Dodaj do ulubionych

Skad sie wzial wojujacy Islam?

19.10.20, 19:51
Zachodnia propaganda wmawia nam, ze wojujacy Islam jest tak samo stary jak i sam Islam. Gdzie szukac korzeni islamskiego fundamentalizmu? Czy wiara Mahometa rzeczywiscie nakazuje prowadzenie wojen z niewiernymi? I od jak dawna Zachod musi sie bac nawaly muzulmanskiej? Historia konfliktu swiatow chrześcijanskiego i muzulmanskiego jest bardzo dluga i o wiele bardziej skomplikowana, niz to jednostronnie pokazuje wspolczesna zachodnia propaganda.

Czy ma ktos chec o tym pogadac?
Obserwuj wątek
      • eva15 Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 19.10.20, 23:48
        Lisa, Igor wpisuje się w zachodnią lewacką poetykę głoszącą, że islam sam w sobie jest religią pokoju i tylko zły Zachód zrobił z niego wojujący islam.
        W Niemczech jak muzułmanie mordują, Gutmenschen pochylają się nad nimi ze zrozumieniem i szukają winy w sobie. Widać to oni musieli tych biednych morderców sprowokować.
        • monalisa2016 Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 20.10.20, 00:08
          Nie wiem czy widzisz jego post i moja odpowiedz ktore naturalnie skasowal, on uwaza ze on tylko jest tu encyklopedia wiedzy inni to matoly. Ciekawa jestem na czym polega jego wiedza, poniewaz moja siega dawnych czysow kiedy po smierci Mohameda islam podzielil sie na dwa rozlamy szyitow i sunitow ktorzy po dzisiejszy dzien walcza z soba w przeciwienstwie do Chrzescijanstwa ktore podzielilo sie na trzy rozlamy: prawoslawnych, katolikow i ewangelikow, ci wspolpracuja z soba w przeciwnosci do islamu. To ze islam pod wplywem nacisku reform zaczal sie radykalizowac przez to mamy wojowniczy czyli polityczny islam. smile
        • rosjaiswiat1 Ewa, zle trafilas 20.10.20, 00:48
          eva15 napisała:

> Lisa, Igor wpisuje się w zachodnią lewacką poetykę głoszącą, że islam sam w so
          > bie jest religią pokoju i tylko zły Zachód zrobił z niego wojujący islam.

Ewa, co Ty mozesz o tym wiedzidec? Islam zachowywal sie przez wieki tak samo, jak i Chrzescijanstwo. Gdy byla okazja poszerzyc swoje wplywy, to poszerzal. Gdy jakis kraj muzulmanski czul sie na silach podbic inny kraj, to podbijal. I nie mialo znaczenie, jaka wiara dominowala w podbitym panstwie. Wiec Islam byl tak samo "pokojowy", jak i Chrzescijanstwo.Ale do czasu. Powstal Izrael, i panstwa zachodnie zaczeli go wspierac. Islam stal radykalizowac sie. Ale on jeszcze nie stal wojujacy. Przeciwko Izraelowi walczyli panstwa. Na front wysylali sie zolnierze. Ale gdy w 1979 roku ZSRR wprowadzil do Afganistanu swoje wojsko, to zachod, czytaj USA, postanowil wykorzystac Islam jako ta sile, ktora bedzie walczyc z ZSRR. Nigdy przed tym Muzulmanie z calego swiatu nie jechali do odleglego kraju, zeby walczyc z wrogiem. Walczyli panstwa, majac w tym swoj interes. W Afganistanie stalo sie wszystko inaczej - walczyli zwykli ludzi, najczesciej biedacy, i walczyli oni za wiare. Bo im tak wmowili. Chyba wiesz skad wziela sie Al Kaida, i jaka sluzba specjalna opiekowala sie Bin Ladenem. Wlasnie tak powstal wojujacy Islam. I ja to wiem nie z prasy lewackiej, a z wlasnego doswiadczenia.

> W Niemczech jak muzułmanie mordują, Gutmenschen pochylają się nad nimi ze zrozu
          > mieniem i szukają winy w sobie. Widać to oni musieli tych biednych morderców sp
          > rowokować.

I dobrze robia, ze szukaja wine w sobie. Bo nie trzeba bylo wspierac radykalny Islam w celach zwalczania przeciwnika geopolitycznego. Teraz pija to piwo, ktore sami sobie nawarzyli.
          Ja pamietam dobrze jak bylo w Afganistanie na poczatku, zadnej wrogosci, az do momentu, gdy USA postanowili zrobic z Afganisanu drugi Wietnam dla ZSRR. Teraz zachod ma swoj Wietnam w kazdym swoim miescie.
          A po cholere wspieral zachod islamskich terrorystow w Czeczenii? Przeciez doskonale wiedzieli kim sa ci "obroncy" demokracji i suwerennosci? Po cholere zacho wspiera islamuskow w Syrii? Czyli co, jesli islamusek walczy przeciwko Rosji, to jest obronca demokracji, a jesli ten sam islamusek podcina gardlo nauczycielowi we Francji, to wtedy jest terrorysta? I oczywiscie trzeba zaznaczyc, ze on urodzil sie w Moskwie.
          Wiec, Ewa, zanim zachod nie postanowil wykorzystac Islam w wojnie przeciwko ZSRR, to ta religia nie byla bardziej agresywna od Chrzescijanstwa. Obecnie to juz inna sprawa. Duza czesc wyznawcow Islamu radykalizowala sie, i nic z tym juz zachod nie zrobi. Bedzie probowac ich przekupic, ale to tylko powiekszy ilosc radykalnych Islamistow, poniewaz beda widziec w tym slabosc zachodu.
          • monalisa2016 Re: Ewa, zle trafilas 20.10.20, 01:14
            W szczegoly nie wnikalam, naswietlilam punkt wyjsciowy od kiedy jak to nazywal Igor stal sie islam wojowniczym (moim zdaniem polityczny) walczacy nawet miedzy soba poniewaz jest to punkt z ktorego zrodzila sie agresywnosc nawet w wlasnych szeregach. Dalsze rozwoje jego agresywnosci wobec innych oszczedzilam je sobie, poniewaz jest to dluga historia siegajaca dzisiejszch czasow.

Islam, Iudaizm, Chrzesijanstwo sa oparte na tej samej historii w roznej interpretacji ktora napisali i dopasowywali do swoich potrzeb ludzie, w chrzescijanstwie nie jest inaczej. Przez to wiara w Boga wedlug mojego zdania powinna byc prywatna sprawa a nie wykorzystywana do walk z inaczej wierzacymi ktora stosuje sie politycznie jak juz wyzej wspomnialam po dzien dzisiejszy. Dla mnie, wedlug mojej wiedzy z historii i jej interpretacji Watykan jest przedluzonym ramieniem rzymskiego cesarstwa, przeciez sie z niego to robi sie od czasow rzadow poczowszy (moze i wszesniej) Reagana az po Obame i nasza wielebna ktorej gwiazda z dnia na dzien gasnie. smile
            • monalisa2016 Re: Ewa, zle trafilas 20.10.20, 01:46
              Dobre, zaincjowal watek ale bez wiedzy podciagajac go pod wydarzenia mozna powiedziec w roznej zaleznej od punktu siedzenia interpretacji. smile Israel w tamtych czasch tez istnial (Johanes ksiegi z Pisma Swietego) i co Igor, wojowali z soba tak jak ty twierdzisz? Kto rzucil kosc niezgody na Bliskim Wschodzie? Wiele razy wspominalam tu na forum, nawet kiedys (lata temu) cytowalam urywek z historycznej ksiazki ktora w tym czasie czytalam. No coz kto tu ma wielkie braki w edukacji i bezmyslnie stempluje innych niewiedza?smile
          • jorl Re: Ewa, zle trafilas 20.10.20, 10:30
            rosjaiswiat1 napisał:

> Ewa, co Ty mozesz o tym wiedzidec? Islam zachowywal sie przez wieki tak samo,
            > jak i Chrzescijanstwo. Gdy byla okazja poszerzyc swoje wplywy, to poszerzal. Gd
            > y jakis kraj muzulmanski czul sie na silach podbic inny kraj, to podbijal. I ni
            > e mialo znaczenie, jaka wiara dominowala w podbitym panstwie. Wiec Islam byl ta
            > k samo "pokojowy", jak i Chrzescijanstwo.

Zgadza sie. Nawet Zydzi w panstwie islamskim byli mniej uciskani jak w panstwach chrzescijanskich.

>Ale do czasu. Powstal Izrael, i panstw
            > a zachodnie zaczeli go wspierac. Islam stal radykalizowac sie. Ale on jeszcze n
            > ie stal wojujacy. Przeciwko Izraelowi walczyli panstwa. Na front wysylali sie z
            > olnierze.

Powstanie Izraela to byl naprawde blad. To jak panstwo kolonialne, problem jest ze tubylcy nie sa jak Indianie, az tak duzej roznicy cywilizacyjnej nie ma. A Arabowie co obok mieszkaja nie chca odpuscic. I tez Izrael/Zachod dlatego wojny prowadzi czy Irak czy Syria aby nie dopuscic aby te kraje podciagnely sie cywilizacyjnie i materialnie. Bo wtedy przewaga Izraela zniknie.

>Ale gdy w 1979 roku ZSRR wprowadzil do Afganistanu swoje wojsko, to z
            > achod, czytaj USA, postanowil wykorzystac Islam jako ta sile, ktora bedzie walc
            > zyc z ZSRR.

Bylo nie tak. To najpierw Zachod/USA postanowila zrobic z Afganistana przyczolek do dywersji na te azjatyckie republiki radzieckie. Zaczeto szkolic tysiace Afganczykow w Pakistanie, pare $ i starczylo aby miec kandydatow, aby najpierw niszczyc panstwowsc Afganistanu a potem z pozycji upadlego panstwa robic dywersje w ZSRR. No bo z normalnego panstwa jakim byl przedtem Afganistan trudno robic dywersje. Szkolono Afganczykow wojskowo a ideologia byla islamska i wojna z niewiernymi. To ideologczne szkolenie bylo wymyslone przez USA poprzez poslusznych Arabow z Arabii Saudyjskiej. A Arbawie z A.S. poprzez kase za rope musieli byc posluszni USA. W koncu USA mogla w kazdej chwilii rope z A.S. wziasc pod swoja militarna kontrole i Arabowie tam wtedy byliby juz bez kasy.
            Dlatego wlasne ZSRR czul sie zmuszony zainterweniowac w Afganistanie bo wiedzial ze za max. rok bedzie mial na granicy inflirtracje islamistow.
            ZSRR cokolwiek zrobilby mial przerabane. Bez interwencji inflirtacje z upadlego juz Afganistanu, z interwencja wojne w Afganistanie. Wybral to drugie.

Ale podstawowym bledem ZSRR to byla niska produktywnosc jego komunistycznej gospodarki. To dawalo podatnosc na inflirtacje z Afganistanu w tych republikach jak i podatnsc na islamizacje. Bo ci z Afganistanu mieli dzinsy, $, itd a to byl blichtr Zachodu. Gdyby i w tych republikach byl porzadny produktywny system a takim jest tylko kapitalizm, zadna inflintracja by nie dawala zwolennikow w ZSRR. Wystarczylaby troche lepsza policja aby taka inflirtacje niszczyc.

Czeczenia to przeciez tez tylko za pomoca i to ogromna Zachodu wyhodowala tych terrorystow. Najpierw jak sie pozbyli wladzy z Moskwy szkoly zamieniono tylko na islamistyczne z programami z USA wykonanie z A.S. Taka mlodziez ktora sie nie uczy normalnych przedmiotow a tylko jest indoktrynwana islamem w tym przypadku bedzie terrorystami. Do tego wprowadzono w Czeczeni niewolnictwo a szly $ z Zachodu tak ze oni i dobr materialnych mieli wiecej jak Rosjanie w Rosji. Wiec wszystko sie zgadzalo aby byli bandytami bo to byl warunek na dalsze $. Byc terrorystami w Rosji.

> > W Niemczech jak muzułmanie mordują, Gutmenschen pochylają się nad nimi ze
            > zrozu
            > > mieniem i szukają winy w sobie. Widać to oni musieli tych biednych morder
            > ców sp
            > > rowokować.

Oczywiscie ze tak jest. Ja wiem ze parszywie jest ze Ty mona ja w Niemczech teraz za to obrywamy. To sa kolateralne szkody ktore USA przyjely w kalkulacje tworzac terror islamski. Do tego walka z terrorem metodami ogromnej przewagi w technice Zachodu wywoluje bo musi chec zemsty. A ze nie moga muzulmane doskonalymi samolotami oddac Amerykanm pieknym za nadobne, robia to terrorem. To jest socjologiczne oczywiste. I w socjologii dzialaja prawa prawie jak w fizyce. Co bedzie jak...

Ale Zachod moze wygrac np. wojne w Afganistanie. Trumpowi sie to wymknelo niedawno. Tydzien na to potrzeba. Jak? Rzymska metoda. 25% ludnosci wymordowac, reszta na kolana pojdzie bo wiedza ze jak nie to nastepne 25% bedzie wymordowanych. Rzymianie musieli sie meczyc mieczami itd. Teraz wystarczy uzyc bronii jadowej. Niewielki ladunki, max hiroszym. Pare miast w Afganistanie zniszczyc. Ta opcja zawsze istnieje. Problem jest ze trudna ja poltycznie uzyc. Planowano po 1990 ze USA pozabiera wszystkim bron jadrowa. Rosji tez, Rosja miala upasc. Dlateg od teg nie bylo ale juz nie jest. I wtedy z terrorem by sobe Zachod szybko poradzil. Teraz to nie idzie i mamy bagno.
            Wtedy i Eva Mona by poparly wypalenie w Afganistanie miast jak bylyby zamachy w Niemczech, to szybko idzie, wystarczy odpowiedznia propaganda i przedstwaienie tych innych jak podludzi.

Tez wlasnie aby to bagno bylo Rosja, bo to ona byla glownym decydentem, wyslala nam w tym slawetnym 2015 te masy ludzi. Dlatego tez Merkel nienawidzi Rosji bo wie doskonale kto to zrobl. Ale tak jak Rosja nie mowilia otwarcie ze Czeczencow wspiera masowo USA bo by musiala wypowiedziec wojne ktora by sie skonczyla 3 WS z wyzazeniem planety tak teraz i Merkel nie moze powiedziec ze Rosja wysyla tych uchodzcow. Bo co? Wojne wypowiemy?

Duzo nie wszystko ale wystarczy.
            • rosjaiswiat1 Milo zaskoczyles mnie, Jorl! :-) 20.10.20, 20:55
              Chyba po raz pierwszy mamy podobny poglad na ta sama sprawe. Ale mam pare uwag.
              - Jednak obozy szkoleniowe dla wojownikow w Pakistanie powstali juz po tym, jak ZSRR wprowadzil wojsko do Afganistanu. Ale juz wczesniej w Pakistanie powstalo mnostwo religijnych szkolek, w ktorych nauczala sie temu co jest napisano w Koranie, mlodziez ze Zwiazku Radzieckiego, przede wszystkim z Azji Srodkowej. Wszystko, oczywiscie, odbywalo sie w tajemnice od wladz ZSRR. Zwerbowana na terytorium ZSRR mlodziez przerzucala sie do Pakistanu przez tak zwana zielona granice. W ten sposob ZSRR mial byc rozsadzony od wewnatrz przy pomocy Islamu. O tym doskonale wiedzial radziecki KGB. Po wprowadzeniu wojsk radzieckich do Afganistanu, wiele z tych szkolek bylo przeksztalcono w obozy szkoleniowe. Moze warto wspomniec o tym, ze rowniez na terytorium Iranu powstalo wtedy sporo obozow szkoleniowych. Jorl, ja nie uwazam, ze to jest na tyle istotnie, ze musimy o to spierac sie. Wazne jest to, ze zachod postanowil wykorzystac Islam dla wojny przeciwko ZSRR. Etapy i chronologia sa drugorzedne.

Dalej Ty napisales:

> Bo ci z Afganistanu mieli dzinsy, $, itd a to byl blichtr Zachodu.

Ja bylem w tym czasie w Afganistanie, i owszem, na bazarze sprzedawali sie dzinsy made in Taiwan, jak rowniez tania elektronika z poludniowej Azji, wygladajaca jak japonska, tylko o bardzo podlej jakosci. Natomiast sama mlodziez agfanska ubieraala sie bardzo skromnie. Zadne dzinsy, zadne ubrania, ktore mozna byloby nazwac zachodnimi. Bieda w Afganistanie byla o wiele wieksza, niz w radzieckich azjatyckich republikach. Oczywiscie byli zamozni ludzi, ale zdecydowana wiekszosc klepala biede. Wlasnie dlatego tak latwo bylo ich zwerbowac dla walki nie tylko z ZSRR, a i rzadem afganskim.Bo biedny czlowiek zawsze szuka winnego jego biedy.
              Obrot dolarow w Afganistanie, przynajmniej w tym czasie o ktorym wiem z wlasnego doswiadczenia, byl surowo zabroniony, i za posiadanie USD Afgnaczyk mogl trafic do wiezienia, poniewaz dolary Afganczyk mogl miec lub z handlu narkotykami, lub jako agent zachodni.
            • eva15 Jorl, masz niezły odlot 20.10.20, 23:51
              jorl napisał:

> Tez wlasnie aby to bagno bylo Rosja, bo to ona byla glownym decydentem, wyslala
              > nam w tym slawetnym 2015 te masy ludzi. Dlatego tez Merkel nienawidzi Rosji b
              > o wie doskonale kto to zrobl. Ale tak jak Rosja nie mowilia otwarcie ze Czeczen
              > cow wspiera masowo USA bo by musiala wypowiedziec wojne ktora by sie skonczyla
              > 3 WS z wyzazeniem planety tak teraz i Merkel nie moze powiedziec ze Rosja wysyl
              > a tych uchodzcow. Bo co? Wojne wypowiemy?

No niezły masz odlot. Niemieckie ulice zaczerniają się hebanowymi murzynami z głębi Afryki, aż strach na ulice po nocy wyjść, na każdym rogu handel narkotykami, a chłopaki wyposażone w noże. A to wszystko wg ciebie nie Ghańczycy, Somalijczycy, czy inni Afrykanie tylko wysmarowani dla niepoznaki czarną pastą do butów Czeczeńcy nasłani przez Putina na Merklową.

Dobre! Masz więcej takich rewelacji?
              • jorl Re: Jorl, masz niezły odlot 21.10.20, 09:46
                eva15 napisała:

> No niezły masz odlot. Niemieckie ulice zaczerniają się hebanowymi murzynami z g
                > łębi Afryki, aż strach na ulice po nocy wyjść, na każdym rogu handel narkotykam
                > i, a chłopaki wyposażone w noże. A to wszystko wg ciebie nie Ghańczycy, Somalij
                > czycy, czy inni Afrykanie tylko wysmarowani dla niepoznaki czarną pastą do butó
                > w Czeczeńcy nasłani przez Putina na Merklową.
                >
                > Dobre! Masz więcej takich rewelacji?

Czemu klamiesz Eva?

Pisalem o tym 2015, sierp, wrzesien. I to przyjecie przez Niemcy, Merkel tych z Wegier. Czeczency? Czarni?
                Tych przyslal Putin w rzeczywistosci.
          • eva15 Ewa, zle trafilas, bo w mur! 20.10.20, 22:06
            Z murem jeszcze nikt nie wygrał, ale swój pogląd wyrażę, mam nadzieję, że nie potraktujesz tego tak, jak w pisów M_L.

rosjaiswiat1 napisał:

Ale on jeszcze n
            > ie stal wojujacy. Przeciwko Izraelowi walczyli panstwa. Na front wysylali sie z
            > olnierze. Ale gdy w 1979 roku ZSRR wprowadzil do Afganistanu swoje wojsko, to z
            > achod, czytaj USA, postanowil wykorzystac Islam jako ta sile, ktora bedzie walc
            > zyc z ZSRR. Nigdy przed tym Muzulmanie z calego swiatu nie jechali do odleglego
            > kraju, zeby walczyc z wrogiem. Walczyli panstwa, majac w tym swoj interes. W A
            > fganistanie stalo sie wszystko inaczej - walczyli zwykli ludzi, najczesciej bie
            > dacy, i walczyli oni za wiare. Bo im tak wmowili.

No właśnie, to jest to, o czym piszę, mutałmanie walczyli za wiarę!

Zastanów się dlaczego USA nie były w stanie stworzyć wojującego antykomunistycznego katolicyzmu w Polsce. W PRL bunty przeciw ZSRR/komunie były na porządku dziennym (1956, 1968, 1970, 1976, 1980 -81). Z Zachodu płynął dla buntowników strumień kasy, wyposażenie techniczne, pomoc medialna typu Radio Wolna Europa, Głos Ameryki, prasa zachodnia - wsparcie było potężne. Mimo to nikomu w USA nie przyszło do głowy stworzenie na kanwie tych potężnych buntów zbrojnych bojówek antyradzieckich .
            To jak zmanipulowano muzułmanów byłoby zupełnie niemożliwe w przypadku europejskich katolików. Bo obie te religie mają zupełnie inny DNA.
            • rosjaiswiat1 Re: Ewa, zle trafilas, bo w mur! 20.10.20, 22:30
              eva15 napisała:

> Z murem jeszcze nikt nie wygrał, ale swój pogląd wyrażę, mam nadzieję, że nie p
              > otraktujesz tego tak, jak w pisów M_L.

Nie potrzebnie zaczynasz wlasnie w ten sposob dyskusje. Przeciez Ty widzisz skasowane wpisy, i mozesz ich przeczytac. ja wywalilem 3 wpisy, dwa moje, i jeden m_l. Wiec piszac o wpisie m_l w liczbie mnogiej, klamiesz swiadomie. Przy tym wpis m_l nie zawieral zadnego meritum, zreszta jak i moje dwa, dlatego i wywalilem te wpisy, zeby nie zasierali watek.

> No właśnie, to jest to, o czym piszę, mutałmanie walczyli za wiarę!

A czy ja zaprzeczam temu? Przeciez ja sam zalozylem watek, w ktorym nie neguje tego, ze istnieje islam wojujacy, a tylko wskazuje skad on sie wzial.

> Zastanów się dlaczego USA nie były w stanie stworzyć wojującego antykomunistycz
              > nego katolicyzmu w Polsce.

A stawiali przed soba taki cel? Oprocz tego poziom wyksztalcenia w Afganistani, i ogolnie w krajach trzeciehgo swiatu, byl bardzo niski, a ciemny lud da sie bardzo latwo zmanipulowac. Czy wiesz cos o dzialalnosci Rydzyka w Polsce?

> W PRL bunty przeciw ZSRR/komunie były na porządku dz
              > iennym (1956, 1968, 1970, 1976, 1980 -81). .... Mimo to nikomu w USA nie
              > przyszło do głowy stworzenie na kanwie tych potężnych buntów zbrojnych bojówek
              > antyradzieckich .

A jestes tego pewna, ze nie probowali? A moze to efekt doskonalej roboty polskich i radzieckich sluzb specjalnych?

> To jak zmanipulowano muzułmanów byłoby zupełnie niemożliwe w przypadku europejs
              > kich katolików. Bo obie te religie mają zupełnie inny DNA.

Ewa, i nawet w tym momencie wykazujesz sie brakiem wiedzy. I chrzescijanstwo i islam maja te same DNA. Problem jest gdzie indziej, a mianowicie w zacofaniu cywilizacyjnym i ogromnej biedzie krajow muzulmanskich. A to pozwala w bardzo latwy sposob mobilizowac do walki sporo ludzi.

p.s. Ewa, ja naprawde radze Tobie przeczytac Koran
              • eva15 Re: Ewa, zle trafilas, bo w mur! 20.10.20, 23:00
                W Polsce nie było żadnych prób tworzenia zbrojnych bojówek przeciw komunie. Nie wierz w to, że takie próby dałoby się ukryć, na to polskie podziemie polityczne było zbyt silne i liczne.

Nieprawdą jest, że DNA chrześcijaństwa i islamu jest to samo. Wspólne są korzenie ze Starego Testamentu, ale filozofia religii bliższa jest u muzułmanów judaizmowi niż chrześcijaństwu.

Chrystus łaził i gadał, że trzeba kochać wrogów, wybaczać i nadstawiać drugi policzek. Niezależnie od tego, jak polityka na przestrzeni wieków wypaczyła naukę Chrystuasa, DNA chrześcijaństwa to DNA wybaczania i miłowania wroga.
                Komicznym echem odbija się to dzisiaj w kulturze niemieckich Gutmenschen (poczciwców), którzy mimo że już nie są religijni w postchrześcijańskiej Europie, niosą jak mało kto ideały Chystusa na sztandarach. Ideały rozwinięte wręcz ad absurdum, aż do samozatracenia, czego Chrystus nie oczekiwał.

Natomiast judaizm i islam takiego podejścia do wrogów nie mają.
                • eva15 Re: Ewa, zle trafilas, bo w mur! 20.10.20, 23:05
                  Bieda i zacofanie muzułmanów nie wynika z tego, że ich prześladowano, było odwrotnie, to oni przez wieki byli w ekspansji i dokonywali podbojów. Zródłem ich biedy i zacofania są ich narastające z upływem wieków restrykcje religijne. O ile na początku islam był otwarty na postęp i głęboko czerpał z cywilizacji chrześcijańskich narodów podbitych, rozwijąjąc ją zresztą twórczo, o tyle z upływem wieków stawał się coraz bardziej restrykcyjny i reakcyjny.
                  • eva15 Re: Ewa, zle trafilas, bo w mur! 20.10.20, 23:12
                    Dopiero to wielowiekowe gnicie od wewnątrz pozwoliło powoli Europie na wyzwolenie się spod jarzma muzułmanów. Najwcześniej w Hiszpanii, długo później w reszcie Europy w wykonaniu Osmanów (Grecja, Bałkany). Ostatecznym ich upadkiem była I WS. Ale na to muzułmanie sami pracowali, co mądrze zdiagnozował Atatürk .. Grek z urodzenia zresztąsmile.
                    • walter622 Plotka 21.10.20, 16:46
                      eva15 napisała:

> Atatürk .. Grek z urodzenia zresztąsmile.

Lubisz plotki,

Pochodzenie ojca Ataturka nie jest do końca znane, co do tej pory rodzi na ten temat spekulacje. Niewątpliwie jego rodzina wyznawała Islam i mówiła po turecku. Ponieważ Mustafa Kemal urodził się w Salonikach niektóre źródła nalegają na jego bałkańskim pochodzeniu (macedońskie , greckie, albańskie lub bułgarskie). Według innych jego przodkowie byli osadnikami tureckimi przybyłymi do Salonik z Anatolii (konkretnie z Soke). Jest również wersja, że Ataturk jest Sajjidem. Sam twierdził, ze jest z pochodzenia Yörükler.
                      Natomiast wśród jego przeciwników jest rozpowszechnione przekonanie, że jego rodzina należała do żydowskiej sekty Selanikliler (Donme).
                • eva15 Re: Ewa, zle trafilas, bo w mur! 20.10.20, 23:34
                  eva15 napisała:

> Nieprawdą jest, że DNA chrześcijaństwa i islamu jest to samo. Wspólne są korzen
                  > ie ze Starego Testamentu, ale filozofia religii bliższa jest u muzułmanów judai
                  > zmowi niż chrześcijaństwu.
                  > Chrystus łaził i gadał, że trzeba kochać wrogów, wybaczać i nadstawiać drugi p
                  > oliczek. Niezależnie od tego, jak polityka na przestrzeni wieków wypaczyła nauk
                  > ę Chrystuasa, DNA chrześcijaństwa to DNA wybaczania i miłowania wroga.

Obok tego - praktycznie wszystkie obrzędy muzułmańskie pokrywają się z judaistycznymi, nie mając nic wspólnego z chrześciajństwem. Obojętne czy zaczniemy od obrzezania, czy ukrywania włosów u zamężnych kobiet (choć akurat to występuje miejscami także w chrześcijaństwie) czy od żywności koszernej (halal u muzułmanów), uboju rytualnego, sposobu grzebania zmarłych etc. etc....
              • eva15 Re: Ewa, zle trafilas, bo w mur! 20.10.20, 23:22
                O tym, jak bardzo islam od wieków był wojujący mogą opowiedzieć np. Koptowie, którzy jeszcze w VII w. stanowili ca 80 % ludności Egiptu i zostali przez "miłujących pokój" muzułmanów wymordowani. Wyżynano ich równo, bo się stawiali w powstaniach przeciw najeźdzcom. Dziś są szczątkowymi chrześcijanami w Egipcie, zresztą dalej prześladowanymi.
                • rosjaiswiat1 Wojujaca katoliczka :-) 21.10.20, 19:15
                  Ewa, wszystko co piszesz o Islamie, to jest prawda, ale nie cala. A jak wiadomo niecala prawwda jest gorsza od klamstwa.
                  Otoz:
                  - Prawda jest, ze muzulmanskie panstwa podbijali inne panstwa, ale cala prawda jest w tym, ze i panstwa chcrzescijankie robili to samo, i do tego w jeszcze wiekszym wymiarze.
                  - Prawda jest, ze Islam byl ekspansywny, ale cala prawda polega w tym, ze i Chrescijanstwo bylo ekspansywne, i to jeszcze w wiekszym wymiarze niz Islam. Mozna zadac pytanie: jako duzo bylo Chrzescijan w obydwu Amerykach przed przyjsciem tam Chrzescijan? jak duzo Chrzescijan bylo w Australii, gdy tam zjawil sie Europejczyk?
                  Wiec obwiniajac Islam w tym, co Chrzescjanstwo robilo w o wiele wiekszym wymiarze, Ty posrednio oskarzasz wiare, ktora bronisz.

Problemem Chrzescijanstwo nie jest Islam, poniewaz Islam nie walczy z Chrzescijanstwem, a tylko z tym, co zwalczylo na Zachodzie uczenie Chrystusa. Chrzescijanstwo zniszczyla nowa wiara - liberalizm. Wiec Thilo Sarrazin, ktory jest wybitnym przedstawicielem tej nowej wiary, atakujac Islam, wystepuje jako obronca nowej wiary, a glupie lewackie media, ktore atakuja tego bankiera, po prostu tego nie rozumia. Jak widze, Ty rowniez tego nie rozumiesz, szukajac zlo, ktore spotkalo obecnie zachod, w wiarze muzulmanskiej.

p.s. mam nadziej, ze docenisz moj zart, i nie obrazisz sie na tytul mojego postu smile
    • eva15 Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 19.10.20, 23:43
      rosjaiswiat1 napisał:

> Po cholere zabierasz glos w sprawach, o ktorych wiesz tylko tyle, co przeczytas z w wikipedii?

Wobec tego chyba musisz dyskutować sam z sobą

> To co pisze Sarrazin o Islamie, jest tym samym, co pisza o chrzescijanstwie.

Nie wiedziałam, że Sarrazin to Wikipedia. No ale nawet jego zdążyłeś przeczytać. Jesteś jako specjalista od islamu nie do pobicia. I jak tu z tobą dyskutować?
      • monalisa2016 Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 20.10.20, 00:36
        eva15 napisała:

> rosjaiswiat1 napisał:
        >
        > > Po cholere zabierasz glos w sprawach, o ktorych wiesz tylko tyle, co prze
        > czytas z w wikipedii?
        >

Znaczy ze sam siega do wikipedia przekladajac wlasny odruch na innych, dla mnie wikipedia nie jest od dawna, od lat zrodlem wiedzy, nawet nie klikam na nia tak samo jak na maistreamy.

Nie klikam od lat na wiki, nie jest moim zrodlem wiedzy od czasow kiedy byl zapytany Ben Becker i jeszcze inna zmarla aktorka pochodzaca z Mazur (Mazury ich miejscem urodzenia) czy to co znajduje sie w wikipedii jest prawda, byla odpowiedz NIE, Jenny Elvers i inni powtorzyli.
        Mialam zdjecie (w spadku) z autogramem tej zmarlej aktorki z polskimi napisami, zdjecie pochodzilo z Polski wiec bylo mi bardzo dziwne ze w wiki pisalo ze urodzona w Niemczech. Sorry nazwiska tej pani nie pamietam a zdjecia nie bede juz szukac, jest w piwnicy w archiwum po rodzicach.
      • rosjaiswiat1 Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 20.10.20, 00:51
        eva15 napisała:

> Nie wiedziałam, że Sarrazin to Wikipedia. No ale nawet jego zdążyłeś przeczytać

Ja przeczytalem Koran. A Ty przeczytala tego, kto czytal Koran. Wiec wybacz, Ty nie posiadasz wlasnej wiedzy.

> I jak tu z tobą dyskutować?

Przeczytaj Koran, wtedy bedzie o czym dyskutowac.
              • rosjaiswiat1 Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 20.10.20, 01:19
                eva15 napisała:

> Myślę, że czytałeś w oryginale, mylę się ?

Nie, Ewa,ja przeczytalem Koran w tlumaczeniu na rosyjski. Tak samo czytalem Biblie w tlumaczeniu na rosyjski.I jestem pewien, ze i jedno i drugie tlumaczenie bylo zgodne z oryginalem.
                A Ty w tej chwile bijesz piane, z braku argumentow.
                    • eva15 Re: A to bicie piany, moja droga Ewa 20.10.20, 23:16
                      Twoje przygotowanie (przczytanie tłumaczenia Koranu) jest nieprzygotowaniem Sarrazina. Zwracam Ci uwagę na tę sprzeczność, co najwyraźniej Cię wkurza.
                      Widzisz - wszelkie tłumaczenia Koranu są podobno niedoskonałe. Jako, że wystąpiłeś jako znawca, myślałam, że znasz oryginał.
                      • monalisa2016 Nie o islamie ale cos dla Evy 20.10.20, 23:30
                        Takiego artykulu nie znajdzisz nigdzie w mediach glownego nurtu w alternatywnych owczem.

einarschlereth.blogspot.com/2020/10/der-weissrussische-maidan.html
                        Warto pomyszkowac sobie w necie czym jest National Endowment for Democracy (NED) i do ktorej organizacji, partii, osob jest mu blisko wtedy zrozumie sie kolorowe rewolucje z ktorego amarykanskiego koncika wychodza. Zerknelam do angielskojezycznej wiki ale jak poczytalam sobie dyskusje dotyczace tej organizacji przestalam dalej czytac informacje jak i komentarze dotyczace wpisu.
              • monalisa2016 Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 20.10.20, 01:20
                Koran tak jak stary i nowy testament sa napisane przez ludzi dopasowane wedlug potrzeb wiec te nowoczesne wydania nie maja najpradopodobniej nic wspolnego z tym co miesci sie w Watykanie i nad czym pracowal Benio (Joseph Ratzinger) by w koncu zobaczyly swiatlo dzienne.
      • bywszy2 Re: Kazdy sobie rzepke skrobi+ 21.10.20, 09:50
        Расширение империи и продвижение русских в Средней Азии изменили характер российско-афганских отношений. XIX век – переход от торговли к политическому участию в делах Средней Азии и Афганистана, который из третьеразрядного торгового партнера превращался в зону наиважнейших геополитических интересов. Афганистан наводнили русские военные специалисты и разведчики, а экономический подъем Средней Азии оживил вялотекущие связи разделенных народов, проживающих вдоль афганской границы.
        • bywszy2 Re: w moim miescie jest bazar.Nie ekskluzywny+ 21.10.20, 10:10
          Handlarze,kupujacy,sprzedajacy - towarzystwo miedzynarodowe - z roznych koncow swiata..
          Wszystkie jezyki swiata.
          Handluja egzotyczna zywnoscia,arbuzami,nowymi i starymi rupieciami oraz kradzionym towarem.
          Zalamal mnie jeden sprzedawca.Z wygladu staruszek ze Wschodu.
          Sprzedawal islamistyczna literature.
          Sprzedawal rowniez KORAN. - w wydaniach biedniejszych i luksusowych.
          A czym zalamal?:
          przed KORANami mial taboliczke - sprzedaz otwarta,zwrot umozliwiony.
          U nas tak sie sprzedaje np.elektronike - jak sie nie spodoba,albo nie dziala.
          Nie rozumiem.Jak to jest mozliwe?
          Np.czy zdarzaja sie zwroty Biblii bo sie nie podoba?
    • brat_kryzysa Re: Skad sie wzial wojujacy Islam? 21.10.20, 15:06
      Z dupy
      Pieprzysz jak połamany
      W Mekce prorok mówił rozsądnie, jak przeniósł się do medyny diabeł go opętał, zaczął wliczać do wiary oszustwo i kłamstwo, dziełać ludzi na gorszych i lepszych. Zachód wyzwolił tego demona bo sam jest opanowany przez niego
      Zgnilizna moralną plus Adolf pseudomahomet, będzie krew

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka