Dodaj do ulubionych

Niespecjalnie się zgadzam

23.09.20, 11:52
Kaliningrad znam dość dobrze, zabytków trzeba szukać, tzw wioska rybacka w centrum to kilka budynkow a w tle szare blokowiska. Turystów jak na lekarstwo, a potencjał jest , bliźniaczy Gdańsk zmienia się bardzo dynamicznie z milionami turystów, nowobudy na stary pruski styl wyrastają jak grzyby po deszczu, Kaliningrad też tak może, lecz idzie to opornie
pl.sputniknews.com/swiat/2020092313099719-architektura-zadziwi-ii-wojna-o-sobie-przypomni-anglik-o-wizycie-w-kaliningradzie-sputnik
Obserwuj wątek
  • walter622 Smutne miasto 23.09.20, 17:06
   brat_kryzysa napisał:

   > Kaliningrad znam dość dobrze,

   W Kaliningradzie byłem wiele razy. Niestety, z nie wiem jakiej przyczyny to miasto robi wrażenie bardzo smutnego i wpędza w depresję. Północne masta portowe generalnie są dość smutne.
   Nie można powiedzieć, że jest brzydkie - jest nijakie. Wojna tego miasta nie oszczędziła , sowieckie budownictwo - takie jakie jest, nowe inwestycje również nie przekonują. Rzecz jasna są również perełki,
   lecz trzeba ich szukać.
   W zakresie kulinarnym trudno coś dostrzec interesującego. Może ten Anglik miał więcej szczęścia.

   Sytuację, niewątpliwie, ratują mieszkańcy tego miasta, wśród których mam bardzo wielu sprawdzonych
   przez czas przyjaciół.
   • boavista4 Re: Smutne miasto 23.09.20, 17:49
    Nie bylem tam, ale sadze ze okreg Kaliningradzki jest barza militarna , a wiec nie ma powodu zeby tam sprowadzac turystow, z drugiej strony , Putin zapowiedzial odbudowe zabytkow Kaliningradu. Na ten ten temat byl artykul, ale zapomnialem link. Ponizszy link daje do zrozumienia ze sa juz plany odbudowy starego Krolewca.
    www.thelocal.de/20101027/30777
    • walter622 Odbudowa 23.09.20, 19:31
     boavista4 napisał(a):

     > Ponizszy link daje do zrozumienia ze sa juz plany odbudowy starego Krolewca.

     Dyskusje, sympozja, konkursy, projekty i prace studialne nieprzerwanie toczą się już od ponad dwudziestu lat. Wniosek o konieczności odbudowy ścisłego centrum miasta w jego historycznej formie jest niepodważalny. W tym zakresie projekt autorstwa Artura Sarnitza jest optymalny, przy tym faktycznie wykonał nieprawdopodobny ogrom pracy .
     Lecz jest zasadniczy problem – brak jakiegokolwiek, nawet minimalnego finansowania planowanych inwestycji. Nie pojmuję – opracowuje się tak ambitny i skomplikowany projekt, zostawiając całkowicie na uboczu kwestię podstawową – jego stronę finansową. Przekonanie, że “a good cause will always find money,” niestety nie jest pomocne.
     Rekonstrukcja centrum miasta to nie tylko projekty urbanistyczne i architektoniczne – to zagadnienie wymagające kompleksowego podjścia z zakresu wielu dziedzin. Lecz i w tym zakresie jest jeszcze bardzo wiele do nadrobienia.

     www.youtube.com/watch?v=M3aVufmFakA&feature=emb_title
     • boavista4 Re: Odbudowa 23.09.20, 20:18
      w kapitalizmie kompleksowosc jest niezgodna z zasadami dzungli kappitalu. To az cud kiedy sie patrzy na odbudowany Wroclaw, Warszawe, Szczecin, Drezno. Moze to nalezy do charakteru Europy? . Ale w okresie odbudowy tych miast zydokapitalizm nie mial takiego wplywu jak obecnie. W kazdym razie, Europa przygotywuje sie do wojny , a nie do odbudowy Kaliningradu, a specjalnie Rosja musi konfrontowac mocarswo Polskie plus EU i USA. Sadze ze po 20 latach bedziemy miec odbudowe Kalinigradu, albo zgliszcza calego swiata.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka