Dodaj do ulubionych

Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus

21.11.20, 17:28
Jak wiemy Białoruś aktywnie współpracowała z reżymem ukraińskim dostarczając m in produkty ropopochodne dla działań wojennych w Donbasie
Ciekaw jestem co teraz zrobi Luka, czy będzie rżnął głupa i dalej będzie zarabiał na pośrednictwie w de facto handlu produktami z Rosji
Igor twierdzi, że pobłażanie ukraińskiej władzy leży w interesie zwykłych obywateli, uważam to za błąd, Rosja z Białorusią powinna wykończyć banderowska wierchuszke mocna blokada gospodarcza, no chyba że Rosja straciła wszelkie wpływy.
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 21.11.20, 17:49
      brat_kryzysa napisał:

> Igor twierdzi, że pobłażanie ukraińskiej władzy leży w interesie zwykłych obywateli

Ja nigdy nie twierdzilem, ze " pobłażanie ukraińskiej władzy leży w interesie zwykłych obywateli". Natomiast twierdzilem, i twierdze nadal, ze to co Ty caly czas proponujesz uderzy w zwyklych obywatele, a nie w ukrainskie wladzy, ktore dzieeki temu, dostaja do reki argument, ktory nie omieszkaja wykorzystac, ze za wszystkie biedy, z ktorymi spotkali sie zwykli Ikraincy, odpowiada Rosja. Gdyby bylo inaczej, to Rosja juz dawno zrobila to, do czego Ty caly czas nawolujesz.
      Ty nie zauwazasz tego, ze Rosja dusi rezim banderowski, bez halasu i deklaracje. Bo wazen wynik, a nie efekt medialny.
      • brat_kryzysa Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 21.11.20, 18:40
        Rozumiem , jednakże zawsze bez względu na czynniki zewnętrzne ostatecznie będzie winna władza, bez względu na to, że w ruinskich mediach mamy ciągła zorganizowana nagonkę na Rosję. Mnie bardziej chodzi o Luke czy będzie w stanie docisnąć ich w zaistniałej sytuacji gdzie reżym kijowski jawnie pokazał wrogość. Czytam fora ukraińskie i nawet skrajni benderowcy nie popierają tego
        • rosjaiswiat1 Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 21.11.20, 19:00
          brat_kryzysa napisał:

> Rozumiem , jednakże zawsze bez względu na czynniki zewnętrzne ostatecznie będzi
          > e winna władza, bez względu na to, że w ruinskich mediach mamy ciągła zorganizo
          > wana nagonkę na Rosję.

Zapominasz o tym, ze ludzi na Ukrainie w zaden sposob nie chca czuc swojej winy za to, ze tam cos wydarzylo sie. Oni bardzo chcetnie uznaja za winnego kazdego, tylko nie siebie. I chociaz oni bardzo chetnie pyskuja przeciwko swojej wladzy, tym nie mniej podswiadomie zdaja soboie [psrawe z tego, ze to dzieki im ta wladza istnieje, wiec zewnetrzny wrog dla ich sumienia jest zbawieniem. Ja naprawde wiem o czym pisze. ja obserwowalem zmiane pogladow mieszkancow Ukrainy, pod wplywem propagandy. Nawetetniczni Rosjanie zaczynali mowic o zlej Rosji, ktora nie pozwola Ukrainie rozwijac sie. Obecnie, to zaczyna zmieniac sie, i jestem pewien tego, ze to wlasnie polityce rosyjskich wladz, ktore nie sluchaaja Twoich rad smile

>Mnie bardziej chodzi o Luke czy będzie w stanie docisnąć
          > ich w zaistniałej sytuacji gdzie reżym kijowski jawnie pokazał wrogość. Czytam
          > fora ukraińskie i nawet skrajni benderowcy nie popierają tego

Stosunki bialorusko-ukrainskie nie sa wazne w skale globalnej. To tylko kwestia charakteru Lukaszenko, ktory jak byl chytrym kolchoznikiem, takim i pozostal sie.
          Zwroc uwage, ze gdy pod nim zaczelo wszystko palic sie, to on od razu stal najwiekszym w swiecie rusofilem. gdy dzieki Rosji sytuacja na Bialorusji ustabilizowala sie, on znow zaczal cos gadac o dobrych stosunkach ze wszystkimi.
          I tu mozna obserwowac taka ciekawostke:
          Jak tylko Lukaszenko zaczyna oddalac sie od Rosji w swoich slowach, protesty antylakszenkowskie zaczynaja nasilac sie. Czy zauwazyles to?
          • brat_kryzysa Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 22.11.20, 10:20
            Chytry kołchoźnika stara się grać na kilku frontach, ciekawi mnie czy wyciągnie wnioski i choćby da symetryczna odpowiedź Ukrainie, powinno się go zmusić do zadania ostrej i punktowej odpowiedzi która mocno uderzyłaby w interesy ruinskich konkretnych oligarchów. Jestem przekonany , że powinien być zwiększony nacisk ze strony Rosji i Białorusi na konkretne interesy w Ukrainie.
            Co do protestów liczę że jest jak piszesz, czas najwyższy grać tymi samymi instrumentami co Zachod
            • rosjaiswiat1 Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 22.11.20, 12:42
              brat_kryzysa napisał:

> Chytry kołchoźnika stara się grać na kilku frontach,

W tej chwile on dobrze wie, zee jemu pozostala sie tylko Rosja, ale on chce sprzedac swoja "lojalnosc" jak najdrozej. Stad te jego glupie gadki, na ktore Putin juz nie nabiera sie..

> ciekawi mnie czy wyciągnie wnioski i choćby da symetryczna odpowiedź Ukrainie,

Nie ma na to zadnych szansow. On, jak pisalem wyzej, i na tym bedzie chcial cos ugrac u Rosji. Byc moze bedzie cchcial, zzeby Rosja kompensowala mu straty na Ukrainie.

>Jestem przekonany , że powinien być zwiększony nacisk ze strony Rosji i Białorusi na konkretne interesy w Ukrainie.

Przeciez to caly czas sie dzieje. Ty nieuwaznie czytasz to, co ja pisze. Putin prowadzi wobec banderowcow polityke weza dusiciela.

> Co do protestów liczę że jest jak piszesz, czas najwyższy grać tymi samymi inst
              > rumentami co Zachod

I zauwaz, jak Ticjanowskaja dobrze tez gra swoja role (oczywiscie w ciemno). Czy slyszales o tym, ze ona wezwala uznac bialoruska milicje i ogolnie wszystkie resorty silowe, za organizacje terrorystyczne? Bidulka nawet nie zdaje sobie sprawe z tego, kto pisze jej teksty.
                • rosjaiswiat1 Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 22.11.20, 14:17
                  brat_kryzysa napisał:

> Może Putin prowadzi politykę boa dusiciela ale media są praktycznie pod kontrol
                  > ą zach służb.

Jakie media? Rosyjskie?

Czytając ukrowiadomosci widzę kompletnie te same mechanizmy propa
                  > gandy co w Polsce a siła mediów jest duża.

A co moze Rosja z tym zrobic? Moze wyslac bombowce i zbomardowac wszystkie redakcje na terytorium Polski i Ukrainy? Brat..., czaasmi piszesz bez sensu. my juz dyskutowali o tym, w jaki sposob prowaddzi sie wojna propagandowa. Ty twierdziels, zr Rosja ta wojne przegrywa, i to na podstawie tego, ze w Polsce o Rosji pisze sie zle. Przeciez kazda ze stron konfliktu ma pod pelna kontrola wlasna przestrzen medialna. Walka toczy sie o zdobycie przestrzeni medialnej trzecich krajow. Gdyby Ty napisales, ze powiedzmy w Chinach o stosunkach polsko-rosyjskich lub rosyjsko-ukrainskich pisze sie tak, jak to pisze sie w prasie polskiej czy ukrainskiej, to wtedy mozna byloby uznac to za problem. A tak nie ma zadnego problemu - kazda ze stron kontroluje swoja przestrzen medialna. Z tym ze Polska i Ukraina, jako panstwa zalezne od USA, kontrole nad swoja przestrzenia medialna przekazali w amerykanskie rece.
                    • rosjaiswiat1 Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 22.11.20, 20:51
                      brat_kryzysa napisał:

> Ukraińskie media
                      > Co może zrobić ?
                      > Wykupić udziały w spółkach medialnych , wprowadzić zarząd , wzorem demokratów z
                      > udziałem, osób trzecich i wpływać na nastroje, nawet nie nastroje ale mówić pr
                      > awdę, bo ta zawsze wylezie

Brat..., Ty to serio piszesz, czy dla jaj? Ty w ogole wiesz co na Ukrainie dzieje sie? Jesli nawet przez podstawione osoby da sie wykupic udzial w jakiejs spolce medialnej, to jak tylko tam zacznie sie pisac cos nie zgodnie z linia banderowska, to ta redakcja bedzie od razu zamknieta. To co Ty proponujesz, jest czyms bardzo niepowaznym, i na pewno Rosja nie wlozy ani centa w tak bezndziejny pomysl.
                      Rosja dziala w calkiem inny sposob, o czym ja pisalem w dyskusjach z Tonba nie jeden raz. Wykorzystuje sie rosyjska TV, w eterze ktorej dzien w dzien nadaja sie programy publicystyczne, w ktorych praktycznie na biezaco tlumaczy sie mieszkancem Ruiny w jakim bagnie oni zyja. Te programy nadaja sie praktycznie na wszystkich platformach satelitarnych i dostep do nich jest darmowy. I biorac pod uwage ilosc anten satelitarnych na Ukrainie, to odbiorcow rosyjskich TV programow na Ukrainie jest bardzo duzo, nie wykluczylbym tego, ze wiecej niz ukrainskiej. Do tego istnieje internet, gdzie rowniez sa bardzo duzo portalow, ktore wplywaja na umysly Ukraincow.
                      Ty zyjesz dniem wczorajszym, i nie bierzesz pod uwage tego, ze swiat zmienil sie dzieki telewizji satelitarnej i internetowi. Wiec nie ma zadnej potrzeby nabywac tytuly prasowe, czy stacje telewizyjne na Ukrainie, zeby wplywac na rozumy Ukraincow.
                      Przeciez zachod wlasnie tak obecnie robi, a nie tak jak Ty piszesz. Bo tak jest o wiele taniej, i do tego bardzo ciezko z takim sposobem podawania informacji walczyc.
                        • rosjaiswiat1 Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 23.11.20, 20:50
                          brat_kryzysa napisał:

> Nie żyje dniem wczorajszym, po prostu wiem że większość ludzi czerpie wiedzę z
                          > mediów meinstreamowych a zachód działa tak

Brat..., to naprawde jest wszystko pozbawiono sensu. Ty po prostu nie masz wyobraznii. Wiec radze Tobie pomyslec nad tym, w jaki sposob amerykanskie koncerny medialne moga wykupic jakies media w Polnocnej Korei. I jesli sam sobie odpowiesz na to pytanie pozytywnie, czyli ze amerykanskie media moga nabyc chociazby jedna gazete u Kima, to wtedy pogadamy o tym, w jaki sposob rosyjskie panstwo moze nabyc chociazby jeden tytul prasowy na Ukrainie, gdzie panstwowa propaganda twierdzi, ze wojuje z Rosja.
                          Ty naprawde musisz bardziej zastanawiac sie nad tym, co piszesz. W tej chwile nie ma zadnej szansy na to, zeby jakie kolwiek media, dzialajace na terytorium Ukrainy, mogli byc nabyte przez Rosje.
                          Ale to nie znaczy, ze Rosja nic nie robi w tym temacie. To ze Ty czegos nie wiesz, w cale nie znaczy, ze tego nie istnieje. Byc moze, a jestem pewien, ze tak i jest, na Ukrainie juz w tej chwile dzialaja jakies media, ktore caly czas delikatnie opluwaja Rosje, ale glownym zadaniem jest podrywanie wiare Ukraincow w lepsze jutro z taka wladza. Czy sadzisz ze na Ukrainie czegos takiego nie ma? Rosja nie moze dzialac na Ukrainie jawnie, i jesli cos robi, a robi na pewno, to o tym dowiesz sie po fakcie.
                          • brat_kryzysa Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 23.11.20, 22:10
                            Sądzę , że takie coś jest dlatego wspomniałem o przejmowaniu mediów przez podmioty trzecie, pośrednikow
                            Jednak nie zaprzeczysz , że zachodnie a najczęściej amerykańskie media z dużą skutecznością robią to na obszarze byłego układu Warszawskiego, w Polsce już zygac się się chce od tej nagonki, od Tuska po Kaczora wszyscy okładają się nawzajem Putinem i Rosja, narazie to działa ale dąży do przekroczenia masy krytycznej i mam nadzieję otrzeźwienia ludzi gdy poziom absurdu osiągnie odpowiedni poziom
                            • rosjaiswiat1 Re: Ukraina nałożyła sankcje na Bialorus 23.11.20, 22:48
                              brat_kryzysa napisał:

> Sądzę , że takie coś jest dlatego wspomniałem o przejmowaniu mediów przez podmi
                              > oty trzecie, pośrednikow

Wiec o co Tobie w takim razie chodzi?

> Jednak nie zaprzeczysz

Oczywiscie, ze zaprzecze. Bo gdyby Ty dales przyklad skutecznej amerykanskiej propagandy na terytorium Kuby, a jeszcze lepiej w Polnocnej Korei, to wtedy przyznam Tobie racje.
                              Bo widziszli, Brat..., podstawowym problemem stosunku do Rosji w Polsce nie jest propaganda amerykanska, a tylko polskie kompleksy, na ktorych bardzo latwo zagrac. A do tego amerykanska propaganda nie ma zadnych trudnosci do dotarcia obywatele panstw, ktore sa proamerykanskimi kundelkami. Ona tam dziala, jakby, na swoim terenie. Wiec to nie sa dobre przyklady.
                              Musisz pamietac o tym, ze zanim amerykanskie koncerny medialne wchodza na jakijs terytorium, on musi byc najpierw przez Amerykanow zdobyty. I wlasnie niejawna dzialanosc poprzedza to, co Ty dajesz jako przyklad.
                              Wiec zanim Rosja wejdzie jawnie na terytorium, powiedzmy Ukrainy, ona najpierw musi dzialac niejawnie. A to znaczy, ze o tym Ty nie dowiesz sie z prasy. Ale mozna tego dowiedziec sie w sposob posredni, czyli na podstawie tresci artykulow, ktore czas od czasu okazuja sie w ukrainskiej przestrzeni medialnej.
                              Ale i tak najwazniejszym narzedziem sa telewizja satelitarna i internet, a to ze wzgledu na to, ze anteny satelitarne posiada ogromna ilosc mieszkancow Ukrainy, a i dostep do internetu jest powszechny.
    • rosjaiswiat1 Taka ciekawostka o mentalnosci Ukraincow 22.11.20, 13:02
      Jak juz wiele razy pisalem,Ukrainiec to nie narodowosc, a stan umyslu.
      Otoz, do Kazachstanu przyjechala ukrainska OFICJALNA RZADOWA delegacja, i od razu zrobilo sie goraca. Okazalo sie, ze minister infrastruktury Ukrainy ma falszywe zaswiadczenie o zrobionym tescie na obecnosc korona wirusa. Rowniez ambasador Ukrainy w Kazachstanie mial falszywe swiadectwo.
      Wiecej o tym:
      www.kp.kz/daily/21712090.5/4325662/
      • brat_kryzysa Re: Taka ciekawostka o mentalnosci Ukraincow 22.11.20, 14:07
        Czytałem o tym
        To że Ukraina to stan umysłu to fakt, zatrzymali się w latach 90 tych pod względem korupcji i biurokracji.
        Przykładowo mój znajomy chciał stworzyć sieć wodociągowa na wsi gdzie kupił ziemię, oczywiście domyślasz się jak to się skończyło wink
        Ps
        Obiło mi się u uszy że Putin postanowił o ponad połowę zredukować biurokracje , zwolnić urzedasow i wprowadzić odpowiedzialność urzędniczą, coś wiesz o tym ?
        • rosjaiswiat1 Re: Taka ciekawostka o mentalnosci Ukraincow 22.11.20, 14:26
          brat_kryzysa napisał:

> To że Ukraina to stan umysłu to fakt, zatrzymali się w latach 90 tych pod wzglę
          > dem korupcji i biurokracji.

Nic podobnego, oni nigdzie nie zatrzymali sie. Oni nijak nie moga odnalezc swoja tozsamosc. To problem wiekszosci nowopowstalych panstw, ktpre postanowili przepisac swoja historie. Wiec oni po prostu nie maja czegos takiego, jak propanstwowosc. Oni, okradajac panstwo, nie zdaja sobie sprawe z tego, ze kradnac panstwowe, robia cos zlego. Bo panstwo dla nich nie istnieje. Przeciez nawet w tym przypadku, czyli z falszywymi zaswiadczeniami, gdyby oni mieli to, co nazywa sie propanstwowosc, to bez wiekszych problemow mogliby zdac test, i wynik otrzymac natychmiast, i gdyby test okazal sie pozytywny, to zglosiliby sie do lekarza. Ale im takie rzeczy do glowy nie przychodza - przeciez po cholere tracic czas? Rozkazali, i im wydrukowali odpowiednie zaswiadczenie. I jestem pewien, ze gdyby lecieli gdzies w prywatnych sprawach, to test bylby zrobiony, a zaswiadczenie byloby jak najbardziej prawdziwe.

> Obiło mi się u uszy że Putin postanowił o ponad połowę zredukować biurokracje ,
          > zwolnić urzedasow i wprowadzić odpowiedzialność urzędniczą, coś wiesz o tym ?

To juz jest w trakcie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka