Dodaj do ulubionych

Islam i Judaizm

22.08.20, 04:43
Nie ma wiele wuiedzy na ten temat, zastanawia mnie jak Islam traktuje Biblie, i zawarta w niej nadpzryrodzona wybrana role narodu zydowskiego, kiedy Bog rozkazuje Mojzeszowi potraktowac te narody na wschod od rzeki Jordan, powodziami, ogniem, chorobami, mordem. Te narody to przeciez Arabowie, pozniejsi chrzescijanie i dalej muzulmanie. Katolicyzm uznaje te wersety, ale interpretacja jest naciagana. Ponidewaz nie jest teolpgiem . wolalbym zeby wypowiedzieli sie na ten tema specjalisci. Papiez BXVI przytoczyl cytaty z dziel Islamu i tym samym narazil sie calemu postepowemu swiatu. Postepowy swiat po 9/11 uznal Islamistow za podludzi, ale teraz wraz z aktywnoscia ISIS, postepowy swiat bardzo pokochal Islam, z wytkiem tych podludzi z Gazy, Syri i Libanu. Papiez JP2 nawet calowal Koran, odwiedzil meczet.
Wiec przytaczam cytat z dziel Islamskich, o dziwo , znajduje tam wiele regul z ktorymi sie zgadzam np ze zaden narod nie powinien sie wywyzszac i ponizac inne narody. Cytat jest angielski, sadze jednak , wielu z was zna ten jezyk .

Although the Quran holds that God has bestowed His favor on the Jews (2:47), it also criticizes Jews for their wrongdoings.
So Jews are criticized,but again just for their actions, for killing their prophets (5:70), worshipping other gods (9:30–31), breaking their covenant (2:83), claiming that Heaven is exclusively for the Jews (2:94), slandering God (4:50, 5:64), ridiculing Islam and Muslims (5:57), and being ungrateful to God (45:16–17). But Jews are criticized in their own scriptures −the Hebrew Bible− for similar reasons. In Jeremiah (2; 19; 26–28), for instance, Jews are criticized for breaking their covenant with God, being ungrateful to God, worshipping other gods and killing their sons.
The Quran, like the Hebrew Bible, does not claim that all Jews are wrongdoers. Indeed it affirms the righteousness of both Jews and Christians (3:113–115; 3:199; 7:159; 7:168). So while the Quran criticizes some Jews for their unrighteousness, it praises others for their righteousness. In so doing, it makes no blanket claims about all Jews as a people group.
Obserwuj wątek
  • mlody774 Re: Islam i Judaizm 22.08.20, 07:48
   Angielski może znamy ale czy wiemy kim są żydzi z Pisma Świętego? Następnie kto jest wybranym w Tym piśmie? Dalej, jak mówi się o Izraelu, to do jakich ludzi się to tyczy? Biblia i Koran to to samo w pierwszych 5 księgach. Dalej juz jest inaczej bo Koran jest dla ludzi z południa a Biblia z północy. Ale pomimo tych różnic wiele jest tam zbieżności. Na pewno w Koranie nie traktuje się pogardliwie Jezusa(dla nich jest On prorokiem jak dla nas Mahomet) i Jego matki jak ma to miejsce w Talmud.
   • mlody774 Re: Islam i Judaizm 22.08.20, 08:10
    Co za opaczność? Jak nigdy, to dzisiaj praz pierwszy przyszło na moja e-pocztę:
    THE BIBLE verse

    We are disciples of God’s love
    Daily Reading for Saturday, August 22nd, 2020

    Catholic Online

    Bible


    Daily Reading for Saturday August 22, 2020
    Reading 1, Ezekiel 43:1-7
    Responsorial Psalm, Psalms 85:9-10, 11-12, 13-14
    Gospel, Matthew 23:1-12

    Reading 1, Ezekiel 43:1-7

    1 He took me to the gate, the one facing east.

    2 I saw the glory of the God of Israel approaching from the east. A sound came with him like the sound of the ocean, and the earth shone with his glory.

    3 This vision was like the one I had seen when I had come for the destruction of the city, and like the one I had seen by the River Chebar. Then I fell to the ground.

    4 The glory of Yahweh arrived at the Temple by the east gate.

    5 The Spirit lifted me up and brought me into the inner court; I saw the glory of Yahweh fill the Temple.

    6 And I heard someone speaking to me from the Temple while the man stood beside me.

    7 He said, 'Son of man, this is the dais of my throne, the step on which I rest my feet. I shall live here among the Israelites for ever; and the House of Israel, they and their kings, will never again defile my holy name with their whorings and the corpses of their kings,

    Responsorial Psalm, Psalms 85:9-10, 11-12, 13-14

    10 Faithful Love and Loyalty join together, Saving Justice and Peace embrace.

    11 Loyalty will spring up from the earth, and Justice will lean down from heaven.

    12 Yahweh will himself give prosperity, and our soil will yield its harvest.

    13 Justice will walk before him, treading out a path.


    Gospel, Matthew 23:1-12

    1 Then addressing the crowds and his disciples Jesus said,

    2 'The scribes and the Pharisees occupy the chair of Moses.

    3 You must therefore do and observe what they tell you; but do not be guided by what they do, since they do not practise what they preach.

    4 They tie up heavy burdens and lay them on people's shoulders, but will they lift a finger to move them? Not they!

    5 Everything they do is done to attract attention, like wearing broader headbands and longer tassels,

    6 like wanting to take the place of honour at banquets and the front seats in the synagogues,

    7 being greeted respectfully in the market squares and having people call them Rabbi.

    8 'You, however, must not allow yourselves to be called Rabbi, since you have only one Master, and you are all brothers.

    9 You must call no one on earth your father, since you have only one Father, and he is in heaven.

    10 Nor must you allow yourselves to be called teachers, for you have only one Teacher, the Christ.

    11 The greatest among you must be your servant.

    12 Anyone who raises himself up will be humbled, and anyone who humbles himself will be raised up.
    "Lord, to whom shall we go? You have the words of eternal life." John 6:68
    How are we doing? Send me ideas and feedback for Biblepostmaster@chequesolo.com
  • brat_kryzysa Re: Islam i Judaizm 22.08.20, 11:12
   Jestes tylko Kafirem, Islam dopuszcza oszustwo w imie allaha, kafir to ktos podrzedny, ktory musi byc nawrocony na islam jesli nie musi conajmniej sluzyc lub zginac poniewaz jest podczlowiekiem.Europejski socjal traktuja jako dzizija czyli podatek od niewiernych i jest to naturalne co sie muzulmanom po prostu nalezy, tak jak wszelkie dobra kafirow
   "NAJWAŻNIEJSZE FAKTY KTÓRE POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O "RELIGII POKOJU". Wyjaśnia Dr Bill Warner, który od 30 lat studiuje Islam, jest autorem ponad 15 książek na ten temat, od wielu lat zajmuje się badaniem tekstów źródłowych islamu. Założyciel i dyrektor Centrum Studiów nad Politycznym Islamem, Polska. CSPI jasno wskazuje na to, że islam to nie tylko religia, ale przede wszystko złożony system religijno-kulturowo-polityczny. m.youtube.com/watch?v=ltlQyOdMN-s
   • mlody774 Re: Islam i Judaizm 22.08.20, 15:09
    Wiemy ze Koran i Biblia maj ten sam początek. Tam jest 10 Przykazań itd. Wiec jak Chrześcijaninie nie przestrzegają tych zasad to Islamiści się buntują. Natomiast my uważamy to za ich nadgorliwość itd. A jakiego prawa ozywano dla zniewolenia nie chrześcijańskiego świata? Tego samego co teraz ozywają Islamiści, bo jak nie przestrzega sie tych Biblijnych lub pochodzących z Koranu to jest się nie człowiekiem. I tak Chrześcijanie zachodząc ze statku na nowa ziemie ogłaszali ja własnością Króla który rządził z przyzwolenia Boga. I zaczynało się nawracanie co było zwykłym zmuszaniem do przestrzegania praw Boskich. Po czasie Chrześcijanie zatracili znajomość Pisma Świętego i go porostu nieprzestrzegają go. W Kościołach mówi się tylko o Boskiej miłości, przebaczeniu, zbawieniu i tacy na ofiarę. W kwestii Islamu I Chrześcijaństwa polegamy na informacji ochładzającej od żydów, których religia pochodzi z Talmud. Talmud nie jest w ogóle porównywalny do tych duch religii, bo tam prawa do przestrzegania pochodzą nie od Boga ale Rabinów, czyli ludzi. Dalej prawa które mamy obecnie rzekomo przestrzegać pochodzą od naszych reprezentantów, których często nawet nie wybieramy, czyli od US Kongres, Polskiego Sejmu, Dumy w FR itd. Cos się wam kojarzy?
     • brat_kryzysa Re: Islam i Judaizm 22.08.20, 17:35
      Dlatego warto rozwijać humanizm , spoglądać na filozofów, założycieli cywilizacji europejskiej, Azja również jest pod tym względem bogata a Jahwe, Allah czy jak go tam zwą, na smietnik
      • mlody774 Re: Islam i Judaizm 22.08.20, 19:23
       Al kaida to toaleta anie tam........Obrażasz ich a potem się dziwisz, ze i ciebie obrażają. No chyba ze jesteś żydem, to wydaje się tobie to za zupełnie słuszne, obrażać innych i nie ponosić za to kary.
       • bywszy2 Re: wlasnie+ 24.08.20, 19:49
        mlody774 napisał:

        > Al kaida to toaleta anie tam........Obrażasz ich a potem się dziwisz, ze i cieb
        > ie obrażają. No chyba ze jesteś żydem, to wydaje się tobie to za zupełnie słusz
        > ne, obrażać innych i nie ponosić za to kary.


        <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
        Jestem Zydem,chociaz nie zydem,a przyglupa z daleka czuje!
  • bywszy2 Re: Islam i Judaizm to sa sekty od iudeow+ 22.08.20, 11:39
   a szczegolnie ta chrzescianska,
   Sa oni wybrancami:
   Jak wybierali sie na mordy czy wyprawy lupiezce modlili sie do zyda i matki jego by ich wybrali i w tym wspomogli i na niegodziwosci ich blogoslowili.
   A jak sie podzielili to nawzajem sie mordowali.
   Dla judejczykow byli odszczepiencami(niczym innym).
   Jak protestanci od katolikow sie odlaczyli,to0 rzez miedzy nimi byla niebotyczna.
   A co do matki i jej zniewazenia,tro ioloz kosciol kobiet na ognisku spalil.
   Nie jestem rowniez teologiem,ale by o tym wiedziec niekoniecznie nalezy nim byc.
    • bywszy2 Re:zgadzam sie+ 22.08.20, 12:27
     brat_kryzysa napisał:

     > Cale to zlo ma poczatek w Judaizmie i ich pustynnemu bozku
     >

     zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
     Wyjasnij mnie pantylko dolaczego tacy madrzy ludzie jak pan pelza pod nim na kolanach?
     No i jego matka?!
     Czyz to nie swiadczy o panskiej glupocie wrodzonej?
      • bywszy2 Re:poprawka+ 22.08.20, 12:39
       brat_kryzysa napisał:

       > Masz widzę kłopoty z zrozumieniem tego co napisalem

       > zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
       nie nie mam.
       napisale,ze sie zgadzam.
       Mialem na mysli narod madry pelzajacy.
       • boavista4 Re:To jest dyskusja powazna , a nie ublizanie 22.08.20, 14:26
        dowcipy mozna schowac sobie dla zony katoliczki, napewno wtedy dala by ci w faciate.
        Chrzescijanstwo jie jest religia historyczna, nie swietujemy zwyciestwa naszego ludu nad Rzymianami czy Zydami, Jest to religia narrodzenia, zycia, milosci, czynienia dobra, i smierci. Jak te reguly byly praktykowane - jest to sprawa nie religi, ale ludzi, ktorzy wedlug religi, rodza sie z grzechem i ciagle musza starac sie o zbawienie przez dobre uczynki.
        Judaizm jest religia histori, swietowanie zwycistwa nad Grekami, wiara w Narod Wybrany, mieszanie polityki z religia w Talmudzie i innych ksiegach swietych judaizmu.

        Islam ( tak sadze) jest zblizony do chrzescijanstwa , ale jest religia polityczna i historyczna, jedna nie dyskriminuje innych narodow. Oczywiscie dyskryminuje innowiercow. Jednak w samym Islamie sa rozne nurty . Zostawiam to dla tych ktorzy maja wieksza wiedze.
        Znaj tylko jednego genialnego filozofa i poete Islamu , a jest to Rumi, ktory po 800 latach jest dzisiaj wiecznie zywy i aktualny. Odwiedzilem jego grob w Turcji

        Rumi: Tylko oddech

        Nie jestem Chrześcijaninem, Żydem lub Muzułmaninem ani Hindusem,
        Buddystą, sufi czy zen.

        Nie wyznaję żadnej religii czy systemu kulturowego.
        Nie pochodzę ze Wschodu ani z Zachodu;
        nie wyłoniłem się z głębi oceanu ani nie powstałem z ziemi.
        Nie jestem istotą zrodzoną przez naturę ani przez niebiosa;
        nie składam się ani z ognia, ani z wody.
        Nie istnieję. Nie jestem istotą z tego świata czy następnego;
        Nie jestem potomkiem Adama i Ewy
        Ani postaci z żadnych innych mitów i legend.

        Moje miejsce nie jest miejscem,
        Mój trop jest niewidoczny.
        Nie jestem ani ciałem, ani duszą.

        Należę do swej ukochanej,
        Widziałem dwa światy połączone w jeden
        I usłyszałem jego wołanie.

        I poznałem pierwszy, ostatni, zewnętrzny, wewnętrzny,
        Jak oddech oddychający człowiekiem.


        • bywszy2 Re:To jest dyskusja powazna , a nie ublizanie+ 24.08.20, 20:02
         boavista4 napisał(a):

         > dowcipy mozna schowac sobie dla zony katoliczki, napewno wtedy dala by ci w fac
         > iate.
         > Chrzescijanstwo jie jest religia historyczna,

         <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
         Moja zona katoliczka dala mnie co innego.
         Pozatym nie dowcipkuje,a tylko stwierdzam prawde historyczna,ze chrzescianstwo jest jedna z sekt zydowskich.
         Ktora zydom ukradliscie a potem nad zydami zescie pastwili.
         I nie dowcipkowali na ich temat,a zescie ponad dwiescie tysiecy wyslaliscie na lono Abrachama -tylko w samej Polsce.
         Twierdza o tym zrodla polskie i prezydent Putin.
         Pozatym dowcipkowanie?
         Na polskich forumach Polacy na temat zydow nie tylko dowcipkowali.
         • boavista4 Re:To jest dyskusja powazna , a nie ublizanie+ 24.08.20, 21:34
          Jedynym prawdziwym spadkobierca starego judaizmu sa Katlicy, a ci ktorzy obecnie mianuja sie Zydami sa Talmudystami , co jest schizma, Wiekszosc zydow nie ma pochodzenia z Ziemi Swietej, bo albo sa z terenow Rosji i Ukrainy, albo z Polnocnej Afryki. youtu.be/vgOzKCR_GYA?list=PL1mNzq17ryUMSly_K7vJawSOYelJB6DyB
          • bywszy2 Re:To jest dyskusja powazna , a nie ublizanie+ 28.08.20, 07:55
           boavista4 napisał(a):

           > Jedynym prawdziwym spadkobierca starego judaizmu sa Katlicy, a ci ktorzy obecnie mianuja sie Zydami sa Talmudystami , co jest schizma, Wiekszosc zydow nie ma pochodzenia z Ziemi Swietej, bo albo sa z terenow Rosji i Ukrainy, albo z Polnocnej Afryki.

           zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
           Ci panscy Katlicy sa spadkobiercami najbardziej wynaturzonej i nienormalnej sekty zydowskiej.
           Zawiera w sobie to,co ta zydowska miala najgorszego.
           I to nawet nie jest schizma,tylko prymitywne i niedorzeczne nasladowanie tego co dla czlowieka normalnego jest nienaturalne.
           To znamy z historii.Nawet tej szkolnej.
           Pozatym,Wiekszosc Polakow nie ma pochodza z terenow obecnej Polski, bo albo sa z terenow z spod
           Kijowa-Ukrainy(przegnani zstamtad przez Awarow,bedac ich "murzynami-niewolnikami"), albo z Afryki - jak i kazdy Homo Sapiens.Moze z wyjatkiem tych,kto sie z innymi ... - w co raczej watpie.
           Ogladajac przytoczone powyzej przez pana wideo rozumiem panskie rozne madrosci i stan panskiego ducha.
           Obecnie sie nie dziwie panskiemu prymitywizmu.
           Pobiera pan nauki od ksiedza,ktoremu juz z mordy widac,ze jest tepy pedofil i moczymorda i ktory w mlodosci nauki swoje pobieral od katechitki wiejskiej.
           No i ten,kto jego wypytywal tez z tej samej szkolki.
           Do ... nedzy,nawet pomodlic sie porzadnie nie potrafia:
           jak o deszcz sie modla,to powodz spowoduja.
           Widac,ze na pienku maja z Bogiem zydowskim.
           P.S
           A tych ponad 200 000,co na lono Abrachama przez katolikow rodzimych sprowadzonych pan nie skomentuje?
  • boavista4 Re: Islam i Judaizm 30.08.20, 15:33
   Rytualne praktyki!
   co tam car i jego rodzina, w Polsce tez mielismy mordy,
   Zabijanie niewinnej osoby aby w ten sposob wywrzec zemste na kims innym, jest wyjatkowo odrazajace i nikczemne - i jakze charakterystyczne dla XXXX,.

   Jakakolwiek bylaby dzialalnosc Boleslawa Piaseckiego, odpowiedzialnosci za jego czyny nie moga ponosic dzieci. Zaden cywilizowany kraj nie uznaje takiego prawa. Nie moze zatem zostac uznana argumentacja, ze Bohdan Piasecki musial zostac zabity za dzialalnosc ojca. Takie uzasadnienie jest barbarzynskie.

   Peter Raina w ksiazce "Sprawa zabójstwa Bohdana Piaseckiego" powoluje sie na polskojezyczna gazete, wychodzaca w Izraelu - "Kurier-Nowiny", która 14 marca 1966 roku przedrukowala material z dziennika "Maariv". Wedlug dziennikarza sprawcami byli Zydzi zatrudnieni w Sluzbie Bezpieczenstwa, którzy chcieli zemscic sie na Boleslawie Piaseckim za jego przedwojenna dzialalnosc w ONR.

   Warto nadmienic, iz przypuszczalny glowny sprawca mordu, Mikolaj Barkowski, juz w kilka dni po porwaniu (i zamordowaniu) Bohdana Piaseckiego zdolal wyjechac do Izraela - w czasach, kiedy przecietny obywatel PRL nie wiedzial, co to jest paszport... W roku 1995-tym zadzwonil on do dr-a Petera Rainy i tubalnym, aroganckim glosem, wypowiedzial pod jego adresem szereg obelg i grozb, z ktorych najlagodniejsza byla grozba procesu sadowego i oskarzenie oczywiscie o "polski antysemityzm". Peter Raina jest tymczasem... Hindusem pochodzacym ze starej, arystokratycznej rodziny zamieszkalej od wiekow w Kaszmirze. Ale najwyrazniej i Hindusi wysysaja antysemityzm z mlekiem matki.

   I na koniec uwaga: rowniez w III Rzeczypospolitej nie widac zadnej woli ani checi wyjasnienia okolicznosci morderstwa. Do nielicznych wyjatkow nalezy udostepnienie przez Antoniego Macierewicza rodzinie Piaseckich materialow sledztwa

   Akt oskarzenia taksowkarza Ignacego Ekerlinga znajduje sie pod adresem:
   www.wandea.org.pl/index.php?action=historica&id;=107

   Memorial Boleslawa Piaseckiego w sprawie smierci jego syna:
   www.wandea.org.pl/index.php?action=historica&id;=108
   • bywszy2 Re: Islam i Judaizm 31.08.20, 07:53
    pan tak ladnie pisze.
    Moze pan wreszcie zareaguje na zemste panskich wspolwyznawcow na zydach,ktorzy wedlug nich sa winni winni smierci ich wspolplemienca znanego jako Chrystus.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka