Dodaj do ulubionych

Zlota mysl o zachodniej cywilizacji

01.09.20, 17:18
"Dawniej mężczyzna – nieraz nawet jeszcze pięcioletni – buntował się przeciwko mamie – i chciał wszystko robić sam. Dziś ma lat czterdzieści – i chce, by za niego decydował kto inny. Nasza cywilizacja dziecinnieje i feminizuje się. To przerażający efekt działania koedukacji, socjalizmu i państwa opiekuńczego. Człowiek od maleńkości przywyka do niańki. Najpierw zwykłej niańki – a potem niańką staje się Państwo. Precz z państwem opiekuńczym i socjalistami!
Hasta la vista SOCJALISTA! "

J K Mikke
Obserwuj wątek
     • brat_kryzysa Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 11:42
      Ma swoje ospały ale trzeba przyznać mu rację że socjal zabija społeczeństwo, przykład Niemcy, w Polsce 500 plus też nie pomogło. Demografia poprawi się tylko gdy podstawowa komórka na nowo będzie rodzina a ta w państwie opiekuńczym czytaj złodziejskim, zastępuje jej funkcje i karmi nieudaczników jak znakomita część imigranckie hołoty
      Tylko wolność i kapitalizm
      • monalisa2016 Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 14:22
       Powiedzmy prawdę Korwin to bardzo kontrowersyjna wręcz abstrakte osobowość, uważam że on nie odkrył jeszcze swojej prawdziwej twarzy. To co publicznie wypuszcza to "maska". Raz jest liberalem, w innych wywiadach konserwatystą, a jeszcze innych komunistą, sądzę że sam nie rozumie co przed siebie wypuszcza, w koncu jak można polegać na osobie która zmienia zdanie, kierunki jak wiatr zawieje.

       PS. brat_kryzysa neo-kapitalistyczne bajki piszesz!!!

       Niemcy mają bardzo dobry system socjalno-gospodarczy > Marktwirtschaft do niego należy też państo opiekuńcze które się tobie nie podoba. Proponuję ci to co zaproponowano naszemu ministrowi zdrowia pozostania bez pracy czyli dochodu na życie wykluczając używania wszelakich oszczędności. I co skorzystał nasz bohater z tej propozycji? NIE, strach go obleciał. Uważam że 500+ to dobry kierunek, tak samo świadczenia w wypadku bezrobocia, emerytura, kasa chorych, itd. Dla wszystkich pracy nie wystarcza, przemysł musi być konkurencyjnym, a jak nie jest przegrywa na całej linii.
       • mlody774 Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 15:21
        Lisa, Tak przemysł musi być konkurencyjny, ale jak jest socjalizm w kraju, to on podraża produkcje, bo oprócz normalnych kosztów, przemysł musi otrzymywać socjalizm. Chyba ze ten socjalizm wprowadzi zamordyzm jak było w ZSRR, PRL itd. Wtedy ceny produkcji spadaj bo można zmusić jednostkę do głodowych stawek i waluta tego kraju spada bo pracownik jest mniej warty, a on jest miedzy innymi gwarancja kredytów.
        • brat_kryzysa Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 15:51
         Slowo "kapitalizm" pochodzi od slowa capita czyli glowa i nie polega na gromadzeniu kapitalu ale wolnosci w szeroko rozumianym biznesie, mozliwosci rozwoju kreatywnosci jednostki, spoleczenstwa, wolnego wyboru ale takze odpowiedzialnosci.PAnstwo w swojej podstawowej formie ma bronic tych wartosci
         Lisa broni systemu w ktorym zabiera sie wypracowany dochod by oddac go niepracujacymm i nic nie wnoszacym pasozytom, czesto z wroga kultura
           • monalisa2016 Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 23:26
            brat_kryzysa napisał:

            > O co tobie chodzi? Mozesz precyzyjniej?
            >
            Widzisz brat_kryzysa poza pisaniem pustych sloganów pytasz mnie tak na prawdę o co chodzi z tym kapitalizmem, znaczy poza sloganami głowa pusta. Gdybyś widział na własne oczy za wielką wodą ten gloryfikowany przez ciebie kapitalizm zmieniłbyś szybko zdanie. Widziałam i wiem o czym piszę.

            Kapitalizm to znacznie więcej niż tylko system gospodarczy, to porządek społeczny czyli prawo najsilniejszego za którym nie podąża wiekszość ludzkości i to widzi się bardzo wyraźnie np. w Stanach gdzie rozwarstwienie społeczeństwa jest nadzwyczaj wielkie. Tracisz pracę, nie znajdziesz nowej w kryzysie, tracisz wszystko, lądujesz pod mostem albo w namiocie w przeciwności do Marktwirtschaft gdzie jest jeszcze przejsciowe zabespieczenie w formie Kurzarbeitergeld (%-towe wyrównanie do zarobku), Arbeitslosengeld (zasiłek dla bezrobotnych ograniczony w czasie) czy Sozialhilfe (zapomoga przy uracie poprzednich świadczeń) i nie lądujesz na ulicy albo pod mostem nie tracąc świadczeń z kasy chorych. Ale dla ciebie to pasożytnictwo albo państwo opiekuńcze na które właśnie się składamy z naszej dobrej woli ponieważ każdego z nas może kiedyś to dotknąć szczególnie w takim jak teraz czasie, kiedy nie liczy się wykształcenie, praktyka zawodowa tylko kapitalistyczna redukcja czyli bezlitosne zwalnianie ludzi i pozbawianie ich warunków do życia ku chwale ideologii nowego porządku świata. Kto to wprowadza wypierając u nas Marktwirtschaft pod przykrywką panademii która nie istniała i nie istnieje? Właśnie to, zdradził Lukaszenko i teraz ponosi karę. Kto sfiltrował wszystkie światowe organizacje swoimi wybranymi "agentami"? Właśnie oto jest pytanie!

            Nie będę już pisać o bankowości, o spekulacjach, o giełdzie, o kulturze itd. gdzie tylko najsilniejsi z "dobrym nosem" smile i dobrymi kumplami biją kapitał na krzywdzie narodów.

            Marktwirtschaft to nie tylko świadczenia socjalne, to wielkie spektrum jak emerytury, policja, urzędy itd.
        • monalisa2016 Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 16:00
         Jeszcze w zadnym panstwie socjalistyczna gospodarka nie zdala egzaminu doprowadzila do zubozenia spoleczenstwa i do paralizu rouwoju panstwa. Partyjne elity nasadzane na stery maja sie w socjalizmie dobrze a reszta czy sie stoi czy lezy 2 tysiace sie nalezy (lol). Nie probujcie mi dawac za przyklad Chiny, tam jest budowany nowy system, system zamordyzmu dokladniej zniewalania narodu.

         Brat_kryzysa belkocze nam jak papuga o kapitalizmie widzac wlasny nos ktory nie ma przyszlosci, zapytam sie jego gdzie wyladuje jak spoleczenstwo bedzie pozbawione dochodow na zycie w ramach 4-industrielle Revolution kiedy upadnie jego firma z powodu spadku popytu na wyprodukowane produkty? Oszczednosci sie mu wyczerpia i wyladuje tak inni z spoleczenstwa jako bezdomny na ulicy. Ot to jest to o czym belkocze ten czlowiek papugujac bez polecia to co mu ktos szepnal do ucha. Dlaczego w Stanach za Trumpa zaczelo sie wprowadzac eksperymentalnie (nie wszedzie) europejski system Marktwirtschaft ktory u nas nasze elity pod dyktando wszelakich NGO's, lobby zaczely wypaczac?
        • monalisa2016 Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 16:06
         brat_kryzysa napisał:

         > Sory, ale wg mnie glupstwa wypisujesz tak odnosnie Korwina jak i panstwa opieku
         > nczego

         Posluchaj krytycznym uchem jego wywiady, ten facet belkocze ot tak przed siebie nie majac pojecia co!

         > Niemcy karmia pasozyta ktory ich zabije, Niemki nie rodza dzieci
         >

         Polki rodza dzieci? Zapytaj sie dlaczego na zachodzie spada populacja? Z powodu tego dobrobytu jaki wypaczaja na kazdym kroku w budowie obamowskiego (nie tylko inni sa na gorze) nowego porzydku swiata? Kiedys jedden zarobek wystarczyl by utrzymac rodzine, zaoszczedzic i wyjechac na urlop, dzis nie wystarczaja czesto, gesto dwa zarobki na zycie, wiec dzie jest tu miejsce na dzieci?
         • brat_kryzysa Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 18:19
          Brawo!
          Wlasnie o tym pisze ze kiedys wystarczyla jedna wyplata i nie bylo socjalizmu ktory przezeraz ii marnotrawi pieniadze do tego nie niszczy wybitne jednostki sprowadzajaca ja naa sile w szeregi szarych mas.
          Socjalizm jest przyczyna spadku urodzen, jak tam te wasze instytucje zabiarace dzieci rodzicom z idiotycznych powodow?A jak tam w Szwecji z sytuacja ojcow co nie moga nagich swoich dzieci ogladac?? Jak tam z "heteronienormatywnymi"??
          Tzw panstwo opiekuncze zastapilo spoleczenstwo, to jest problem
          • monalisa2016 Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 23:39
           brat_kryzysa napisał:

           > Brawo!
           > Wlasnie o tym pisze ze kiedys wystarczyla jedna wyplata i nie bylo socjalizmu k
           > tory przezeraz ii marnotrawi pieniadze do tego nie niszczy wybitne jednostki sp
           > rowadzajaca ja naa sile w szeregi szarych mas.

           Dochadze do wniosku ze sam nie rozumiesz o czym pisze a twoje puste slogany o systemach gospodarczo-spolecznych rownaja sie wiedza ponizej pasa. smile

           > Socjalizm jest przyczyna spadku urodzen, jak tam te wasze instytucje zabiarace
           > dzieci rodzicom z idiotycznych powodow?A jak tam w Szwecji z sytuacja ojcow co
           > nie moga nagich swoich dzieci ogladac?? Jak tam z "heteronienormatywnymi"??
           > Tzw panstwo opiekuncze zastapilo spoleczenstwo, to jest problem
           >

           Kto to wszystko wprowadza nawet i w kapitalizmie i dlaczego napisz nam koniecznie?
             • mlody774 Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 03.09.20, 00:50
              Ale oni chcą więcej socjalizmu/komunizmu wiec nie powiniecie być zadowolone? A chyba wiesz dlaczego się ta chęć życia w socjalizmie zrodziła u kobiet? Ona zawsze była od początku świata. To marz, ojciec głowa rodziny opiekował się kobietami i dziećmi. Ale jak kobiety wyzwoliły się z rzekomej opresji to pracują jak mężczyźni itd. Ale pozostał pustka bo niema kto się nimi opiekować i zapewnić im bezpieczeństwo, wiec państwo z chęcią przyszło z pomaca, bo za każdym razem kiedy składasz podanie o pomoc coś musisz spełniać. Nie jest to opieka bezwarunkowa.
          • eva15 Za socjalizmu był wysoki przyrost naturalny 02.09.20, 23:51
           brat_kryzysa napisał:

           > Socjalizm jest przyczyna spadku urodzen,

           Co ty pleciesz? Zajrzyj do statystyk, ile dzieci rodziło się w Polsce za komuny, a ile teraz. Polska po stratach wojennych liczyła ca 27 mln ludności, a już pod koniec lat 70.ub.w. - ca 37 mln. Odkąd komuna upadła jest już tylko gorzej.
           To dotyczy nie tylko Polski, ale i każdego eks-komunistycznego kraju. Upadek komuny jest równoznaczny z upadkiem urodzeń.
      • elka-sulzerowa Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 21:24
       brat_kryzysa napisał:

       > Ma swoje ospały ale trzeba przyznać mu rację że socjal zabija społeczeństwo, pr
       > zykład Niemcy, w Polsce 500 plus też nie pomogło. Demografia poprawi się tylko
       > gdy podstawowa komórka na nowo będzie rodzina a ta w państwie opiekuńczym czyta
       > j złodziejskim, zastępuje jej funkcje i karmi nieudaczników jak znakomita część
       > imigranckie hołoty
       > Tylko wolność i kapitalizm
       >
       >
       Jak mozna popierac kapitalizm bez kapitalu?
       • brat_kryzysa Re: Zlota mysl o zachodniej cywilizacji 02.09.20, 21:41
        Podstawa jest wolnosc,w tym dysponowania swoimmi zasobami
        " system gospodarczy oparty na prywatnej własności środków produkcji i w konsekwencji czerpania z nich zysku, oraz na swobodnym obrocie dobrami w ramach rynku; stąd też gospodarka kapitalistyczna nazywana jest również gospodarką rynkową. Swoboda działalności na rynku przejawia się w postaci wolnej przedsiębiorczości, wolnego obrotu towarami i usługami, swobodnego obrotu prawami własności, istnienia sprawnych instytucji finansowych oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami" wink
        korpo- biurokracja to nie kapitalizm, co gorszaim wiecej panstwowego tym wiecej korupcji i marnotrastwa
  • rosjaiswiat1 Co najsmieszniejsze w tym wszystkim 03.09.20, 18:49
   Mikke urodzil sie w 1942 roku, czyli dorastal i wchodzil w dorosle zycie przy komunie, czyli zgodnie z tym co on mowi, on sam powinien byc zdziecinalym i sfeminizowanym, ale na pewno on sam siebie za takiego nie uwaza. Tak samo i ty, brat..., jestes produktem panstwa opiekunczego, i tym nie mniej na pewno nie uwazasz siebie za zdziecinialego i sfeminizowanego faceta. To ze rosnie pokolenie porabane nie jest wina tego, ze panstwo jest opiekuncze. Za to odpowiada ideologia tego panstwa.
   • brat_kryzysa Re: Co najsmieszniejsze w tym wszystkim 03.09.20, 20:20
    Nie
    Jestem dużo młodszy
    Wychowałem się na przedszkolu i żłobku z poprzedniego systemu i doceniam powszechny dostęp, do tych potrzeb ale ludzie musieli poza tym ciężko zapierdzielac na chleb. Dziś rozdaje się pieniądze i wyręcza rodziny z naturalnych i podstawowych instynktów. Pamiętam jak dziś jako dzieci wiązały nas silne więzi ale i chęć bycia lepszym, czy na podwórku czy w szkole, dziś zrównuje się wszystkich do poziomu szarych bezkształtnych mas, bez ideowych, bez celu zombie. Uważam że stary kapitalizm i socjalizm nie były tak dalekie od siebie względem tego co dziś się dzieje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka