Dodaj do ulubionych

Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli ?

21.10.20, 13:06
Jak wszyscy wiemy, w USA panuje dobrobyt, wolność słowa,demokracja. Wolno też ludziom wybrać prezydenta. Wolno im posiadać cały arsenał broni, nawet Kałasznikowa.
A czy Indianie żyjąc podobnie jak dzika zwierzyna w rezerwatach mogą posiadać broń jak biali autochtoni Ameryki Północnej ? Czy też mogą wybierać sobie prezydenta, a może kandydata z narodu Sioux lub Apache ?
Obserwuj wątek
  • mlody774 Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 21.10.20, 13:43
   Moga posiadać bron na tych samych zasadach jak reszta obywateli USA. Moga uczestniczyć w wyborach na prezydenta USA. Indianie żyją w rezerwatach na takich warunkach jakie sobie sami stworzyli. Wybudują sobie paląc, to mieszkając w nim, inny Indianin woli namiot to mieszka sobie w nim, bo nawet kontroli zabudowy tam niema i nie potrzebują zezwolenia na nią. W tym względzie jest to jak inne państwo w państwie USA. Nikt ich nie zmusza do mieszkania w rezerwatach i mogą mieszkać, pracować, zakładać biznesy wszędzie na terytorium USA, bo są prawowitymi obywatelami tego kraju. Rezerwaty są tylko ich zabezpieczeniem, na wypadek jak nie chcieli by mieszkać wśród reszty społeczeństwa.
   • mlody774 Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 21.10.20, 14:06
    Poza rezerwatem Indianin USA ma prawo do wszelkich zapomóg socjalnych jak je oczywiście potrzebuje i jest biedny. Moze uczęszczać do szkól wspieranych przez państwo, włączenie w z tym oferującymi wyższe wykształcenie. Kazdy Boliwijski Indianin jaki odwiedza brata indiańskiego w Stanach juz nie wyjeżdża z Stanów. Indianie amerykańscy najczęściej zarabiają, produkcja różności pamiątkowych, sprzedażą tanich papierosach, alkoholu czy kasynami gry. Pieniądze na te kasyna pochodzą nawet z zagranicznych banków itd. Na kasyna gry jednak w niektórych stanach muszą mieć zezwolenie, danego stanu gdzie mieści się ten rezerwat. Bo gran na pieniądze ( Hazard) jest zabroniony przez Chrześcijaństwo(co jest słuszne). Z takim zezwoleniem jest wymagana konieczności płacenia podatków i prowadzenia szkolenia, np. jak nie być nałogowym gracze itd. Wiadomo "zezwolenie" jest czymś co normalnie jest nielegalne i z tad inne traktowanie takiego "zezwolenia".
    • mlody774 Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 21.10.20, 14:29
     Co do broni to Indianin nawet prowadził radio na krótkich falach.
     The Most Dangerous Radio Show Host In America - Bill Cooper
     Na którym np. uczył jak przerabiać starego Mauzera (rifle) z odkuwanym zamkiem na kaliber 50(0.5 incha)
     video.search.yahoo.com/search/video?fr=yfp-t-s&p=caliber+50+sniper+rifle+youtube+mauser+rifle#id=1&vid=092e9f59b26ffbefce48941263336543&action=click
     No podanym YT jest podobny Mauser cal. 50 ale nie jego konstrukcji.
     • mlody774 Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 21.10.20, 16:02
      Ten Indianin, Milto William "Bill" Cooper, jest bardzo zaslurzony w walce z NWO, komunizmem, socjalizmem, próbami podzielenia tego kraju. Organizował obronę / niezależny wywiad na użytek patriot oczywiście walczących o wolność itd. Kochal US. Z pamięci o nim: Jako nastolatek chyba przypadkowo dostał się do jednej z organizacji moździerzowych. Z tym ze ta miała dzieci rodziców chcących wprowadzić tutaj komunizm, obalić US rzad/US konstytucje czyli NWO. Gdy wzięto na wojnę w Wietnamie(zaliczył dwie tury), to jak dowiedziano się ze należał do tej młodzieżowej organizacji, natychmiast wcielono go do wywiadu marynarki wojenne. Tam zaufano mu i zdobył dostęp do tajnych informacji, jak planowano w przeszłości i przyszłość rożnego rodzaju konflikty związane z Stanami. Na swoim radio: "Hour of The Time" omawiał te rożne problemy i zamierzenia NWO. Były to setki jak nie tysiące godzin bo miał te radio kilka lat. Dosłownie uczył nas tego wszystkiego. Na dodatek Uczył nas prawidłowego rozumienia US Konstytucji obrony/walki osobistej na poziomie wojsk specjalnych. Nie wiem czy wiece, ze spiskowcy planowali zainstalować NWO na Y2K. Wiec chcieli się go pozbyć. A jest tu takie prawo z wony z narkotykami, ze jak znajda na twojej posesji narkotyki, to mogą ja skonfiskować. I nie jest ważne kto te narkotyki przyniósł lub kogo one są. Wiec elity sprowokowały burdę na drugim kocu jego posesji. Bill musiał ich wygonić ale żeby to zrobić musiał wyjść z domu w nocy. Nie chcąc być zbyt prowokacyjny, zabrał tylko mały pistolet , bo mogli to być ludzie zupełnie nieświadomi sprawy. Wyrzucił ich ale w drodze powrotnej napadli go wysłańcy spiskowców(policja, FBI itd). Bill zabił czterech z nich. On sam rany na ziemi, został pozbawiony pomocy i wykrwawił się na śmierć.
    • mlody774 Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 21.10.20, 20:32
     Aby to zrozumieć weź np. takich Rosjan i zobacz jak oni zyli chociazby przed rewolucja. Ale to był ich wybór. Po rewolucji to niby państwo miało się o nich troszczyć i tez jest warto to sprawdzic. Do, dzisiaj niema tam np. dog miedzy miastami. Jest Indianka kandydatka na zastępce prezydenta. J. Biden i ma szanse być prezydentem juz po roku jak on wygra z powodu jego słabego zdrowia itd. A może widzisz ja w rezerwacie? Ciesze się ze możemy o tym dyskutować, bo widzę jakie wy tyły macie w tym co dzieje się w Stanach. Jak inaczej rozumiecie zupełnie wydawało by się proste zagadnienia. No i ta powtarzalność waszych przekonań na życie, jest zastraszająca, bo wygada ze ktoś was programuje.
    • mlody774 Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 23.10.20, 04:09
     deccoria.pl/artykuly/nasz-nowy-dom/nasz-nowy-dom-wstrzasajace-historie-rodzin-i-spektakularne-metamorfozy-komu-tym-razem-pomoze-ekipa-programu-56-7433
     wolna-polska.pl/wiadomosci/prawdziwe-zycie-w-rosji-czyli-jak-zyje-rosyjska-prowincja-2018-03
     A tu jest jak żyją "Indianie " w całkiem innych rezerwatach.
     • berek_p Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 23.10.20, 09:53
      Ja za to wiem jak żyją w Polsce. Brud i smród, walące się budynki. Miasta wyludnione, w tych mniejszych zostały już tylko dzieci i starcy.
      Brak dróg, te istniejące dziurawe i trzeba jechać powoli,70km/h aby auta nie uszkodzić.
      I to w kraju na garnuszku Brukseli.
      Kolej to już totalny złom, modernizowana za dotacje UE w niemal 100%.
      Górnictwo upada, inne gałęzie zdychają, stocznie praktycznie podupadły.
      Jeszcze pracują te firmy które należą do zagranicznych inwestorów bowiem cały ich profil działalności jest przeznaczony dla firm spoza Polski.
      • mlody774 Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 23.10.20, 13:11
       No to teraz rozumiesz dlaczego ja nie ubolewam na Indianami tu mieszkającymi(narażam się lewactwu), bo to jak mieszkają jest ich sprawa. Maja szanse rozwoju jak każdy inny. Emigranci z Europy, często nie znają języka, nie maja tu rodziny, nie maja amerykańskiego wykształcenia itd., ale radzą sobie. Pomimo ze często tracą prace, muszą się przeprowadzać itd.
       PS. A o wojnach z nimi w ubiegłych wiekach..... Indianie to super mściwy naród był wtedy, Za np. torebkę cukru potrafili, gwałcić, torturować, mordować i w końcu spalić dom. I to wszytko robili z wielka radością. Filmowi Indianie nic ich nie przypominając.
       • berek_p Re: Indianie w USA żyją na wolności czy w niewoli 23.10.20, 13:24
        Trzeba było nie osiedlać się na ich terytorium wówczas nie palili by domu za torebkę cukru.
        Polacy gorsi nie byli. Na swoim terenie zbudowali obozy zagłady. W nich palono ludzi w tym żydów.
        A kto indianom da niepodległość ?
        Zdajesz sobie sprawę jak niewielkie skrawki ziemi zajmują. Tyle co terytorium Belgii.
        Emigranci wszystko im zabrali, i zamknęli w rezerwatach razem ze zwierzyną.
  • rosjaiswiat1 Indianie w USA 21.10.20, 19:21
   Oni sa jak zwierzeta z czerwonej ksiegi gatunkow zagrozonych. Najpierw ich wybili, sprowadzajac ich liczebsnosc do minimum, a pozniej, zeby zachowac etnos, zostali otoczone opieka.
   Wiec obecnie niedobitki Indianow w USA maja bardzo dobre warunki dla egzystencji.
     • mlody774 Re: Inny aspekt odindianania 22.10.20, 00:19
      To wyżej jest XiX wiek. Nie powinno się tak robić i od dawna Stany tego nie robią. A tu jest Kanada która to robiła w XX wieku do białych i innych. Kanada jest bardziej europejska i super socjalistyczna. Realizuje NWO cały czas wdrażając coraz to nowe założenia komunizmu. Widać z tego co nas czeka.
      www.youtube.com/watch?v=AZx5DCYxeQg
      Następnie należy zastanowić się nad europejska edukacja, bo spróbujcie nie wysłać zdrowego dziecka do szkoły(jak niema epidemii oczywiście) a policja zgłosi się po nie za parę dni, oskarżając rodziców o zaniedbania co może grozić odebraniem dziecka. Wiec należy się zastanowić czym są rządowe szkoły? Czy to nie jest miejsce gdzie dziecko spędza większość dnia gdzie jest poddane propagandzie pod pretekstem nauczania? Wiec czym się to różnie od XIX wiecznych metod stosowany dzieciom Indian?
      • elka-sulzerowa2 Re: Inny aspekt odindianania 22.10.20, 00:39
       mlody774 napisał:

       > To wyżej jest XiX wiek. Nie powinno się tak robić i od dawna Stany tego nie rob
       > ią. A tu jest Kanada która to robiła w XX wieku do białych i innych. Kanada jes
       > t bardziej europejska i super socjalistyczna. Realizuje NWO cały czas wdrażając
       > coraz to nowe założenia komunizmu. Widać z tego co nas czeka.
       > www.youtube.com/watch?v=AZx5DCYxeQg
       > Następnie należy zastanowić się nad europejska edukacja, bo spróbujcie nie wysł
       > ać zdrowego dziecka do szkoły(jak niema epidemii oczywiście) a policja zgłosi s
       > ię po nie za parę dni, oskarżając rodziców o zaniedbania co może grozić odebran
       > iem dziecka. Wiec należy się zastanowić czym są rządowe szkoły? Czy to nie jest
       > miejsce gdzie dziecko spędza większość dnia gdzie jest poddane propagandzie po
       > d pretekstem nauczania? Wiec czym się to różnie od XIX wiecznych metod stosowan
       > y dzieciom Indian?

       Rzadowe szkoly?
       A co ze szkolami internatowymi dla smietanki elyt?
       Gdzie uprzywilejowane pociechy spedzaja swoje mlode lata ... INDOKTRYNOWANI ... na przyszlych wodzow, "demokratyzatorow" swiata. Od czasu do czasu slyszy sie o ich "hazing" incydentach, gwaltach, finsnsowych przekretach ...
       • mlody774 Re: Inny aspekt odindianania 22.10.20, 01:08
        Elka masz racje, mam na myśli również te które wymieniłaś szkoły. One są tak samo złe bo wciskaj dziecia propagandę często sprzeczna z przekonaniami, lub tradycjami ich rodziców. W Stanch jak i w Polsce można to tylko ominąć ucząc dzieci samemu w domu z materiałów dostępnych i wymaganych przez departament edukacji, który tak na marginesie nie jest konstytucyjny w US. Czyli założyciele tego kraju nie planowali aby US rzad wtrącał się w nauczanie dzieci, bo miało to pozostać do wyboru ich rodziców/opiekunów.
         • mlody774 Re: Inny aspekt odindianania 22.10.20, 11:48
          Dzieci szkolone w domach uczą się lepiej i maja większa wiedze niż te w szkołach państwowych. Nauczanie w domach nie jest przypadkowe i dziecko musi przerobić ten sam program jak dzieci w rządowych szkołach z tym, ze nie przerabiają propagandowych głupkowatych sugestii nauczycieli itd.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka