związane z Internetem
                            Art. 267.

§1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
                            § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
                            § 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
                            § 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.
                            § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r., nr 88, poz. 553 z późn. zm.)
                            Art. 268.

§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
                            § 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na informatycznym nośniku danych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
                            § 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
                            § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-3 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r., nr 88, poz. 553 z późn. zm.)
                            Art. 268a.

§ 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa, zmienia lub utrudnia dostęp do danych informatycznych albo w istotnym stopniu zakłóca lub uniemożliwia automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie takich danych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
                            § 2. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
                            § 3. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

A serwery nie mają wirtualnego właściciela tylko spółkę Agora. Trochę nad interpretujesz.
                          • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 20:43
                            "Ja jestem zabanowany po adresu IP na wszystkich forach gazety.pl, wiec stad pomysiel zalozyc wlasny forum. jak okazalo sie, to byl dobry pomysiel." A zastanowiłeś się dlaczego? ". I musisz zdac sobie sprawe z jeszcze jednej rzeczy. W Polsce jest sporo ludzi, ktore lubia i cenia Rosje. Oni sa takimi samymi Polakami, jak i Ty. Wiec przez to, ze oni nie sa rusofobami, oni nie przestaja byc Polakami." Ja też cenie i lubie Rosję i wiem że są tacy Polacy ale lubienie Rosji nie oznacza robienie tego co ona chce i słuchania tylko jej wersji wydarzeń. Można w Polsce lubić Rosję ale nie godzić się na wasze bajki o Ukrainie i nie chcieć być przez was wyzwalany. Ito jest mi widome. Co innego jak mamy zdrajców lub trolli z wszych web brygad a i tacy tu są. "Oczywiscie. jesli masz chec i czas, to mozesz znalezc odpowiednia platforme wirtualna w runecie, i zalozyc tam wlasny forum, i administrowac go zgodnie z wlasnymi przekonaniami." Czasem tak czasem nie. Cenzura u was działa."jesli ktos z Rosjan pisze na polskich forach, to nie udaje Polaka, a tylko pisze, jako Rosjanin. I" Niestety to nie zawsze prawda. Tu się łudzisz " Polska nie jest dla zdecydowanej wiekszosci Rosjan tym, czym jest Rosja dla Polakow." A czym jest?.
                      • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 19:50
                        A propos bez urazy ale z waszą propagandą przypominasz mi trochę Anglika wrzeszczącego w XIX wieku na Irlandczyka czy Hindusa jakie to Anglia ma niezbywalne do nich prawa, jak ich ucywilizowała i jak na zawszę tam będzie i oni maja się z tym pogodzić i nie buntować się. Masz podobny tok myślenia. Jaz Rosja chce żyć dobrze ale nie chce być przez was wyzwalany. Dla większości z nas wy Rosjaninie już zawsze trochę będziecie jak Anglicy dla Irlandii. Ale dziś jakoś "bez wyzwalania" Anglicy z UK i ci z Irlandii (poza Ulsterem jakoś umieją się dogadywać. Pomyślcie o tym Rosjanie.
                        • rosjaiswiat1 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 20:36
                          mazzini890 napisał:

> A propos bez urazy ale z waszą propagandą przypominasz mi trochę Anglika wrzesz
                          > czącego w XIX wieku na Irlandczyka czy Hindusa jakie to Anglia ma niezbywalne
                          > do nich prawa

Rosjanie bardzo lubili Polske. Lubili polskie filmy, uwielbiali polska mode, i uwazali Polakow za kogos, kto jest bardzo bliski. My nie zdawali sobie sprawy z tego, ze Polacy od wiekow maja do nas uraz, ze to my stali najwiekszym slowianskim panstwem, i stworzyli wlasny imperium, a nie Polacy, ktore uwazaja, ze to im sie nalezalo. tak naprawde to glowny powod niecheci Polakow, jako narod, do Rosjan, jako narodu. Przy tym w miedzyludzkich stosunkach wszystko wyglada po innemu. Zwykli Polacy i Rosjanie calkiem dobrze miedzy soba dogaduja sie I tym rozni sie stosunek Polakow Rosji i Rosjan, od stusunka Polakow do Ukrainy i Ukraincow. Ukraincow Polacy nie lubia, i temu sa historyczne powody, z kolei Ukraina, jako panstwo, wyzywa u Polakow sympatie.
                          Wiec musisz wiedziec, ze Rosjanie nigdy nie uwazali, ze maja do Polakow jakies niezbywalne prawo. My zawsze wiedzieli, ze wy sa osobnym narodem z wlasna kultura i historia. jedynie co my chcemy, zeby Polska przestala na kazdym kroku szkodzic Rosji, czesto szkodzac przez to samej sobie.
                          • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 20:48
                            "My nie zdawali sobie sprawy z tego, ze Polacy od wiekow maja do nas uraz, ze to my stali najwiekszym slowianskim panstwem, i stworzyli wlasny imperium, a nie Polacy, ktore uwazaja, ze to im sie nalezalo. tak naprawde to glowny powod niecheci Polakow, jako narod, do Rosjan, jako narodu." Bzdura. Naszą podstawowa przyczyną niechęci do was jest to ,że od XVIII wieku byliście dla nas okupantem. Jak dla was byli nim Niemcy w 1941. Jakbyście nas nie okupowali lubilibyśmy was bardziej. Czy wy kochacie Niemców za rok 1941albo Mongołów za XIII wiek? Zastanów za co i dlaczego mamy was iubić?"chcemy, zeby Polska przestala na kazdym kroku szkodzic Rosji, czesto szkodzac przez to samej sobie." Wskaż nam kiedy to na każdym kroku wam szkodziliśmy? "od stusunka Polakow do Ukrainy i Ukraincow. Ukraincow Polacy nie lubia, i temu sa historyczne powody, z kolei Ukraina, jako panstwo, wyzywa u Polakow sympatie. " Owszem ale to nie odbiera Ukrainie prawa do niepodległości czy odrębności jak nie odbiera ich Niemcom.
                            • rosjaiswiat1 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 21:09
                              mazzini890 napisał:

>Bzdura. Naszą podstawowa przyczyną niechęci do was jest to ,że od XVIII wieku byliście dla nas okupantem.

To dopiero bzdura. Rosja nie zaatakowala i nie okupowala Polske, ona byla jednym z panstw, ktore uczestniczyli w rozbiorze Polski. Wiesz dlaczego byli rozbiory Polski?

• mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 20:53
                            Ja nie twierdze ,że Polska jest święta ale od XVIII wieku to wy bardziej nam szkodziliście. W XVIII wieku nie byliśmy dla was zagrożeniem a jednak do spółki z Prusami i Austrią rozebraliście nas bez rzeczywistej potrzeby na 123 lata. W 1939 rozebraliście nas do spółki z Hitlerem a od 1944 okupowaliście. Zastanów się za co mamy was kochać. To jakbyś się pytał za co Irlandczyk ma kochać Anglika.
                            Gdzie jest to szkodzenie?
                            • rosjaiswiat1 I znow seria :-) 10.07.20, 21:14
                              mazzini890 napisał:

> Ja nie twierdze ,że Polska jest święta ale od XVIII wieku to wy bardziej nam sz
                              > kodziliście.

Nic podobnego. Rosja nie szkodzila Polsce, to polskie elity szkodzili Polsce, doprowadzajac swoj kraj do upadku. Gdyby nie to, to byloby zadnych rozbiorow Polski.
                              ja juz kiedys prosilem w jednym z watkow wskazac dzien i date, w ktorym Rosja zaatakowala Polske.I wiesz co, nikt nie potrafil dac mi odpowiedz.
                              Moze Ty to potrafisz zrobic?
                              • mazzini890 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 21:22
                                To że nasz kraj upadł to nie usprawiedliwiało rozbiorów. To znaczy,że jak u was była smuta w1610 roku tośmy mieli prawo was zaatakować? Tylko przegraliśmy. Jeżeli jakiś kraj ma kłopoty to inny ma prawo od razu go napaść? Co za żałosne bzdury. Czyli Hitler też miał prawo napaść na ZSRR w 1941 albo Mongołowie zająć Ruś? No chyba tak idąc twoim tokiem myślenia."Polsce, to polskie elity szkodzili Polsce, doprowadzajac swoj kraj do upadku. Gdyby nie to, to byloby zadnych rozbiorow Polski. " Nawet jeżeli Polska wtedy upadła żadnych praw wam to do rozbioru nie dawało ani Prusom ani Austrii. Rozbiory to był ordynarny podbój.
                                • rosjaiswiat1 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 21:44
                                  mazzini890 napisał:

> To że nasz kraj upadł to nie usprawiedliwiało rozbiorów.

Nie usprawiedliwia, ale cala wine ponosza polskie elity, ktore doprowadzili kraj do upadku.

> To znaczy,że jak u was
                                  > była smuta w1610 roku tośmy mieli prawo was zaatakować?

Oczywiscie. To calkiem normalno w stosunkach miedzypasnstwowych. To n byla wina Rosji, ze doszlo do Wielkiej Smuty. Polska tylkpo skorzystala z okazji, ktora zreszta zmarnowala.

> Czyli Hitler też miał prawo napaść na ZSRR w 1941

Czlowieku, czy w 1941 roku doszlo do upadku ZSRR?

Nawet jeżeli Polska wtedy upadła żadnych praw wam to do rozbio
                                  > ru nie dawało ani Prusom ani Austrii. Rozbiory to był ordynarny podbój.

To nie byl zaden podboj, a tylko rozbior panstwa, sprzedanego przez wlasne elity.
                                  A co zrobila Polska, jak tylko odzyskala niepodleglosc po I WS? Gdzie od razu wyruszylo polskie wojsko? Polska chciala wykorzystac okazje, i po rozpadzie Imperium Rosyjskiego urwac sobie kawalek tego, co po Imperium pozostalo sie . I znow nie udalo sie.
                                  mazzini, popatrz na wspolczesna Polske, podzielona na dwie czesci,i , nie nawidzaca sie nawzajem. Sympatycy PiS gotowi sa zabic sympatykow PO, i na odwrot. Nawet na miedzynarodowej arenie Polacy mowia roznym glosem. Czy wiesz do kogo naleza te slowa: "„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.”?
                                  • mazzini890 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 21:52
                                    Owszem elity ponoszą ale i zaborcy było nie brać. Wiesz jak widzisz,ze ktoś leży pijany to nie musisz od razu go obrabiać. Człowiek uczciwy nie obrobi. "To nie byl zaden podboj, a tylko rozbior panstwa, sprzedanego przez wlasne elity. " To był podbój. Bo nawet sprzedaż jakiegoś kraju przez jego elity nie usprawiedliwia zaborcy. Złodziej okradający pijanego sam jest złodziejem nawet jeżeli pijany się upił. " I znow nie udalo sie.
                                    mazzini, popatrz na wspolczesna Polske, podzielona na dwie czesci,i , nie nawidzaca sie nawzajem. Sympatycy PiS gotowi sa zabic sympatykow PO, i na odwrot. Nawet na miedzynarodowej arenie Polacy mowia roznym glosem. Czy wiesz do kogo naleza te slowa: "„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą." W czym to usprawiedliwia ewentualnych agresorów Polski? W niczym.
                                    "Czlowieku, czy w 1941 roku doszlo do upadku ZSRR?" Ale Hitler tak to widział. że ZSRR to państwo upadłe.
                                    "Oczywiscie. To calkiem normalno w stosunkach miedzypasnstwowych. To n byla wina Rosji, ze doszlo do Wielkiej Smuty. Polska tylkpo skorzystala z okazji, ktora zreszta zmarnowala." I to było może moralnie złe.
                                  • mazzini890 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 21:54
                                    Wiesz nikt nie jest wieczny przeminą kiedyś USA , Polska, Europa ale i Chiny nawet jeżeli po następnych 3000 lat. Rosja także.Gdy Rosja osłabnie i ktoś może zabierze jej wolność też uznasz to za dobre?
                                • rosjaiswiat1 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 21:54
                                  mazzini890 napisał:

> Seria bo coś mam i nie przyjmuje mi długich tekstów. Popracuje nad tym.

Jestes raptusiem, to bardzo trudno zmienic w zyciu realnym, ale w swiecie wirtualnym Ty masz wszelkie mozliwosci nauczyc sie wyrazac sie zwiezle i bez podobnych serie. Musisz najpierw zostanowic sie nad tym, co chcesz powiedziec, pozniej napisac i przeczytac uwaznie to co napisales, jesli zauwazyles, ze chcialbys jeszcze cos dodac, to dodaj i dopiero pozniej klikni na "wyslij". jesli temu nauczysz sie w swiecie wirtualnym, to i w swiecie realnym Tobie pojdzie latwiej. Wtedy zauwazysz, ze ludzi chca z Toba rozmawiac na rozne tematy. Obecnie, tak sadze, dosc ciezko Tobie ida dyskusje bezposrednie.
                                        • rosjaiswiat1 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 23:05
                                          mazzini890 napisał:

> Źle się wyraziłem innych forach poza gazeta.pl

Z ciekawostki sprawdzilem Twoja aktywnosc w swiecie wirtualnym, i przerazilem sie. Ty jestes nalogowym dyskutanetem internetowym. Czyli moje przypuszczenie, ze w zyciu realnym ty nie masz mozliwosci prowadzic dyskusje, podtwierdzili sie. Sadze, ze wine za to ponosi to, ze Ty nikogo nie dopuszczasz do glosu.
                                          • mazzini890 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 23:16
                                            Wiesz bez urazy ale opinia o tym,ze wycinasz niewygodnych oponentów na tym pod forum krąży na pozostałych podforach gazety czy gw. Nie wypowiadam się na razie czy jest ona słuszna. I gdzie ja cie nie dopuszczam do głosu. To że polemizuje z przeciwnymi poglądami? Sorry ale teraz poszedłeś w ad personam a nie argumenty.
                                            • rosjaiswiat1 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 23:55
                                              mazzini890 napisał:

> Wiesz bez urazy ale opinia o tym,ze wycinasz niewygodnych oponentów na tym pod
                                              > forum krąży na pozostałych podforach gazety czy gw.

Wycinam posty, ktore sluza jednemu - zarac forum. Nigdy nie wycinam postow, ktore uznaje za probe nawiazac dyskusje. I nie ma zadnego znaczenia, jakie poglady glosi ten czy inny forumowicz. Zreszta nawet nasza dyskusja jest dowodem na to, ze nie wycinam wpisow, tresc ktorych nie odpowiada moim pogladom.

>Nie wypowiadam się na razie
                                              > czy jest ona słuszna. I gdzie ja cie nie dopuszczam do głosu.

Wirtualna platforma dyskusyjna nie pozwola Tobie nie dopuscic mnie do glosu, ale w rzeczywistosci realnej, jestem tego pewien, Ty caly czas mowilbys, nie pozwolajac mnie dojsc do glosu. Na to wskazuje sposob, w jaki prowadzisz dyskusje. Na ogol ludzi, ktore umieja sluchac i nie przeszkadzac wspolrozmowcowi, jest duzo mniej, niz takich, jak Ty. Ty nalezysz do wiekszosci. smile

> To że polemizuje
                                              > z przeciwnymi poglądami? Sorry ale teraz poszedłeś w ad personam a nie argumen
                                              > ty.

Nie ma zadnego ad Personam w tym, co ja pisze. ja po prostu staram sie zrozumiec, dlaczego Ty nie potrafisz w jednym poscie napisac to, co masz do powiedzenia. A poniewaz kiedys bardzo powaznie zajmowalem sie psychologia spoleczna, zreszta wlasnie dzieki temu i rozpoczela sie moja przygoda z forum. najpierw ja zbieralem material dla mojego przyjaciela, dla jego opracowania naukowego na temat stosunkow miedzyludzkich w swiecie wirtualnym (prace on obronil), a pozniej to mnie wciagnelo.
                                              • mazzini890 Re: I znow seria :-) 11.07.20, 00:01
                                                To ci napisze mam coś z sprzętem czy softem i nie puszcza mi dłuższych tekstów na forach Agory. Na forach nie gw problemu nie mam. Zajmę się tym w wolnym czasie. Ja zresztą nie lubię Windows 10 (tu się przyznaje mogę nie być obiektywny)i nigdy porządnie nie skonfigurowałem go może tu gdzieś tkwi problem. Zawsze wolałem 7.
                                          • mazzini890 Re: I znow seria :-) 10.07.20, 23:30
                                            A propos to o opinii o tobie nie napisałem aby cie urazić. Ale wiesz ja też umiem grzecznie posługiwać się argumentem ad personam tylko po co? Jeżeli mnie się traktuje merytorycznie to i ja tak czynie. A to że znajda się dyskutanci przeciwni moim poglądom to dla mnie normalne. Mam nadzieje że i dla ciebie.
                          • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 21:16
                            I żeby ci nie wydłużać powiem ci coś my was nienawidzimy my tylko nie chcemy waszego panowania. Nikt z nas nie bronić wam waszego interesu ale większość Polaków chciałaby byście zaczęli traktować nas i inne niegdyś podbite przez was narody jak od czasów po 1 wojnie traktują się Duńczycy i Norwegowie.Spokojnie bez roszczeń wobec siebie i większych kłamstw historycznych. A przecież Norwegia należała do Danii 400 lat i Norwegowie mówią,ze nie były to rajskie czasy. A jednak w XX i XXI wieku te narody nauczyły się żyć z sobą i Kopenhaga nie wrzeszczy że Oslo ma wrócić do "macierzy". Pomyśl o tym.
                            • rosjaiswiat1 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 21:57
                              mazzini890 napisał:

> I żeby ci nie wydłużać powiem ci coś my was nienawidzimy my tylko nie chcemy wa
                              > szego panowania

A my nie chcemy nad wami panowac. Ale wy Polacy, jako narod, nie umiecie zyc bez Pana, i w zbiorowej swiadomosci wolnosc dla was, to nie byc wolnymi, a tylko miec mozliwosc wybrac samemu sobie Pana. Obecnie Polska wybrala sobie Pana z za oceanu, i jest szczesliwa - bo to byl jej wlasny wybor.
                              • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 22:07
                                Nie. Myśmy go wybrali boście nas tak wytrenowali. Wciąż się was boimy. I tego nie możesz pojąć. Jakbyście nas nie okupowali do spóły z Niemcami USA by tu nie było. Poprzez rozbiory takimi nas ukształtowaliście. I oburza cie wasze i niemieckie dzieło?
                                • mazzini890 Re: Ha, ha.. 10.07.20, 22:13
                                  Oczywiście poprzez to doprowadzenie do rozbiorów jest tu i nasza wina. Ale wasza i niemiecka. Mogliście rozbiorów nie robić. Zrobiliście i oto efekt.
                          • brat_kryzysa Re: Ha, ha.. 11.07.20, 16:08
                            Cos w tym jest, mam bardzo dobrego koele w Rosji, pelni dosc wazna funcje w Lukoilu ale gdy przyjezdza a jest fanem pilki to zaklada polksa flage i drze sie ""Polska bialo-czerwoni!"
                            wspolpracuje z samymi Ukraincami, generalnie jak w rodzinie, ale czekam na moment az rozlicza sie z banderyzmem, nie potrafie zapomniec
      • rosjaiswiat1 Re: Nie ma zadnej nadzieje na obrone 09.07.20, 22:04
        mazzini890 napisał:

> I co to zmienia?

Wlasnie, ze nic. Ukraina jak byla rosysjka, tak i jest.

> Po co Rosji z jej syberyjskimi zasobami Ukraina? To miało sen
        > s w XVIII wieku. Teraz już nie.

Ludzi sa potrzebne.Bo tam mieszkaja ludzi, ktore mowia i mysla po rosyjsku, i sa Rosjanami. I nie ma zadnegoi znaczenia, co wielu z nich zostalo wbito do glowy w czasach ZSRR. To bolszewicy stworzyli Ukraine i tak zwany ukrainski narod. Zostal stworzony jezyk ukrainski, jakiego wczesniej nie bylo. Zoistala wymyslona historia nieistniejacego narodu. nawet ludowa tworczosc byla stworzona praktycznie od zera. Slynny "ukrainski " Hopak zostal stworzony przez zydowskiego choreografa w latach 30 -ch ubieglego wieku. Wiec wraz z desowietyzacja powinien nastapic upadek Ukrainy, jako panstwa narodowego. Ktore do facto i tak nie istnieje.
        • mazzini890 Re: Nie ma zadnej nadzieje na obrone 10.07.20, 16:45
          Bzdura jest tak rosyjska jak Meksyk jest portugalski. Albo Oslo duńskie, To już odrębny naród.Może wschodnia Ukraina jest rosyjska ale Zachodnia nie . Przykro mi ale to rosyjski punkt widzenia kolego a nie prawda naukowa. Rozumiem że gdy Ukraina należała do Polski w XVII wieku to Kozacy byli Rosjanami? Równie dobrze mogę napisać,że Rosjanie to ugrofinowie bo taka nazwę ma Moskwa? Ukraińcy od Rosjan i Polaków są tak samo odrębnym narodem jak Norwegowie od Duńczyków i Szwedów. To że przodkowie Rosjan , Ukraińców i Białorusinów tworzyli kiedyś jedno państwo Ruś Kijowska to historia. Norwegia, Dania i Szwecja też tworzyły jedno królestwo za Unii Kalmarskiej. A Norwegia była przez 400 lat pod władza Danii. I co Kopenhaga żąda dziś OSLO? Przykro mi ale z punktu widzenia nauki poglądy kolegi to bzdura. To tak jakby twierdzic,że Francuzi i Włosi to nadal Rzymianie.
        • mazzini890 Re: Nie ma zadnej nadzieje na obrone 10.07.20, 18:17
          Prosiłbym o naukowe dowody że Ukraina to część Rosji. Cała w tym np z Lwowem. I że Rosja była macierzą dla np Lwowa. W IX wieku osada lechickiego plemienia Lędzian. W 981 i 1031tereny Lwowa zajęte przez ruskich , nie rosyjskich książąt Włodzimierza Wielkiego i Jarosława Mądrego a stolicą Rusi był wtedy Kijów. Potem tereny Lwowa były częścią Rusi Halickiej oficjalnie założony w1250. Od 1342 na mocy testamentu Bolesława Jerzego II miasto w pod władzą Królestwa Polskiego de facto od 1349. Pod jego panowaniem do 1772. W 1772 Nie włączony o "rosyjskiej macierzy" ale za pełną zgodą jej Cesarzowej Katarzyny II oddane Austrii. Czyżby Katarzyna miała wtedy gdzieś dziedzictwo Włodzimierza? Pod panowaniem Austrii do roku 1918 ( z przerwą) na działania wojenne. 1919-59 do Polski. Od 1939 i 1944 w ramach ZSRR. Oficjalnie Ukraińskiej SRR. Kiedy to miasto należało do Rosji? Rozumiem więc kolego,ze przy ewentualnym "powrocie" Ukrainy do "macierzy" Rosja odda nam polskie ziemie aż po Zbrucz? Te z 1939? Albo po Kamieniec Podolski?
        • mazzini890 Re: Nie ma zadnej nadzieje na obrone 10.07.20, 18:58
          Skoro Ukrainy jako narodu nie było to Moskwa nadal podlega Kijowowi wszak testament Jarosława Mądrego z 1054 nigdy nie został formalnie zniesiony. A jasno stanowił ,ze suzerenem Rusi jest książe kijowski. A propos wiec Wiśniowiecki był z pochodzenia Rosjaninem? Czy na tej zasadzie ja mam wierzyć,ze Rosja to dziedzic złotej Ordy jak twierdzi Jurij Piwowarow.
          htfdtps://jagiellonia.org/rosyjski-akademik-rosja-jest-nastepca-zlotej-ordy-wideo/
          A propos to też kolega podziela? htgftps://geopolityka.net/prof-dugin-kwestia-podzialu-ukrainy-jest-juz-przesadzona/ ( przypominam o przywróceniu protokołu do poprawne formy, jakby co jest w pasku adresu.
          I uwaga cytuję żeby mnie kolega administrator znowu o kradzież nie oskarżył.Cyta Jeśli chodzi o Ukrainę, to myślę, że to państwo jest na ostatnim etapie swojego istnienia. Z geopolitycznego punktu widzenia, to państwo było kruche od samego początku, dlatego że w granicach, w jakich funkcjonowało, istnieją dwa narody, reprezentujące przeciwstawne cele.

Na przykład w Belgii żyją dwa narody: Flamandowie i Walonowie, i choć między nimi są nieznaczne różnice kulturowo-religijne, to jednak są to dwa różne narody. Jeśli pobserwować życie Belgii, to i tam wrze na skutek tarć między dwoma narodami. Większość europejskich i nie tylko europejskich państw składa się z jednolitych narodów i mniejszości etnicznych, a Ukraina to dwa narody o przeciwstawnych orientacjach geopolitycznych.

Jeden naród, to naród wschodnio-ukraiński, sformowany poprzez wspólnotę losów. To etniczni Wielkorusini zamieszkujący Krym i większości obszaru wschodniej Ukrainy. To także kulturowo identyczni Małorusini, wyznawcy Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, zorientowani na związki z Rosją.

I jest drugi naród, zachodnio-ukraiński, kulturowo odmienny, żyjący w zachodnich obwodach, które przez ostatnie wieki były pod panowaniem Austro-Węgier i Polski. Stał się elementem zachodnioeuropejskiego obszaru kulturowego, prowincjonalnego, ale zachodnioeuropejskiego. W Europie też są peryferia. Oni (zachodni Ukraińcy) nie są całkiem Europejczykami, ale Rosjanami nie są z całą pewnością. Mają swoją własną tożsamość, tak jak każdy naród mają swój język, specyficzny i różny od oficjalnego języka ukraińskiego. t z Aleksandra Dugina " A myślę,że postaci Aleksandra Dugina koledze administratorowi przedstawiać nie muszę. A cytować go muszę. Przecież nie będę udawał,ze to ja piszę.
          "eśli w tym państwie, te dwa narody mogłyby dogadać się ze sobą, osiągnęłyby równowagę. Nieco przybliżamy się do Europy, ale nie zrywamy związków z Rosją, „otrzymujemy od Rosji gaz, szanujemy ją”. Ale gastarbeiterom bliżej do Rzymu, Paryża, albo po prostu do tradycyjnych „polskich panów” czy Austriaków. Zachodnio-ukraińscy mieszkańcy dawno nie widzieli „niemiecko-polskiego buta” i zatęsknili za nim, dlatego bezwarunkowo trzeba im to dać, jednocześnie dając mieszkańcom wschodniej Ukrainy tani gaz, swobody wizowe, czyli to, co pomaga integracji z Rosją, częścią której oni się czują." Są cudzysłowia jakby co.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka