Dodaj do ulubionych

Boliwia ...

20.10.20, 14:02
... tyle szmalu i staran "demokraci" znad Potomaku wlozyli w zdemokratyzowanie tego kraju, wlacznie z przewrotem wojskowym a tu prosze ... w powszechnych wyborach ludzie, na zlosc "demokracj", znow komunistow wybrali.

This election in Bolivia will have ramifications and consequences across the continent at a time when the United States shows signs that it has entered a process of decline. The Bolivarian bloc continues to survive despite blockades, economic sanctions, military threats, media wars, and all of the hunger and suffering of millions of Latin Americans provoked by the illegal sanctions of the United States. Indigenous Bolivians have given, this 18 of October, an enormous example of dignity, sovereignty, and independence.

Te wybory w Boliwii będą miały konsekwencje i konsekwencje na całym kontynencie w czasie, gdy Stany Zjednoczone wykazują oznaki, że weszły w proces upadku. Blok boliwariański nadal trwa pomimo blokad, sankcji gospodarczych, gróźb militarnych, wojen medialnych i całego głodu i cierpienia milionów Latynosów sprowokowanych przez nielegalne sankcje Stanów Zjednoczonych. Rdzenni Boliwijczycy dali 18 października ogromny przykład godności, suwerenności i niezależności.

www.counterpunch.org/2020/10/20/decisive-victory-of-mas-in-bolivia-a-blow-to-anti-indigenous-and-anti-socialist-coups-in-the-americas/
Obserwuj wątek
  • walter622 lit ... 20.10.20, 15:25
   elka-sulzerowa2 napisała:

   > ... tyle szmalu i staran "demokraci" znad Potomaku wlozyli w zdemokratyzowanie
   > tego kraju,

   Nie ma innego wyjścia jak potratować Boliwijczyków majdanem -smile)
   Z powodu litu "demokraci" tak łatwo nie odpuszczą.
  • berek_p Re: Boliwia ... 20.10.20, 17:50
   Rządy i reformy Evo Morales swoje zrobiły a indianie nie chcą oddać kraju obcym najeźdźcom. Brakuje im tylko dostępu do Oceanu. Najlepszym rozwiązaniem byłaby Unia Gospodarcza 3 krajów. Boliwia-Peru-Chile.
  • rosjaiswiat1 Wyprzedzilas mnie :-) 20.10.20, 20:58
   Czekalem na opublikowanie oficjalnych wynikow z zalozeniem watku.
   Ale mniej o to. Uwazam, ze to bardzo powazna prestizowa porazka USA, i na pewno narod boliwijski wkrotce odczuje gniew tego, kto nie lubi przegrywac.
  • monalisa2016 Re: Boliwia ... 21.10.20, 00:21
   Evos Parole "Wir kommen wieder" hat sich bewahrheitet / Evos parola "wrocimy" sie spelnila.

   einarschlereth.blogspot.com/2020/10/evos-parole-wir-kommen-wieder-hat-sich.html
    • berek_p Re: Boliwia ... 21.10.20, 03:47
     Boliwia to taki zapalnik. Indianie dali odpowiedź co myślą o żydo aborygenach z USA.
     Na Ukrainie te zmiany należy umożliwić.
     Może eliminować banderowców na lokalnym szczeblu. Później poprzeczkę podnosić aż na sam szczyt.
     • mlody774 Re: Boliwia ... 21.10.20, 12:12
      A z kad maja informacje o tym co się dzieje w USA? A dlaczego boliwijscy Indianie nie biorą przykładu z Argentyny, która wymordowywać wszystkich aborygen na swoim terytorium?
      • berek_p Re: Boliwia ... 21.10.20, 13:00
       Nie wiem jak jest w Argentynie. Tam też są Indianie ? Indianie w USA mogą pozazdrościć tym w Boliwii wolności i demokracji. Bo oni mogą wybrać nawet prezydenta Boliwii.
       Tym w USA można tylko być w rezerwatach, jak innej dzikiej zwierzynie.
       • mlody774 Re: Boliwia ... 21.10.20, 13:21
        Oni mogą mieszkać wszędzie na terytorium USA. Rezerwaty są pod ich zarządem, na ktorych nie płacą podatków federalnych. Placa swoje do indiańskich przywódców, jak na takie się zgodzą. Czy boliwijski Indianin ma takie miejsce gdzie nie musi płacić podatków w Boliwii. Każdy kto płaci podatki pod przymusem nie jest wolnym człowiekiem. Ja ty zapewne nie jesteś wolnym człowiekiem, bo je płacisz, ale nic nie wiesz ,ze to jest brak wolności, bo powiedzieli tobie ze wszyscy "je płacą". Hahaha. Co do Argentyny, to się dowiedz.
        • berek_p Re: Boliwia ... 21.10.20, 17:08
         Widzisz mlody, czy mieszkałeś w takim rezerwacie ?
         Skąd indianin weźmie pieniądze aby kupić dom poza rezerwatem. Jak u nich nie ma pracy. Dłubaniem w drewnie majątku nie zdobędzie.
         Indianin w Boliwii jest częścią całego kraju i to oni mogą mieć wpływ na życie całego społeczeństwa. Oczywiście nie zastąpią białego człowieka, już wykształconego a zwłaszcza inżynierów i techników.
         • mlody774 Re: Boliwia ... 21.10.20, 17:50
          Indianie są rożni. Jedni są milionerami a inni nie. W Boliwii są tylko dobrze odżywiani i mieszkają w domach bez podłogi czy kanalizacji. Nawet przez myśl im nie przejdzie ze Indianin może być milionerem. Duża porcja kasyn należy do Indie w Stanach. A oni się wspierają do woli i tylko dostaniesz u nich prace jak jesteś jednym z nich lub innym kolorowym. U nich "nie ma rasizmu" bo kolorowy nie może być rasista według ich definicji.. Niema tak jak u białych ze kolorowy musi dostać przed białym prace. Bo firma np. nie dostanie zamówienia państwowego itd.
         • mlody774 Re: Boliwia ... 21.10.20, 17:55
          Ta propaganda ze wszytko jest wspólne lub inaczej ich, to przecież jest takie komunistyczne jak w ZSRR i tym NWO jaki nam wcielając. To maj boliwijscy Indianie pusto w głowie jak w to uwierzyli. Hahaha.
          • berek_p Re: Boliwia ... 21.10.20, 22:28
           Ale wcześniej cały kraj należał do garstki białych. W ich przypadku komunizm sprawdza się. Bez komuny w Polsce byłaby bieda i analfabetyzm. Czy wiesz że polski chłop nie umiał nawet podpisać się ?
           • mlody774 Re: Boliwia ... 21.10.20, 22:59
            Tak umiejętność podpisania się jest bardzo ważna. No i umiejętność czytania komunistycznej propagandy jest super ważna. No i jak Polacy wykorzystali ta rzekoma wiedze wychodząc z analfabetyzmu, kiedy oddali cala Polskę zachodnim prywatnym banka w planie Balcerowicza sponsorowanego przez Soros i innych podobnych wysłanników w/w? Jestem przeciw analfabetyzmowi ale jest tez ważne co się uczy w szkołach. Polacy na papierku są super wykształceni, bo prawie każdy ma obecnie magistra, ale co z tego?
            • mlody774 Re: Boliwia ... 21.10.20, 23:30
             W Stanach sa analfabeci no i emigranci, którzy nie znają dobrze angielskie pisanego. Więc państwo zatwierdziło prawo, ze każdy dokument musi być przeczytane na głos zainteresowanemu jak on sobie tego życzy przed podpisaniem. Kazdy może domagać się tłumacza w jego jerzyku ojczystym.. Na stepie po podpisani każdy ma kopie i trzy dni do odwołania tego podpisu. Czyli każdy może te kopie umowy zanieść do prawnika lub znajomego któremu wierzy i jak jest coś czego nielubi, to może anulować swój podpis. Następnie w przypadku jakiego kol wiek oszustwa przez obojętnie którą stronę można się odwołać i zrezygnować z umowy. Nie ma, na oszustwa ograniczenia w czasie. Moga to być lata. Osoba oszukująca oczywiście podlega karze sadowej. Wiec nawet analfabeta może żyć w Stanach. I byś się zdziwił jakiego majątku dorobili się ludzie niemający ukończonej szkoły średniej lub wręcz analfabeci. W Polsce masz wtórny analfabetyzm, bo wielu po czterdziestce nie umie napisać zwykłego podania do urzędu w Polsce. Ja sam zapominam j. polski jak tylko przestane go używać.
             • berek_p Re: Boliwia ... 22.10.20, 11:05
              Owszem osoba bez szkoły może dorobić się majątku lecz w Polsce ludzie bez szkoły umieją pisać i czytać. Natomiast dużo ludzi po studiach nie rozumie tekstu. To już inny problem.
              Jak ktoś nigdy o nic nie zwracał się do urzędu nie wie jakie wnioski należy wypełnić i przedłożyć. W tym przypadku zawsze może liczyć na pomoc urzędnika.
              Wszystkiego można nauczyć się jednak bez umiejętności pisania i czytania jest duża bariera.
              I właśnie komunizm nauczył blok wschodni czytania i pisania. A w kapitalizmie przynosi efekty. Oczywiście zależy od zdolności ludzi czy też narodu.
              USA nie są narodem, to kraj migrantów lecz ludzie ci wyemigrowali z nadzieją na lepsze życie.
              Oni już byli wykształceni, często inżynierowie.
              • mlody774 Re: Boliwia ... 22.10.20, 12:28
               W czasach kiedy nie było komunizmu w Polsce, była bieda, analfabetyzm itd. Byla wielka depresja na całym świecie, później IIWS itd. W tym samym okresie ta sama bieda i analfabetyzm był na zachodzie. Nie było tez zelektryfikowanych małych miast i wiosek(to USA było pierwsze zelektryfikowane i uzbrojone w linie telefoniczne). To wszytko się zmieniło po wojnie i bez komunizmu zelektryfikowano, zredukowano analfabetyzm itd w Zachodniej Europie. Wiec jak w Polsce nie było by komunizmu to można być pewnym ze zrobi by to inny system, bo taka jest kolej rzeczy jak chce się aby kraj się rozwijał i handlował ze światem. W Europie wie się rzekomo wszystko kim są Amerykanie, ale zapomina się jakie ciężkie warunki maj często emigranci. Zaczoles od Boliwii, bo będą mieli socjalizm. No wiec przybysze z południowej Ameryki, są tak biedni, ze aż trudno uwierzyć. Np. W Ameryce środkowej na ślubny prezent może być tylko łyżka i widelec. Tak Ameryka woli przyjmować ludzi wykształconych jak i Polska gdy przyjeżdżają z np Ukrainy. Kazdy karaj to woli. Ale co chciałeś powiedzieć, ze Ameryka tylko korzysta z nich? Bo nawet emigranci z papierami inżyniera potrafią być problemem jak nie potrafią się asymilować. Urzednik w Polsce pomoże tobie wypełnić podanie. Chyba żartujesz? Staruszka w Polsce w wieku 86lat stara się o jakaś zapomogę i przynosi potrzebne rachunki. Jednym z nich jest rachunek za prąd. Urzędniczka jednak rzada UMOWY Z KOMPANIA ELEKTRYCZNA i odsyła ja. Bo ona wielka urzędniczka nie może tego sprawdzić czy taka umowa istniej komputerem. Polski urzędnik, pomoże, śmiechu warte. Chciałeś chyba powiedzieć ze się popisze jaki to niby mądry jest. Cala sprawa naprawdę wydążyła się i to nie na wsi, ale w dużym mieście, rzekomo nawet bogatym. I tak bez końca można wymieniać. Jedynie co komunizm zrobił to zupełnych chamów ubrał, wykształcił i umieścił na stanowiskach. Ale słoma z butów im zawsze wystaje.
               • berek_p Re: Boliwia ... 22.10.20, 18:29
                Zapominasz że w tym czasie w Europie był najnowocześniejszy przemysł i najlepiej wykształceni ludzie. A także iż był to nieprzerwany okres wojen. Europa była zniszczona, najmocniej po 2 ws.
                I nadal to Europa jest potęgą przemysłową a Rosja mimo tylu lat komunizmu jest krajem nowoczesnym.
                Kiedyś jak i teraz wynalazki przenikały do innych krajów. Proch, dynamit, stal, maszyna parowa, silnik odrzutowy, to wszystko wynaleziono w Chinach i Europie.
                USA korzysta z braku wojen na swoim kontynencie, wznieca zaś w innych krajach.
                Później narzuca swój system i czerpie z tego korzyści.
                Niestety Rosja na taki system nigdy nie zgodzi się.
                Kapitalizm nie dał rozwoju w Ameryce Południowej, nie dał oświaty i służby zdrowia dostępnych dla całych narodów.
                Wyrzucono was z Kuby, Nikaragui, Wenezueli, Boliwii, i po części z Meksyku.
                Komunizm ma wady lecz kapitalizm bez kapitału nie sprawdza się.
                • mlody774 Re: Boliwia ... 22.10.20, 20:24
                 Kapitalizm i kapitał to wymysł założycieli komunizmu. Jak nazywał się system w Stanach i na czym był oparty zanim napisano książkę pt: Kapitał"?
                 Gdzie wynaleziono:prąd zmienny, radio, telefon, piorunochron, bron automatyczna, pierwszy powszechnie używany komputer PC, kopiarkę, modem, internet, układy scalone itd.? Przed wojna tylko Niemcy miały wysoka technikę, do tego stopnia, ze Stany musiały dozbroić cala Europe na zadanie banksterow. W tamtych czasach dobrze funkcjonowało tutaj biuro patentowe i z tad te wynalazki. Ale przyszedł B. Clinton(demokrata/lewak) i oddal praktycznie wszytko do Chin, bo stwierdzono ze to jest niepotrzebne i juz JEST WSZYSTKO WYNALEZIONE. Przez lata Rosja i Stany były przyjacielskimi, aż banksterzy z UK nas nie skłócili i zorganizowali wam rewolucje 1917/1919. Osobiście nie mam nic przeć, ze Stany wycofują się z południowej Ameryki. A "kapitalizm" w południowej a policealnej Ameryce ma bardzo poważną różnice. Jest nią Chrześcijaństwo. Ale w południowej są Katolicy a w północnej są protestanci z otwarci na nowe z pozytywnym myśleniem. Ten "kapitalizm" w cudzysłowie jest celowy.
                 • berek_p Re: Boliwia ... 22.10.20, 22:34
                  To napisz kto wynalazł radio, prąd przemienny, może napisz kto wymyślił pole magnetyczne.

                  wynalazki.andrej.edu.pl/index.php/wynalazki/27-m/352-magnes

                  Nie byli to ludzie z USA a z Europy. Oczywiście część osób z powodu wojen opuściło Europę. Dla USA to był tłusty okres.
                  Natomiast jak piszesz o decyzji Clintona, to też efekt rozwiązania komuny w ZSRR i upadek imperium sowieckiego.
                  Takie niestety są tego następstwa.
                  A dzięki produkcji w Chinach masz wszystko tanie.
                  • mlody774 Re: Boliwia ... 22.10.20, 23:14
                   Piszesz, ze tych wynalazków nie dokonali ludzie z USA. Cos w ty jest bo wszyscy biali są z Europy najczęściej. Hahaha. A oczywiście wiesz z kad wzięli się tutaj Indianie o ktorych tak walczysz? Otóż genetycznie to są Azjaci, którzy przeszli tutaj przez cieśninę Beringa. A wiesz z kad się wzięli wszyscy biali w Europie i Rosji? To nie są tez Rosjanie. Jak się to tobie podoba? Cos co zostało odkryto w Ameryce jest amerykańskie. A polem magnetyczne wymyślił Bóg, jednym stwórca. Masz lepsze informacje?
                   • berek_p Re: Boliwia ... 23.10.20, 10:10
                    A wiesz kto odkrył cieśninę Beringa i dla kogo pracował ?
                    Na pewno nie byli to azjaci. I zauważ idąc tropem Twojej teorii, indianie nie zawrócili spowrotem do Azji wink
                    Nikola Tesla, amerykanin, twórca lotów kosmicznych Ciołkowski Konstanty, amerykanin, Kris Coloumb ,.amerykanin.
                    Sami wielcy urodzili się w tej Ameryce wink
                    • mlody774 Re: Boliwia ... 23.10.20, 12:38
                     Wiesz ze oliwę Eucalyptus w dużych wazach składano w pochowku w piramidach egipskich. Problem w tym ze ta roślina pochodzi z Australii. Według nowych badan ekspertów, to biali byli pierwsi w Amerykach ale ze było ich mało, to Azjaci(dzisiejsi Indianie) masowo emigrując na oba kontynenty amerykańskie, wymordowali tych białych tu juz mieszkających przed nimi. Oczywiście to jest Tabu i Indianie nie chcą rozmawiać o tym.
                     • berek_p Re: Boliwia ... 23.10.20, 12:54
                      Pół Ameryki to rdzenne terytoria lachów znad wisły. Niestety byli tak leniwi iż nawet na bizony nie chcieli polować. Wymarli naturalnie z głodu. Jak dinozaury.
                      • mlody774 Re: Boliwia ... 23.10.20, 14:21
                       To ty banderowiec jesteś? Dla was jest rezerwat w środkowej Kandzie. Tam wprowadzaj socjalizm w juz i tak komunistycznej Kanadzie. Możesz się tam przeprowadzić w każdej chwili, bo Kanadyjczycy jeszcze nie maja pieniędzy na drut kolczasty.
                       • berek_p Re: Boliwia ... 23.10.20, 17:07
                        Spoko wodzu,na razie mamy czas na USA. Komunizm w USA musi tryskać pełną parą a gwarantem są Biden i Trump.
                        Tylko gawiedź myśli że ma wybór.
                    • elka-sulzerowa2 Re: Boliwia ... 23.10.20, 12:53
                     berek_p napisał:

                     > A wiesz kto odkrył cieśninę Beringa i dla kogo pracował ?
                     > Na pewno nie byli to azjaci. I zauważ idąc tropem Twojej teorii, indianie nie z
                     > awrócili spowrotem do Azji wink
                     > Nikola Tesla, amerykanin, twórca lotów kosmicznych Ciołkowski Konstanty, ameryk
                     > anin, Kris Coloumb ,.amerykanin.
                     > Sami wielcy urodzili się w tej Ameryce wink

                     Dodajmy do tej listy jeszcze ojca amerykanskich rakiet niejakiego Von Brauna - tez prawdziey amerykaniec z krwi i kosci 😜
                       • elka-sulzerowa2 Re: po Boliwi ... 23.10.20, 14:43
                        ... Costa Rica stawia sie okoniem.
                        Tubylcom przyszlo do glowy kwestionowac zamierzenia ich wspanialomyslego prezydenta ... prezydenta z US naznaczenia oczywiscie.
                        Prezio ochoczo pozyczka IMF chcial kraj uzdrowic. Tubylcy ... ostro zareagowali przeciw dobrodziejstwom IMF.

                        Nie tylko Boliwia czy Costa Rica wymykaja sie nroliberalnym "demokratom" z kaganca. Columbia, Chile, Haiti ...

                        www.mintpressnews.com/protests-against-greed-and-inequality-are-spreading-like-wildfire-through-latin-america/272197/
                        • berek_p Re: po Boliwi ... 23.10.20, 17:13
                         Columbia nie tak łatwo. Konflikt z Wenezuelą i wszechobecni us doradcy nie odpuszczą.
                         Wenezuela ma dobrze uzbrojoną armię.
                         Jeszcze jak dokupią okręty podwojne imperium dobra dostanie szału.
                        • mlody774 Re: po Boliwi ... 23.10.20, 18:50
                         Elka sprawdź ile kosztuje obecnie przejście twoim jachtem przez Panama a ile kosztowało jak byli tam Amerykanie. To są narody jak żydzi. Musza uprawiać życie pasożytnicze(wszyscy ciemni) inaczej zgina.
                         • elka-sulzerowa2 Re: po Boliwi ... 23.10.20, 19:07
                          mlody774 napisał:

                          > Elka sprawdź ile kosztuje obecnie przejście twoim jachtem przez Panama a ile k
                          > osztowało jak byli tam Amerykanie. To są narody jak żydzi. Musza uprawiać życie
                          > pasożytnicze(wszyscy ciemni) inaczej zgina.


                          Mlody, kosztowalo tysiace i dalej kosztuje tysiace.
                          Nie slyszalam by US odpuscili kanal ...
                       • berek_p Re: Boliwia ... 23.10.20, 17:10
                        Ważne że nic jej nie mogło oprzeć się. Tak też i w polityce.
                        Cipanoska łyka wszystko jak zatruty tulipan.
                        Myslisz że ona też byłaby grzeszna w rajskim ogrodzie wink
  • monalisa2016 Re: Boliwia ... 22.10.20, 20:31
   Raúl Castro.

   translate.google.de/translate?hl=de&tab=wT&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.ilgiornale.it%2Fnews%2Fpolitica%2Fra-l-castro-malato-terminale-resta-ancora-poco-vivere-1898015.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka