Dodaj do ulubionych

"Trump i Putin" wygrywają lokalne włoskie wybory

21.09.20, 16:48
"Trump i Putin" wygrywają lokalne włoskie wybory smile smile

Acquaroli trionfa nella Marche: vittoria storica del centrodestra / Acquaroli triumfuje w Marche: historyczne zwycięstwo centroprawicy

www.ilgiornale.it/news/politica/acquaroli-trionfa-nella-marche-vittoria-storica-centrodestra-1891606.html
www.epochtimes.de/politik/ausland/salvini-buendelt-rechtsgerichtete-kraefte-gegen-die-regierung-a3339638.html?meistgelesen=1

Znaczy partie: Matteo Salvini (Lega), Silvio Berlusconi (Forza Italia), Giorgia Meloni (Fratelli d’Italia) odnoszą w siedmiu włoskich regionach zwycięstwo, co dalej z przyklejonym do stołka, sterowanym przez Merkel, Macrona premierem Włoch Giuseppe Conte, ustąpi i rozwiąże parlament?
Obserwuj wątek
  • monalisa2016 Re: "Trump i Putin" wygrywają lokalne włoskie wyb 22.09.20, 21:02
   Czas podsumować wybory mimo że w dwóch regionach nie są do tej pory rozliczone do końca głosy, np w
   Campania do rozliczenia jest jeszcze jeden okreg wyborczy, w Toscanie jeszcze trzy (Stan o godz. 21:00), sądzę że nie będą miały wielkiego wpływu na końcowe wyniki.

   W autonomicznym regionie Aosta zakończono liczenie głosów, wynik? Wygrała Lega Nord czyli Salvini kosztem M5S (Luigi Di Maio/Beppe Grillo), drugą partią jest partia propagująca autonomię Aosty, trzecią PD byłego Matteo Renzi (obecnie Renzi > Italia Viva).

   aostasera.it/

   Jaki ogólny wniosek? Lega (Salvini) otrzymała wielki przyrost głosów w każdym regionie, np w Toscanie podwoił w stosunku do roku 2015 > 20,02% obecnie 40,45%. Wynik obecnych dwudniowych regionalnych wyborów w siedmiu regionach:

   - 4 regiony dla centroprawicy Matteo Salvini (Lega), Silvio Berlusconi (Forza Italia), Giorgia Meloni (Fratelli
   d’Italia)

   - 3 regiony dla socjalistów/komunistów


   elezioni.ilmessaggero.it/?data_elezione=20200920&codice_elezione=7
   Mój wniosek, wyborcy ukarali M5S szczególnie Luigi Di Maio za rozwalenie byłej koalicji (M5S z Legą Nord) z której Włosi byli bardzo zadowoleni i byli z niej bardzo dumni. Tak się kończą rządy jak się wtrąci trzeci (???smile) z zmyśloną aferą na wzór amerykanskiej Russigate, dziś jest to wiadome że była ona wyssana z palca zarówno za oceanem jak i Włoszech.

   Przeprowadzono też referendum, społeczność zadecydowała o przyszłej wielkości:

   - Parlamentu, zmniejszenie jego z 630 posłów na 400

   - Senatu, zmniejszenie jego z 315 posłów na 200

   Referendum jest/było jedynym jedynym dotychczasowym sukcesem Luigi Di Maio (M5S).smile
   • monalisa2016 Re: "Trump i Putin" wygrywają lokalne wło 22.09.20, 23:10
    Cytat z Twittera:
    Grazie al voto degli Italiani di questo fine settimana, la Lega aumenta i propri consiglieri regionali: da 46 cresciamo a 70. Magari qualche giornalista non se ne è accorto... GRAZIE, da subito al lavoro per meritarci tutta questa fiducia. / Dzięki głosowaniu Włochów w ten weekend Liga zwiększa liczbę radnych w regionie: z 46 do 70. Może niektórzy dziennikarze nie zauważyli ... DZIĘKUJEMY, od razu zasłużyli na to zaufanie.

    twitter.com/matteosalvinimi/status/1308376064155148289

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka