Dodaj do ulubionych

I tak działa kaptalizm

28.12.20, 23:50
Najlepszy system jaki do tej pory wymyślono
www.rt.com/business/510920-russia-far-east-foreign-investments/
Czas na wsparcie małego i średniego biznesu programami szkoleniowymi , zintegrowanymi z bazą edukacyjna i tanimi kredytami w małych pipidowkach, gdyż to on jest najbardziej elastyczny na wszelkie zawirowania gospodarcze
Niby mała rzecz a wielką w skali lokalnej i recepta na kryzys demograficzny
sdelanounas.ru/blogs/138464/
Obserwuj wątek
    • mlody774 Re: I tak działa kaptalizm 29.12.20, 00:17
      Jak to samo było by w Stanach (może jest a nic nie wiem) to media by nigdy o tym nie napisały. Wiem ze dużo nowych emigrantów żeby tutaj przyjechać musi mieć zainwestowanie w ten kraj USD100 000 (np. z Indii). Bez tego nie dostają wizy dla siebie i rodziny. Tak juz jest od lat. Ale nawet media niezależne o tym nie mówią, wręcz napuszczają na tych nowych, twierdząc, ze oni maja wszelkie pomoce państwowe za darmo. Moze tak jest z Meksykanami bo naruszaj nielegalnie granice, a później nie można ich wyzucic. Tylko nielicznych udaje się deportować.
      • bywszy2 Re: I tak działa kaptalizm?+ 29.12.20, 09:32
        mlody774 napisał:

> Jak to samo było by w Stanach (może jest a nic nie wiem) to media by nigdy o ty
        > m nie napisały. Wiem ze dużo nowych emigrantów żeby tutaj przyjechać musi mieć
        > zainwestowanie w ten kraj USD100 000 (np. z Indii). Bez tego nie dostają wizy d
        > la siebie i rodziny. Tak juz jest od lat. Ale nawet media niezależne o tym nie
        > mówią, wręcz napuszczają na tych nowych, twierdząc, ze oni maja wszelkie pomoce
        > państwowe za darmo. Moze tak jest z Meksykanami bo naruszaj nielegalnie granic
        > e, a później nie można ich wyzucic. Tylko nielicznych udaje się deportować.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
        Nu,a jak jest z Polakami?
        Ile inwestuja?
      • brat_kryzysa Re: I tak działa kaptalizm 29.12.20, 11:19
        Ja trochę o czym innym, zamiast inwestować jak się okazało w często mało skuteczne programy socjalne jak dopłaty do dzietności lepiej wspierać lokalna przedsiębiorczość programami szkoleniowymi, edukacyjnymi, tanim kredytem, tak aby maksymalnie zwiększać głęboki przerób surowca na miejscu, by kwitły interesy rodzinne. Dla przykładu ta straszna niby tajga rodzi mnostwo różnych jagód, grzybów, orzeszków, miodu, ryb nie wspominając drewnie a z innych dziedzin wszelkiej turystyce.
        Zamiast wywozić np surowe okrągłe drewno drewno do Chin czym zajmują się wyspecjalizowane mafie, zwykle pod legalna przykrywka można produkty, zamiast surowców ryby w puszkach etc ale do tego trzeba prostego, efektywnego i restrykcyjnegoaparatu państwowego, osobiście przywrócił bym karę śmierci za największe przewinienia...
        • brat_kryzysa Re: I tak działa kaptalizm 29.12.20, 11:31
          Tak dla przypomnienia przeciwnikom kapitalizmu, kapitał wywodzi się od słowa głową (capita) czyli maksymalnie nieskrępowanej możliwości rozwoju potencjału intelektualnego , dzięki ktoremu następuje gromadzenie dóbr z czym wiąże się ochroną własności również przed zbójecka forma jej przejmowania ,jak mylnie dziś jest rozumiane to pojęcie !
          Państwo ma prze wszystkim chronić te wartości a nie wyręczać społeczeństwo, gdyż zawsze jest nieefektywne.
            • brat_kryzysa Re: I tak działa kaptalizm 30.12.20, 08:21
              Wszystkie efektywne mechanizmy są dobre a dzisiejszy kapitalizm to zwyrodnienie jego, nie na tym tzw zachód budował dobrobyt ale na wolności, pracy, własności i ochronie tych wartości, pominmy kolonializm a skupmy się na mechanizmach
              Wracając do meritum, stan społeczeństwa rosyjskiego w małych miejscowościach i wsiach jest krytyczny, nie ma z czego się smiac
    • rosjaiswiat1 A co kapitalizm ma do tego? 29.12.20, 20:36
      Ja bardzo uwaznie przeczytalem zalinkowane materialy, i moge stwierdzic tylko jedno - to przyklady systemu, ktory nie ma wiele wspolnego z kapitalizmem. To nic innego, jak tylko Keynesizm, czyli kontrola panstwa nad gospodarka.
      O tym juz byl watek mojego autorstwa:
      forum.gazeta.pl/forum/w,154812,170898338,170898338,Kapitalizm_prawidlowy_i_nieprawidlowy_.html
      brat_kryzysu, Ty nie jestes zwolennikiem kapitalizmu, poniweaz Ty caly czas piszesz o tym, jak doskonale panstwo moze wspierac gospodarke.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka