Dodaj do ulubionych

Pytanie ...

01.10.20, 02:18
... ile z tego jest prawda?
Obserwuj wątek
    • elka-sulzerowa2 Re: Pytanie ... 01.10.20, 03:11
      Text ze zdjecia
      The world's strongest woman, Mrs. "Merkel" She's coming back from the market with her husband. She is the head of the German government. That exports 1550 billion dollars a year. Yet Merkel receives no free state service, no housing, no electricity, no gas, no water, no free phone from Germany's budget, and this woman has the same rights and duties as a private German citizen. She does her shopping, pays for her groceries, and if she makes a ticket, she pays out of her own pocket. A press reporter for Angela Merkel said: Remember I took a picture of you in the same dress ten years ago She said to him: I have a mission to serve the German people, not to be a model!

Najsilniejsza kobieta świata, pani „Merkel” Wraca z targu z mężem. Jest szefem niemieckiego rządu, ktory eksportuje 1550 miliardów dolarów rocznie. Jednak Merkel nie ma darmowych usług państwowych, mieszkania, prądu, gazu, wody, bezpłatnego telefonu z budżetu Niemiec, ta kobieta ma takie same prawa i obowiązki jak prywatna obywatelka Niemiec. Robi zakupy, płaci za artykuły spożywcze, a jeśli robi bilet, płaci z własnej kieszeni. Reporter prasowy Angeli Merkel powiedział: Pamiętasz, dziesięć lat temu zrobiłem Ci zdjęcie w tej samej sukience. Powiedziała mu: Mam misję służyć Niemcom, a nie być modelką!
      • eva15 Re: Pytanie ... 01.10.20, 11:20
        Elka, nie rozczarowuj mnie. miałam dotychczas dobre zdanie o Twojej inteligencji. Co za gazeta rozpowszechnia te głupoty?

Nie wiem, jak naiwnym trzeba być, by wierzyć, że Merkel sama robi zakupy, pewno jeszcze sama gottuje, pierze, sprząta, odkurza. I jedynie w wolnych chwilach zajmuje się sprawami państwa. No i oczywiście pokrywa koszty służbowych lotów (prywatnie ona nigdzie nie lata) z własnej kieszeni.

Elka, nieźle was tam wUSA robią w trąbę. Zdjęcie Merkel zostało wykonane w czasie któregoś z jej urlopów, ono już dawno temu było publikowane w Niemczech, ale tylu głupot pod tym zdjęciem nikt nie pisał. Niewątpliwie Merkel na urlopie miała wolny czas i mogła sama zrobić zakupy, zapraszając do tej czynności fotoreporterów, aby ładnie to medialnie wypadło.

Cop do ciuchów. merkel jest zaprzeczeniem kobiecości i ją zupełnie ubrania nie interesują, ona nie ma wsobie cienia kokieterii, wdzięku. Bardziej jest ubierana, niż sama się ubiera. Gdyby robiła to sama, to pewnie chodziłaby w jednych portkach całe życie (poszerzając je tylko, bo tyje). Niemniej - dała bardzo sprytną odpowiedź. Poświęca się dla narodu, więc nie jest modelką.

Złośliwy rzekły - z tą urodą modelką nigdy by nie mogła być...
        • monalisa2016 Re: Pytanie ... 01.10.20, 12:06
          Mogę się tylko przyłączyć do wypowiedzi Evy15 dodając do tego że za jej i zaoceanicznych jej kolegów z wiadomej grupy obsadzono międzynarodowe stanowiska według Peter-Prinzip (miernych ale wiernych pewnej ideologii) z "ciekawą" przeszłością którą można wykorzystywać by tanczyli według zagranej im muzyki co robi świat bardzo niebespiecznym.

Coś dla Evy.

www.youtube.com/watch?v=RJue8CKkD8M

Straszne i tym chce się uszcześliwić narody.
          • elka-sulzerowa2 Re: Pytanie ... 01.10.20, 15:31
            Dzieki, Ewa i Lisa.
            Czy mam Wasze pozwolenie by Wasze wypowiedzi zacytowac?
            Alez oczywiscie, ze jestesmy robieni w trabe! Nie tylko w USA ...
            Tu jak widzicie Markel jest malowana na swieta ... gdzie indziej na swiecie na swietego, inteligentnego i prawego ... milosciwie nam panujacy.

• rosjaiswiat1 Elka, ja tez mam pytanie :-) 01.10.20, 21:01
        Mnie chodzi o to, jak Ty przetlumaczyla ten fragment tekstu: " and if she makes a ticket, she pays out of herown pocket" - "a jeśli robi bilet, płaci z własnej kieszeni."
        Czy nie lepiej byloby uzyc slowa "wyrabia" , wtedy tlumaczenie nabraloby wiekszego sensu.
        I dla mnie jest oczywistym, ze ten tekst nie zostal napisany przez Anglika z UK, bo jakas kiepska ta angielszczyzna. I w zwiazku z tym kolejne pytanie: czy Amerykanie kupujac bilet uzywaja slowa "makes", a nie tak jak Anglicy "buys"?
          • rosjaiswiat1 Re: Elka, ja tez mam pytanie :-) 01.10.20, 22:07
            eva15 napisała:

> Igor, czepiasz się spraw bez znaczenia dla tematu.

Ewa, a moze nie bedziesz mnie pouczac? Dla mnie to tylko ciekawostka lingwistyczna. Bo ja w UK nigdy nie spotkalem sie z podobnym zwrotem. I tylko zwykla ciekawostka zmusila mnie do zadania tego pytania.

p.s. A jak juz o tym, jak sie mowi w Polsce, to bardzo czesto uzywa sie slow - wyrobic sobie bilet, naprzyklad miesiezny.
            • eva15 Re: Elka, ja tez mam pytanie :-) 01.10.20, 22:16
              Ja tylko piszę, że się czepiasz, to nie pouczanie. Ale czepiając się kierujesz dyskusję na boczny tor. Oczywiście, że i po polsku nie mówi się jeśli robi bilet. Masz rację, po polsku bilet można wyrobić, kupić, zamówić, ale nie robić. Tyle że temat nie jest o lingwistyce, a Elka od dawna żyje poza Polską, więc ma u mnie taryfę ulgową .
              • rosjaiswiat1 Re: Elka, ja tez mam pytanie :-) 01.10.20, 22:23
                eva15 napisała:

> Ja tylko piszę, że się czepiasz,

To Elka mialaby prawo mnie takie slowa napisac. Dlaczego bierzesz na siebie role adwokata kogos, kto nie potrzebuje Twojej pomocy? Elka bardzo spokojnie odpowiedziala na moje pytanie, i rozwiala wszystkie moje watpliwosci, co do tego, kto mogl napisac ten tekst. Mnie od razu rzucilo sie w oczy, ze ten tekst jest napisany bardzo zla angielszczyzna. Elka to potwierdzila, a to znaczy, ze moje przypuszczenie, ze angielski amerykanski nie rozni sie zbyt silnie od angielskiego angielskiego (he,he), az tak silnie nie roznia sie. Wiec moge smialo jechac na inaguracje Trumpa smile
        • elka-sulzerowa2 Re: Elka, ja tez mam pytanie :-) 01.10.20, 22:11
          rosjaiswiat1 napisał:

> Mnie chodzi o to, jak Ty przetlumaczyla ten fragment tekstu: " and if she ma
          > kes
          a ticket, she pays out of herown pocket" - "a jeśli robi bilet
          > , płaci z własnej kieszeni."
          > Czy nie lepiej byloby uzyc slowa "wyrabia" , wtedy tlumaczenie nabraloby wieksz
          > ego sensu.
          > I dla mnie jest oczywistym, ze ten tekst nie zostal napisany przez Anglika z UK
          > , bo jakas kiepska ta angielszczyzna. I w zwiazku z tym kolejne pytanie: czy Am
          > erykanie kupujac bilet uzywaja slowa "makes", a nie tak jak Anglicy "buys"?
          >
          >
          Tlumaczenie bylo googlowe ...
          Zrobilam drobne poprawki ale ten "make" a ticket przoczylam.
          Make a ticket? WTF does it mean?
          Piszacy ten tekst najwyrazniej nie jest angielskojezyczna osoba.
          Nie mam nawet pewnosci czy chodzi o zakup biletu czy ... zarobienie mandatu?
        • monalisa2016 Re: Pytanie ... 01.10.20, 20:56
          Zapraszam was na Bodensee (jezioro bodenskie > poludnie Niemiec na granicy z Szwajcaria) na dzien (03.10.20) jednosci Europy (nie tej z Brukseli czy Strasburga) smile Gdzie bedziemy czy w Lindau, czy w Konstanz jeszcze nie wiemy, decyzja padnie najprawdopodobnie w drodze.

www.google.de/maps/place/Bodensee/@47.5942343,9.0969833,9.75z/data=!4m5!3m4!1s0x479afbf7fa3b0d05:0xa6ecbe699c9f1a2b!8m2!3d47.6363377!4d9.3892445

Tak bedzie wygladac Friedenskette (Frieden = pokój; Kette = łancuch)

www.friedenskette-bodensee.de/
            • monalisa2016 Re: Pytanie ... 01.10.20, 21:13
              Ooooo, w regionalnych mediach, jeszcze nie czytalam ale tytul jest ciekawy. Male kroczki tez maja swoje znaczenie, jestem ZA, Rosja lezy w Europie i ja potrzebujemy nie tylko dla pokoju ale tez dla rownowagi. Przeczytalam! smile

Deutschland und Russland – gemeinsam die Zukunft gestalten! Unter dieses Motto h [...] / Niemcy i Rosja - razem kształtujmy przyszłość! Pod tym hasłem [...]

www.glonaabot.de/einschlagige-artikel/deutschland-und-russland-gemeinsam-die-zukunft-gestalten-unter-dieses-motto-h
              prosto do artykulu

www.nwzonline.de/oldenburg-kreis/politik/gemeinde-hatten-neue-bildungsreihe-in-gemeinde-hatten-russland-mit-allen-sinnen-naeher-kennenlernen_a_50,10,365951828.html
        • eva15 Re: Pytanie ... 01.10.20, 21:57
          Elka, cytować możesz, jeśli ma to sens. Nadal nie odpowiedziałaś na pytanie, skąd ten fragment o Merkel. Dla mnie to, co tam napisane, to prymitywna, wg mnie neoliberalna reklama na jej cześć. To naprawdę ciekawe, gdzie to się ukazało.

W Niemczech Merkel kreuje się na matkę narodu (Mutter der Nation) i rzeczywiście dba o to, by występować jak typowa kura domowa, bez atrakcyjnego wyglądu (co w jej przypadku jest łatwesmile

Ale ten artykuł jednak przegina. Medialne psy Merkel nie sugerują w Niemczech, że ona sama robi zakupy, sprząta, gotuje i płaci z prywatnej kieszeni swoje wydatki. Tyle propagandy nawet naiwni Niemcy by nie wytrzymali.
          • rosjaiswiat1 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:02
            eva15 napisała:

>Nadal nie odpowiedziałaś na pytanie, skąd ten fragment o Merkel.

Prawdopodobnie z jakiegos humorystycznego portalu smile

> Dla mnie to, co tam napisane, to prymitywna, wg mnie
            > neoliberalna reklama na jej cześć.

A dla mnie to calkiem niezly zart. smile
                • rosjaiswiat1 Ha, ha.. 01.10.20, 22:14
                  eva15 napisała:

> To byłoby ciekawe...

Jak i przypuszczalem, to okazalo sie na facebooku jako zart, w grupie amatorow zartow "Anti Modi"

www.facebook.com/AntiBJPRSS/posts/the-worlds-strongest-woman-mrs-angela-merkel-shes-coming-back-from-the-market-wi/3463547227038263/
                  A czym jest ta grupa?
                  "Humour is a best way to descent"
                  www.facebook.com/AntiBJPRSS/
                  • eva15 Re: Ha, ha.. 01.10.20, 22:19
                    Dzięki, Igorze. No i po temacie. Mam nadzieję, że Elka to załapie.
                    Swoją drogą - siła pejsbuka jest wielka, nawet Elki dosięga...
                    • rosjaiswiat1 Re: Ha, ha.. 01.10.20, 22:31
                      eva15 napisała:

> Dzięki, Igorze.

Nie potrzebnie wtracila sie do mojego pytania, zadanego Elce. Bo to byla zwykla ciekawostka, a Ty zrobila z tego afere.Ale zapomnimy o tym.

Sadzac po temu, jakie teksty okazuja sie w tej grupie, a mianowicie w jakim jezyku, ta grupe tworza wychodzcy z Indii. napewno admin grupy jest Hindusem. Wiec stad ta zla angielszczyzna.
                    • elka-sulzerowa2 Re: Ha, ha.. 01.10.20, 22:36
                      eva15 napisała:

> Dzięki, Igorze. No i po temacie. Mam nadzieję, że Elka to załapie.
                      > Swoją drogą - siła pejsbuka jest wielka, nawet Elki dosięga...

Dzieki Igor 😅
                      Rola pejsbooka jest niewatpliwie wielka ...
                      Dla jednych Markel jest kreowana na swieta ... dla drugich Trump jako patriota i zbawiciel ...
                      Elka ani na Markel ani na trumpka jak dotad sie nie nabrala ... czego nie mozna powiedziec o innych.
                      • rosjaiswiat1 Re: Ha, ha.. 01.10.20, 22:47
                        elka-sulzerowa2 napisała:

> Rola pejsbooka jest niewatpliwie wielka ...

Trzeba nauczyc sie korzystac z tego portalu spolecznosciowego. Tam naprawde sa wiele grup, gdzie warto zagladac, i brac udzial w dyskusjach. Oczywiscie trzeba pamietac o tym, ze facebook jest filia CIA, wiec ostroznosc i jeszcze raz ostroznosc smile
            • eva15 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:10
              Nie, to chyba nie żart. Media neoliberalne w USA od dawna już kreują Merkel na najpotężniejszego, najmądrzejszego polityka świata. No i jeszcze teraz na tego, który poświęca się dla narodu. To pasuje do obrazka. Merkel może być dumna z tylu pochwał...
          • eva15 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:05
            Faktem natomiast jest, że Merkel nie wyjeżdża na urlopy zagranicę, spędza je nad Bałtykiem lub w górach, zawsze w Niemczech. Raz chyba była w Alpach austriackich, jeśli się nie mylę.
            I jeszcze jedno - ona nigdy nie lata samolotami w celach prywatnych. To sprytna sztuka, wie dobrze, jakie haki czyhają na polityków.
            • monalisa2016 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:36
              Posluchaj sobie Eva, trzecie dziecko padlo ofiara masek. Nie moglam sluchac emocjionalnego widea Bodo (lekarz), lzy mi polecialy poniewaz tak samo mam dzieci. Podam tylko wideo Roger'a. Co na to maistreamy, mamy jakies info o tym? Nie, tuszowanie wszystkiego.

www.youtube.com/watch?v=fibqssdDdb8

Moje wczorajsze doswiadczenie z maska, pare godzin intensywnej umyslowej pracy w masce, jak przyjechalam do domu, bol glowy, zawroty, ciezkie oddychanie jak nigdy nie mialam podwyzszonego cisnienia tak wczoraj skoczylo mi zaraz na przeszlo 150 z bardzo slabym pulsem.
              A co tu dzieci???

Nasza macocha powie nam jeszcze ze musi "brachial durchgreifen"/"podjąć brutalne działania"!!!! Co oznacza w j. polskim te slowo "brachial" (mit roher Körperkraft)/"brutal” (z surową siłą fizyczną).

Neurologin Dr Margareta Griesz Brisson z Londynu i Niemiec.

www.youtube.com/watch?v=2TE9O-In9vk
              • elka-sulzerowa2 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:40
                monalisa2016 napisał(a):

>
                >
                > Moje wczorajsze doswiadczenie z maska, pare godzin intensywnej umyslowej pracy
                > w masce, jak przyjechalam do domu, bol glowy, zawroty, ciezkie oddychanie jak n
                > igdy nie mialam podwyzszonego cisnienia tak wczoraj skoczylo mi zaraz na przesz
                > lo 150 z bardzo slabym pulsem.
                > [b]A co tu dzieci???

Chyba masz slaba glowe 😅

• elka-sulzerowa2 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:43

> monalisa2016 napisał(a):
                  >
                  > >
                  > >
                  > > Moje wczorajsze doswiadczenie z maska, pare godzin intensywnej umyslowej
                  > pracy
                  > > w masce, jak przyjechalam do domu, bol glowy, zawroty, ciezkie oddychanie
                  > jak n
                  > > igdy nie mialam podwyzszonego cisnienia tak wczoraj skoczylo mi zaraz na
                  > przesz
                  > > lo 150 z bardzo slabym pulsem.
                  > > [b]A co tu dzieci???
                  >
                  > Chyba masz slaba glowe 😅
                  >
                  >
                  Dodam tylko jeszcze ...
                  Wybierz, sie na oddzial szpitalny z dziecmi z nowotworami ... i zabierz im maski.

• monalisa2016 Re: Pytanie ... 02.10.20, 00:37
                    Elka czy chodzilo o corone, czy chodzi o polityke, czy chodzi o Trumpa w kazdej dziedzinie zawiodlas jak widac z maskami tez! smile Nie kazdy czlowiek moze nosic maske z wzgledow zdrowotnych w zasadzie jako osoba pochodzaca z medycznego zawodu powinnas o tym wiedziec.
              • rosjaiswiat1 Ewa, do roboty :-) 01.10.20, 22:44
                monalisa2016 napisał(a):

> Posluchaj sobie Eva, trzecie dziecko padlo ofiara masek.

Ewa, mam nadziej, ze bedziesz konsekwentna, i wskazesz Lisie, ze ona kieruje dyskusje na boczny tor, oczywiscie jak zwykle smile

p.s. ten watek zboczyl na tory humorystyczne, wiec mam nadzieje, ze docenisz moj zart smile
                • eva15 Re: Ewa, do roboty :-) 01.10.20, 22:49
                  To fakt, że to już humorystyczne. No i nie na temat.

Ja pamiętam, jak Ty zawsze przypominałeś, by się trzymać tematu, więc dziwię się, że tego nie robisz. Ale widać jak u Orwella są równi i równiejsismile.
                  • rosjaiswiat1 Re: Ewa, do roboty :-) 01.10.20, 23:05
                    eva15 napisała:

> Ja pamiętam, jak Ty zawsze przypominałeś, by się trzymać tematu,

I ja caly czas trzymalem sie tematu. I moje pytanie nie bylo tym, co moglo wykoleic watek. Ale to co zrobila Ty, ten watek moglo wykoleic. Ale cale szczescie, ze sam temat watku okazal sie zwyklymi jajami.
                    I tak naporawde ja nie widze innego powodu, dlaczego Ty wtracila sie do mojego pytania, oprocz tego, zeby ugryzc mnie.
              • eva15 Biedni chirurdzy 01.10.20, 22:46
                monalisa2016 napisał(a):

> Moje wczorajsze doswiadczenie z maska, pare godzin intensywnej umyslowej pracy
                > w masce, jak przyjechalam do domu, bol glowy, zawroty, ciezkie oddychanie jak n
                > igdy nie mialam podwyzszonego cisnienia tak wczoraj skoczylo mi zaraz na przesz
                > lo 150 z bardzo slabym pulsem.

Matko Boska! To chirurdzy, często niemłodzi już ludzie, którzy czasem z maskami muszą przez 6-8 godzin operować, chyba na koniec odwożeni są na oddział intesywnej terapii i pewno nie każdy to przeżywa.
                • eva15 Mona, co sądzisz o biednych chirurgach? 01.10.20, 23:58
                  eva15 napisała:

>
                  >
                  > pracy
                  > jak n
                  > przesz
                  >
                  > Matko Boska! To chirurdzy, często niemłodzi już ludzie, którzy czasem z maskami
                  > muszą przez 6-8 godzin operować, chyba na koniec odwożeni są na oddział intesy
                  > wnej terapii i pewno nie każdy to przeżywa.

Mona, co o tych biednych chirurgach sądzisz? Jak oni mogą przeżyć?
                • elka-sulzerowa2 Re: Biedni chirurdzy 02.10.20, 00:13
                  eva15 napisała:

>
                  >
                  > pracy
                  > jak n
                  > przesz
                  >
                  > Matko Boska! To chirurdzy, często niemłodzi już ludzie, którzy czasem z maskami
                  > muszą przez 6-8 godzin operować, chyba na koniec odwożeni są na oddział intesy
                  > wnej terapii i pewno nie każdy to przeżywa.

6 - 8 godzin?
                  Czasem wiecej.
              • eva15 Lisa, opanuj się! 01.10.20, 23:02
                monalisa2016 napisał(a):

> Posluchaj sobie Eva, trzecie dziecko padlo ofiara masek. Nie moglam sluchac emo
                > cjionalnego widea Bodo (lekarz), lzy mi polecialy poniewaz tak samo mam dzieci.
                > Podam tylko wideo Roger'a. Co na to maistreamy, mamy jakies info o tym? Nie, t
                > uszowanie wszystkiego.

Posłuchałam: facet mówi, że zmarło 6-letnie dziecko i on uważa, że rząd musi udowodnić , że nie zmarło z powodu maski.
                Lisa, opanuj się!
                  • eva15 Re: Deine Belehrungen brauche ich nicht Eva 01.10.20, 23:32
                    Ja niczego nie stwierdzam, ja powołuję się na to, co on mówi. A on mówi po niemiecku wyraźnie, że istnieje możliwość, iż 6-letnie dziecko zmarło z powodu użycia maski. I dlatego władze powinny udowodnić wszystkim rodzicom mającym dzieci, że to dziecko nie zmarło z powodu stosowania maski. .
                    • monalisa2016 Re: Deine Belehrungen brauche ich nicht Eva 01.10.20, 23:48
                      Napisalam wyraznie ze emocjonalnego widea lekarza nie linkuje (jest na Telegramie) Roger komentuje te wideo, faktem jest ze dwoje dzieci, jedno z BW, drugie SH padlo ofiarami a teraz jak wynika trzecie, ale dla ciebie jak widac w poscie smierc dzieci jest "Lisa, opanuj się!", dla mnie NIE!
                      Sorry Eva ale w koncu ktos musi ci to powiedziec ze zachowujesz sie czesto, gesto jak Oberlehrerin, to nie prowadzi do dobrej atmosfery na forum, mozna wiele przemilczec, wiele tolerowac ale nie zawsze i przy kazdym temacie. sad
          • elka-sulzerowa2 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:25
            eva15 napisała:

> Elka, cytować możesz, jeśli ma to sens. Nadal nie odpowiedziałaś na pytanie, sk
            > ąd ten fragment o Merkel. Dla mnie to, co tam napisane, to prymitywna, wg mnie
            > neoliberalna reklama na jej cześć. To naprawdę ciekawe, gdzie to się ukazało.
            >
            > W Niemczech Merkel kreuje się na matkę narodu (Mutter der Nation) i rzeczywiści
            > e dba o to, by występować jak typowa kura domowa, bez atrakcyjnego wyglądu (co
            > w jej przypadku jest łatwesmile
            >
            > Ale ten artykuł jednak przegina. Medialne psy Merkel nie sugerują w Niemczech,
            > że ona sama robi zakupy, sprząta, gotuje i płaci z prywatnej kieszeni swoje wyd
            > atki. Tyle propagandy nawet naiwni Niemcy by nie wytrzymali.

Ten tekst podsunela mi osoba na pejsbooku ... Gdzie ona/ona go wyrwal/a? Nie dociekalam.
            Wyrazilam jedynie opinie ze ten tekst jest tak samo wiarygodny jak cnota trumpka.
            • rosjaiswiat1 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:39

> Ten tekst podsunela mi osoba na pejsbooku ...

Wiec mozesz smialo plunac i zapomniec o tym tekscie. smile

p.s. Pamietam jak dzis, jak na Ukrainie, jeszcze za czasow ZSRR, krazyli opowiadania o tym, jaki jest dobry I sekretarz Komunistycznej partii Ukrainy. On i na zakupy sam chodzi, bez ochrony, i ziemniaki na bazarze kupuje. I w tramwaje trolejbysie do roboty jezdzi. Wielu uwazalo to za cos powaznego, a to ludzi robili z Szczerbickiego zwykle jaja. Bo gdy on jechal na robote, to pol Kijowa wstawalo. Z kolei Brezniew byl calkiem inny. Gdy on jechal na Kreml, to eskortowal go tylko jeden radiowoz.
              Nie jest inaczej i z tekstem o Merkel. To zwykle jaja.
              • monalisa2016 Re: Pytanie ... 01.10.20, 22:57
                Moji byli szefowie landu pokazywali sie czesto bez ochrony na ulicy, w sklepie, na parkingu, ..., dzisiejszy znaczy obecny obstawiny z kazdej strony security, kontaktu z spolecznoscia brak.
                • boavista4 Re: Pytanie ... 02.10.20, 02:22
                  ja tez pamietam dobre czasy kiedy spacerowalem wieczorem po Hoffgarten we ieniu spotykalem samotnego kanclerza spcerujacego z psem, innym razem caly rzad austri zjawil sie w knajpie i policji nie bylo. Pamietam rowniez kiedy dawno temu, w ramach moich obowiazkow, dokonywalem pomiarow gmachu Kongresu od piwnicy po dach , i nikt mnie nie legitymowal. pamietam rowniez lata temu moja wizyte w Bialym Domu - rowniez nie widzialem wiekszych kontroli. Dzis przechodzac w Waszyngtonie kolo budynkow rzadowych widac policje na dachach i wszedzie, psy.. Naet synagogi sa otoczone barykadami. Teraz w stolicy Brazyli nie bulem dawno , wiec trudno mi powiedziec jakj tam jest, Brazylijscy bogacze mieszkaja za drutami , miezkaja w kondominiach otoczonych prywatna armia. jacobsenarquitetura.com/en/projects/ab-house/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka