Dodaj do ulubionych

Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji?

20.08.20, 22:16
W jednym z watkow swiblowo napisala, ze Rosja moglaby zrobic wiecej, zeby wspomoc bracki bialoruski narod, na moje pytanie, co moze zrobic Rosja, odpowiedzi nie dostalem.
Wiec postanowilem napisac, co Rosja juz zrobila, zeby wspomoc bracki bialoruski narod:

Kazdy kto pilnie obserwuje wydarzenia na Bialorusji, jest w stanie zauwazyc, ze linia informacyjna Lukaszenki stala sie bardziej dynamiczna i nowoczesna, co wiaze sie z podlaczeniem do walki informacyjnej specjalistow z Rosji-pojawily sie odpowiednio dzialajace kanaly TV, internet zostal zalany agitacja za Lukaszenko z haslami " Ja-My-Bat'ko!"i" za Lukaszenke". Najwyrazniej miejscowi specjalisci nie radzili sobie z tymi banalami i potrzebowali pomocy "legionistow". Na najblizsze dni w Minsku, Bobrujsku i kilku innych miastach zaplanowano wiece poparcia dla Lukaszenki. Jest to wymowny dowod, ze panstwowy aparat ktos obudzil, i on zaczal dzialac. Oznacza to, ze zarzadzanie systemem zaczyna gwaltownie wzrastac, co daje duze szanse Lukaszence na przetrwanie. Krotko mowiac, Lukaszenko, potrafil prztrwac pierwszy cios, majacy na celu jego obalenie, a w dlugotrwalej walce opozycja nie ma wiekszych szansow, poniewaz Lukasznko korzysta z zasobow panstwa, w tym resortow silowych i wojska, i przede wszystkim ma wsparcie ze strony Rosji, wiec wszystko wskazuje na to,ze Lukaszenko powtorzy scenariusz Maduro, ktory "juz padl, ale niewiadomo dlaczego nie odszedl".

I troche wizualnych materialow. To sa naklejki, ktore mozna w tej chwile nabyc w kazdym sklepie na terenie Bialorusji. Rowniez ich rozdaja za darmo na wiecach prolukaszenkowskich:
https://pbs.twimg.com/media/Efw_QCGX0AUIamJ?format=jpg&

A jesli to, nie jest pomoca Rosja dla brackiego bialoruskiego narodu to co to jest?

Obserwuj wątek
    • eva15 Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 20.08.20, 23:34
      Też zaczynam mieć wrażenie, że Łukaszenko może a la Maduro przetrwać. Ale martwi mnie co innego:

Страшная тенденция: белорус проверил реакцию на флаг России на митинге против Лукашенко

rusvesna.su/news/1597698614
      Ciekawe, jak zareagowałby tłum, gdyby pojawił się jakiś parień z flagą USA lub EU.... Lepiej nie sprawdzać...
      • monalisa2016 Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 20.08.20, 23:48
        Przeciez unijne flagi widzialo sie juz na anty-lukszenko demonstracjach.

Czy trzeba wiecej dodawac, zobacz CDU-Generalsekretär Paul Ziemiak (z Szczecina) w akcji z pania Svetlana.

de.news-front.info/2020/08/20/putschgesprache-in-vilnius-cdu-generalsekretar-traf-belarussische-oppositionsfuhrerin/

Jak byl opor Kaczynskiego wobec unii tez wyslano Paula do niego, ile to niemieckiego podatnika kosztowalo tego sie nie dowiemy.
        • eva15 Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 21.08.20, 00:13
          Dzięki za link do wycieczki Ziemiaka do Tichonowskiej. Tak swoją drogą, co oni wszyscy wyprawiają z transkrypcją tego nazwiska, to już jest żałosne - angielską transkrypcję mieszają z białoruską, byleby tylko uniknąć naturalnej rosyjskiej.
          .
          Tak, Merkel robi, co może, żeby wbić szpilę Rosji... I ma tego posłusznego durnia do usług.
          • monalisa2016 Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 21.08.20, 00:31
            Tak to prawda co piszesz Eva15, nawet Bialorus w tej szerokosci geograficznej byla najwiekszym dostawca (vide: przemytnikiem) owocow kivi do Rosji w okresie nalozonych sankcji na artykuly rolne na unie przez Rosje. smile

Ale tu chodzi o Biełsat jak pisze Brat_kryzysa, chyba byla to Litwa ktora postawila sie Rosji z zakazem Sputnika (czytam go od czasu do czasu ale nie zwsze) ale od Bialorusi wymagalo sie by dzialal na jej terenie polski przekaznik w ramach wolnosci dziennikarskiej, jak to jest z ta wymagana przez unie demokracja nalezaloby sie zapytac Bruksele i Strasburg.
      • rosjaiswiat1 Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 21.08.20, 19:26
        eva15 napisała:

> Ale martwi mnie co innego:
        >
        > Страшная тенденция: белорус проверил реакцию на флаг России на митинге проти
        > в Лукашенко

A co z tymi slowami: "Сам автор считает, что если бы дело было днём, то реакция людей была бы на все 100% благожелательной.По всей видимости, вечером в толпе появляется всё больше пьяных. Во второй половине дня многие люди расходятся по домам и процент радикалов, националистов и русофобов становится всё больше, так как эти люди являются наиболее активной движущей силой протестов."
    • eva15 Szanse Łukaszenki to brak swynchronizacji USA-EU 20.08.20, 23:57
      Moja ocena na dzień dzisiejszy, jutro może się oczywiście zmienić, w zależności od rozwoju wydarzeń, na które nie mam wpływu i mogę tylko znów na nowo oceniać.

Ale na dziś wygląda na to, że:

Łukaszenko zaczyna mieć szanse, by się wybronić. Igor ma niewątpliwie rację z tym, że Rosja pomaga mu w skuteczniejszych PR-działaniach, czego on zupełnie nie potrafi.

Ale najważniejsze zależności leżą gdzie indziej:

wg mnie kolorowe rewolucje bez silnego i czynnego udziału USA nie mają za bardzo szans, są swoim własnym cieniem. Na Ukrainie siłą sprawczą były USA, a EU wasalem karnie wykonującym powierzone zadania.

W przypadku Białorusi EU działa jak pozbawione wodza spłoszone kury na podwórku, bo US-kogut najwyraźniej nie sprawuje tu bezpośredniej roli przywódczej. A EU, jak to EU - pozostawiona samej sobie tonie we własnych sprzecznych interesach i konfliktach. Grecja jest wkurzona, że EU zajmuje się Białorusią a nie atakującą ją Turcją, Węgry nie chcą wtrącania się w sprawy wewnętrzne Białorusi (bo rozumieją znacznie więcej niż Polska) , Niemcy nie chcą jeszcze bardziej drażnić Rosji itd. itd. Polska i Pribałtyka podskakują i szykują atak na Rosję - jak zwykle.

W tym chaosie kur na podwórku łatwiej jest Łukaszence (a i Rosji) zwalczać podesłaną z Zachodu zarazę "demokracji i praw człowieka".

Tak swoją drogą - jak ten Łukaszenko mógł dopuścić do takiego rozkwitu NGOs na Białorusi....
      • rosjaiswiat1 Re: Szanse Łukaszenki to brak swynchronizacji USA 21.08.20, 19:35
        eva15 napisała:

> Ale najważniejsze zależności leżą gdzie indziej:

Nawet nie musialem czytac dalej, zeby wiedziec, ze wszystko, Twoim zdaniem,zalezy od USA smile

> wg mnie kolorowe rewolucje bez silnego i czynnego udziału USA nie mają
        > za bardzo szans, są swoim własnym cieniem.

W Syrii USA nie prosto rozdawali ciasteczn]ka na wiecach, a wzieli czynny zbrojny udzial w wydarzeniach. Tym nie mniej Asad rzadzi po dzien dzisiejszy, i juz nikt nie twierdzi, ze on musi odejsc. Rowniez w Wenezueli maduro nadal rzadzi, chociaz tak, jak tam USA zaangazowali sie, banderocy nie mogli marzyc. Wiec udzial USA nie jest decydujacy. Wszystko jest o wiele bardziej skomplikowano. Na Ukrainie, jak to dziwnie nie brzmialoby, najwiekszy udzial w zwyciestwie banderowcow mial dawno niezyjacy Chruszczow, a nie USA.

> Tak swoją drogą - jak ten Łukaszenko mógł dopuścić do takiego rozkwitu NGOs na
        > Białorusi....

Bo jemu zechcialo sie wygladac w oczach zachodu jako nowoczesny i otwarty na swiat polityk. Widac rola "ostatniego dyktatora" Europy znudzila sie Lukaszence.
    • monalisa2016 Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 21.08.20, 00:46
      Kto wie czy nie posypaly sie glowy w Polsce za nieudany majdan w MInsku? Kto wie, kto wie, moze z czasem sie dowiemy. Epochtimes tez pisal w tym kierunku, nie chce mi sie szukac artykulu.

de.news-front.info/2020/08/20/in-polen-hat-der-ausenminister-sein-rucktrittsschreiben-eingereicht/

Kwasniewski ma racje.
      de.news-front.info/2020/08/19/aleksej-puschkow-pro-russischer-fuhrer-kann-in-belarus-an-die-macht-kommen/
    • swiblowo Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 21.08.20, 02:44
      rosjaiswiat1 napisal:
      >W jednym z watkow swiblowo napisala, ze Rosja moglaby zrobic wiecej, zeby wspomoc bracki bialoruski narod, na moje pytanie, co moze zrobic Rosja, odpowiedzi nie dostalem.<

-Swiblowo pracuje na osmiu etatach, zeby ksztalcic dzieci, wiec...troche sie opoznia.
      >... linia informacyjna Lukaszenki stala sie bardziej dynamiczna i nowoczesna, co wiaze sie z podlaczeniem do walki informacyjnej specjalistow z Rosji-pojawily sie odpowiednio dzialajace kanaly TV, internet zostal zalany agitacja za Lukaszenko
      Najwyrazniej miejscowi specjalisci nie radzili sobie z tymi banalami i potrzebowali pomocy "legionistow"<

- Nie radzili sobie...smile maja swietnych IT technologow, ale tu sobie nie radzili...Jasne...

>I troche wizualnych materialow. To sa naklejki, ktore mozna w tej chwile nabyc w kazdym sklepie na terenie Bialorusji.<

- Naklejki...mocne, nieprawdaz?

>A jesli to, nie jest pomoca Rosja dla brackiego bialoruskiego narodu to co to jest?<

- To jest pic na wode, fotomontarz.

-
      • rosjaiswiat1 A odpowiedzi nadal brak 21.08.20, 19:11
        swiblowo napisała:

> -Swiblowo pracuje na osmiu etatach, zeby ksztalcic dzieci, wiec...troche sie opoznia.

To kiedy nareszcie ja dostane odpowiedz na swoje pytanie? Moze zamiast tego, zeby lac wode, ktorej jest pewno na roznych blogach, prowadzonych przez ludzi, ktore dostaja kase, zeby psuc wizerunek prezydenta Rosji, znalazlaby chwile, zeby odpowiedziec na pytanie, co Rosja ma zrobic, zeby wspomoc Bialorus.

> - Nie radzili sobie...smile maja swietnych IT technologow, ale tu sobie nie radzil
        > i...Jasne...

Nic Tobie nie jest jasne, bo Ty nie odrozniasz dwa roznych pojecia: informacje i informatyke. IT technologi zajmuja sie informatyka, i nic do informacji oni nie maja.
    • swiblowo Mam inny poglad na przebieg wydarzen 21.08.20, 04:28
      Biorac pod uwage napiete stosunki miedzy Rosja i Bialorusia w strefie energetycznej, zaryzykuje mozliwosc pomylki ale powiem, ze rozroba na Bialorusi to wspolna robota Rosji i Zachodu.
      Rosyjscy gazownicy i nafciarze bujajacy w rajach podatkowych i bioracy kredyty na "terenach" nie nalezacych do rosyjskiej jurysdykcji, ktorym zapalilo sie pod nogami - przegrali miedzynarodowy sad na korzysc Ukrainy, Северный Поток - sankcje, problemy z potokami idacymi przez Turcje do Europy - Niemiec i Wloch /nie mysle, ze Turcy tak ad - hok zmienili status Swietej Sofii / , chamstwo tureckiej obslugii wzgledem rosyjskich turystow jest tez bardzo szeroko komentowane w mediach, w Belgradzie niezadowoleni, w Atenach, w Sofii a mistrzowie kolorowych rewolucji glosem swojego ministerstwa spraw zagranicznych mowia tylko: sankcje, sankcje...
      Mniej wiecej normalnie szlo tylko przez Bialorus.
      Wyglada na to, ze wierzyciele nacisneli na Gazprom, obiecujac cos atrakcyjnego za zalatwienie Lukaszenki.
      Wagnerowcy pana Prigozina, Babariko z Gazprombanku, rosyjskojezyczne media - finansowane przez energetycznych rekinow - Nawalny, Echo Moskwy i bog wie kto jeszcze przeciw Lukaszenko trabili i pokazywali jak to "zwykli ludzie" rzucaja kamieniami, takie widzicie oburzenie na sfalszowane wybory, ktore zaczelo sie jeszcze zanim policzyli glosy...
      Tak wiec, cos mi sie zdaje ze to moga byc wykonawcy zlecenia.
      Jest jeszcze pare dziwnych niuansow - jak sie te panienki rozbiegly po swiecie, jedna w Moskwie sie okazala...biedulka, na Echo Moskwy zaraz trafila, ach jak ich tam wszystkich bili...

Pewnie nikt nie jest bez winy - w tym Lukaszenko tez ma na koncie pomylki i potkniecia. Niektore ciezko wybaczyc - nie przyznanie epidemii, parady zwyciestwa, mecze...brak subordynacji na calej linii.
      Ludzie moga byc nim zmeczeni. W koncu ponad 20 lat to nie w kij dmuchal, ale po sprawiedliwosci trzeba dodac, ze bez rozwoju Rosji nie moglo byc rozwoju Bialorusi. Stad stagnacja. Stad przekonanie o braku perspektyw i niezadowolenie ludzi.

A teraz odpowiedzcie sobie na pytanie Igora:

jesli to, nie jest pomoca Rosja dla brackiego bialoruskiego narodu to co to
      > jest?
      • rosjaiswiat1 To nie twoj poglad 21.08.20, 19:19
        Wszystko co Ty tu nawipisywala, znajduje sie w blogach nawalniat, ktore, jak widac, i sluza Tobie za zrodlo informacji i buduja Twoj poglad. Wlasnie dlatego Ty nie jestes wstanie dac odpowiedzi na moje pytanie, bo w tych blogach pisze sie tylko to, co zlego robi Putin, i nigdy nie pisza tego, co trzeba zrobic, zeby bylo lepiej.
        Twoje sa tylko emocje, ktorych w Twoich postach jest ponad miare. Na ogol ludzi, ktore sa przepelnione emocjami, nie powinni interesowac sie polityka, bo nimi jest bardzo latwo manipulowac. Wystarcze pokazac wychodek, czy napisac, ze ktos dostal duza premie, i on juz jest przepelniony emocjami, i gotow biiec na wiec, krzyczac - Putin musi odejsc, lub Lukaszenko musi odejsc. Czym Ty roznisz sie od tych Bialorusow, ktore zadaja odejscia Lukaszenko? Niczym. Ty tak samo nie posiadasz wiedzy, i jestes calkowicie zmanipulowana.
        Swiblowo, bardzo prosze nie odpowiadaj na ten moj post. ja Ciebie poznalem osobiscie, jestes mnie bardzo sympatyczna, jako czlowiek, ale na Boga, polityka nie jest twoim konikiem.
    • monalisa2016 Re: Co zrobila Rosja, zeby pomoc Bialorusji? 22.08.20, 00:02
      Paluja niewinnych ludzi tylko na Bialorusi i Rosji, a co w unii?
      Przyklad z wczorajszej anty-corona demonstracji w Den Haag (Hollandia), zwroccie uwage szczegolnie na wideo z tym panem w niebieskiej koszuli gdzie starsza pani (80 latka) podchodzi do policjanta i chce z nim rozmawiac, reakcja jego. sad
      Wiem, wiem nie wszyscy sa na Telegramie, na YouTube nie moglam sie doszukac tych clipow widea z wczorajszego demo, coz cenzura.

uncut-news.ch/2020/08/21/corona-proteste-in-holland-polizei-greift-hart-durch-und-geht-gegen-wehrlose-frauen-vor/

Co nasze maistramy zrobily z tego?
      Demonstranci byli agresywni (wideo te agresywnosc dowodzi, tylko czyja smile), no coz doswiadczenie z demo w Berlinie 01.08.2020 czy nie byly takie same doniesienia jak z Den Haag, ze pokojowa demostracje (przeszlo milion uczestnikow) powiazano zaraz z rannymi policjantami.

Podczas ktorej demo w Berlinie bylo 47 rannych policjantow? Ano podczas demo oplacanych przez politykow poza naszymi placami z naszych podatkow ANTIFA.

Maistramy kopia sobie swoj wlasny grob, nic dziwnego ze niektore maja spadek do minus 40%. My domagamy sie tylko prawdomownosci jak i poprawnosci w mediach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka