Dodaj do ulubionych

Gratuluje wladzy rosyjskiej rozumu

05.08.20, 17:35
ROSJA: Koniec VAT, CIT, PIT, opłat na ubezpieczenie społeczne!

"Zamiast czterech głównych podatków: VAT-u, CIT-u, PIT-u oraz opłat na ubezpieczenie społeczne, biznes i instytucje zapłacą jeden podatek o stawce 6,2 procent od wszelkich przychodów. Pieniądze z podatku będą automatycznie odliczane firmom i indywidualnym przedsiębiorcom.

Z każdym wpłynięciem kwoty na rachunek bieżący zostanie z niej pobrany podatek obrotowy. Ten sam mechanizm jest możliwy przy odbiorze gotówki w handlu detalicznym."
Obserwuj wątek
  • eva15 To byłaby rewolucja 06.08.20, 00:47
   brat_kryzysa napisał:

   > "Zamiast czterech głównych podatków: VAT-u, CIT-u, PIT-u oraz opłat na ubezpiec
   > zenie społeczne, biznes i instytucje zapłacą jeden podatek o stawce 6,2 procent
   > od wszelkich przychodów.
   Pieniądze z podatku będą automatycznie odliczane firm
   > om i indywidualnym przedsiębiorcom.


   Nie wiem, czy odróżniasz przychody od dochodów. Jeśli tak i jeśli Rosja rzeczywiście planuje to wprowadzić, to byłaby to prawdziwa rewolucja , która doprowadziłaby do szału nie tylko własną oligarchię ale i tę zagraniczną (koncerny).

   Dotychczas powszechny w "postępowym świecie" podatek od dochodów powoduje kreatywną księgowość i skutkiem jej cwaniactwa okazuje się, że w danym kraju dany koncern nie ma dochodów. Przychody owszem ma, ale kreatywne koszty powodują, że dochody są zerowe a nawet ujemne - o to dbają sowicie opłacani spece od unikania podatków.

   Ustalenie podstawy opodatkowania na pierwotnym etapie, czyli etapie przychodów likwiduje jednym ruchem wszystkie krętactwa związane z rzekomymi kosztami i czyni armię prawników podatkowych na usługach koncernów bezrobotnymi. O takim rozwiązaniu marzą sobie uczciwi ekonomiści w Niemczech, mo ale tu jest "demokracja" więc jest to nierealne.
   Ciekawe, czy w Rosji się uda. Może Rosja zrobi kolejną rewolucję, oby...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka