Dodaj do ulubionych

Tekst z Russia Today o koronawirusie

11.09.20, 23:27
Post ten pochodzi z innego forum angielskojezycznego i jest mojego autorstwa. Post był pierwotnie po angielsku i po angielsku był tekst na Russia Today więc pozwolicie że przetłumacze go Google Translatorem bo jest on naprawdę coraz lepszy
Tekst z Russia Today
Peter Andrews, irlandzki dziennikarz naukowy i pisarz mieszkający w Londynie. Ma doświadczenie w naukach przyrodniczych i ukończył Uniwersytet w Glasgow na wydziale genetyki

Okazało się, że standardowe testy stosowane w Stanach Zjednoczonych do diagnozowania przypadków Covid-19 są zbyt czułe, a zdecydowana większość osób oznaczonych jako pozytywne okazała się w rzeczywistości negatywna.

Czołowi wirusolodzy w USA byli zdumieni odkryciami na temat rozluźnienia amerykańskiego schematu testowania Covid. Okazuje się, że testy, które dają prosty wynik binarny „pozytywny lub negatywny”, nie nadają się do celu, ponieważ nie mówią nam nic o zaraźliwości każdej osoby.

Dane z trzech stanów USA - Nowego Jorku, Nevady i Massachusetts - pokazują, że biorąc pod uwagę ilość wirusa wykrytego u danej osoby, nawet 90 procent osób, które uzyskały wynik pozytywny, powinno być negatywne, ponieważ są nosicielami tylko niewielkie ilości wirusa, nie są zaraźliwe, nie stanowią zagrożenia dla innych i nie wymagają izolacji.

Oznacza to, że tylko ułamek codziennych „przypadków”, które są tak histerycznie zgłaszane w mediach głównego nurtu, to rzeczywiste osoby cierpiące na Covid-19 w dobrej wierze, które wymagają leczenia i oddzielenia się od innych.

To delikatna kwestia

Więc jak to się mogło stać? Odpowiedź ma związek z czułością testów PCR (reakcji łańcuchowej polimerazy) na Covid, którą, jak się okazuje, można zwiększyć zgodnie z gustem firm testujących. Większość firm testujących wybrała skandalicznie wysoki limit 40 cykli PCR - co oznacza, że ​​DNA w próbce jest wykładniczo zwiększane 40 razy w celu wzmocnienia sygnału.

Ale użycie tak absurdalnie czułego testu oznacza, że ​​najmniejsze ślady martwego wirusa, a nawet pozostałości po poprzednich infekcjach, mogą dać wynik pozytywny. Profesor Juliet Morrison, wirusolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego, powiedziała, że ​​nawet limit 35 cykli PCR jest zbyt wysoki, nie mówiąc już o 40. Powiedziała, że ​​jest „zszokowana, że ​​ludzie pomyślą, że 40 może oznaczać wynik pozytywny”. Ale najwyraźniej prawie wszyscy w amerykańskim funduszu mózgowym Covid przyjęli to na wiarę.

Tak więc skala „problemu” pandemii jest w rzeczywistości znacznie mniejsza, niż nam się wydawało - około jednej dziesiątej tego, co wszyscy politycy i media używają do uzasadnienia blokad, kwarantann, masowych testów. Niektórzy mogą być zszokowani, że skala problemu jest o wiele mniejsza niż zakładano. Ale dla wytrawnego ignoranta wszelkich statystyk, które zawierają „przypadki” Covid, nie ma tu żadnych niespodzianek. Prawda jest taka, że ​​nigdy nie było powodu, aby ufać takim liczbom. Dopiero teraz FDA została zmuszona do przyznania, że ​​nie mają pojęcia, w jaki sposób różne firmy testujące określają, które testy są pozytywne, a które negatywne: po prostu akceptują wszelkie dane, które otrzymają.

Te ustalenia przynoszą absolutną pewność, że testy do tej pory były całkowitą stratą czasu i że nie można wierzyć w żadne statystyki dotyczące tej pandemii - od przypadków, przez zgony po wskaźniki zakażeń. Ale nie powinno było wymagać, by jakiś dziennikarz zadał właściwe pytanie, aby to odkryć: wystarczyłaby odrobina zdrowego rozsądku. Czego potrzeba, aby ci zawodowi wirusolodzy porzucili swoje założenia i modele i po prostu zaczęli działać w oparciu o dostępne fakty?

Test i ślad złomu

To wirus tak zabójczy, że potrzebujesz testu, aby stwierdzić, czy go masz, czy nie. Tak samo brzmi refren wielu sceptyków blokowania, kowidiotów i przeciwników maskowania, których jestem oburzonym zwolennikiem. Coś poszło… nie tylko nie tak, ale całkowicie poszło na marne… kiedy potęga światowego establishmentu naukowego została wyszkolona z zapałem Generała Witchfinder na jedną konkretną mikroskopijną cząstkę. Nie jest to nawet szczególnie niebezpieczna cząstka; najnowsze dane pokazują, że jest to ósma najczęstsza przyczyna zgonów w Anglii i nie zajmuje pierwszej dziesiątki w Walii.

Tymczasem w Wuhan, pierwotnym źródle tej choroby, imprezy przy basenie trwają pełną parą. Wydaje się, że nie martwią się zbytnio testami PCR, śledzeniem kontaktów, a nawet samym wirusem. Chiński rząd twierdzi, że ich ostateczna blokada była tak niesamowita, że ​​teraz mają zero Covid: biologiczna niemożliwość. Może po prostu przestali testować i postanowili żyć dalej. Wszyscy inni powinni wyjąć kartkę ze swojej książki.

Mój komentarz
Wiem, że artykuł pochodzi z kontrowersyjnego RT. Pragnę jednak zaznaczyć, że jeśli to prawda, to stawia to wyniki walki z koronawirusem w USA w innym świetle. Jednocześnie warto się zastanowić, czy amerykańska elita liberalna nie uciekała się do takich manipulacji, by odsunąć Trumpa od władzy. Osobiście, biorąc pod uwagę, jak Trump był atakowany przez wiele lat, mogę w to uwierzyć. Jeśli to prawda, to jest to również przykład tego, jak rosyjska RT jest w stanie wpłynąć na wyniki wyborów w USA, bo jeśli to prawda, to moim zdaniem jest to trochę szokujące.
Po prostu chcę być źle zrozumiany.
Ludzie naprawdę kurczą się i umierają z powodu COVID. Wiele osób ma bardzo poważne komplikacje zdrowotne.
Pozwólcie, że opowiem wam coś, co może zabrzmieć jak anegdota
Zimą 2013/2014 w Europie miała miejsce epidemia zdradzieckiej grypy. W 2014 roku WHO wystąpiła do różnych krajów europejskich o dane epidemiologiczne.

W Niemczech, gdzie regularnie przeprowadza się testy na grypę, Niemcy podały, że zmarło 27 000 osób.

W Polsce, gdzie nie ma pieniędzy na testy grypowe, Polska powiedziała, że ​​zginęło tylko 26 osób.

Czy na podstawie takich danych można cokolwiek powiedzieć o grypie 2013/2014 i pandemii COVID w różnych krajach na całym świecie?

Podam przykład z innego kraju, który mnie interesuje.

W Rosji na światometrach znajdziecie informację, że 18 tys. Osób zginęło na Covid w Rosji, ale wpisując miesięczne szczegółowe dane rosyjskiej agencji Rosstat, okaże się, że jest to pośrednio lub bezpośrednio przyczyna śmierci 37 tys. lipca.

W rosyjskiej prasie jest na ten temat wiele artykułów.

Jaka jest rzeczywista liczba 18,500 na dziś lub 37 000 na koniec lipca według bardziej zaawansowanych danych Rosstat dotyczących bezpośredniej lub pośredniej przyczyny śmierci?

Przykład

www.rbc.ru/economics/04/09/2020/5f52512e9a794799195f8be8
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 Kommersant, mam ogromna prosbe do Ciebie 12.09.20, 13:59
   kommersant napisał(a):

   > Post ten pochodzi z innego forum angielskojezycznego i jest mojego autorstwa.

   Przestan wydawac cudze teksty za swoje, to nazywa sie plagiat, i jest oczywistym, ze nikt Ciebie nie ukarze za takie praktyki na spolecznych forach, ale autorytet mozesz stracic bezpowrotnie. To juz drugi przypadek, gdy zostales zlapany na plagiacie. Za pierwszym razem postanowilem nie zaostrzac na tym uwagi innych forumowicze, ale juz za drugim razem nie moge tego darowac.

   Otoz, byc moze podobny wpis Ty i dokonales na forum RT, ale i tam to bylo tylko wklejanie cudzego tekstu. Ty musisz zrozumiec, ze na forum "Rosja i swiat" pisza ludzi o wiele bardziej inteligentni, niz na forum "Swiat", gdzie pisuja sami profesorowi z wlasnego nadania.
   Tekst, ktory Ty wydajesz za swoj, pochodzi ze znanego mnie zrodla, i autorem jest Peter Andrews.

   www.transcend.org/tms/2020/09/up-to-90-of-u-s-people-who-test-positive-for-covid-barely-carry-any-virus-are-not-contagious-every-stat-about-the-disease-is-bogus/
   Mam nadzieje, ze nastepnym razem bedziesz podawac zrodlo, z ktorego pochodzi tekst.
  • walter622 Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 12.09.20, 15:23
   kommersant napisał(a):

   > Post ten pochodzi z innego forum angielskojezycznego i jest mojego autorstwa.
   > Post był pierwotnie po angielsku i po angielsku był tekst na Russia Today więc
   > pozwolicie że przetłumacze go Google Translatorem bo jest on naprawdę coraz
   > lepszy
   > Tekst z Russia Today
   > Peter Andrews, irlandzki dziennikarz naukowy i pisarz mieszkający w Londynie.
   > Ma doświadczenie w naukach przyrodniczych i ukończył Uniwersytet w Glasgow
   > na wydziale genetyki

   Pewnikiem zakradło się jakieś nieporozumienie.
   Artykuł był opublikowany na stonie RT i jest autorstwa Peter Andrews'a - co zresztą sam na wstępie
   podajesz.

   www.rt.com/op-ed/499816-positive-covid-virus-contagious/
   • rosjaiswiat1 Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 12.09.20, 16:32
    walter622 napisał:


    > Pewnikiem zakradło się jakieś nieporozumienie.

    Trudno to nazwac nieporozumieniem. Poprzednim razem on wkleil tekst , nalezacy do Pawla Dybicza, co zrobilo drobne zamieszanie na forum. Jego tlumaczenie, ze on na cos nie zwrocil uwage, do mnie nie przemowilo. Tym razem stalo jeszcze gorzej, on na wstepnie podal, ze ten tekst jest jego autorstwa. Ja naprawde nie rozumiem o co chodzi temu forumowiczu.
    • kommersant Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 15.09.20, 10:09
     community.oilprice.com/topic/20771-up-to-90-of-people-who-test-positive-for-covid-barely-carry-any-virus-are-not-contagious-every-stat-about-the-disease-is-bogus/page/3/?tab=comments#comment-130491 - post napisany jako Tomasz na miedzynarodowym forum oilprice.com
     • kommersant Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 15.09.20, 10:14
      Pisze to bo tym razem to jest naprawde moja wypowiedz złozona z wpisu poczatkowego i wpisu na drugiej stronie dyskusji w tamtym temacie . Jest to miedzynarodowe forum ropy i gazu- zwróce tylko uwage administratorowi ze sam zauwazył ze kilkukrotnie prezentowałem dużą wiedze o rynku ropy i gazu na tym forum i chce w ten sposob wskazac ze to jest naprawde moj post.

      Na potwierdzenie inny moj post stanowiacy poczatek tematu o białoruskiej opozycji tez z oilprice- post 3 w temacie community.oilprice.com/topic/20939-putin-and-lukashenko-conspire-to-control-belarus/?tab=comments#comment-130680
  • monalisa2016 Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 12.09.20, 17:32
   kommersant napisał(a):

   Ale użycie tak absurdalnie czułego testu oznacza, że ​​najmniejsze ślady martwego wirusa, a nawet pozostałości po poprzednich infekcjach, mogą dać wynik pozytywny. Profesor Juliet Morrison, wirusolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego, powiedziała, że ​​nawet limit 35 cykli PCR jest zbyt wysoki, nie mówiąc już o 40. Powiedziała, że ​​jest „zszokowana, że ​​ludzie pomyślą, że 40 może oznaczać wynik pozytywny”. Ale najwyraźniej prawie wszyscy w amerykańskim funduszu mózgowym Covid przyjęli to na wiarę.

   ........................

   Obojetnie skad ten cytat artykulu pochodzi dotyczy on rzeczy jaka chciala garstka chorej ambicji zawlszczyc sobie wszytkie spoleczenstwa swiata w przeprowadzeniu ich ideologii by zniewolic je, je bardzo lagodne wyrazenie poniewaz chodzi tu o tez inne rzeczy tak jak proby DNA czyli genom ludzkosci. Pytanie w jakim celu skoro pomyslimy sobie nad czym pracowala (miedzy innymi) grupa zrzeszona wokolo J. Epsteina. Najpierw chcieli przed paroma latami zawlaszczyc sobie genom rosyjskiego spoleczenstwa (ktos tu kiedys nadmienial na forum nie bede wymieniac nickow) a teraz smak im przyszedl pod pretekstem corony na wiecej. Posiadanie genomu czyli DNA moze sluzyc w dobrej sprawie ale tez na znalezienia srodka by wyniszczyc poszczegolne narody wiec ten temat powinien byc dla nas bardzo wazny szczegolnie skoro dostanie sie w nieobliczalne rece!

   To ze wiekszosc narodow nie jest temu swiadoma, zapatrzona w sterowana telewizje jak i wiadome media nalezy o tym temacie mowic coraz glosniej i czesciej.

   Co do tych testow, sprawa sie jak to sie mowi potocznie w Polsce sie po prostu rypla i za to jestesmy wdzieczni wielu odwaznym medykom swiata ze powiedzieli chorym ambicjom, chorej ideologii z wami jest nam nie po drodze.
   Ot tak na szybko bez wglebiania sie w post Kommersanta, to zostawie sobie na pozniej z tego wzgledu nie wyczerpuje w jednym poscie calego tematu, zostawie sobie wiele argumenow na pozniej w dalszej dyskusji.
   • monalisa2016 Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 12.09.20, 17:52
    Jak juz wiemy z prawniczych zrodel funkcjonalnoscia, slusznoscia, docelowoscia tych testow zajmuja sie juz amerykanscy prawnicy (Stanow i Kanady tam sa pozwy) na niezawislosc europejskich sadw zaprzestano juz liczyc, poniewaz tu chodzi o wielkie odszkodowania dla zbiorowych pozwow.
     • monalisa2016 Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 14.09.20, 11:47
      Elka zycie na jachcie nie wplywa na ciebie dobrze. smile Mam lepszego nosa do polityki. smile

      www.youtube.com/watch?v=NEZhgQeRrwo

      Nie wiem nie chce siac paniki ale widzi sie jak na dloni ze zbilizamy sie do kuliminacyjnego punktu i co dalej? Oby nie wypadlo to wszystko z pod kontroli!!! Strach pomyslec widzac juz same tytuly nagonek na pewne osoby czy wydarzenia. Pomyslmy tylko o:

      - Brexit > NO Deal! Kiedy unia jest bankrutem!!!

      - 20 i 21.09.2020 w Wloszech lokalne wybory, kto wygra? Z gory wiadome: Lega + Fratelli d’Italia + Forza Italia czyli konserwatysci. 17 listopada premier Conte ma sie stawic w sadzie by wyjasnic powody Lockdown w Wloszech, a to moze byc wzorem dla innych panstw.

      - wraca biegunka z Nawalnym

      - demostracje anty-corona, niezadowolenia wszedzie jak unia dluga i szeroka

      - wybory regionalne w NRW juz sie odbyly, jaki wynik? Ano jak "wie bestellt so geliefert!"(dostarczone je zgodnie z zamówieniem!) Juz kiedys pisalam ze prognozy u nas nie roznia sie od koncowego wyniku!

      - nieopisana nagonka na Trumpa

      - leca pozwy w Stanach i Kanadzie przeciw testom corona, ile to bedzie kosztowac zbankrutowane panstwo trudno ocenic

      - WHO, robienie paniki z corona i nacisk (Izrael wprowadzil Lockdown, Francja i inni zaostrzaja w kraju restrykcje)

      - mozna wiele jeszcze wymienic jak mafijna wymiana spoleczenstwa w Europie.

      - poklady gazu u wybrzezy Cypru i niebespieczna wojenna koalicja, prawie to samo dzieje sie w Lybii

      Czarne chmury nadciagaja nad Europe.

      W jednym z postow powyzej wspomialam o genomie czyli DNA, no i prosze.

      www.welt.de/wissenschaft/article215551222/genomDE-Projekt-Datenbank-soll-das-Erbgut-der-Deutschen-speichern.html
       • monalisa2016 Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 14.09.20, 14:28
        Elka tlumaczenie nie potrzebne, tyle jeszcze potrafie by cos z tego co podalas zrozumiec. smile

        smileSa tym podobne posty z wiadomym slownictwem twoim politycznym kompasem ktore ksztaltuja twoj swiatopoglad? smile, smile
        Sam Sanders ostrzega Bidena ze jak tak dalej pojdzie jak dotychczas idzie moze Joe przegrac wybory. Elka wirtualny swiat w socjalnych mediach gdzie dopuszcza sie tylko jedno zdanie a rzeczywistosc to dwie rozne rzeczy ktore nie wolno z soba laczyc. Europy jest lustrzanym zwierciadlem tego co dzieje sie w Stanach wiec zejdz z jachtu na amerykanski kontynent i otworz szeroko oczy.smile, smile
   • monalisa2016 Re: Tekst z Russia Today o koronawirusie 15.09.20, 14:52
    Cui bono?
    Putinowi???
    Cóż nawet przeciwnik Putina Ilya Ponomarev krytykuje zachodnie media jak i ich mocodawców czyli polityków za publiczne sianie bajki o noviczoku a tym robienie ludzi w bambuko tak jakby ludzie nie zadawali sobie trudu by dowiedzieć się czym jest ta biologiczna broń i jaką ilość potrzeba by uśmiercić człowieka.
    Nasza doktor z fizyki powinna to wiedzieć zanim zacznie siać takie rzeczy w medialną przestrzeń, nie wspominając już o niskich lotów premier WB Theresa May i jej ofiarach (Skrypalach) albo wturujących im międzynarodowych organach.
    Komu albo czemu ma służyć ta propaganda?

    Jak to jest z odpornością?
    Czym więcej jesteś atakowany tym odporniejszy jesteś na nie. smile

    Armin-Paul Hampel dość dosadnie opisał w swoim przemówieniu w Bundestagu sabotaż rządzących do współpracy z Rosją by wyjaśnić tę aferę.

    www.youtube.com/watch?vshockp9aBO-eGQY

    Na koniec zapytam się jeszcze raz komu albo czemu w czyim interesie jest/ma służyć ta afera "cui bono"?

    Politycy i im służalcze media niszczą sami sobie opinię i zaufanie do nich.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka