Dodaj do ulubionych

Putin, nie masz prawo na kolejny blad

14.08.20, 20:25
Na poczatku o tym, co dzieje sie na Bialorusji i wokol niej:

- Lukaszenko jest juz w izolacji dyplomatycznej od zachodu, i pewnikiem jest nalozenie nowych sankcji.

- Przeciwko Lukaszenko aktywnie dzialaja teraz z terytorium sasiednich krajow: przede wszystkim Polski i Krajow Nadbaltyckich.Bardzo aktywnie miesza sie w sprawy Bialorusji i Ukraina. Stamtad ida bojownicy, instruktorzy i idzie lub wkrotce pojdzie bron. Granica ukrainsko-bialoruska jest umowna, wiec zadnych problemow z dostarczeniem broni nie ma.

- Teraz wszystkie sily organizatorow rozrob sa rzucane na prowokowanie resortow silowych. Logika jest bardzo prosta: za wszelka cene doprowadzic sytuacje do skrajnych form przemocy, do jak najwiecej krwi i trupow. Celem jest pozbawienie Lukaszenki poparcia zwyklych ludzi.

- W tym samym czasie pojawily sie pogloski, ze Lukaszenka przygotowuje sie do ucieczki. Wszelkimi sposobami tworzony jest halas informacyjny, ze wladza sie chwieje i za chwile padnie.

- Nieznana jest sytuacja z prozachodnimi zdrajcami w najblizszym otoczeniu Lukaszenki. Sukces proby zamachu stanu calkowicie zależy nie od tego co dzieje sie na ulice, a od monolitycznosci kazdej wladzy. Jesli Bat'ko nie wytepil w swoim najblizszym otoczeniu zdrajcow, to szansy zachowac wladze beda minimalne. To mogliby podtwierdzic Kadafi i Husajn, gdyby byli zywe.

Czyli sytaucja wyglada na beznaddziejna. Ale nie jest tak zle. Jak widzimy, zachod obecnie postanowil zagrac na Bialorusji va bank, zeby zdobyc ten kraj, i oderwac kolejny kawalek od macierzy. Bo celem jest Rosja, a Bialorus, jak i wczesniej Ukraina, to tylko narzedzie.
Wiec obecnie Putin nie ma zadnego prawa na blad. Zamieszki na Bialorusji musza byc zdlawione bez wzgledu na koszta, a Putin nie tylko nie powinien wstrzymywac Lukaszenko, jak on to zrobil w 2014 roku, powstrzymujac janukowicza,wierzac w dobre intencje zachodu, a wrecz wspomoc bialoruskie resorty silowe, a gdy zajdzie taka potrzeba, to i wprowadzic rosyjskie wojsko, oczywiscie odpowiadajac na prosbe legalnej wladzy bialoruskiej. Bo jestem pewien, ze dzis Putin ma idealna mozliwosc raz i na zawsze zalatwic sprawe Bialorusji. I taka mozliwosc dal jemu zachod, bezpardonowo mieszajac sie w sprawe sojusznego dla Rosji panstwa. Lukaszenko dzis nie ma wiekszego wyboru: lub bedzie musial uciekac z Bialorusji (tylko gdzie?), albo podzieli los Hasajna i Kadafi. On nie ma zadnych zaslug przed zachodem, wiec nikt nie bedzie tam przyjmowac sie jego losem. Lukaszenko nie Szewardnadze, ktory odwalil kawal dobrej roboty dla zachodu, biorac aktywny udzial w rozwale ZSRR, wiec Saaka nie dostal pozwolenia na pozbycie Szewardnadze zycia. W przeciwnym razie on bylby zabity, jak to maja w zwyczaju "demokraci", gdy dorywaja sie do wladzy.
Wiec mnie pozostaje sie tylko wiara w to, ze Putin odpowie tak, jak jego uczyl trener od judo.
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 20:32
      Trener judo uczył Putina, jak unikać ciosów, a tu trzeba samemu zadać cios. Ale jeśli Putin ten cios zada, czyli wprowadzi wojsko, to będzie miał przeciw sobie nie tylko Zachód ale i ludność białoruską, zwłaszcza tę młodą.

Ci, co sterują tym buntem sprytnie nie dają młodym flag unijnych do rąk (jak było na Ukrainie) ale jest pewne, że młodzi chcą na Zachód, do wymarzonej Unii, nie do Rosji.
      Unia/Zachód są po uszy we własnych kłopotach, ale mimo to na wschodzie Europy nadal świecą silnie światłem ... odbitym umarłych gwiazd.
      • eva15 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 20:38
        Problemem Putina jest, że nie przygotował o nie przeprowadził wcześniej przewrotu na szczytach władzy, odsunięcia Łukaszenki i zastąpienia go swoim zaufanym człowiekiem. Każdy rok Łukaszenki u władzy pracował na niekorzyść Rosji.
        Teraz odejście Łukaszenki równa się przechwyceniu władzy przez Zachód, rękoma wyjącej z radości Polski, Litwy itd.

Zachód robi ten obecny przewrót bardzo sprytnie - tym razem bez flag unijnych i bez antyrosyjskich haseł . Chodzi tylko o demokrację, tja.... Reszta przyjdzie chwilę później, po przechwyceniu władzy.
        • rosjaiswiat1 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 20:54
          eva15 napisała:

> Problemem Putina jest, że nie przygotował o nie przeprowadził wcześniej przewro
          > tu na szczytach władzy, odsunięcia Łukaszenki i zastąpienia go swoim zaufanym c
          > złowiekiem.

Ja nie znam dlaczego Putin tak dlugo cierpial wybryki Lukaszenko. Ja nie posiadam taka wiedze. Ale wiem, ze obecnie jest najlepsza pora na zmiane polityki wobec Bialorusji.
          • monalisa2016 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 21:30
            rosjaiswiat1 napisał:

> Ja nie znam dlaczego Putin tak dlugo cierpial wybryki Lukaszenko. Ja nie posiad
            > am taka wiedze. Ale wiem, ze obecnie jest najlepsza pora na zmiane polityki wob
            > ec Bialorusji.
            >

Powiedz nam w jaki sposob ma teraz to zrobic, znaczy zmiane polityki wobec Bialorusi?

Rosja jest zaszachowana pod kazdym wzgledem, z Chinczykami tez nie bylabym pewna czy oni stoja po stronie Rosji czy graja tylko teatr sprytnie i skrycie.
            • rosjaiswiat1 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 21:42
              brat_kryzysa napisał:

> Nie mam czasu na streszczenie

Nie ma sensu streszczac ten tekst. On wlasnie sluzy powstaniu tego halasu informacyjnego, ktory ma pokazac, ze wladza lukaszenko slabnie i chwieje sie. Juz samo to, ze gosc pisze o tym, ze Lukaszenko nie widac w TV jest klamstwem. Rowniez o strajkach w zakladach pisze sie nie zbyt uczciwie. na przyklad w Belazie pracuje ponad 10 000 prawcownikow, a do strajku przystapilo ca 300 ludzi. Czyli mniej wiecej 3%.
            • monalisa2016 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 21:44
              brat_kryzysa napisał:

> Nie mam czasu na streszczenie
              > regnum.ru/news/polit/3036351.html
              >
              >
              Zobaczymy jak bedzie rozwiazana sprawa, nie wiem czy zadowoli te przejecie rzadow ta pania ktora uciekla na Litwe, przeciez ona utworzyla juz komitet przejecia wladzy na Bialorusi. Skomplikowana sprawa.

Tez nie mam czasu czytac (tak czy tak mam stereo sluchanie i pisanie tego postu) poniewaz sluchamy cos dlugiego i waznego jesli chodzi o obecne czasy.
        • boavista4 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 20:59
          Sadze ze Covid nalozyl ludziom kagance i teraz nastapi atak. Jezeli atak nastapi na Bialorus, to wtexy Rosja odpowie na Ukrainie, krajach Baltyckich i Bialorusi. STAD obserwowismy ruchy wojsk amerykanskich i nato. To wyglada bardzo zle. Na dodatek Chiny sa zagrozone od Pacyfiku. COVID JEST FALSZYWA FLAGA.
          • rosjaiswiat1 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 23:01
            boavista4 napisał(a):

> Jezeli uwazasz ze USA jest zrodlem strategi to sadze, ze sie mylisz.

Bracie, ja nie dalej niz przedwczoraj napisalem: " USA jest narzedziem w rekach prawdziwych wladcow Ameryki i duzej czesci swiata."
            forum.gazeta.pl/forum/w,154812,170328778,170328778,Chyba_czas_obstawiac_zaklady_.html?p=170347257
            Wiec ja nie myle sie co do roli USA. Ale USA nie mogliby byc narzedziem, gdyby w samej genezie tego panstwa nie byla zalozona agresja, ktora i jest wykorzystywana przez globalna masonerie.

p.s. chyba ze Twoje slowa sa adresowane do kogos innego.
          • monalisa2016 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 14.08.20, 23:33
            boavista4 napisał(a):

> Jezeli uwazasz ze USA jest zrodlem strategi to sadze, ze sie mylisz. USA jest k
            > ontrolowane przez globalna masonerie i pan Trump musi wykonywac ich rozkazy. Je
            > stesmy nad przepascia do ktorej wpychaja nas Starsi i Madrzejsi.

Boavista4 Stany są podzielone, tam jest jeszcze dwuwładza, Trump miał za mało czasu by chwycić wszystko za rogi zersztą na to mu nie pozwolono zajmując mu czas różnymi posądzeniami.

Wyobraz sobie piramidę czyli znak wolnych murarzy (masonerii), sądzę że wierzchołek jej już nie istnieje, jeszcze się bronią ci co są parę pięter piramidy na dole.
            Trump wykonuje rozkazy jednej grupy ale nie masonerii, masoneria (wolni murarze) próbuje mu rzucać kłody pod nogi by móc go potem oskarzać.
      • rosjaiswiat1 Re: Putin, nie masz prawo na kolejny blad 15.08.20, 08:40
        swiblowo napisała:

> Odpowiedziec to on wie jak, ale czy moze?

A to juz wkrotce dowiemy sie.
        W sumie wiekszosc panstw postradzieckich, krore po rozpadzie ZSRR wykazywali sie zwierzeca rusofobia, za czasow rzadow Putina rozpoczeli wedrowke w kierunku Rosji. Najbardziej jaskrawym przykladem tego moze sluzyc Moldawia, a to dlatego, ze nie majac wspolnej granicy z Rosja, i majac Naddniestrze, faktycznie bronione przez Rosje, tym nie mniej w niej prorosyjskie sily nabrali tak duza sile,ze wygrali wybory. A i Gruzja, ktora wbrew retoryce, rozpoczela wedrowke w strone Rosji, i nawet Stany nie sa wstanie tego powstezymac.. Wiec Putin ma jakas strategie, i dosc skuteczna, ale tempo jest tak powolne, ze dla niecierpliwych jest meczace. Moze warto dac Putinowi szanse, przeciez on posiada duzo wieksza wiedze od nas.
    • rosjaiswiat1 Jesli Lukaszenko nie klamie 16.08.20, 12:21
      Po rozmowie telefonicznej z Prezydentem Rosji on oglosil, ze dostal zapewnienie od putina, ze Rosja okaze pomoc wojskowa Bialorusji, jesli zajdzie taka potrzeba. To bardzo wazne oswiadczenie, ktore ma ogromny wplyw na nastroje w bialoruskiej armii, ktora jest ciasno powiazana z armia rosyjska.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka