Dodaj do ulubionych

W Minsku odbyla sie inauguracja prezydenta

23.09.20, 21:22
Lukaszenko objal urzad prezydenta Republiki Bialorusja. Ceremonia odbyla sie w Palacu Niepodleglosci. Jej goscmi byli najwyzsi urzednicy, parlamentarzysci, szefowie resortow i organizacji panstwowych, przedstawiciele wladz lokalnych, oraz republikanskich mediow, dzialacze nauki, kultury i sportu, jak podaja bialoruskie media. To w sumie kilkaset osob. Przygotowanie do samej ceremonii odbylo sie potajemnie i sama inaguracja okazala sie zaskoczeniem dla wszystkich nie poswieconych. Nie zawsze rozumiem logiki postepowan Lukaszenki, ale w obecniej sytuacji zdaje sobie sprawy z tego, ze to jedyne dobre rozwiazanie.
Wiec gratulacji dla Bialorusow z okazji nowego(starego) prezydenta! smile
Obserwuj wątek
  • eva15 Czas Łukaszenki minął 23.09.20, 22:34
   Inauguracja się odbyła, ale czas Łukaszenki już minął. Białoruś się zmieniła i można tylko mieć nadzieję, że Rosji uda się zatrzymać stery w ręku, bo wątpię, że Łukaszenko przetrzyma całą kandecję.
   Poniżej daję link do dobrego artykułu o sytuacji na Białorusi:

   Łukaszenka broni modelu Białorusi, który jest nie do obrony. Zderza się właśnie z ludzkimi aspiracjami wyzwolonymi przez możliwość podróżowania i obserwowania świata. Mierzy się równocześnie ze zrozumiałą potrzebą wolności, nie reglamentowaną przez aparat państwowego przymusu. W tych okolicznościach – pomijam te zewnętrzne – nie potrafi znaleźć sposobu na wypicie piwa, które sam nawarzył.

   www.mysl-polska.pl/2457
   • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 23.09.20, 23:16
    eva15 napisała:

    > Inauguracja się odbyła, ale czas Łukaszenki już minął.

    Wyatkowo zgadzam sie z tym stwierdzeniem. Lukaszenko ma nie tylko ostatnia kadencje, ale i nie bedzie rzadzic dluzej, niz bedzie potrzebno dla organizaccji nastepnych wyborow, w ktorych musi wygrac czlowiek, wskazany przez Moskwe. Tylko w takiej roli ja widze obecnie Lukasznko. To cos w rodzaju Miedwiedziewa-prezydenta, ktory musial przypilnowac krzeselko dla Putina. Tym razem Lukaszenko bedzie pilnowac krzeslo dla czlowieka Putina.

    > Białoruś się zmieniła

    Ewa, to ladnie brzmi, ale to banal. Bialorus nie zmienila sie, ona jest taka, jak kazde inne panstwo, w ktorym nastepuje zmeczenie od wladzy.

    > i można tylko mieć nadzieję, że Rosji uda się zatrzymać stery w ręku, bo wątpię,
    > że Łukaszenko przetrzyma całą kandecję.

    Twoj blad caly czas polega na tym, Ewa, ze Tobie wydaje sie, ze protesty na Bialorusji wywolali wylacznie prozachodnie sily. Lukaszenkowskie sidzenie na kilku krzeslach jednoczesnie bardzo nie podobalo sie nastawionym pro-rosyjsko Bialorusinom. Nieprzypadkowo jak tylko Putin wyrazil poparcie dla Lukaszenko, ilosc protestujacych gwaltownie zmaalala.


    >Łukaszenka broni modelu Białorusi, który jest nie do obrony.

    To rowniez banal. Gdyby Rosji odpowiadal ten model Bialorusji, to Lukasznko moglby nadal rzadzic bez zadnych przeszkod. Ale Rosja postanowila zmienic to, co jej nie odpowiada. Wiec chodzi nie o to, jaki model Bialorusja ma, a tylko czy to odpowiada Rosji. Jest co raz wiecej swiadectw temu, ze cela Rosji bylo oslabienie Lukaszenko, bo on zaczal bardzo niebezpeczne gry z zachodem.
    • boavista4 Re: Czas Łukaszenki minął 23.09.20, 23:52
     po odejsciu Lukaszenki ludzie beda go milo wspominac. > Sadze ze gospodarka Bialorusi jest taka na jaka ten kraj stac, nie jest w obcych rekach. Wielu Bialorusinom marzy sie zachod i wakacje w Miami. A Miami to syf. Poprostu majdan sie nie udal, teraz czekamy co dalej, na Ukrainie Majdan sie udal i teraz sytuacja jestb katastrofalna. Paimietam lata temu przyjechal do mnie chlopaczek ekonomista z Ukrainy i studiowal cos, po czym wrocil do ojczyzny. Zostawil skrypty, ktore przegladnalem , byly to kurs prywatyzacji. Potezm zobaczylem ze jego kariera poszla w gore, jest juz jakims dyrektorem, jezdzi po swiecie, oczywiscie jego organizacja jest z Wall Street. Podobna kadre szykowali na Bialorusi.
     • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 19:56
      boavista4 napisał(a):

      > po odejsciu Lukaszenki ludzie beda go milo wspominac.

      Tak na pewno i bedzie. Nie da sie wykluczyc i tego, ze Bialorusini beda za jakis czas mowic, ze nigdy im tak dobrze nie zylo sie, jak za Lukaszenko.
    • eva15 Re: Czas Łukaszenki minął 23.09.20, 23:53
     rosjaiswiat1 napisał:

     kade
     > ncje, ale i nie bedzie rzadzic dluzej, niz bedzie potrzebno dla organizaccji na
     > stepnych wyborow, w ktorych musi wygrac czlowiek, wskazany przez Moskwe. Tylko
     > w takiej roli ja widze obecnie Lukasznko. To cos w rodzaju Miedwiedziewa-prezyd
     > enta, ktory musial przypilnowac krzeselko dla Putina. Tym razem Lukaszenko bed
     > zie pilnowac krzeslo dla czlowieka Putina.

     Rosja miała wystarczającą ilość czasu, by przygotować na zapleczu, po cichu, następcę Łukaszenki. USA latami przygotowywały następców Kijowie, a Rosja jakoś nawet na Białorusi mimo tej ukraińskiej lekcji nie ma teraz gotowego kandydata i musi, chciał nie chciał, wspierać Łukaszenkę. A Zachód łapami Litwy i Polski szykuje nowe władze...

     > Ewa, to ladnie brzmi, ale to banal. Bialorus nie zmienila sie, ona jest taka,
     > jak kazde inne panstwo, w ktorym nastepuje zmeczenie od wladzy.

     Nie, i jeszcze raz nie. Białoruś łapie poprzez młodych bakcyla zachodniego. Artykuł, który podałam, dobrze to punktuje.

     > Twoj blad caly czas polega na tym, Ewa, ze Tobie wydaje sie, ze protesty na Bi
     > alorusji wywolali wylacznie prozachodnie sily. Lukaszenkowskie sidzenie na kil
     > ku krzeslach jednoczesnie bardzo nie podobalo sie nastawionym pro-rosyjsko Bia
     > lorusinom. Nieprzypadkowo jak tylko Putin wyrazil poparcie dla Lukaszenko, ilo
     > sc protestujacych gwaltownie zmaalala.

     Nie wcale tak nie myślę. Ale widzę, że niezadowolenie młodych Białorusinów z polityki Łukaszenki jest wykorzystywane przez Zachód.


     >> >Łukaszenka broni modelu Białorusi, który jest nie do obrony.
     >
     > To rowniez banal. Gdyby Rosji odpowiadal ten model Bialorusji, to Lukasznko mo
     > glby nadal rzadzic bez zadnych przeszkod. Ale Rosja postanowila zmienic to, co
     > jej nie odpowiada.
     Wiec chodzi nie o to, jaki model Bialorusja ma, a tylko cz
     > y to odpowiada Rosji. Jest co raz wiecej swiadectw temu, ze cela Rosji bylo o
     > slabienie Lukaszenko, bo on zaczal bardzo niebezpeczne gry z zachodem.

     Igor, ja nie wierzę w to, że Rosja stoi za rozruchami., bo chciała zmienić, co jej nie odpowiada. Dla mnie sytuacja na Białorusi jest dla Rosji długofalowo niebezpieczna, nawet jeśli teraz Łukaszenko obroni swą władzę. Rosja nie ma jednoznacznego kandydata na przejęcie władzy po Łukaszence, więć wg mnie znów została zaskoczona rozwojem wypadków. Gry Łukaszenki z Zachodem to mały pikuś w porównaiu z tym, co może się wydarzyć bez Łukaszenki. I dlatego Rosja znów obiecała mu kasę, (1,2 mrd.dol.) by go utrzymać u władzy.
     • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 20:17
      eva15 napisała:

      > Rosja miała wystarczającą ilość czasu, by przygotować na zapleczu, po cichu, na
      > stępcę Łukaszenki.

      A skad wiesz, ze takiego czlowieka Rosja nie przygotowala? Ale zeby on wygral wybory, najpierw musi odejsc Lukaszenko, bo poparcie dla Lukaszenki jest naprawde bardzo duze, i przygotowany po cichu kandydat Rosji nie mialby szans na zwyciestwo. Wiec najpierw trzeba bylo stworzyc takie watunki, zeby Lukaszenko sam odszedl, a dlatego on musi poczuc swoja slabosc i zaleznosc od Rosji. Tak obecnie i stalo sie.

      > A Zachód łapami Litwy i Polski szykuje nowe władze...

      Ponoc w Wenezueli tez cos uszykowali Stany, ale Maduro nadal tam rzadzi.
      >
      > Nie, i jeszcze raz nie. Białoruś łapie poprzez młodych bakcyla zachodniego. Art
      > ykuł, który podałam, dobrze to punktuje.

      Nie i jeszcze raz nie. Bo Ty, jak i autor artykulu, nie zbyt pilnie obserwuje to co dzialalo sie na Bialorusji od samego poczatku protestow. Bo co bylo dla Lukaszenki zaskoczeniem, ze przeciwko niemu wystapili ludzi w tak zwanym srednim wieku. Ich byla zdecydowana wiekszosc, i oni mieli tylko jedno zadanie -Lukaszenko musi odejsc. Ale gdy tylko Putin wyrazil dla Lukaszenki poparcie, protesty nie tylko zrobili sie mniej liczebne, a i wiek protestujacych odmlodzil sie. Jest oczywistym, ze mlodziez zawsze buntuje sie, to jest absolutnie czyms normalnym, ale za czasem oni madrzeja, albo i nie, ale buntownik z nich ucieka.

      > Nie wcale tak nie myślę. Ale widzę, że niezadowolenie młodych Białorusinów z po
      > lityki Łukaszenki jest wykorzystywane przez Zachód.

      Na pewno czesc bialoruskiej mlodziezy jest pod wplywem zachodu, ale to mniejszosc.

      > Igor, ja nie wierzę w to, że Rosja stoi za rozruchami.,

      I ja nie twierdzee, ze Rosja stoi za rozruchami, ale sporo czesc protestujacych byla pod wplywem Rosji, i to ta czaesc protestujacych, ktora zadnych rozrob nie robila.


      > Dla mnie sytuacja na Białorusi jest dla Rosji długofalowo ni
      > ebezpieczna, nawet jeśli teraz Łukaszenko obroni swą władzę.

      O to i chodzilo, ze prowadzona politryka przez Lukaszenko byla bardzo niebezpieczna dla interesow Rosji. Przeciez sama ciagle piszesz o tych wplywach na umysly mlodziezy mial zachod przez rozne swoje organizacje, ktore bez zadnych przeszkod dzialali na Bialorusji. A tego nie mogloby byc bez zgody Lukaszenko. Wiec to sam Lukaszenko stal niebezpiecznym dla Rosji. Czy wiesz, ze na Bialorusji w ostatnich latach byla zabroniona wstega swietego Jerzego? Za jej noszenie nakladali sie kary. A przebrala sie kiarka wtedy, gdy Lukaszenko iglosil, ze Wielka Wojna Ojczyzniana nie byla nasza:
      regnum.ru/news/polit/2759292.html

      > Rosja nie ma jednoznacznego kandydata na przejęcie władzy po Łukaszence, więć wg mnie znów został
      > a zaskoczona rozwojem wypadków.

      A ja jestem pewien, ze Rosja zaczela dzialac na wyprzedzenie.

      >Gry Łukaszenki z Zachodem to mały pikuś

      Widac Ty nie sledzila za tym, w co gral Lukaszenko.
      • eva15 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 22:14
       rosjaiswiat1 napisał:

       > A skad wiesz, ze takiego czlowieka Rosja nie przygotowala? Ale zeby on wygral w
       > ybory, najpierw musi odejsc Lukaszenko, bo poparcie dla Lukaszenki jest naprawd
       > e bardzo duze, i przygotowany po cichu kandydat Rosji nie mialby szans na zwyci
       > estwo. Wiec najpierw trzeba bylo stworzyc takie watunki, zeby Lukaszenko sam o
       > dszedl, a dlatego on musi poczuc swoja slabosc i zaleznosc od Rosji. Tak obecnie i stalo sie.

       Liczę na to, że Ty masz rację a nie ja. Ale gdyby to była prawda, to dlaczego Rosja wspiera Łukaszenkę kredytami, to go wzmocnai a nie osłabia.

       > Ponoc w Wenezueli tez cos uszykowali Stany, ale Maduro nadal tam rzadzi.

       To prawda i wyraźnie widać, że i na Białorusi jest podobnie. Problem w tym, że Białoruś może się upodobnić do Wenezueli, czyli być w stanie zawieszenia, niepokojów wewnętrznych, braku stabilzacji i pod wpływem sankcji. Może być nawet gorzej niż w Wenezueli, bo Wenezuela nie ma takich "pomocnych" sąsiadów, jak Białoruś. Polska i Pribałtyka będą pracować nad Białorusią dzień i noc za pomocą NGOs, szkolenia i kształcenia młodzieży, mediów, internetu etc. To praca na kilka lat, ale może być skuteczna.

       > Nie i jeszcze raz nie. Bo Ty, jak i autor artykulu, nie zbyt pilnie obserwuje t
       > o co dzialalo sie na Bialorusji od samego poczatku protestow. Bo co bylo dla Lu
       > kaszenki zaskoczeniem, ze przeciwko niemu wystapili ludzi w tak zwanym srednim
       > wieku. Ich byla zdecydowana wiekszosc, i oni mieli tylko jedno zadanie -Lukasze
       > nko musi odejsc. Ale gdy tylko Putin wyrazil dla Lukaszenki poparcie, protesty
       > nie tylko zrobili sie mniej liczebne, a i wiek protestujacych odmlodzil sie. J
       > est oczywistym, ze mlodziez zawsze buntuje sie, to jest absolutnie czyms normal
       > nym, ale za czasem oni madrzeja, albo i nie, ale buntownik z nich ucieka.

       Na to bym nie liczyła, to naiwne.

       > Na pewno czesc bialoruskiej mlodziezy jest pod wplywem zachodu, ale to mniejszosc.

       Na to bym nie liczyła, to naiwne.

       > O to i chodzilo, ze prowadzona politryka przez Lukaszenko byla bardzo niebezpie
       > czna dla interesow Rosji. Przeciez sama ciagle piszesz o tych wplywach na umysl
       > y mlodziezy mial zachod przez rozne swoje organizacje, ktore bez zadnych przesz
       > kod dzialali na Bialorusji. A tego nie mogloby byc bez zgody Lukaszenko. Wiec t
       > o sam Lukaszenko stal niebezpiecznym dla Rosji.

       I co? Sądzisz, że ewentualny prorosyjski następca Łukaszenki będzie mógł zamknąć granice, zakazać młodzieży studiów Polsce, wyłączyć internet i wyrzucić wszystkie NGOs - to ostatnie jest jeszcze najbardziej możliwe, ale reszta?


       Czy wiesz, ze na Bialorusji w o
       > statnich latach byla zabroniona wstega swietego Jerzego? Za jej noszenie nakla
       > dali sie kary. A przebrala sie kiarka wtedy, gdy Lukaszenko iglosil, ze Wielka
       > Wojna Ojczyzniana nie byla nasza:
       > regnum.ru/news/polit/2759292.html

       Nie wiedziałam, że Łukaszence aż tak bardzo odbiło. Mimo to Rosja nadal go wspiera, więc chyba jednak lepszego kandydata nie wyhodowała.

       • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 22:46
        eva15 napisała:


        > Liczę na to, że Ty masz rację a nie ja. Ale gdyby to była prawda, to dlaczego R
        > osja wspiera Łukaszenkę kredytami, to go wzmocnai a nie osłabia.

        I znow, Ewa, Ty nie jestes w temacie. Rosja kredytami nie wspiera Lukaszenko, a tylko rosyjskie firmy, ktore dzieki temu kredytowi otrzymaja nalezna im kase. bez tego Bialorus nie moglaby wywiazac sie ze swoich zobowiazan finansowych przed rosyjskimi dostawcami.

        > To prawda i wyraźnie widać, że i na Białorusi jest podobnie. Problem w tym, że
        > Białoruś może się upodobnić do Wenezueli, czyli być w stanie zawieszenia, niep
        > okojów wewnętrznych, braku stabilzacji i pod wpływem sankcji.

        Ale Bialorus nie jest Wenezuela. Bo Ty ciagle zapominasz, ze Rosja i Bialorus sa w trakcie budowania wspolnego panstwa. Wszystkie akty prawne juz sa podpisane i wiele z nich zostali ratyfikowane. Wiec na przeszkodzie ostatecznego zjednoczenia byli osobiste ambicje lukaszenki. Obecnie to juz jest przeszlosc, wiec wkrotce Rosja i Bialorus beda jednym panstwem, ze wspolna waluta.

        > Polska i Pribałtyka będą pracować nad Białorusią dzień i noc za pomocą N
        > GOs, szkolenia i kształcenia młodzieży, mediów, internetu etc. To praca na kilk
        > a lat, ale może być skuteczna.

        Ewa, rola Polski i Litwy (bo Lotwa i Estonia w tym cyrku nie uczestnicza) jest jasno okreslona - szekac z za plotu. Nie przeceniaj ich roli.

        > Na to bym nie liczyła, to naiwne.

        Co najwne? To zycie. ja sam byl buntownikiem kiedys. i twierdzilem, ze w ZSRR nastapi porzadek dopiero wtedy, gdy w budynkach komitetow partii beda otwarte hotele. Teraz juz wiem, jaki ja wtedy bylem naiwny. Ty, jak widze, nadal taka jestes smile

        > Nie wiedziałam, że Łukaszence aż tak bardzo odbiło. Mimo to Rosja nadal go wspi
        > era, więc chyba jednak lepszego kandydata nie wyhodowała.

        O to i chodzi, Ewa, ze Ty nie bardzo orientujesz sie w tym co dzieje sie na Bialorusji. Ty musisz bardziej interesowac sie tym, co tam sie dzieje, a nie starac sie wszystko wytlumaczyc w jakis swoj logiczny sposob. Wtedy nie bedzie dla Ciebie zaskoczeniem to, ze od samego poczatku, gdy jeszcze nie byli ogloszone oficjalne wyniki, to Putin i towarzysz Xi zlozyli Lukaszence gratulacje. Bo Bialorus nie bedzie oddana Zachodowi, bez wzgledu niena nic. I jesli zajdzie taka potrzeba, to z dnia na dzien na Bialorusji bedzie ogloszony referendum, w sprawie wlaczenia tego kraju w sklad Federacji Rosyjskiej. I za tydzien po referendum, Bialorusini beda itrzymywac rosyjskie paszporty. Bo to sprawa bezpeczenstwa Rosji, i goowno co moga zrobic Polska i inne kundelki, a takze ich Pan. Jak nic nie mogli zrobic, gdy Krym wszedl w sklad Rosji Ty masz racje, gdy piszesz, ze Bialorus juz nigdy nie bedzie taka sama, tylko Ty po innemu widzisz ta inna Bialorus. Tobie wydaje sie, ze Bialorus powtorzy droge Ukrainy. Otoz, Putin doskonale wie, ze Ukraina to jego najwiekszy blad. On nie mial wtedy zadnego prawa powstrzymywac Janukowicza. Bo olimpiada w Soczy skonczyla sie juz dawno temu,, a krew na Ukrainie leje sie po dzien dzisiejszy.
        • eva15 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 22:57
         Nie uważam, że Rosja odda Białoruś tak, jak oddała Ukrainę. Zachód też tak nie uważa i dlatego jest ostrożny, nie idzie brutalnie na całość, jak na Ukrainie. Zresztą jak dotąd nie ma po temu na Białorusi rozwiniętych struktur opozycyjnych. Na to potrzeba czasu.

         Zachód rękoma Polski, Litwy, NGOs, mediów, sankcji etc rozłoży to na lata. Zachód to długodystansowcy. Zachód widzi, że zrobił wyłom w systemie, rozmiar protestów nawet i Zachód zaskoczył i to już jest wielki sukces. Reszta przyjdzie z czasem.
         • monalisa2016 Re: Czas Łukaszenki minął 25.09.20, 00:34
          eva15 napisała:

          > Zachód rękoma Polski, Litwy, NGOs, mediów, sankcji etc rozłoży to na lata. Zac
          > hód to długodystansowcy. Zachód widzi, że zrobił wyłom w systemie, rozmiar prot
          > estów nawet i Zachód zaskoczył i to już jest wielki sukces. Reszta przyjdzie z
          > czasem.

          Nie sadze Eva, nie sadze by sie to unii udalo przejac tak lekko Bialorus. Przejecie czegos w takim stanie w jakiej jest obecnie Bialorus to dlugi proces. Nie udalo sie im na poczatku, nie uda im sie teraz, przespali moment. smile Zobaczymy co bedzie do nastepnego roku, znaczy konkretnie do wyborow w Niemczech, sadze ze do tego czasu beda zmiany na na naczelnym stanowisku unii. Nie widze w obecnym czasie, w obecnej sytuacji, z obecnymi pomyslami, z obecnym dyktatem naszej Urszuli ze ona przy tym "buncie" unijnych czlonkow utrzyma sie u wladzy. Sadze ze bedzie podmiana i ja zaoferuje albo zapropaonuje Francja, to widzi sie juz w sprawie Nawalnego. Moze sie myle, moze jestem na falszywym tropie ale to co obserwuje wszystko wskazuje na to.
          • monalisa2016 Re: Czas Łukaszenki minął 25.09.20, 01:07
           dodam " nie uda im sie teraz, przespali moment."
           Po prostu postawili na falszywe, tchorzliwe osoby ktore zamiast walczyc do konca po kolei stchorzyly.
           Jedna uciekla na LItwe a dla drugiej kolezanki sprawa zaczela byc goraca i zabuchtowano przy ucieczce na Ukraine.

           Sily puczu oslably a dziecinada sama kiedys z tym skonczy, Lukaszenko kiedys wykazal cierpliwosc przy Angelice (nazwis juz nie pamietam) i innych wiec ma wytrwalosc. smile

           Ile razy probowano na Bialorusi zrobic przewrot, z jakim efektem?
           Polska, Litwa siedza miedzy stolkami bez jakiejkolwiek orientacji, bez planu, tak samo jest z podskakujaca chcaca zaistniec Ukraina.

           Czym "swieci" nasza pani i jej przyjaciolka z Brukseli przeciez wiemy, te kwoki wysiaduja wiecznie jajka jak cos jest w buszu.
           Czekaly zawsze obie na obce pomysly, inicjatywy by sobie je potem przyswoic.
           Udowodnily obie to nie jeden raz.

           Jacy wykonawcy, jacy inicjatorzy taki przewrot.smile
        • eva15 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 23:17
         rosjaiswiat1 napisał:

         > I znow, Ewa, Ty nie jestes w temacie. Rosja kredytami nie wspiera Lukaszenko, a
         > tylko rosyjskie firmy, ktore dzieki temu kredytowi otrzymaja nalezna im kase.
         > bez tego Bialorus nie moglaby wywiazac sie ze swoich zobowiazan finansowych przed rosyjskimi dostawcami.

         Nie, w cywilizowanym świecie takie sprawy załatwiają gwarancje ubezpieczeniowe w handlu zagranicznym. W Niemczech jest od tego firma Hermes, podobne pewnie istnieją w Rosji.

         www.eulerhermes.de/kreditversicherung.html

         • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 17:42
          eva15 napisała:

          > Nie, w cywilizowanym świecie takie sprawy załatwiają gwarancje ubezpieczeniowe
          > w handlu zagranicznym. W Niemczech jest od tego firma Hermes, podobne pewnie i
          > stnieją w Rosji.

          Ha,ha.Okazuje sie, ze w cywilizowanym swiecie partnerze handlowe sa tak niepewne, ze okazala sie potrzebna usluga, ktora wyreczy tych, kto padl ofiara nieuczciwych odbiorcow towarow. I to cywilizowany swiat?
           • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 23:20
            eva15 napisała:

            > Zachód zawsze zabezpiecza się od każdego ryzyka, dlatego branża ubezpieczeniowa
            > kwitnie. Ale podejrzewam, że Rosja też to zna.


            Na pewno to zna, ale w tym przypadku i tak beda tracic Rosjanie, poniewaz zaplaca za to rosyjskie firmy, ktore ubezpeczaja handel, a w obecnych czasach jest ciezko wszytkim, wiec tak czy siak, te kredyty i tak wyreczaja rosyjskie firmy.
      • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 20:26
       brat_kryzysa napisał:

       > Ano temu, że mówi ona o ścisłej integracji z Rosją, nie widzę u niej retoryki a
       > ntyrosyjskiej jak w Ukrainie
       > Wygląda mi na postawionego konia na którego postawił i nabrał się Zachod
       >

       To akurat jest normalnym, bo jak okazalo sie, antyrosyjska postawa pozbawia opozycje jakich kolwiek szans na zwyciestwo. Wiec tam wszyscy wystepuja za dobre stosunki z Rosja. Rola Tichanowskiej, tak mi sie wydaje, polega na tym, zeby calkowicie zohydzic opozycje Bialorusinom. Bo gdyby jej rola bylaby inna, ona pozostalaby sie na Bialorusji, i wtedy mialaby szanse zyskac wsrod Bialorusinow bardzo duzo zwolennikow. Ale ona uciekla na zachod, gdzie caly czas nawoluje, ze trzeba wprowadzic sankcje przeciwko Bialorusji. Wiec opozycja, w oczach zwyklych Bialorusinow, ktore ogladaja panstwowa telewizje, a takich jest zdecydowana wiekszosc, stala sie jednoznacznie prozachodnia i antyrosyjska, a co za tym idzie, i antybialoruska.
      • monalisa2016 Re: Czas Łukaszenki minął 24.09.20, 20:31
       rosjaiswiat1 napisał:

       > eva15 napisała:
       >
       > > ???Czemu tak sądzisz?
       >
       > Bo to co robi Tichanowskaja wskazuje na to.
       >
       >

       A co robi Tichanowskaja? Gdyby Tichanowskaja bialorusinski Walesa knula cos z Rosja bylaby obecnie w Moskwie, a gdzie jest i przez kogo jest/byla przyimowana? LItwa, Polska daly jej schronienia a Bruksela przyjmowala ja ostatnio. Gdyby miala ta gospodyni domowa cos wspolnego z Rosja w obaleniu Lukaszenki nie otrzymalaby schronienia w Litwie albo Polsce, chyba jest to logiczne.smile
          • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 17:48
           eva15 napisała:

           > Nie są idiotami ci, którzy nimi kierują.

           Ja ich i mam na uwadze.

           >Ale nawet i sami Polacy czy Litwini nie wspieraliby u siebie prorosyjskiej kandydatki.

           Alez ci idioci robia wszystko, zeby Lukaszenko nie mial innego wyjscia, jak tylko wpasc w lapska Putina. Bo gdyby mieli troche rozumu, to wiedzieliby, ze nie wolno izolowac Lukaszenko. Bo co nie mowiliby na zachodziee, Lukaszenko ma autentyczne poparcie wsrod Bialorusinow, i to on zwyciezyl na tych wyborach, i nie ma takiej opcji, zeby on odszedl. Wiec nie uznajac Lukaszenko za legalnego prezydenta Bialorusji, robia wszystko, zeby on calkowicie zerwal z zachodem. W wiec tylko to potrzebuje Putin od Lukaszenko. Wiec jesli ci odioci nie rozumia tak prostej rzeczy, to dlaczego by oni nie wsparli prorosyjskiej kandydatki, i to tylko dlatego, ze ona wystepuje przeciwko Lukaszenko.

           >To, co wy wypisujecie to są bzdury.

           Ale Ty nie jestes wstanie przedstawic zadnego argumentu, ktory obalilby nasze "bzdury".
           • eva15 Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 23:06
            rosjaiswiat1 napisał:


            > Alez ci idioci robia wszystko, zeby Lukaszenko nie mial innego wyjscia, jak ty
            > lko wpasc w lapska Putina. Bo gdyby mieli troche rozumu, to wiedzieliby, ze ni
            > e wolno izolowac Lukaszenko. Bo co nie mowiliby na zachodziee, Lukaszenko ma a
            > utentyczne poparcie wsrod Bialorusinow, i to on zwyciezyl na tych wyborach, i n
            > ie ma takiej opcji, zeby on odszedl. Wiec nie uznajac Lukaszenko za legalnego p
            > rezydenta Bialorusji, robia wszystko, zeby on calkowicie zerwal z zachodem. W w
            > iec tylko to potrzebuje Putin od Lukaszenko. Wiec jesli ci odioci nie rozumia t
            > ak prostej rzeczy, to dlaczego by oni nie wsparli prorosyjskiej kandydatki, i t
            > o tylko dlatego, ze ona wystepuje przeciwko Lukaszenko.

            Unia nie zrobi żadnych poważnych sankcji wobec Biarorusi. Nie ma takiej opcji, tak głupia nie jest. Chce pod naciskiem Polski i Litwy (sterowanych perzez USA) wprowadzić sankcje na kilku polityków (buha, ha) i nawet to jej się nie udaje.

            > Ale Ty nie jestes wstanie przedstawic zadnego argumentu, ktory obalilby nasze "
            > bzdury".

            Tichanowskaja jest antyrosyjska, ja słuchałam jej wypowiedzi i wyraźnie to widać między wierszami. Nie będę szukać cytatów na potwierdzenie moich słów, bo i tak Cię nie przekonam a tylko stracę czas. Ja przyjrzałam się dokładnie jej życiorysowi. To jest żadna "gospodyni domowa", ona ma za sobą przeszłość jako tłumaczka/współpracownica różnych zachodnich NGOs.

            • eva15 Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 23:16
             Poszukałam w necie, w międzyczasie jakoś poznikały wpisy o jej pracy dla zachodnich NGOs, pozostał w WIKI jeden o jej pracy dla irlandziej NGO:


             de.wikipedia.org/wiki/Swjatlana_Zichanouskaja
             • berek_p Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 23:23
              Będą wybielać jej życiorys jednak nie będę zdziwiony jeśli przy niej będą agenci z Rosji czy Białorusi.
              Trochę nie rozumiem byłych demoludów.
              Chcą mieć Rzym i Lazurowe Wybrzeże, muszą u siebie inwestować i budować.
             • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 23:52
              eva15 napisała:

              > Poszukałam w necie, w międzyczasie jakoś poznikały wpisy o jej pracy dla zachod
              > nich NGOs,

              Ewa, moze Tobie cos pomylilo sie. Bo ona nie pracowala dla zadnych zachodnich NGOs.

              >pozostał w WIKI jeden o jej pracy dla irlandziej NGO:

              Ta organizacja zajmuje sie pomoca dzieciom, ktore ucierpieli na skutek awarii w Czarnobylu, i byla tlumaczka, jedna z wielu. A pro-po, Ty jej angielski slyszala? I chociaz ona czyta tekst z kartki, jej straszny akcent wskazuje, ze jej nauczyciel angielskiego uczyl takze Mutko smile

              Gdyby ona rzeczywiscie byla nie gospodyni domowa, a zajmowala sie aktywnie tlumczeniem w roznych zachodnich NGos, to sila rzeczy jej angielski bylby calkowice inny, a tak widac, ze angielski ona uzywa bardzo rzadko. Zreszta ona nie jest zawodowa tlumaczka, a tylko ukonczyla instytut pedagogiczny jako nauczyciel jezyka angielskiego i niemieckiego. A ja nie spotkalem w swoim zyciu zadnego nauczylciela jezyka obcego ze szkoly, ktory moglby swobodnie rozmawiac na jezyku, ktory niby zna, i ktoremu uczy dzieci.              p.s. w tym linku, co Ty wkleilas, sa takie slowa:"Schließlich war sie als Hausfrau tätig". Co oni znacza?
            • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 26.09.20, 23:33
             eva15 napisała:

             > Unia nie zrobi żadnych poważnych sankcji wobec Biarorusi. Nie ma takiej opcji,
             > tak głupia nie jest. Chce pod naciskiem Polski i Litwy (sterowanych perzez USA)
             > wprowadzić sankcje na kilku polityków (buha, ha) i nawet to jej się nie udaje.

             Nie udaje sie nie dlatego, ze tego nie chca, a tylko dlatego, ze to blokuje Grecja, ktora nie poprze sankcje, jesli Unia nie wystapi przeciwko Turcji. Ewa, Ty powinnas to wiedziec.

             > Tichanowskaja jest antyrosyjska, ja słuchałam jej wypowiedzi i wyraźnie to wida
             > ć między wierszami.

             Ewa, ja nie wierze w to, ze Ty na tyle dobrze znasz rosyjski, zeby cos zroumiec miedzy wierszami z wypowiedzi Tichanowskiej.

             >Nie będę szukać cytatów na potwierdzenie moich słów

             Alez Ewa, to byliby te argumenty, ktorych mnie brakuje w twoich twierdzeniach.

             >To jest żadna "gospodyni domowa", ona ma za sobą przeszłość jako tłuma
             > czka/współpracownica różnych zachodnich NGOs.

             Ewa, a czy jestes wstanie to potwierdzic, czy znow nie bedziesz niczego szukac?

             p.s. Ewa, Ty naprawde nie czytasz tego wszystkiego, co ja do Ciebie pisze, albo czytasz nieuwaznie. Przeciez ja pisze w innym poscie, a Tichanowskuju wykorzystuja w ciemno. Ona prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawe z tego, co ona robi. I oczywiscie nigdy ona nie byla zadna aktywna dzialaczka w roznych zachodnich NGOs.To kura domowa, co pokazywala w kazdym swoim wystapieniu w trakcie kampanii wyborczej. I dopiero jak wyjechala na zachod, zaczela gadac bardziej profesjonalnie, ale to co mowila, miala napisano na kartkach przez innych.
             • eva15 Re: Czas Łukaszenki minął 27.09.20, 00:39
              rosjaiswiat1 napisał:

              > Nie udaje sie nie dlatego, ze tego nie chca, a tylko dlatego, ze to blokuje Gre
              > cja, ktora nie poprze sankcje, jesli Unia nie wystapi przeciwko Turcji. Ewa, Ty
              > powinnas to wiedziec.

              Nie tyle Grecja, co Cypr, to powinieneś wiedzieć. Ale pomijając to - te planowane sankcje są całlkiem śmieszne - np. zablokowanie konkt polityków białoruskich, którzy żadnych kont na Zachodzie nie mają.

              Igor, co do Tichanowskiej nie będę dyskutować. Dlam ona nie jest prorosyjska lecz prozachodnia. Masz prawo do innej opinii.
              • rosjaiswiat1 Re: Czas Łukaszenki minął 27.09.20, 01:03
               eva15 napisała:

               > Nie tyle Grecja, co Cypr, to powinieneś wiedzieć.

               Ewa, to juz drobny szczegol, ale Ty musisz odgrzyc sie. Wiec zaliczono smile

               Ale pomijając to - te planowa
               > ne sankcje są całlkiem śmieszne - np. zablokowanie konkt polityków białoruskich
               > , którzy żadnych kont na Zachodzie nie mają.

               Ewa, co sankcje i Unia maja do tego, o czym my dyskutujemy? Ja stwierdzilem, ze w Polsce i na Litwie rzadzace sa idiotami, poniewaz nie uznaja wybor Lukaszenki, i w ten sposob izoluja go, a ty zmieniasz temat na sankcje. Sankcje to drobny psikus w porownaniu z nieuznaniem Lukaszenko za legalnego prezydenta. Zreszta i Unia jak na razie nie uznala wybor Lukaszenki. Wiec gadanie o tym, jakie sankcje moze Unia wprowadzic, jest sprawa drugorzedna. Bo bez uznania Lukaszenko za prezydenta, calkowicie wstrzyma kontakty miedzy nim i zachodem.

               > Igor, co do Tichanowskiej nie będę dyskutować. Dlam ona nie jest prorosyjska le
               > cz prozachodnia.

               Ewa, czy Ty potrafisz czytac to co ja pisze ze zrozumieniem? Wskaz mnie chociazby jeden moj post, w ktorym ja twierdze, ze Tichanowskaja jest prorosyjska? Ja powiem Tobie wiecej. Moim zdaniem ta glupia baba nie jest w ogole zadna pro. Ona po prostu zostala wrobiona w polityke. Mozemy dyskutowac kto wykorzystuje jej glupote.

               >Masz prawo do innej opinii.

               Mam takie wrazenie, ze Ty w ogole nie znasz mojej opinii.
  • monalisa2016 Re: W Minsku odbyla sie inauguracja prezydenta 24.09.20, 19:00
   Szybko posluchac poniewaz Bill'a szybko cenzuruja.

   www.youtube.com/watch?v=cq4sVXnQomg

   Bundestags-Insider: Trump verhinderte "Regime Change" in Weißrussland - ( D., ENG. )

   "Ich glaub´ schon lange nicht in die Souveränität unseres Landes", sagt der 58-jährige Bundestagsabgeordnete Waldemar Herdt, AfD. Aufgrund seiner Herkunft aus der kasachischen SSR und bester Kontakte zu den GUS-Regierungen wird er von der Regime-Prawda DER SPIEGEL skeptisch beäugt ... zumal in diesen Tagen, da die EU zwecks Ablenkung von der im Aufbau befindlichen Hygiene-Diktatur auf einen Umsturz in Minsk setzt. Nach Libyen, Syrien und der Ukraine scheint Brüssel und Berlin der nächste gescheiterte Staat an der Außengrenze gerade recht. Der seit 26 Jahren autoritär regierende Präsident Weißrusslands - Alexander Lukaschenko, ein Bekannter Herdts aus der sowjetischen LPG - habe sein Land väterlich vor Panik, Wirtschaftsabschaltung, Kontaktverboten und Masken bewahrt ... und sich so den Zorn der Globalisten zugezogen, als klar wurde, dass kaum ein Flächenland Europas so niedrige Todesraten aufwies wie Belarus. Herdt bestätigt die Information, dass Weltbank und IWF versucht hätten, Lukaschenko mit Geld umzustimmen. Und er warnt: Dass man "einen militärischen Konflikt vor unserer Tür" in letzter Minute verhinderte, sei nur der Interessenpolitik Donald Trumps zu verdanken.   - - -


   ( ENG. ) - ( German deputy & GUS insider reveals: Trump prevented regime change war in Belarus - and German foreign office doesn´t care for its people )


   ( Another visit in German parliament, still possible without a mask: Waldemar Herdt, deputy of AfD party, 58. He was born in Soviet Union - and has best of contacts to many of current governments out there. We´re debating background information concerning the unrest in Belarus - and possible connections with the global pandemic program which wasn´t followed by Minsk. )
    • rosjaiswiat1 Re: Przestawiciel Irlandii do Tichanowskiej 26.09.20, 18:12
     eva15 napisała:

     > Ha, ha, facet nie zroumiał, że ona jest prorosyjską wtyczką smile

     A czy Ty, Ewa, dobrze zrozumiala to co ten gosc powiedzial? Przeciez on jej wskazal na to, ze ona sama osmiesza sie, i osmiesza cala opozycje. I wiesz co, Ewa, sama Tichanowskaja byc moze nawet nie zdaje sobie sprawe z tego, jaka role ona odgrywa. Ona jest po prostu nie poswiecona w ta gre, w ktorej ona uczestniczy. Przeciez calkiem nieprzypadkowo Lukaszenko "pozwolil" jej uczestniczyc w wyborach, a pozniej pomogl jej wyjechac na Litwe, gdzie ona i zaczela robic wszystko, zeby zniechecic jak najwiecej Bialorusinow do tak zwanej opozycji. Ona zostala rozegrana w ciemno. A idioci na zachodzie tego nie rozumia, ale i tam sa madrze ludzi, i ten Irlandczyk jeden z nich.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka