Dodaj do ulubionych

Zaczynam odliczanie :-)

22.10.20, 21:57
Do 25 pazdziernika, czyli do dnia, w ktorym Lukaszenko ma oddac wladze opozycje, zgodnie z ultimatum Tichanowskiej, pozostalo zaledwie trzy dni.
Jesli Lukaszenko nie odda wladze, to zgodnie z grozbami Tichanowskiej, od 26 pazdzierniak, czyli od nastepnego poniedzialku, Bialorus zmieni sie nie do poznania -w niej nikt nie bedzie pracowac i kupowac w panstwowych sklepach. transport wstanie, krotko mowiac - plagi egipskie, w porownaniu z tym, co czeka Bialorus, byli drobnymi niewygodami, ktore Egipcjanie nie powinni byli zauwazyc. smile
Obserwuj wątek
        • eva15 Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 00:21
          Berek może się wcale nie mylić. W Polsce w 1980 r. strajkowało ca 10 mln ludzi, a nikt z głodu nie umierał. Ja dopiero po latach zrozumiałam, na czym to wszystko polegało. Kasa z Zachodu płynęła szerokim strumieniem, w polskim przypadku via Kościół.
          • berek_p Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 10:04
            Komuna inaczej wyglądała. Wszyscy mieli trochę ziemi, trzymali zwierzęta domowe, ropa była za grosze. U rolnika zawsze stało kilka beczek.
            Po 1990 roku był demontaż gospodarki, złodziejstwo, produkcja nieopłacalna.
            To dopiero teraz wszystko jest drogie.
          • rosjaiswiat1 Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 19:43
            eva15 napisała:

> W Polsce w 1980 r. strajkowało ca 10 mln ludzi, a nikt z głodu nie umierał.

Dziwnie, ale po zwyciestwie demokracji w Polsce ludzi zaczeli umierac z glodu.

> Ja dopiero po latach zrozumiałam, na czym to wszystko polegało.

Dla mnie to nie bylo trudne dla zrozumienia, poniewaz dzieki temu, ze w mojej polskiej rodzinie byl dzialacz "Solidarnosci", ja dobrze wiedzialem na czym to polega.

> Kasa z Zachodu płynęła szerokim strumieniem, w polskim przypadku via Kościół.

byli grosze, w stosunku do potrzeb. I gdyby nie to, ze zdecydowana wiekszosc pracownikow, bioracych udzial w strajkach, dostawali wyplaty w calosci, lub w duzej czesci, to sytuacja bylaby bardzo dramatyczna, i zadna pomoc zacchodnia via Kosciol, nie zmienilaby sytuacje.

p.s. prosze mnie nie atakowac za to co napisalem, ja tylko powtorzylem to, co mnie powiedzial czowiek, ktory byl dzialaczem "Solidarnosci". Ponoc to byl jeden z 21 postupatow, na ktory zgodzili sie wladzy PRL.
          • rosjaiswiat1 Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 20:46
            elka-sulzerowa2 napisała:

> Z kosciolem prawda i z wynagrodzeniami ... prawda.
            > Problem w tym ze za te pieniadze nie dalo sie nic kupic.

Niezyjacy juz od dawna dziadek mojej zony mowil - za komuny nic nie byllo w sklepach, ale ludzi mieli wiekszy problem - gdzie kupic jeszcze wieksze lodowki i zamrozarki, zeby upchnac tam to wszystko, co udalo sie zdobyc.
            • berek_p Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 21:10
              Teraz duża zamrażarka to problem. Pobiera zbyt dużo energii elektrycznej i rachunki za wysokie. Na ogrzewanie elektryczne ludzi nawet nie stać.
              Chleb szybko robił się jak kamień ale miał smak. Ten obecny, demokratyczny długo jest świeży i pleśnieje.
              Ile w nim roundup i innej chemii nikt nie wie.
              • elka-sulzerowa2 Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 21:42
                berek_p napisał:

> Teraz duża zamrażarka to problem. Pobiera zbyt dużo energii elektrycznej i rac
                > hunki za wysokie. Na ogrzewanie elektryczne ludzi nawet nie stać.
                > Chleb szybko robił się jak kamień ale miał smak. Ten obecny, demokratyczny dług
                > o jest świeży i pleśnieje.
                > Ile w nim roundup i innej chemii nikt nie wie.

Nomen omen ... lodowki i zamrazarki.
                Duzo "live-a-boards" nie ma zamrazarek. To nie latwa sprawa na jachcie ... choc technologia poszla tak do przodu, ze one wcale tak duzo pradu nie ciagna. Moja zamrazarka potrzebuje 2 amps i bynajmniej nie jest to zamrazarka wielkosci pudelka od butow. Ja w niej dna nie widze!
                Sa tez jachty nawet bez lodowek! Tego ta ja juz nie rozumiem.
                Nie wyobrazam sobie tego trybu zycia ... bez lodowki!
                • berek_p Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 23:15
                  Elektronika w tym pomaga a jak masz generator prądotwórczy wówczas będzie działać kuchenka indukcyjna. Stacjonarne pobierają 7kW mocy.
                  Bez lodów nigdzie nie wyruszyłbym. A jachty są duże i pomieszczą sporo urządzeń.
                • rosjaiswiat1 Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 23:27

> Moja zamrazarka potrzebuje 2 amps i bynajmniej nie jest to zamrazarka wielkosci pu
                  > delka od butow.

Czyli pojemnosc akumulatora obniza sie co godzina o 2 ampera? Czy to mialas na uwadze?
                  • elka-sulzerowa2 Re: Zaczynam odliczanie :-) 24.10.20, 16:48
                    rosjaiswiat1 napisał:

> elka-sulzerowa2 napisała:
                    >
                    > > Moja zamrazarka potrzebuje 2 amps i bynajmniej nie jest to zamrazarka wi
                    > elkosci pu
                    > > delka od butow.
                    >
                    > Czyli pojemnosc akumulatora obniza sie co godzina o 2 ampera? Czy to mialas na
                    > uwadze?
                    >
                    >
                    Tak, akumulator oddaje na lzamrazarke 2 ampery/godz.
                    Zamrazarka nie chodzi 24/24 a wiec to zapotrzebowanie nie jest stale.

Laczny bank ma 400 amper.
                    W ciagu dnia akumulatory ladowane sa przez panele sloneczne. W nocy ... turbina wiatrowa.

Czasem, gdy w nocy nie ma dosc wiatru wlaczamy generator pradu na godzine czy dwie ...
              • rosjaiswiat1 Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 23:25
                berek_p napisał:

> Teraz duża zamrażarka to problem. Pobiera zbyt dużo energii elektrycznej i rac
                > hunki za wysokie.

Przede wszystkim oni nie sa potrzebne. W sklepach jest wszystko, chociaz i podlej jakosci, a dzieki konserwantom zarcie moze tygodniami lezac bez zamrazania, i nie psuc sie.
                • elka-sulzerowa2 Re: Zaczynam odliczanie :-) 24.10.20, 16:50
                  rosjaiswiat1 napisał:

> berek_p napisał:
                  >
                  > > Teraz duża zamrażarka to problem. Pobiera zbyt dużo energii elektrycznej
                  > i rac
                  > > hunki za wysokie.
                  >
                  > Przede wszystkim oni nie sa potrzebne. W sklepach jest wszystko, chociaz i podl
                  > ej jakosci, a dzieki konserwantom zarcie moze tygodniami lezac bez zamrazania,
                  > i nie psuc sie.
                  >
                  >
                  Well, not exactly, Igor.
                  W tropikach zarcie psuje sie blyskawicznie ... z konserwantami czy bez.

• rosjaiswiat1 Re: Zaczynam odliczanie :-) 24.10.20, 17:22

> Well, not exactly, Igor.

Well, apparently I was misunderstood, Elka. smile

> W tropikach zarcie psuje sie blyskawicznie ... z konserwantami czy bez.

Ja pisalem o Polsce, ktora lezy zdala od tropikow smile
                    • elka-sulzerowa2 Re: Zaczynam odliczanie :-) 24.10.20, 17:53
                      rosjaiswiat1 napisał:

> elka-sulzerowa2 napisała:
                      >
                      > > Well, not exactly, Igor.
                      >
                      > Well, apparently I was misunderstood, Elka. smile
                      >
                      > > W tropikach zarcie psuje sie blyskawicznie ... z konserwantami czy bez.
                      >
                      > Ja pisalem o Polsce, ktora lezy zdala od tropikow smile
                      >
                      >
                      >

A to ... robi zdecydowana roznice 🙂
              • monalisa2016 Re: Zaczynam odliczanie :-) 23.10.20, 23:57
                Zobacz czy na Grenadzie nie znajdziesz ten chleb.

www.dauerbrot.de/dosenbrot

Jest ciemny chleb pieczony wedlug angielskich recept.

grenada.desertcart.com/products/1845186-b-m-brown-bread-original-16-ounce-cans-pack-of-12
                • elka-sulzerowa2 Re: Zaczynam odliczanie :-) 24.10.20, 16:55
                  monalisa2016 napisał(a):

> Zobacz czy na Grenadzie nie znajdziesz ten chleb.
                  >
                  > www.dauerbrot.de/dosenbrot
                  >
                  > Jest ciemny chleb pieczony wedlug angielskich recept.
                  >
                  > grenada.desertcart.com/products/1845186-b-m-brown-bread-original-16-ounce-cans-pack-of-12

Nie, w zadnym z trzech sklepow tego produktu nie ma.
                  Wiekszosc produktow spozywczych jest ze Stanow.
                  Warzywa ze Stanow, Wenezueli i Trynidadu.
                  Mieso glownie z Brazylii i Trynidadu.
    • rosjaiswiat1 Tichanowskaja zwrocila sie do kolejarze 24.10.20, 00:19
      Minelo juz dwa dni.

"Дорогие работники Белорусской железной дороги! (...) Железная дорога – это артерия, необходимая для жизни организма под названием Беларусь. Благодаря вам наши заводы могут поставлять свою продукцию потребителям. (...) Ваша работа приносит государству доходы огромных масштабов. И сейчас они расходуются не на здоровье и благополучие белорусов, а на силовые структуры, которые отбирают у нас все это. Если вы не хотите быть спонсором этого режима, вы можете объявить забастовку. Это самый мощный рычаг самоуправления"
      To samo w jezyku polskim:
      "Drodzy pracownicy bialoruskiej kolei! (...) Kolej jest arteria niezbedna do zycia organizmu zwanego Bialorusia. Dzieki wam nasze fabryki moga dostarczac swoje produkty konsumentom. (...) Wasza praca przynosi Panstwu dochody na ogromna skale. A teraz nie sa one wydawane na zdrowie i Dobre Samopoczucie Bialorusinow, ale na struktury silowe, ktore zabieraja nam to wszystko. Jesli nie chcecie byc sponsorami tego rezimu, mozecie oglosic strajk. To najpotezniejsza dzwignia samorzadnosci"

Jak pisalem wyzej, minelo juz dwa dni, i zaden kolejarz w Bialorusji nie oglosil strajk.Moze czekaja na poniedzialek?
    • rosjaiswiat1 Czas ultimatum uplynal 25.10.20, 18:00
      Jak i spodziewalem sie, Lukaszenko ani mysli ustapic. Wiec jutro, zgodnie z grozbami Tichanowskiej, na Bialorusji ma rozpoczac sie armagedon. Ale to jutro. A co dzis?
      Dzis w Minsku odbyli sie kolejne protesty polsko-litewskiej opozycji. Zgromadzili sie "zmagary" (zwyciezcy) w rejonie Steli. Liczba protestujacych nie robi duzego wrazenia. Dosc typowe dla pazdziernika, chociaz zauwazalnie wiecej niz w ostatni weekend, ale znacznie mniej niz w sierpniu i wrzesniu.
      W Minsku Internet jest jak zwykle tlumiony, a dodatkowe sily Ministerstwa Spraw Wewnetrznych sa wczesniej sciagnieto do miasta.
      Po obiedzie rozpoczely sie pierwsze zatrzymania. Odbywaja sie rowniez zatrzymania i protesty w innych miastach.
      Wiec dzis wszystko jest jak zwykle. Czekamy na jutro.
      • eva15 Re: Czas ultimatum uplynal 25.10.20, 22:08
        Jutro pewnie część firm przyłączy się do strajku. Ale, jak sądzę, będą to sklepy, głównie internetowe, kafejki internetowe, fitnes-kluby, salony kosmetyczne i inne instytucje obsługujące głównie młodych i ich subkultury w dużych miastach.
        Sądzę, że zakłady produkcyjne zatrudniające ludzi dojrzałych, posiadających rodziny i obowiązki, nie dadzą się tak łatwo porwać, a przynajmniej nie całkowicie.
        • rosjaiswiat1 Re: Czas ultimatum uplynal 25.10.20, 22:16
          eva15 napisała:

> Jutro pewnie część firm przyłączy się do strajku. Ale, jak sądzę, będą to sklep
          > y, głównie internetowe, kafejki internetowe, fitnes-kluby, salony kosmetyczne
          > i inne instytucje obsługujące głównie młodych i ich subkultury w dużych miastac
          > h.
          > Sądzę, że zakłady produkcyjne zatrudniające ludzi dojrzałych, posiadających rod
          > ziny i obowiązki, nie dadzą się tak łatwo porwać, a przynajmniej nie całkowicie

Czyli z grozb Tichanowskiej nic nie wyniknie.

p.s.w jaki sposob sklepy internetowe moga przylaczyc sie do strajku? Przeciez nikt nie zauwazy tego, czy te sklepy strajkuja czy pracuja.
            • monalisa2016 Re: Czas ultimatum uplynal 25.10.20, 23:57
              Etam, odpuscie sobie Bialorus, na wszystkich weselach tanczyc nie moga gdzies musza odpuscic. Z gory jest wiadome ze Bialorus dla nich jest nie osiagalna chocby Swietlane kreowali na krolowa.smile
              Szykuja i planuja juz nowy majdan na wszelki wypadek. On jest kreowany przez autorow Parlamentarische Versammlung des Europarates (PACE) naturalnie po wyborach w Moldawii skoro wygra wybory (01.11.20) prezydenckie kandydat bliski Rosji (Igor Dodon).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka