Dodaj do ulubionych

Co to sa wartosci europejskie?

28.11.20, 18:25
Czy wy zauwazyli, ze wartosci chcrzescijanskie zostali juz od dawna zastapione w propagandzie zachodniej na wartosci europejskie?

Czyzby wartosci chrzesciajnskie stali zbyt ciasne dla wspolczesnego swiatu zachodniego?

Ja mam wlasne wyrobione zdanie na ten temat, ale zanim cos wiecej napisze, chcialbym poznac wasze zdanie.
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Na razie czekam :-) 29.11.20, 14:33
      Napisalem:

> Ja mam wlasne wyrobione zdanie na ten temat, ale zanim cos wiecej napisze, chci
      > albym poznac wasze zdanie.

Zaczekam jeszcze troche, i jednak bede musial napisac wiecej o tym, co to sa, moim zdaniem, wartosci europejskie. smile
    • monalisa2016 Re: Co to sa wartosci europejskie? 29.11.20, 15:32
      Jak sie cos dowodzi trzeba wiedziec o czym sie pisze, co to jest europejska wartosc ktora podciagasz pod Chrzescijanstwo?
      Europa to kontynent a nie panstwo na ktory zamieszkuja rozne spoleczene grupy z roznymi spritualnymi wartosciami, mentalnosciami jak i kulturami wiec podciaganie populistyczne pod jedna wartosc nie ma najmniejszego sensu tylko jest spijajem "nektaru" z ust tych ktorzy "lulaja" narody by urzeczywistnic ich ideologie.smile
    • rosjaiswiat1 Nie doczekalem sie :-) 29.11.20, 20:47
      Wiec musze jak zwykle, przedstawic swoj poglad, jako pierwszy smile .

W 1503 roku, Krzysztof Kolumb w liscie z Jamajki, adresowanym do krola Ferdynanda i krolowej Izabeli pisze o zlocie: "Zloto to doskonalosc. Zloto tworzy skarb i ten, kto je posiada, moze dokonac wszystkiego, czego zapragnie, moze nawet dusze ludzkie wprowadzic do raju”. To slowa, ktore staly symbolem europejskich wartosci.
      Czym jest "Europa" pod wzgledem geografii i klimatu? Stosunkowo niewielki obszar o bardzo dobrym klimacie: szerokosci geograficzne sa dosc umiarkowane, A prad zatokowy jest cieply, i morza sa cieple, a deszczu wystarcza, aby gleba dawala przyzwoite plony ( w wielu miejscach nawet dwa razy w roku: Hiszpania, Wlochy, Portugalia, Grecja).Tutaj nigdy nie trzeba bylo nadwyrezac sie, zeby sie wyzywic, ale miejsca dla rosnacej populacji stawalo sie malo. I Europa znalazla sposob na istnienie i rozwoj: konieczne jest od czasu do czasu zrzucanie nadwyzki ludnosci w wojnach lub na zewnatrz i okradanie wszystkich, ktorzy roznia sie religia, jezykiem, kolorem skory. Rabowac-doszczetnie. Zniszczyc przeciwnikow-do oporu.
      W tym samym czasie sama Europa zmieniala swoje wartosci i religie dosc czesto.
      Grecy wraz z dziesiatkami bogow wybierali sie na podboj innych cywilizacje. Aleksander Wielki rwal sie do zdobycia az Indii.
      Rzymianie zmienili imiona bogow, ale nie wojowniczosc i agresywnosc, ani chec zdobycia wszystkich krajow po kolei.
      Pobraw w chrzescijanstwie nie istoty, ale mysli o uleglosci czlowieka kazdej wladzy, Europa spokojnie zmienila te najbardziej kochajaca czlowieka religie pasujaca dla siebie. Katolicyzm, z jego jednomyslnoscia, absolutyzmem wladzy papieskiej, stal sie niezwyklym, doskonalym uzasadnieniem dla dalszego rozwoju i wzmocnienia prawdziwych, rdzennych wartosci europejskich: Zabij, okradnij, wyrzuc wszystkich, ktorzy nie pasuja do spoleczenstwa dobrobytu. "Nie zabijaj, nie kradnij, Kochaj blizniego!!!"- krzyczeli kapelani bojowi, a armie krzyzowcow atakowaly Bliski Wschod, Europe Wschodnia.
      Wraz z kolonizatorami do Ameryki Poludniowej przybyl takze dominikanski mnich Bartolomeo Las Casas, pierwszy historyk Nowego Swiata.On, jako jeden z nielicznych nie stronniczych obserwatorow opisywal, jakie byly dla Indian Konkwistadorzy. Indian wieszali i topili, rozcienali ich mieczami, palili zywcem, smazyli na malym ogniu, szczuli psami, nie oszczedzajac nawet starcow, kobiet i dzieci.
      Sa to prawdziwe wartosci europejskie, nie przykryte hipokryzja o znaczeniu kazdego ludzkiego zycia, tolerancji i temu podobnych - "wolnosci, rownosci i braterstwa".
      Ale katolicyzm juz nie odpowiadal wyzwaniom - potrzeba zglaszania sie do przelozonych w Rzymie stala sie ciezarem. Powstal protestantyzm - teraz duchowego przywodce mogla wybrac dowolna grupa ludzi.
      W Europie wybuchly bunty i wojny, ale szybko wygasly,poniewaz nowy swiat pozwolil pozbyc sie nadmiaru populacji, a dzieki bogactwom Nowego swiatu pozwolilo na jakis czas zazeganc wszystkie spory miedzy Europejczykami.
      Z Afryki do obu Ameryk wywieziono od 5 do 17 milionow niewolnikow, i przy tym protestanci brytyjscy pokojowo podzielili strefy wplywow z portugalskimi katolikami. Jaki jest sens walczyc, jesli nowych terenow jest wystarczajaco duzo, a zdobycze starczy na wszystkich? T
      Rozrzut liczb niewolnikow,wedlug zrodel europejskich,czy 5 milionow, czy 17 milionow, mowi sam za siebie: wartosci europejskie szalaly w Afryce w pelnym wymiarze, i wszystko wskazuje na to, ze z 17 milinow niewolnikow, do Ameryk dotarlo tylko 5 milionow, reszta byc moze po prostu nie wytrzymala podrozy. Przy tym bardzo wiele bylo po prostu topiono w oceanie, z roznych powodow.
      Jednak musze przyznac,protestantyzm przekonujaco udowodnil - jest lepszy od katozlicyzmu, poniewaz skuteczniej przenosil prawdziwe wartosci europejskie na wszystkie kontynenty. Katolicy nie zniszczyli Indian Ameryki Poludniowej i Srodkowej . Protestanci byli o wiele skuteczniejsi w eksterminacji i ograbieniu rdzennej ludnosci na roznych kontynentach. Wystarcze spojrzec na skarby Muzeum Brytyjskiego – materialny dowod na to, jak okradziono Indie, Afryke, Bliski Wschod, a nawet Australie. Wystarcze spojrzec na zalosne pozostalosci Indian Ameryki Polnocnej.

Wiec to wszystko i sa wartosci europejskie, moim zdaniem.
      • mlody774 Re: Nie doczekalem sie :-) 30.11.20, 03:56
        Igor generalnie masz racje, a raczej ten artykuł. I dla dobra dyskusji lepiej nie czepiać się o drobne sprawy w tym linku.Ale zapomniano wspomnieć o ówczesnym mechanizmie. Kazdy kto urodził się w Europie był chrzczony i wpisany do księgi kościelnej. Ci ludzie podlegali prawu kościoła i w jakiś sposub chronieni w przypadku ich zamordowani, popełnienia na nich innych przestępstw. Chordy często zwykłych przestępców, żadnych najczęściej złota(nie było pieniędzy papierowych) wysyłano w świat i wszystkie ludy jakie napotkali były poza tym europejskim prawem kościelnym. Czyli byli bez ochrony i co kol wiek im zrobiono, nie podlegało karze kościoła/państwa. Na dodatek zagrabiano ich ziemie wbijając sztandar kościoła/króla itd i ogłaszając własnością kościoła czy króla, (papieskimi, brytyjskimi itd). Przestępstwa te zakrawały na miano przestępstw wobec ludzkości, ale kościół czy król nie nazywali ich nawet ludźmi. Musiały minąć wieki zanim to zrobili. Działo się to przed uzyskaniem niepodległości przez US w 1776 roku od Brytyjczyków, jeżeli chodzi o północna Amerykę. Inne części świata musiały jeszcze długo czekać, na upadek imperium: Brytyjskiego, Portugalskiego i Hiszpańskiego. A zauważyliście, ze taka Francja nie wiele angażowała się w podboje ale jest wszystkiemu winna jaki Niemcy zresztą? A Polska obserwuje z dużej perspektywy i ze nic z tego nie miała to ich wszystkich teraz rozlicza. W ogóle wszystkie kraje nie biorące udział w tym podboju świata(ale innych nie wspomnianych tutaj) teraz twierdza, ze wiedza co się tam naprawdę działo(co przysłania im wiedze o ich własnych poczynaniach).
        • rosjaiswiat1 Re: Nie doczekalem sie :-) 30.11.20, 20:53
          mlody774 napisał:

> Igor generalnie masz racje, a raczej ten artykuł.

Mlody, przeciez Ty nie przeczytales tego artykulu, bo gdyby porzeczytales, to zauwazylbys, ze ja tylko w bardzo mapej mierze skorzystalem z tego, co tam zostalo napisano.

>I dla dobra dyskusji lepiej n
          > ie czepiać się o drobne sprawy w tym linku.

W zalinkowanym tekscie nie ma do czego czepiac sie, wszystko co tam jest napisano, jest po prostu chronologia wydarzen podboju Poludniowej Ameryki przez Hiszpanow.
          Wiec tam nie zapomniano nie o czym, co Ty sugerujesz.
          Mnie naprawde przykro, ze ktos podejmuje sie dyskusji, nie czytajc tego, co proponuje zalozyciel watku. W ten sposob taka osoba prowadzi dyskusje, jakby, sam z soba.
          • mlody774 Re: Nie doczekalem sie :-) 30.11.20, 23:17
            Igor spojrzałem do góry i widzę ze to ty otwarłeś ten watek. Ja pisze o mechanizmach prawnych podboju czego się nie wspomina. Gdybyś przeczytał mój wpis a nie tylko pierwsze zdanie to byś to wiedział.
            • rosjaiswiat1 Re: Nie doczekalem sie :-) 01.12.20, 20:20
              mlody774 napisał:

> I Gdybyś przeczytał mój wpis a nie tylko pierwsze zdanie to byś to wiedział.

Alez ja przeczytalem caly twoj wpis, i zauwazylem, ze ty praktycznie w zaden sposob nie odniosl sie do tego, co ja napisalem. Dla ciebie najwazniejsze bylo to, ze ty masz nareszcie na kogo zrzucic cale zlo, ktore zostalo wyrzadzone rdzennej ludnosci Ameryce. Przy tym nie zdajesz sobie sprawe z tego, ze to zlo zostalo wyrzadzone przez konkretnych ludzi, ktore w ostatecznosci i stworzyli USA.
        • eva15 Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 30.11.20, 22:40
          Co wy wypisujecie? Jeśli chodzi o hiszpańską konquistę Am. Płd. to po pierwszym rzucie morderczych zdobyców, w dużym stopniu bandytów i przestępców hiszpańskich szukających lepszego życia za oceanem, relatywnie szybko opanowano sytuację.

Już na początku XVI w. tak papież jak i królowa Izabella Hiszpańska ogłosili, że Indianie są LUDZMI takimi samymi jak Hiszpanie i nie wolno ich bezkarnie mordować. Można ich jak najbardziej nawracać na chrześcijaństwo, ale rzezie, mordy były zakazane i nawet karane.

No i dlatego Am. Płd. wygląda po dziś dzień zupełnie inaczej niż Am. Płn.

Ech, udziela się wam ślepa nagonka na katolicyzm.
            • eva15 Re: Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 30.11.20, 23:04
              Papieże potrzebowali nowych owieczek, a nie trupów . Władcy potrzebowali nowych ziem i bogactw. Kościół też nie miał nic przeciw bogactwom i ziemi, ale nie widział potrzeby wytrzebienia owieczek w tym celu. Przeciwnie - jego władza opierała się na religijnej idei, a do tego potrzebni byl wierni.

Władza protestantów opierała się tylko na pragmatycznej własności, protestantyzm nie niósł do Am.Płn. boskich idei, lecz tylko czysto ludzką chciwość. Protestantyzm to konfesja, gdzie Boga dopasowano do ludzkich potrzeb. W GB nawet człowiek cywilny/polityk (królowa) jest głową Kościoła.
              To sympotomatyczne:

człowiek zamiast skłonić głowę przed boskim reprezentantem - Kościołem, staje się jego głową!
              • mlody774 Re: Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 30.11.20, 23:28
                Eva a czytałaś kiedyś pierwsze przykazanie? Przeczytaj a zrozumiesz protestantów i kościół prawosławny za jednym zamachem. Z tym mordami w OBU Amerykach chodziło o złoto, dlatego torturowano Indian a nie dla zabawy. Nowi przybysze z Europy tez byli światkami mordów na Indianach popełnianych na Indianach do stopnia ze krew zalewała, jak strumyk ulice miast. Takie rzeczy budziły w nich odrazę i tez mordowali tych mordujących kapłanów za kare.
                • mlody774 Re: Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 30.11.20, 23:38
                  Eva, mieszkając w Niemczech wolno jest tobie napisać coś negatywnego o Indian z Ameryki Północnej? Wiem ze nie możecie pisać prawdy o świętej wojnie z IIWS i ilości zamordowanych czy pisać pozytywnie o Adolfie itd. Nie możecie tez pisać o powodach wybuch IWS jak i IIWS. Nie możecie tez pisać o Biblijnych karach za zboczenia seksualne(macie skrzywionych protestantów) itd,?
                  • mlody774 Re: Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 01.12.20, 00:10
                    Nazwa KRÓL(w UK np. ) w Biblii znaczy władca z woli Boga, dlatego u protestantów w Stanach niema Króla, bo Króla juz mamy i jest nim Jezus Chrystus. Natomiast w Kościele Katolickim ktoś się nazywa bogiem na ziemi(świętym).To są te super ważne różnice(jest ich więcej ale...), ale nie dla Katolików, gdzie wola ewangelie zamiast Pisma Świętego. Dla Katolików cokolwiek stało się w amerykańskich wyborach, Bóg wybierze prezydenta, który nie jest z woli Boga(zobacz wyżej). Ciekawe czy jako Katoliczka to możesz pojąć Eva?
                    • monalisa2016 Re: Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 01.12.20, 00:21
                      Spirutalne zycie (wiara) czlowieka jest potrzebne moim zdaniem ale sa tez wazne tak zwane Offenbarung des Johannes / Objawienia Johannesa/jana (nie wiem czy dobrze przetlumaczyl transalator) one sa tak dalekosiezne ze przy odpowiedniej interpretacji odzwierciedlaja obecne jak i przyszle czasy wiec warte sa czytania albo zapoznania sie z nimi.

Ateizm tez jest wiara sama w sobie. smile
            • boavista4 Re: Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 30.11.20, 23:17
              tak jest podstawa kultury europejskiej jest tradycja od Grecji i Egitu, chrzescijanstwa, po czasy obecne,
              To rowniez Katolicyzm, Bizancium, Judaizm oryginalny, ktorego kontynuacja jest chrzescijanstwoi, a nie talmudyzm. Religia zawsze byla i jest podstawa kazdej wladzy swieckiej , poniewaz stwarza etyczne podstawy wladzy. Nawet obecne wladze nie sa od tego wolne, poniewaz dzis panuje talmudyzm jako kryterium dobra i zla. Sproboj powidziec cos zlego na Zyda!!! Europejska kultura jest w dalszym ciagu najwiekszym osiagnieciem ludzkosci, pomimo ze poddala sie kowbojom i sjonista. Czy kultura Chinska moze opanowac swiat? Tego nie wiem, bo choc znam wielu chinczykow , to nie znam ich kulturalnych motywacji, buddyzm jest mi obcy. Moim zdaniem Rosja to tez kultura europejska, czyli Rosja razem z Europa moze stworzyc najwieksza potege swiata, zwlaszcza ze prawoslawie staje sie niezalezne od wladzy, czyli stanie aliantem katolicyzmu, zwlaszcza ze obocna wojna z kosciolem katolickim staje sie nietylko otwarta, ale najwiekszym celem kulturalnej zaglady globalnie. To juz nie chodzi o papiestwo, tu chodzi o zaglade ludzkosci, i wszystkich , dokladnie wszystkich obiektow kultury, Do tej wojny zaangazowana jest sztuka nowoczesna, ekonomia, nauka, medycyna, wojna bakteriologiczna i militarna. Jedynie Rosja moze ochronic Europe i swiat od takiej apokalipsy przebranej w demokracje. Nie wazne czy mamy COVIDA, czy bron nuklearna, wazne jest jakimi motywami sie poslugujemy, czy jest to Chrystus i milosc blizniego, czy tez jest to sluga diabla wierzacy w swoja wyjatkowosc.
          • eva15 Re: Ludzie, opanujcie się, bo forum idiocieje 30.11.20, 22:52
            Oczywiście, że prywata, chciwość etc powodowały, że nie zawsze trzymano się tych zakazów, zwłaszcza po śmierci Izabelli, ale faktem jest, że ani rząd hiszpański ani papież nie zarządzili masowych mordów na Indianach. Zupełnie inna była polityka angielskich protestantów w Am. Płn.
            • rosjaiswiat1 Ewa, ja mam prawo do wlasnego zdania 30.11.20, 23:31
              Wiec rowniez mam prawo krytycznie wypowiadac sie o kazdym odlamie religii. Bo to nie jest dzielem Boga, a tylko ludzkim. I to ludzi wykorzystuja wiare innych we wlasnych celach. Ja mam ogromny szacunek do ludzi, ktore maja prawdziwa wiare w sercu.
              Czy to prawoslawie, czy to katozlicyzm, czy islam, to tylko sposob do usmierzania ludzi, ktore maja Wiare.
              Dlaczego Bog jest jeden, a tyle roznych sposobow wiary w Niego ? To tak Pan Bog chcial?
              Jestem pewien, ze tego chcieli chciwi ludzi, i dlatego ja pisze bardzo krytycznie o wartosciach europejskich, a o Chrzescijanstwie napisalem dokladnie to: "Pobraw w chrzescijanstwie nie istoty, ale mysli o uleglosci czlowieka kazdej wladzy, Europa spokojnie zmienila te najbardziej kochajaca czlowieka religie pasujaca dla siebie."
              • rosjaiswiat1 I byc moze warto dodac to 30.11.20, 23:36
                Rozpoczynajac watek napisalem: "Czy wy zauwazyli, ze wartosci chcrzescijanskie zostali juz od dawna zastapione w propagandzie zachodniej na wartosci europejskie?
                Czyzby wartosci chrzesciajnskie stali zbyt ciasne dla wspolczesnego swiatu zachodniego?"

Czy z tych slow nie wynika, ze ja z duzym szacunkiem traktuje wiare w Chrystusa? Wiec przestancie mnie zarzucac to, czego ja nie reprezentuje.
    • monalisa2016 Re: Co to sa wartosci europejskie? 30.11.20, 23:54
      Powiedzmy prawde, kiedys na FS byla moda promocji protestantyzmu bo jakis niezbyt pojmujacy przeczytal jakis tekst takiego samego na ten temat, a pozniej wszyscy wskoczyli na te "orkiestre" orkiestrujac bezmyslnie to samo jakby protestantyzm nie nalezal do Chrzesijanstwa. Z wielkim spoznieniem widzimy to samo na tym bloku forum, co tu wiecej dodac? Przeciez mnie sie zarzucalo ze googluje a tu widac jest odwrotnie, mozna powiedziec inaczej "nie zarzucaj tego innym co sam robisz". Wlasne przemyslenia z dzisiejszych czasow sa na tym forum niedozwolone poniewaz nie zgadzaja sie one z pewna gloszona tu ideologia. smile
      • boavista4 Re: Co to sa wartosci europejskie? 01.12.20, 02:21
        w protestantyzmie nie ma silnej wladzy koscielnej. kosciol jest podporzadkowany rzadowi. W Katolicyzmie papiez jest glowa kosciola w krajach o kompletnie innej wladzy, jest bardziej niezalezny i trwaly od wladzy panstwowej, ktora jest zmienna, podczas kiedy Kosciol trwa przez tysiaclecia i po kazdym kryzysie sie odradza. Zobaczcie co sie stalo na Slasku i Pomorzu, przepiekne palace zostaly ograbione i popadly w trwala ruine, tymczasem koscioly przeszly w posiadanie polskich katolikow i zostaly odbudowane. Kosciol jest kustoszem naszej kultury i histori, reszta sie zmienia. Dlatego Kosciol jest i bedzie zwalczany przez swojego najwiekszego wroga, talmudyzm , czyli zydokomune , przez Islam i inne religie. Luter zostal sfinansowany przez talmudystow, to samo sie dzieje do dnia dzisiejszego, np fundamentalisci w poludniowej Ameryce.
        Polnocna Ameryka, protestanccy i anglikanscy kolonizatorzy traktowali indian i niewolnikow jak bydlo, nietylko ze zlikwidowali 100 milionow Indian, ale zniszczyli instytucje rodziny niewolnikow. Plantator zapladnial niewolnice , a dzieci sprzedawal na targu, dlatego to potomstwo nie znalo tozsamosci ojca. W katolickich krajach Poludniowej Ameryki ta procedura byla prawnie zabroniona, malzenstwa mieszane byly propagowane, rowniez odpowiedzialnosc ojca.
        Ten kto chce zniszczyc potege Kosciola , jego bogactwa kulturalne, chce rowniez zniszczyc kulture kraju. Kosciol Katolicki stworzyl kulture organiczna, dzieki czemu mamy jezyki europejskie, i roznorodnosc kultur europejskich. Choc jestem niewierny , to szanuje ogromne osiagniecia Kosciola katolickiego. Napewno budynek koscielny jest ozdoba miasta, a nie World Trade Center.
        • monalisa2016 Re: Co to sa wartosci europejskie? 01.12.20, 14:16
          Eva ostrzegła "forum idiocieje" i ma tu całkowitą rację ale wielu z was nie zrozumiało tej intencji!!!

Pytam się: Czy historia można argumentować dzisiejsze czasy?
          Po co ona jest?

Ona jest po to by ostrzegać żeby się ona nie powtorzyła, a co robi się tu na forum?

Wiecznie się ją bezsensownie wałkuje jako usprawiedliwienie na dzisiejsze czasy.

Historia się poróżnia ludzi a nie łączy więc o co nam chodzi w tych historycznych czasach kiedy zacisnia się nam pentlę na gardłach?
          W latach w których zamyka się nam usta, denuncjuje, tu na forum robi się to samo dając wiatr w plecy pewnym elitom.
          By się nie dać zbójeckim elitom, elitom które nie reprezentują całej ludzkości, a mimo tego chcą o naszym losie decydować ponad naszymi głowami.

Jak czytam tu wiele wpisów widzę że naśladujecie pewne elity i do wielu nie dotarło jeszcze co nam one szykują.

W czasach kiedy narody się łaczą by przeciwstawić się im, na forum widzi się odwrotność że ktoś tam kiedyś wymordował Indian, że ktoś tam kiedyś coś zrobił przeciw ludzkości, że ktoś tam kiedyś niweczył kościół, że ktoś tam ..., pytam się jesteście jako powojenne pokolenie za to odpowiedzialni?
          Na pewno NIE (!!!), więc dlaczego robicie to samo co robią pewne elity po to by nas zniewolić i nas na wzajem skłócić???
        • rosjaiswiat1 Kosciol nic nie tworzy 01.12.20, 20:28
          boavista4 napisał(a):

> Ten kto chce zniszczyc potege Kosciola ,

Nie jestem zwolennikiem potegi kosciolow, czy to katolickciego, czy to prawoslawnego, czy kazdego innego. Tym nie mniej nie jestem zwolennikiem zniszczenia kosciolow, poniewaz oni maja swoja role w zyciu kazdego spoleczenstwa.

> Kosciol Katolicki stworzyl kulture organiczna, dziek
          > i czemu mamy jezyki europejskie, i roznorodnosc kultur europejskich.

Gdyby to bylo prwada, to na europejskim kontynencie istnialby jeden jezyk, a kultura bylaby bardzo jednolita.

>Choc jestem niewierny , to szanuje ogromne osiagniecia Kosciola katolickiego.

Ja tak naprawde nie widze zadnych znacznych osiagniec kosciola katolickiego, tak samo jak i prawoslawnego, jak i kazdego innego. Rozwoj, postep przyszli w swiat wbrew woli kosciolow.

>Napewno budynek koscielny jest ozdoba miasta, a nie World Trade Center.

Ale ich budowali nie ksiedza, a tylko ludzi, ktore znali sie na swojej robocie. Tym nie mniej zgadzam sie z tym, ze jak koscioly katolickie, oczywiscie tradycyjnej architektury, jak i cerkwie prawoslawne, sa ozdobami kazdego miasta.
    • rosjaiswiat1 Pare slow o wartosciach europejskich 01.12.20, 22:09
      - Saudyjskie sluzby specjalne brutalnie torturowały, zamordowaly i rozczłonkowaly dziennikarza Jamala Khashoggi
      l co dalej? Unia Europejska zwolala nadzwyczajne posiedzenie, i przeciwko przestepczemu tyranicznemu rezimowi Saudyjskiemu nalozono sankcje. Czy tak bylo? Nie , tak nie bylo, sankcje nikt nie wprowadzil.

- Izraelskie słuzby specjalne bezczelnie zabily czolowego iranskiego fizyka nuklearnego Mohsena Fahrizadeha.
      I co dalej?Unia Europejska zwolala nadzwyczajne posiedzenie,i przeciwko przestepczemu dyktatorskiemu rezimowi Netanjahu nalozono sankcje. Czy tak bylo? Nie , tak nie bylo, sankcje nikt nie wprowadzil.

- Bezrobotny zebrak Aleksiej Nawalny wystapil przed parlamentem Unii Europejskiej i opowiedzial, jak zostal przez Putina zamordowany. I co dalej? Unia Europejska duzo wczesniej oficjalnie wprowadzila sankcje przeciwko rosyjskim obywatelom i jednemu organowi w zwiazku z naruszeniem zakazu stosowania broni chemicznej poprzez otrucie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Zamordowany Nawalny chce wiecej sankcje.

To sa wlasnie wartosci europejskie.
      --------------

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/pa/hf/j2ro/awnkSxzhPXyUPxp95X.jpg
        • rosjaiswiat1 Re: Pare slow o wartosciach europejskich 01.12.20, 22:28
          boavista4 napisał(a):

> Igor, to nie sa wartoscvi europejskie, to sa wartosci talmudystow, to sa warto
          > sci antyeuropejskie. REuropa to piekno Rzymu Aten i Bizancjium. Destrukcja jest
          > dzielem diabla, dzielem t.......ow..

Nie, Bracie, to sa wartosci europejskie, wlasnie. Bo to o czym Ty piszesz, to byli wartosciami dawnych cywilizacje, ktorych juz nie ma, i oni wtedy nie uwazali sie za Europejczykow, wiec i wartosci ich nie byli europejskie. Zreszta to co nazywa sie wartosciami europejskimi, to tylko hasla propagandowe, za ktorymi kryje sie cala hipokryzja "demokracji".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka