Dodaj do ulubionych

Nadciagaja czarne chmury.. nad Europe

25.08.20, 20:56
Mozna juz smialo powiedziec, ze rok 2020 okazal sie bardzo ciekawym. Wydarzen bylo duzo i do tego oszalamiajaco zroznicowanych. Tutaj i straszny wirus, i walka Murzynow o prawo bezkarnie rabowac sklepy, i bialoruscy idioci, zmeczeni rutyna i pragnacee ekstremalnych wrazen. A przed nami jeszcze najwazniejszy pokaz roku w USA.
I wsrod tego szalenstwa podejrzanie cicha jest Europa, i nawet zolte kamizelki protestuja tak, jak by im brakowalo ognia. Ale jestem pewien, ze to Europa, a konkretnie Unia Europejska jest glownym kandydatem na "swieto" nieposluszenstwa.Bo koronawirus walcem przejechal sie po europejskiej gospodarce.Bank Centralny UE od 2016 r. utrzymuje stawke procentowa w okolicach zera, i wszystko wskazuje na to, ze wkrotce stanie ujemnej (jak juz nie stala), a stachanowskim tempom druku Euro moze pozazdroscic nawet Trump. Dodatkowo planuje sie wyprodukowac z powietrza 1,8 trln Euro. Oczywiscie ktos musi oplacic ten bankiet. Wiec juz w nastepnym roku beda wprowadzono dodatkowe podatki i zmniejszone wydatki.
Unia Europejska jest pelna mlodych i bezrobotnych, a takze osob siedzacych na socjalu, w tym i tych, kogo Ewa nazywa "cennymi nowymi obywatelami". Jak na razie Europie pomagaja niskie ceny surowcow,( chociaz ceny na surowce juz rosna), i albo pieniadze zacznie brakowac (przede wszystkim na swiadczenia socjalne), albo Euro zacznie sie dewaluowac (co w sumie wyjdzie na to samo). Wiec europejska kolderka, pod naporem problemow gospodarczych, bedzie co raz krotsza i nie starcze, zeby przykryc wszystko i wszystkich. Czyli w najblizszym czasie "zolte kamizelki" opanuja ulicy wszystkich miast europejskich, i oby to byli takie protesty, jakie obecnie my obserwujemu na Bialorusji. Wielce prawdopodobnie oni bardziej beda przypominac to, co dzieje sie obecnie w USA.
Wiec w ramach prawa karmy, za Ukraine, Bialorus, Jugoslawie, Libie, Syrie, moga okazac sie w ogniu Paryz, Berlin, Bruksela i inne europejskie miasta, oby nie Londyn (he,he). Wiec Europa ma szanse dac przyklad swiatu, jak w demokratyczny sposob, bez uzycia sily, bronic panstwo.

p.s.Ewa, sorry, ze podkradlem Tobie pomysl na tytul watku
Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Nadciagaja czarne chmury.. nad Europe 25.08.20, 23:16
   Nie mam pretensji do praw autorskich tytułusmile. Wręcz przeciwnie - czarne chmury są faktycznie wszędzie.

   Co do sytuacji w EU - zgadzam się tu Maggie Thatcher, która niegdyś powiedziała, że EU natychmiast upadnie, gdy Niemcy przestaną płacić. Prochu Maggie nie wymyśliła, bo to oczywista oczywistość, ale powiedziała to ważna osoba, jak ja to od lat mówię, to się nie liczysmile.

   Rzeczywiście tak będzie. To kwestia czasu, gdy Niemcy upadną pod naporem świadczeń. Ostatnio wbito im kolejny gwóźdź do trumny, gdy Merklowa z Macronem zdecydowali o uwspólnotowieniu zadłużania się (te sławne 750 mrd euro) . Parę tygodni po tym w niemieckiej prasie znów pojawiły się głosy, że trzeba przesunąć wiek emerytalny na 70 lat. Nawet jak przesuną na 80 lat, to już niewiele pomoże.

   W czym rzecz:

   na razie sytuacja jest taka, że cała EU korzysta z niskiego oprocentowania Niemiec na rynkach kredytowych, czyli wspólne długi są niżej oprocentowane, dzięki Niemcom, niż były dotychczas, gdy każdy kraj odpowiadał za siebie. Ale przyjdzie dzień, gdy niemieckie gwarancje będą o kant pupy rozbić, bo stanie się jasnym, że to czek bez pokrycia. Procenty strzelą wgórę i będzie wesoło.

   Co mądrzejsi niemieccy ekonomiści płakali nad tym, że GB wychodzi z EU. Pisali, że bez GB Niemcy będą rozszarpane przez roszczenia finansowe krajów południowych/śródziemnomorskich i Francji, która stanie za nimi jak mur.

   Ale w Niemczech ludzie nie wyjdą na ulice dlatego, że są okradani na rzecz chorej EU-ideologii. Oni w rozmyciu się w strukturach EU widzą swoje wybawienie od grzechów, uwolnienie się od ciągłej winy.

   Niemcy wychodzą na ulice, bo las umiera, bo żaby się źle czują, bo elektrownie atomowe to zbrodnia, bo klimat się ociepla, albo dlatego, że muszą nosić maseczki. A nie dlatego, że są okradani, "źółte kamizelki" walczące o swoje prawa człowieka i pracownika są w Niemczech mało możliwe. Bo to dotyczyłoby ich własnych interesów, ich woli przetrwania, czyli niejako egoizmu, a egoizm to w Niemczech wielki wstyd. Oni walczą o zbawienie świata, a nie o własne interesy czy nawet tylko o przetrwanie.
  • monalisa2016 Re: Nadciagaja czarne chmury.. nad Europe 25.08.20, 23:45
   Mylny tytuł wątka, czarne chmury nadciągają nad całym światem, sytuacja staje się bardzo niebespieczna wystarczy iskierka i może być zawierucha ponieważ wszyscy bez wyjatku są bankrutami, nawet Rosja ostatnio się zaporzyczyła mimo świecących sztabek w sejfie. Jak sobie wyobrazimy że w latach kryzysu, znaczy w 2007 roku światowe długi wynosiły 282% światowego PKB, a teraz obecnie 350%. Mimo tego hulaj dusza jeszcze trwa bez opamiętania, mierni ale wierni systemowi są dalej u steru.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka