Dodaj do ulubionych

Ci pojeb..ani Niemcy :-)

21.09.20, 19:54
Wczoraj, jesli nie klamie Ewuronews, na ulicy Berlina wyszlo wiele tysiecy Niemcow. I czego zadali ci pojeb..ani Niemcy? Otoz, oni zadali, zeby Niemcy przyjeli jeszcze wiecej uchodzcow ze spalonego, przez samych uchodzcow, obozu Moria. Uczestnicy protestu trzymali transparenty z haslami "Wstyd dla UE " i "Mamy miejsce". Oni uwazaja, ze Niemcy maja mozliwosc przyjecia wiekszej liczby uchodzcow z greckiej wyspy Lesbos, niezaleznie od tego, jakie decyzje w tej sprawie podejmuja inne kraje Europy.
Mam takie wrazenie, ze juz nic Niemcow nie uratuje - oni skazani na porazke jakiej nigdy nie doznali, i wkrotce beda obcymi we wlasnym kraju, i to na wlasne zyczenie.
Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Ci pojeb..ani Niemcy :-) 21.09.20, 20:02
   Zaczynam obserwować statystyki emigracji - zjawiska w Niemczech od czasów wojny praktycznie nieznanego, jeśli pominąć małżeństwa, wyjazdy służbowe czy na studia - z tych powodów wyjeżdżało ca 100 -120 tys. Niemców rocznie. Jestem przekonana, że to zacznie się zmieniać. Młodzi, dobrze wykształceni ludzie będą uciekać z tego zakładu psychiatrycznego dla obłąkanych i zaczadzonych ideologicznie.
  • eva15 Re: Ci pojeb..ani Niemcy :-) 21.09.20, 20:04
   Euronews wyjątkowo nie kłamie. Kilka tys. Niemców wyszło faktycznie na ulice i żądało jeszcze więcej bandytów, podpalaczy, nożowników etc. Podpalacze z greckich wysp budzą w niektórych Niemcach ciepłe, opiekuńcze uczucia.
   • rosjaiswiat1 Powiem Tobie szczerze, Ewa 21.09.20, 20:13
    Ja dosc sceptycznie odnosilem sie do tego, co Ty caly czas piszesz o Niemcach, poniewaz zauwazylem, ze Polacy na ogol zle odzywaja sie o rdzennej ludnosci krajow, do ktorych wyemigrowali. Ale coraz bardziej przekonuje sie w tym, ze Ty piszesz o Niemcach to, co jest w rzeczywistosci.
    Czy wschodnie Niemcy roznia sie od tych Niemcow, ktorych ja nazwalem pojeb..ani?
    • eva15 Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 21.09.20, 20:40
     Nigdy nie wypowiadałam się źle o wszystkich Niemcach. Ca 30 % jest obłąkanych ideologicznie, reszta to całkiem porządni ludzie, ale siedzą cicho. Te 30 % ma władzę medialną, ideologiczną, panuje na uniwersytetach i na ulicy. Ich jest widać, oni narzucają kierunek przemian.
     • eva15 Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 21.09.20, 20:45
      Co do wschodnich Niemców, to obecnie następuje szybkie przemieszanie we wschodnich landach. Ładowana jest kupa forsy na różne NGOS, alternatywne projekty, na aktywistów i wszelkie lewactwo. Poza tym sporo zaczadzonej zachodnioniemieckiej młodzieży studiuje w międzyczasie w b. DDR i zaczadza tam wschodnich braci. Obecnie uliczne walki bojówek w Lipsku niczym się nie różnią od anarchii w Hamburgu czy innym zachodnim mieście. Niestety, ostro się wzięto za byłą NRD....
     • rosjaiswiat1 Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 21.09.20, 20:50
      eva15 napisała:

      >Ca 30 % jest obłąkanych ideologicznie, reszta to całkiem porządni ludzie, ale siedzą cicho.


      "Nie bój się wrogów -
      w najgorszym razie mogą Cię zabić.
      Nie bój się przyjaciół -
      w najgorszym razie mogą Cię zdradzić.
      Strzeż się obojętnych -
      nie zabijają i nie zdradzają, ale za ich milczącą zgodą,
      mord i zdrada istnieją na świecie|"

      Bruno Jasieński, Zmowa obojętnych.

      Ci kto siedzi cicho, wyrazaja milczaca zgode na to, co zlego dzieje sie z Niemcami.
      • eva15 Niemcy jak Rosjanie.... 21.09.20, 22:34
       rosjaiswiat1 napisał:

       > Ci kto siedzi cicho, wyrazaja milczaca zgode na to, co zlego dzieje sie z Niemc
       > ami.

       Tak samo, jak Rosjanie milcząco wyrażali zgodę na rozwalenie ZSRR, na rządy Gorbiego i Jelcyna. Naród nie wyszedł milionami na ulice i nie zrobił z niszczącymi państwo elitami porządku. Porządek wprowadził dopiero później JEDEN człowiek.
       • rosjaiswiat1 Re: Niemcy jak Rosjanie.... 21.09.20, 22:44
        eva15 napisała:

        > Tak samo, jak Rosjanie milcząco wyrażali zgodę na rozwalenie ZSRR, na rządy Gor
        > biego i Jelcyna.

        A to nie jest dobrym przykladem. Bo byli objektywne przyczyny, ktore doprowadzili do rozpadu ZSRR. ja juz wiele razy pisalem, ze rozpad ZSRR rozpoczal jeszcze Chruszczow. Brezniewu udalo sie odwlecz to, co zostalo rozpoczete, ale wraz z jego smiercia, a takze smiercia Andropowa, los ZSRR bvl przesadzony. I nawet wtedy probowano ratowac ZSRR. Moze Ty nie wiesz, ale zginelo bardzo duzo ludzi, broniace ZSRR. Czy potrafisz powiedziec to samo o Niemcach? Czy na terytorium Niemiec tocza sie walki zbrojne? Czy Niemcy mieli jedna, a pozniej druga wojne o to, zeby jakis land nie opuscil Niemcy?

        > Porządek wprowadził dopiero później JEDEN człowiek.

        . Nie byloby tego JEDNEGO czlowieka, gdyby za nim nie stala potezna organizacja. I bez tego ten JEDEN czlowiek nic nie zrobilby.
        • eva15 Re: Niemcy jak Rosjanie.... 21.09.20, 23:01
         rosjaiswiat1 napisał:

         > A to nie jest dobrym przykladem. Bo byli objektywne przyczyny, ktore doprowad
         > zili do rozpadu ZSRR.

         Każdy kraj ma "obiektywne przyczyny", tylko każdy inne. Obiektywną przyczyną bezbronności zywykłych Niemców (tych 70%) wobec tego, co się dzieje, jest wbite im do głów głębokie poczucie winy.
         • monalisa2016 Re: Niemcy jak Rosjanie.... 21.09.20, 23:09
          Ale Niemcy sie budza, demonstracje sa coraz wieksze, tak samo w Holandii, Francji (mimo wielkich policyjnych represji) w Hiszpanii, w Szwajcarii, w Austrii, w ...
          Europa, pisze tu o spoleczenstwie (nie o rzadach) sie jednoczy i sprzeciwiaja sie systemowi, nastepna Dreieck-Demonstration (Szwajcaria, Austria, Francja, Lichtenstein) ma sie odbyc nad jeziorem bodenskim chyba 03.10.20 zapowiadane sa miliony. Ich bin dabei. smile
        • eva15 Re: Niemcy jak Rosjanie.... 21.09.20, 23:06
         rosjaiswiat1 napisał:

         > . Nie byloby tego JEDNEGO czlowieka, gdyby za nim nie stala potezna organizacj
         > a. I bez tego ten JEDEN czlowiek nic nie zrobilby.

         Dokładnie. Za nim stała potężna organizacja, ale nie naród. A Niemcy takiej organizacji nie mają, bo mieć nie mogą, oni są pod kontrolą. A naród tyle może, co mógł naród rosyjski - czyli NIC.
        • monalisa2016 Re: Niemcy jak Rosjanie.... 21.09.20, 23:14
         rosjaiswiat1 napisał:

         > Czy na terytorium Niemiec tocza sie walki zbrojne?

         Czy prodest polega na tym zeby sie zabijac? Skoro rzady porozniaja spoleczenstwa je dzielac nalezy zastosowac inna taktyke by rzady weszly z nerwowosci na palme.
    • eva15 Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 21.09.20, 22:30
     rosjaiswiat1 napisał:

     > Ja dosc sceptycznie odnosilem sie do tego, co Ty caly czas piszesz o Niemcach,
     > poniewaz zauwazylem, ze Polacy na ogol zle odzywaja sie o rdzennej ludnosci kra
     > jow, do ktorych wyemigrowali.

     Chyba stałeś się Polakiem. W Polsce też znajomi i przyjaciele słuchają bardzo sceptycznie moich opowieści o tym, jak jest w Niemczech.
     • rosjaiswiat1 Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 21.09.20, 22:49
      eva15 napisała:

      > Chyba stałeś się Polakiem.

      Nie, ja pisalem wyzej o tym, co ja zauwazylem, obserwujac Polakow za granica. Oni na ogol bardzo zle wyrazaja sie o rdzennej ludnosci kraju, do ktorego wyemigrowali. Ja myslalem, ze twoje wypowiedzi sa typowe dla tych Polakow, ktorych ja poznalem, mieszkajac w UK. Oni po prostu nie lubia tych, dzieki komu ich poziom zycia znacznie wzrosl. Ty, jak widze, jestes po prostu objektywna, i opisujesz to, co jest w rzeczywistosci.
       • rosjaiswiat1 Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 22.09.20, 20:26
        eva15 napisała:

        > Ja uważam Niemców za naród ciężko poszkodowany.

        Ewa, chyba zartujesz. Niemcy rozpetali najbardziej krwawa wojne w historii ludzkosci, popeelnili straszne zbrodnie jak na Polakach tak i Rosjanach. Wiec "ciezkie poszkodowanie" Niemcow jest skutkem tych zbrodnie, ktore Niemcy popelnili.

        > Oni bardziej budzą moje współczucie niż niechęć.

        U mnie oni budza tylko podziw, jak inzenerowi, ale zadnego wspolczucia dla nich nie mam.

        > Choć często ich naiwność mnie wkurza.

        A moze to nie naiwnosc, a tylko cos innego?
        • eva15 Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 22.09.20, 22:54
         Odpowiedziałam na Twoje:

         Nie, ja pisalem wyzej o tym, co ja zauwazylem, obserwujac Polakow za granica. Oni na ogol bardzo zle wyrazaja sie o rdzennej ludnosci kraju, do ktorego wyemigrowali. Ja myslalem, ze twoje wypowiedzi sa typowe dla tych Polakow, ktorych ja poznalem, mieszkajac w UK. Oni po prostu nie lubia tych, dzieki komu ich poziom zycia znacznie wzrosl. Ty, jak widze, jestes po prostu objektywna, i opisujesz to, co jest w rzeczywistosci.

         Nigdy źle się nie wypowiadam o Niemcach, a mój osobisty poziom życia w PL był naprawdę jak na polskie warunki wysoki. Ja nie wyjechałam dla poprawy bytu, lecz z powodów rodzinnych. Niejako rodzina mnie zmusiła do wyjazdu.

         Dla mnie Niemcy są narodem poszkodowanym, a że z własnej winy, to prawda. Ale nie zmienia to faktu, że płacą od pokoleń za to, czego sami już nie wywołali. Dziś to już 4.- 5. pokolenie powojennych Niemiec i w dodatku ca co 4. rodzina to rodzina mieszana. Często polsko-niemiecka lub rosyjsko-niemiecka. I co - za czyje winy ci ludzie mają płacić?

         Ty masz pojęcie, ile Russlanddeutsche i ilu Polaków tu mieszka, zakłada rodziny, ma dzieci i wnuki? Ilu Turków i innych nacji ma w sobie nosić znak Kaina, czyli wieczną niemiecką winę?
       • berek_p Re: Powiem Tobie szczerze, Ewa 22.09.20, 23:05
        Niemcy chcieli zbudować wielki kraj, mieli ku temu zasoby tak materialne jak i ludzkie. Wyjątkowo obdarowani ludźmi z technicznymi zdolnościami.
        Niestety poszli o kilka kroków za daleko i potknęli się na silniejszym od siebie i nie mniej zdolnym narodem.
        Zamiast po zjednoczeniu pozbyć się baz USA i wyjść z NATO, zdecydowali się na zainicjowanie wojny w Jugosławii.
        Obecnie są pod kontrolą polityczną i wojskową.
  • monalisa2016 Re: Ci pojeb..ani Niemcy :-) 21.09.20, 20:23
   Nie pisz o Niemcach jako calosci, pisz o Antifie, zielonych i dawnej SED-partii czyli Die Linke. To zawodowi demonstranci placeni z naszych podatkow bez naszego przyzwolenia, patrz od minuty 03:40

   www.youtube.com/watch?v=HRP9eDkTRVE

   Wiecej nie bede pisac poniewaz ta pani pociaga zaraz wszystkich do sadu.
    • monalisa2016 Re: Ci pojeb..ani Niemcy :-) 21.09.20, 21:17
     Berlin 01.08. 20, Berlin 29.08.20 wielotysieczne wrecz przeszlomilionowe demonstracje poszly w zapomnienie, co cotygodniowych w kazdym wiekszym miescie nie bede juz pisac. Niemcy zarazily caly swiat anty-rzadowoymi, anty-systemowymi demonstracjami, o Londynie tez nic nie wiesz?

     Idea demonstracji anty-corona, anty-rzadowa zrodzila sie w Stuttgarcie w kwietniu 2020 organizatorem i inicjatorem byl/jest Michael Ballweg (informatyk z wlasna firma) pod nazwa Querdenken 711 i rozniosla sie na caly swiat.

     de.wikipedia.org/wiki/Querdenken_711

     www.youtube.com/watch?v=rZG63U0jOM0

     Londyn mieniona sobota:

     www.youtube.com/watch?v=0Ua-Tt2f7xY
      • monalisa2016 Re: Lisa, a ty jak zwykle... 21.09.20, 21:41
       Ty porownujesz pare tysiecy platnych idiotow przeciw milionowych przeciwrzadowym demostracjom pod plaszczem corony. Trzeba zrozumiec, posluchac przemowien, przeanalizowac osoby ktore wystepuja na tych demonstracjach wtedy wie sie dokladnie o co na nich chodzi. smile
       Te demonstracje skupiaja od normalnego czlowieka poprzez polityka, sportowcow, wysokich ranga kryminalnych policjantow, ..., wlascicieli firm, lekarzy az do prawnikow jakimi sa adwokaci.
  • walter622 Moria 22.09.20, 15:18
   rosjaiswiat1 napisał:

   > przyjeli jeszcze wiecej uchodzcow ze spalonego, przez samych uchodzcow, obozu Moria.

   Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że uchodźcy sami spalili obóz "Moria".

   > Uczestnicy protestu trzymali transparenty z haslami "Wstyd dla UE "

   Niestety, obóz "Moria" nie był powodem do dumy. Na niewielkim skrawku ziemi, obliczonym na ca.
   1,8 tyś. uchodźców stłoczono ich ponad 13 - 20 tyś. (różne dane) bez jakilkolwiek realnych prespektyw.
   Potworne warunki antysanitarne, przestępczość i bardzo liczne przypadki samobójstw (zwłaszcza wśród dzieci).
   Ten obóz był wstydliwie pomijanym tematem - decydenci unijni prawdopodobnie mieli nadzieję, że problem
   sam się z czasem zdematerializuje. Fakt, istnienie takich obozów to "Wstyd dla UE " , co nie oznacza by
   popadać w inną krajność i otwierać granice. Mysi być wypracowana w tym zakresie czytena, konsekwentnie realizowana polityka - obecnie takowej nie ma. W efekcie mam pożary obozów i manifestacje oszołomów i demagogów.
   Tak na marginesie . Greckie władze wybudowały już nowy obóz dla uchodźców.

   www.youtube.com/watch?v=l5sbGplB1Zg
   • eva15 Re: Moria 22.09.20, 15:27
    walter622 napisał:


    > Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że uchodźcy sami spalili obóz "
    > Moria".

    Na takiej, że to już od tygodnia wiadomo. 6 podejrzanych sprawców już schwytano, są to głównie Afgańczycy, którym odmówiono azylu.


    www.tagesschau.de/ausland/moria-fluechtlinge-festnahmen-101.html
    • walter622 Dzięki 22.09.20, 15:47
     eva15 napisała:

     > walter622 napisał:
     >
     >
     > > Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że uchodźcy sami spalili
     > obóz "
     > > Moria".
     >
     > Na takiej, że to już od tygodnia wiadomo. 6 podejrzanych sprawców już schwyta
     > no, są to głównie Afgańczycy, którym odmówiono azylu.
     >
     >
     > www.tagesschau.de/ausland/moria-fluechtlinge-festnahmen-101.html


     Dzięki za iformację. To tylko potwierdza moje przekonanie o konieczości wypracowania i stosowaniaczytelnej polityki migracyjnej.

     • walter622 die mutmaßliche 22.09.20, 16:48
      walter622 napisał:

      > Dzięki za iformację.

      Przetrawiłem wskazany artykuł. Mowa w nim o "domniemanych podpalaczach" (die mutmaßlichen Brandstifter ).
      Tj. zatrzymanym jeszcze nie dowiedziono winy. Tak więc trza się powstrzymać z szafowaniem wyroków,
      a to mamy przpadek jak z "truciem" - całe nudnawe postępowanie dowodowe pominięto, grunt, ze już wskazano winnych. Bynajmniej tych Afgańczyków nie bronię, lecz uważam, że trzeba przestrzegać zasady.

      Jak podpalenie zostanie dowiedzione to wtedy będzie możliwym twierdzenie o podpalenie tego obozu
      przez uchodźców. Niestety, obecnie takie twierdzenie jest bezpodstawne. Równie dobrze można obarczać winą Greków, chcących się w ten sposób pozbyć kłopotliwego sąsiedztawa, a miejscowa policja im w tym sprzyja. Absurd.      • eva15 Re: die mutmaßliche 22.09.20, 17:31
       Wystarczy uważnie czytać, przecież napisałam:

       6 podejrzanych sprawców już schwytano,

       Podejrzewanie Greków to już kompletny absurd. Grecy są wóciekli na Niemców, że chcą część tych nielegalnych migrantów zabrać do Niemiec. Grecy chcą, by wszyscy tam zostali i to właśnie w złych warunkach, bo wtedy nie przybędą następni. Oni wszyscy mają smartfony i się komunikują z innymi planującymi podróż. Taka podróż ma się nie opłacać.
       • walter622 praesumptio boni viri 22.09.20, 19:20
        eva15 napisała:

        > Wystarczy uważnie czytać, przecież napisałam:
        >
        > 6 podejrzanych sprawców już schwytano,

        Sama piszesz "podejrzanych". Można odnieść wrażenie, ze zasada domniemania niewinności spłoneła wraz z
        Reichstagiem. A może ona odnosi się tylko do tubylców ?


        > Podejrzewanie Greków to już kompletny absurd.

        Przecież piszę, ze to absurd.

        Piosenka Syberyjskich Greków _smile))

        www.youtube.com/watch?v=_-f9pyQcwSU
        • eva15 Re: praesumptio boni viri 22.09.20, 19:36
         Bez podejrzenia popełnienia przestępstwa (tu: podpalenia) nie byłoby zatrzymań. Zatrzymania, areszt są wynikiem podejrzenia. Nie można ludzi pozbawiać wolności bez uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu karalnego. Podejrzenie nie jest złamaniem zasady domniemanej niewinności, bo nikt nie mówi o winie.

         Niepotrzebnie się wyzłośliwiasz o Reichstagu i tubylcach
         • walter622 litości !!! 22.09.20, 20:44
          eva15 napisała:

          > Bez podejrzenia popełnienia przestępstwa (tu: podpalenia) nie byłoby zatrzymań.
          > Zatrzymania, areszt są wynikiem podejrzenia. Nie można ludzi pozbawiać wolnośc
          > i bez uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu karalnego. Podejrzenie nie
          > jest złamaniem zasady domniemanej niewinności, bo nikt nie mówi o winie
          > .


          Twierdzić, że ci Afgańczycy dokonali podpalenia można wyłącznie w oparciu o prawomocne
          orzczenie Sądu. Wszelkie przedwczesne twierdzenia są naruszeniem zasady domniemania
          niewinności.
          Aresztowanie podejrzanych nie ma tu nic do rzeczy.

          Najwyraźniej mylisz dwa pojęcia - "sprawca czynu" i "podejrzany o popełnienie czynu".


          > Niepotrzebnie się wyzłośliwiasz o Reichstagu i tubylcach

          Niestety, od podpalenia Rejchstagu uproszceniu ulega postępowanie sądowe - o winie
          i karze orzeka każdy, komu nie leń.

          www.youtube.com/watch?v=rXLCKVTGSE4
          • eva15 Re: litości !!! No właśnie! 22.09.20, 21:47
           walter622 napisał:

           > eva15 napisała:
           >
           > > Bez podejrzenia popełnienia przestępstwa (tu: podpalenia) nie byłoby zatr
           > zymań.
           > > Zatrzymania, areszt są wynikiem podejrzenia. Nie można ludzi pozbawiać w
           > olnośc
           > > i bez uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu karalnego. Podejrzen
           > ie nie
           > > jest złamaniem zasady domniemanej niewinności, bo nikt nie mówi o win
           > ie

           > > .

           >
           > Twierdzić, że ci Afgańczycy dokonali podpalenia można wyłącznie w oparciu o pra
           > womocne
           > orzczenie Sądu. Wszelkie przedwczesne twierdzenia są naruszeniem zasady domniem
           > ania
           > niewinności.
           > Aresztowanie podejrzanych nie ma tu nic do rzeczy.
           >
           > Najwyraźniej mylisz dwa pojęcia - "sprawca czynu" i "podejrzany o popełnienie c
           > zynu".


           Ostatni raz wytłumaczę:

           1. Zatrzymania dokonuje się na podstawie podejrzenia o dokonaniu przestępstwa. Osoby zatrzymane są podejrzanymi. Nie są natomiast winnymi, bo o winie orzeka sąd.

           2. Jeśli podejrzenia są uzasadnione, zostaje wydany akt oskarżenia . Oskarżeni nie są winnymi, bo o winie orzeka sąd.

           3. Jeśli w trakcie przewodu sądowego wina zostaje udowodniona, to oskarżony staje się winnym przestępstwa i następuje orzeczenie kary.

           Punkty 1. i 2. nie orzekają o winie, więc wcale nie ma złamania uzasady domniemanej niewinności.

           Piszesz głupstwa o złamaniu zasady domniemanej niewinności. Podejrzani Afgańczycy zostali zatrzymani (1) i będą mieć akt oskarżenia (2) . Dopóki sąd (3) nie udowodni im winy, nie są winni i nikt nie łamie zassady domniemanej niewinności. Na razie są podejrzanymi o dokonanie czynu, wkrótce będą oskarżonymi o dokonanie czynu. A na koniec, jeśli sąd uzna, będą winnymi dokonania czynu, czyli sprawcami/przestępcami .


           Ja naprawdę wiem, o czym mówię, sądy i procesy sądowe znam od środka, przynajmniej kilka razy w miesiącu.
           • walter622 Re: litości !!! No właśnie! 22.09.20, 22:07
            eva15 napisała:

            > Ja naprawdę wiem, o czym mówię, sądy i procesy sądowe znam od środka, przynajmniej
            > kilka razy w miesiącu.

            Najwyraźniej piszesz nie czytając tekstu, z którym próbujesz polemizować.
            Zadałem Igorowi konkrete pytanie:

            Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że uchodźcy sami spalili obóz "Moria".

            Jego, czy Twoje przekonania nie są dowodem. Jedynym dowodem uzasadniającym takie twierdzenie jest
            prawomocne orzeczenie Sądu. Tak więc trzeba spokojnie poczekać na takowe orzeczenie, a nie wypisywać brednie.


         • monalisa2016 Re: praesumptio boni viri 22.09.20, 21:09
          Walter nie jest to pierwszy i ostatni przypadek, nawet w Niemczech sami podpalali domy uchodzcow co im udowodniono, podpalali z niezadowolenia albo nieprzyznania azylu. W moim okregu w prominiu przeszlo 10 kilometrow podpalili az trzy takie.
          • walter622 Re: praesumptio boni viri 22.09.20, 21:41
           monalisa2016 napisał(a):

           > nie jest to pierwszy i ostatni przypadek,

           Ja piszę o zupełnie innym zagadnieniu. O konieczności przestrzegania zasad, jaka by nie była pokusa z tego
           zrezygnować. O winie decyduje wyłącznie Sąd, a nie czyjeś przekonania.
           Inaczej mamy do czynienia z dewastowaniem podstawowych zasad państwowości i prawa.


   • rosjaiswiat1 Mam na to podstawy 22.09.20, 20:32
    walter622 napisał:

    > Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że uchodźcy sami spalili obóz "
    > Moria".

    Bo o tym wie kazdy, kto tym tematem interesuje sie.

    > Niestety, obóz "Moria" nie był powodem do dumy.

    I o to chodzi. Bo gdyby taki oboz byl podobny na 5-gwiazdkowy hotel, to uchodzcow byloby sporo wiecej.
    • walter622 Re: Mam na to podstawy 22.09.20, 20:56
     rosjaiswiat1 napisał:

     > Bo o tym wie kazdy, kto tym tematem interesuje sie.

     Tja. A Nawalnemu i Skripalam Putin szklanjami nalewał "noviczka" - "o tym wie kazdy", tak więc
     postępowanie dowodowe jest całkowicie zbędne.


     www.youtube.com/watch?v=PaCssqSAXJk
     • rosjaiswiat1 Re: Mam na to podstawy 22.09.20, 21:06
      walter622 napisał:

      > Tja. A Nawalnemu i Skripalam Putin szklanjami nalewał "noviczka" - "o tym wie k
      > azdy", tak więc
      > postępowanie dowodowe jest całkowicie zbędne.

      Walter, ja nie w sadzie, i nie musze przedstawiac zadne dowody. To moje przekonanie, i jesli masz dowody na to, ze moje przekonanie jest bledne, to przedstaw ich mnie. A jesli nie masz, to mozesz wierzyc w co chcesz, ale nie staraj sie przekonac innych.
      • walter622 Re: Mam na to podstawy 22.09.20, 21:29
       rosjaiswiat1 napisał:

       > jesli masz dowody na to, ze moje przekonanie jest bledne, to przedstaw ich mnie.

       Bezpodstawne twierdzenie o czyjejś winie jest zwykłym pomówieniem.
       W ten sposób znajdujesz się po tej samej stronie co podpalacze - po
       stronie bezprawia.
       Ciągle na tym forum pojawiają się narzekania, że niszczone są podstwowe, elementarne zasady.
       NIestety, sami w tym bezmyślnym niszczeniu uczestniczycie.

       www.youtube.com/watch?v=iXjMxBRBxws
       • rosjaiswiat1 Re: Mam na to podstawy 22.09.20, 21:34
        walter622 napisał:

        > Bezpodstawne twierdzenie o czyjejś winie jest zwykłym pomówieniem.

        Ja ma na to podstawy. Bo w tym co stalo sie w Moria, nie ma nic nowego. To nie pierwszy przypadek, gdy sami uchdzcy podpalaja obozy. I w tym co oni robia, jest swoja logika, oni w ten sposob chca polepszyc swoje zycie.
        Co do pomowienia.
        Ty, prawdopodobnie,nie odrozniasz pisanie na forach anonimowych, a wystapienie w sadzie.
        • walter622 Re: Mam na to podstawy 22.09.20, 21:46
         rosjaiswiat1 napisał:

         > Co do pomowienia.
         > Ty, prawdopodobnie, nie odrozniasz pisanie na forach anonimowych, a wystapienie w sadzie.

         Pomówienie jest pomówieniem, niezależnie od miejsca jego dokonania - miejsce dokonania
         czynu nie zmienia jego kwalifikacji.

        • walter622 Re: Mam na to podstawy 22.09.20, 21:55
         rosjaiswiat1 napisał:

         > w tym co stalo sie w Moria, nie ma nic nowego.

         Podobną logikę, można zauważyć w sprawie "trucia" - przekonania całkowicie zamieniły materię dowodową.
         W efekcie mamy do czynienia z winą i karą, nie posiadjąc przy tym podstawoych dowodów. W Sądzie taki numer
         by nie przeszedł. Dlatego Sądy zastąpiono przekupnymi wackami.
         • eva15 Co ma trucie do Afgańczyków? 22.09.20, 22:02

          wwalter622 napisał:


          > Podobną logikę, można zauważyć w sprawie "trucia" - przekonania całkowicie zami
          > eniły materię dowodową.
          > W efekcie mamy do czynienia z winą i karą, nie posiadjąc przy tym podstawoych d
          > owodów. W Sądzie taki numer
          > by nie przeszedł. Dlatego Sądy zastąpiono przekupnymi wackami.

          Nie, przypadki "trucia", to afery o podłożu politycznym, oskarżenie odbywa się jedynie medialnie, bez dowodów i bewz szans na proces sądowy. Ot, politycy występują w tv i mówią, że było trucie. Basta!

          Afgańczyków będzie sądził normalny sąd, oni otrzymali już pomoc prawną - adwokatów i mają pełne prawo się bronić i podważać oskarżenie. Rosja takiego prawa jak te łobuziaki nie ma.
          • walter622 Re: Co ma trucie do Afgańczyków? 22.09.20, 22:24
           eva15 napisała:

           > Nie, przypadki "trucia", to afery o podłożu politycznym, oskarżenie odbywa się
           > jedynie medialnie, bez dowodów i bewz szans na proces sądowy. Ot, politycy
           > występują w tv i mówią, że było trucie. Basta!

           Niezależnie od "podłoża" coraz częściej mamy do czynienia z pozasądowym ferowaniem wyroków.
           Pokusa przy tym wielka, każdy może wdziać togę i na dodatek nie trzeba zawracać głowę materią
           dowodową - wystarczy "przekonanie" o winie delikwenta.
           • eva15 Re: Co ma trucie do Afgańczyków? 22.09.20, 22:37
            Pozasądowe ferowanie wyroków uruchamia się w sprawach politycznych i geopolitycznych. Chuligani i podpalacze z Afganistanu dostaną prawo do sądowego procesu, dostaną (już dostali) kupę prawników z NGOs, już się okazało, że co najmniej 2 z tych młodych brodatych to nieletni i będą sądzeni inaczej,
            łagodniej.
            A na koniec sprawni prawnicy jeszcze pewnie udowodnią, że mieli traumę i jako ofiary wojen i przemocy nie wiedzieli, co czynią i trzeba ich wesprzeć z pomocą psychologów, opiekunów socjalnych a nie karać. Tak jest w niemieckich współczujących sądach. Jak będzie w Grecji, to się okaże.
            • walter622 Re: Co ma trucie do Afgańczyków? 22.09.20, 22:43
             eva15 napisała:

             > Pozasądowe ferowanie wyroków uruchamia się w sprawach politycznych i
             > geopolitycznych.

             Niestety przykład jest zaraźliwy - teraz niemal każdego można bezkarnie pomówić.
             Zwłaszcza w mediach ta nowość jest popularna.

             www.youtube.com/watch?v=NLgerQJo7zM
         • rosjaiswiat1 Walter, ale Ciebie ponioslo 22.09.20, 22:13
          walter622 napisał:


          > Podobną logikę, można zauważyć w sprawie "trucia" - przekonania całkowicie zami
          > eniły materię dowodową.

          "Trucie" jest elementem wijy informacyjnej przeciwko Rosji. A teraz udowodnij mnie, ze ja prowadze wojne informacyjna przeciwko uchodzcom? I ja Tobie w dwa migi udowodnie, ze ja zawsze bylem po stronie uchodzcow, bo jestem swiecie przekonany w tym, ze uchodzcy w Europie to kara za te zbrodnie, ktore Europejczycy popelnili na ludnosciach tak zwanego trzeciego swiatu.

          > W efekcie mamy do czynienia z winą i karą,

          ja nie oglosilem nikogo winnego z imienia i nazwiska, a tym bardziej nie wymierzylem nikomu kare. ja po prostu napisalem, ze oboz podpalili sami uchdzcy, i jestem w tym przekonany, bo to metoda na polepszenie warunkow, w ktorych oni przebywali do tej pory. Przeciez sam pisales o tym, jak zle warunki panowali w tym obozie. Wiec ja nie osadzam uchodzcow za to, ze oni podpalili oboz, ja tylko "podziwiam" Niemcow, ktore chca jeszcze wiecej uchdzcow miec na swojej szyje. A przeciez Niemcy najmniej winny temu, co zachod wyrabial i wyrabia nadal w Afryce i Bliskim Wschodzie, a takze w innych czesciach globu.
          Przypominam -tematem watku nie sa uchodzcy, a tylko Niemcy.
          • eva15 Re: Walter, ale Ciebie ponioslo 22.09.20, 22:23
           rosjaiswiat1 napisał:


           > ja nie oglosilem nikogo winnego z imienia i nazwiska, a tym bardziej nie wymier
           > zylem nikomu kare. ja po prostu napisalem, ze oboz podpalili sami uchdzcy, i je
           > stem w tym przekonany, bo to metoda na polepszenie warunkow, w ktorych oni prz
           > ebywali do tej pory. Przeciez sam pisales o tym, jak zle warunki panowali w tym
           > obozie. Wiec ja nie osadzam uchodzcow za to, ze oni podpalili oboz, ja tylko "
           > podziwiam" Niemcow, ktore chca jeszcze wiecej uchdzcow miec na swojej szyje. A
           > przeciez Niemcy najmniej winny temu, co zachod wyrabial i wyrabia nadal w Afryc
           > e i Bliskim Wschodzie, a takze w innych czesciach globu.
           > Przypominam -tematem watku nie sa uchodzcy, a tylko Niemcy.

           Dokładnie to jest tematem w Niemczech, w Grecji i w Unii. Nawet część mediów niemieckich przyznaje, że te podpalenia to szantaż, by Niemcy przyjęli kolejnych "uchodźców". Niektóre media przyznają nawet, że w podpaleniach pomagały zapewne NGOs, bo były perfekcyjnie zorganizowane i NIKT, dosłownie NIKT nie ucierpiał, czyli nie odbyło się to kosztem "biednych uchodźców".

           Mimo takich jawnych manipulacji zwarty blok Gutmenschen, czyli poczciwców, domaga się przyjęcia podpalaczy i innych agresywnych rozrabiaczy do Niemiec. Oczywiście oficjalnie chodzi o płaczące matki z dziećmi u piersi. Te matki i te dzieci nagle dostają brody, gdy już są w Niemczech.
           • monalisa2016 Re: Walter, ale Ciebie ponioslo 22.09.20, 22:35
            Ja juz media koleportuja do tego zdjecia matek z dziecmi wiadomo o co chodzi, chodzi o wzbudzenie w niemieckum spoleczenstwie litosci by przyjac ich wszystkich.
            Czyje NGo's kursuja na morzu srodziemnym? Tych co nie chca przyjmowac i utrzymywac na koszty spoleczenstwa uchodzcow. Czyste wykorzystywanie uczuc i emocji ludzi!
          • walter622 Ciebie ponioslo 22.09.20, 22:38
           rosjaiswiat1 napisał:

           >. ja po prostu napisalem, ze oboz podpalili sami uchdzcy,

           Wyskakujesz przd orkiestrę. O tym , ze ten obóz podpalili sami uchodźcy będzie
           można odpowiedzialnie twierdzić dopiro po prawomocnym orzeczeniu w tej sprawie Sądu.
           Cierpliwość, rozsądek i pokora.

           www.youtube.com/watch?v=asnxIGDsMfM
             • monalisa2016 Re: Ciebie ponioslo 22.09.20, 23:09
              Z oswieceniem to juz twoja prywatna sprawa, nie moja. Eva, inni probowali cie oswiecic a ty ani w zab, wiec poddaje sie nie mam najmniejszego zamiaru pisac jak mantra wkolo tego samego.
             • rosjaiswiat1 Walter, ma do ciebie prosbe 22.09.20, 23:12
              Trzymaj sie tematu watku. A nim jest zachowanie Niemcow. Bo to oni sa bohaterami tego watku, a nie ja. Ja mam takie same prawo wyrazic wlasne zdanie, jak i Ty. Ty skorzystales ze swojego prawa, ja rowniez. Wiec przestan bic piane.
               • rosjaiswiat1 Re: Walter, ma do ciebie prosbe 22.09.20, 23:42
                walter622 napisał:


                > Kilka tysięcy w wielomilionowym mieście - o niczym to jeszcze nie świadczy.

                W wielomilionowym Kijowie kilka tysiecy potrafili zmienic caly kraj. Hitler, z kilku tysiecami swioch zwolennikow rozpetal najwieksza wojne w dziejach ludzkosci. Lenin z garstka wspoltowarzyszy zmienil historie calej ludzkosci. wiec nie lekcewaz te kilka tysiecy.
                • walter622 Re: Walter, ma do ciebie prosbe 22.09.20, 23:54
                 rosjaiswiat1 napisał:

                 > walter622 napisał:
                 >
                 >
                 > > Kilka tysięcy w wielomilionowym mieście - o niczym to jeszcze nie świadcz
                 > y.
                 >
                 > W wielomilionowym Kijowie kilka tysiecy potrafili zmienic caly kraj. Hitler, z
                 > kilku tysiecami swioch zwolennikow rozpetal najwieksza wojne w dziejach ludzkos
                 > ci. Lenin z garstka wspoltowarzyszy zmienil historie calej ludzkosci. wiec nie
                 > lekcewaz te kilka tysiecy.


                 Tym razem ze strony tych tysięcy światu nic nie grozi - jutro część z nich będzie uczestniczyć w jakimś innym nośnym spędzie.
                 • monalisa2016 Re: Walter, ma do ciebie prosbe 23.09.20, 00:02
                  walter622 napisał:


                  > Tym razem ze strony tych tysięcy światu nic nie grozi - jutro część z nich będz
                  > ie uczestniczyć w jakimś innym nośnym spędzie.

                  Nie bralabym tego ot tak lekkomyslnie, sprawa jest napieta, mozna powiedziec kazde panstwo jest bankrutem, wystarczy wieksza "iskierka" i moze sie niedobrze to skonczyc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka