Dodaj do ulubionych

Pauza w budowie NS 2

17.01.21, 21:00
Wszystkie pozwolenia sa, odpowiednia technika jest w pogotowie, ale okazalo sie cos, co chwilowo wstrzymalo budowe.
Jak podaja media,doradca Bidena Nicholas Burns zaproponowal europejskim partnerom North Stream-2 zawieszenie amerykanskich sankcji wobec gazociagu. Jednoczesnie jednak przedstawil pewne warunki Niemcom. Berlin zadeklarowal juz gotowosc do rozmow.
Czy nowa administracja Bialego Domu znajdzie kompromis z Berlinem w sprawie North Stream 2 i czy zostanie ukonczona budowa bez grozby nalozenia sankcji przez USA?
Obserwuj wątek
  • rosjaiswiat1 Biden o surowcach kopalnianych 17.01.21, 21:56
   Biden twierdzi, ze USA "stopniowo beda rezygnowac" z gazu ziemnego, ropy naftowej i wegla. Oczywiscie to twierdza inni, a Biden sluzy tylko tuba globalistow.
   W tym jest szansa dla Niemiec, ktore chca miec pewne dostawy gazu, ale boja sie zbyt mocno narazic sie Amerykanom.
  • gosc88 rosjoiswiecie, 17.01.21, 23:27
   Dlaczego w/g ciebie Amerykanie tak zawziecie sprzeciwiaja sie budowie NS2 dopiero teraz gdy NS2 jest juz prawie ukonczony a nie wtedy zanim zaczeto go budowac ??
   • rosjaiswiat1 Re: rosjoiswiecie, 17.01.21, 23:49
    gosc88 napisał:

    > Dlaczego w/g ciebie Amerykanie tak zawziecie sprzeciwiaja sie budowie NS2 dopie
    > ro teraz gdy NS2 jest juz prawie ukonczony a nie wtedy zanim zaczeto go budowac
    > ??

    Tak naprawde oni od samego poczatku sprzeciwiaja sie budowie wszystkich rur, laczacych Rosje ( a dawniej ZSRR) z zachodnia Europa, ktora Amerykanie uwazaja za terytorium swoich zywotnych interesow. Tak samo bylo i przy budowie pierwszego NS, jak i przy wczesniejszych projektach.
    A dlaczego Amerykanie pod koniec budowy NS 2 poszli na tak skrajne dzialania, jak nalozenie sankcje na tych, ktorych uwazaja za swoich wasalow, to wytlumaczyc jest dosc prosto -wszystkie inne dzialania zawiedli. Zreszta tu akurat nalozylo sie od razu kilka powodow tak zawzietemu sprzeciwianie sie:
    - utrzymanie banderowskiego rezimu na Ukrainie kosztuje, a Amerykanie chca, zeby to robila Rosja;
    - przeplyw surowcow ze wschodu na zachod,I kolejny powod, to z pominieciem takiego kraju tranzytowego, jak banderowska Ukraina, pozbawi Amerykanow wplywu na ten process.
    - I kolejny powod, to wymuszona na Trumpie chec pokazac, ze on nie jest "pacholkiem Putina".
   • berek_p Re: Pauza w budowie NS 2 skonczyla sie? 23.01.21, 19:40
    NS2 zostanie ukończony lecz aby Rosja wyszła zwyciesko w konfrontacji z zachodem będzie musiała nałożyć sankcje. Najlepiej takie które zabronią eksportowi wszystkiego co ma podwójne zastosowanie tj cywilne i militarne.
    Wesprzeć swoich sojuszników aby na nich naciski z zachodu miały niewielki wpływ na gospodarkę j politykę.
    Zresztą już teraz Borell chce nałożenia kolejnych sankcji na Rosję po obecnych protestach.
    Miękka postawa Kremla to największa słabość Rosji co USA wykorzystuje.
    Prócz tego Rosja ma kolejny sukces, nowy radar zbudowany z wykorzystaniem procesora Elbrus 90S.
    Natomiast na tym polu jeszcze dużo pracy.
    • rosjaiswiat1 berek, ty malo wiesz, i przez to nudzisz 23.01.21, 20:03
     berek_p napisał:


     > Miękka postawa Kremla to największa słabość Rosji

     W czym postawa kremla jest miekka? W tym ze na wprowadzone sankcje odpowiada kontrsankcjami, a nie od razu zrzuca bomby atomowe na Waszyngton czy Warszawe?
     Ty nie jestes najczesciej w ogole w temaccie, ale uwazasz, ze masz cos do gadania.
     • rosjaiswiat1 "Fortuna" i jej wlasciciel, sa pod sankcjami USA 23.01.21, 20:58
      Jak juz jest wiadomo od kilku dni, Departament Skarbu USA w ramach ustawy federalnej CAATSA ("o przeciwdzialaniu wrogom Ameryki poprzez sankcje") nalozyl sankcje na " Fortune" i jej wlaciciela.
      Co trzeba wiedziec o wlasciciele "Fortuny"?
      To bardzo "powazna" firma, z kapitalem ustawowym w wysokosci 1000 (tysiac) ruble, a zalozycielem tej firmy jest Sergej Malkow.. Zadnych zyskow firma nie ma, a cały personel przedsiebiorstwa sklada sie z jednego czlowieka, czyli samego zalozyciela.
      A "Fortuna" ma juz wszystkie certyfikaty i pozwolenia, wiec sankcje amerykanskie nie sa wstanie zatrzymac jej prace.
       • kommersant Re: "Fortuna" i jej wlasciciel, sa pod s 24.01.21, 03:29
        Polecam opinie znanej rosyjskiej firmy konsultingowej Alpari
        Kilka europejskich firm wycofało się już w tym roku z projektu gazociągu Nord Stream 2, a rozpoczęcie budowy na odcinku duńskim zostało czasowo przesunięte. Czy Stany Zjednoczone wraz z Ukrainą i Polską osiągnęły swoje cele i czy sankcje wobec gazociągu zaczęły działać?

        Nie sądzimy. Co więcej, nawet twórcy sankcji nie sądzą, w przeciwnym razie nie trafiałyby co roku do budżetu obronnego - w końcu budowa Nord Stream 2 spowolniła z powodu restrykcyjnych działań, ale nadal trwa. W naszej ocenie wydarzenia wokół projektu mogą się rozwijać według trzech możliwych scenariuszy, z których każdy będzie miał wpływ na notowania akcji Gazpromu.

        Od razu zauważamy, że wykluczamy scenariusz rozwoju wydarzeń, w których budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie całkowicie wstrzymana, a żeby naprawdę się zatrzymała, musi się wydarzyć coś strasznego, czyli znacznie więcej poważne niż sankcje, na przykład nowa, groźniejsza pandemia wirusa, poważna klęska żywiołowa, a nawet wojna w Europie (na naszej kruchej planecie nic nie można wykluczyć).

        Budowa gazociągu Nord Stream-2 w obwodzie leningradzkim
        Ekspert powiedział, czy Parlament Europejski powstrzyma Nord Stream 2
        Pomijając apokaliptyczne hipotezy, najbardziej negatywnym scenariuszem dla Nord Stream 2, naszym zdaniem, jest to, że chociaż gazociąg powstanie, być może już w tym roku, przepompowywanie przez niego gazu zostanie przesunięte, być może nawet o lata. Uważamy, że taki scenariusz może się sprawdzić, jeśli administracja nowo wybranego prezydenta USA Joe Bidena przyniesie korzyści gospodarcze lub polityczne nowemu rządowi Niemiec, który zostanie utworzony po wyborach. Jeśli tak się stanie, to w trakcie ewentualnego przestoju Nord Stream 2 Rosja będzie musiała utrzymać tranzyt gazu przez Ukrainę, ale umowa tranzytowa między Rosją a Ukrainą obowiązuje do 2025 r., Więc nawet w tak niekorzystnym przypadku Rosja nie będzie miała, przynajmniej poważne problemy z dostawami gazu do Europy.

        Umiarkowanym scenariuszem może być to, że uruchomienie gazociągu z jednej strony ze względu na sankcje, a także próby przekupienia lub delikatnego nacisku przez administrację Bidena na władze krajów, których przedsiębiorstwa uczestniczą w Nord Stream 2, z drugiej strony nastąpi dopiero pod koniec 2022 lub nawet 2023 roku, a niektórzy alternatywni dostawcy gazu zostaną dopuszczeni do gazociągu. Ale nawet jeśli wydarzenia potoczą się w ten sposób, możliwe jest, że niemieckie firmy, partnerzy Gazpromu w projekcie budowy Nord Stream 2, zaczną kupować część surowca z Rosji, a następnie odsprzedawać go końcowym odbiorcom w Europie. Hipotetycznie nie wykluczamy, że polski państwowy koncern naftowo-gazowy PGNiG również będzie mógł korzystać z rurociągu Nord Stream 2 w celu uwzględnienia interesów Polski. która straci wpływy z zakończenia tranzytu rosyjskiego gazu przez swoje terytorium, ale jest to mało prawdopodobne. Jeśli taki scenariusz okaże się możliwy, to nie wykluczamy, że akcje Gazpromu będą zbliżały się do naszej ceny docelowej 280 rubli. per papier, ale osiągnięcie tego celu będzie możliwe dopiero bliżej 2023 r.

        Budowa gazociągu Nord Stream 2 w Niemczech
        Uruchomienie nie oznacza zarabiania pieniędzy. Kto i w jaki sposób udostępni Nord Stream 2
        A pozytywnym scenariuszem z naszego punktu widzenia jest to, że nowe niemieckie władze utrzymają, jak obecnie, zdecydowane stanowisko co do konieczności dokończenia budowy Nord Stream 2 i jak najszybszego oddania go do użytku. Następnie, jeśli ten scenariusz zostanie zrealizowany, gazociąg zostanie oddany do użytku jesienią lub bliżej końca 2021 r., A wszelkie próby Stanów Zjednoczonych przebicia się nie tuszą, ale strachem na wróble, europejski rynek gazu skończy się na próżno. Jednocześnie jest prawdopodobne, że tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę może być kontynuowany nawet po 2025 r. I po uruchomieniu Nord Stream 2 w celu normalizacji stosunków politycznych między Rosją a Ukrainą. Taki scenariusz uważamy za najbardziej prawdopodobny, a jeśli tak się stanie, to spodziewamy się do początku 2022 r. Lub być może
        • rosjaiswiat1 To juz oficjalnie 24.01.21, 23:08
         "Фортуна" возобновила укладку "Северного потока – 2"

         www.vesti.ru/finance/article/2514646
         "Jak poinformowala dziennikarzy firma operatorska projektu, obecnie statek uklada rury w korytarzu budowy na wodach Danii."
  • walter622 Havila Subsea 26.02.21, 18:30
   rosjaiswiat1 napisał:

   > Wszystkie pozwolenia sa,

   Судно Havila Subsea сообщило, что идет на «Северный поток — 2». Оно находится в долгосрочном чартере у шведского подрядчика строительства и уже участвовало в работах на газопроводе.


   utm_medium=referral&utm_source=lentainform&utm_campaign=eadaily.com&utm_term=1275283&utm_content=9139334


   eadaily.com/ru/news/2021/02/25/sudno-shvedskoy-kompanii-soobshchilo-chto-idet-na-severnyy-potok-2?utm_medium=referral&utm_source=lentainform&utm_campaign=eadaily.com&utm_term=1275283&utm_content=9139334
  • rosjaiswiat1 "Bliski koniec wojny o Nord Stream 2" 05.03.21, 19:53
   "Oznacza to, że najpewniej rurociąg zostanie dokończony i włączony do eksploatacji. Cały czas był za tym rząd niemiecki, powstrzymywany, po tej pory, dość skutecznie przez prezydenta Trumpa. Wraz z końcem jego kadencji ta przeszkoda została zniesiona i obecnie nic już chyba mu nie zagrozi, ani nie opóźni. Wywiad ukraiński ocenia, że ukończenie Nord Stream 2 nastąpi jeszcze przed dniem 12 czerwca tego roku. Jeśli tak się stanie, to można uznać, że także Polska tocząca, na przestrzeni ponad dwudziestu lat, wojnę z rosyjskim gazem, może uważać się za pokonaną. Ta wojna, toczona głównie w interesie Ukrainy, ale także i innych państw tzw. Międzymorza, byłaby przegrana."

   wiecej:
   myslpolska.info/2021/02/26/bliski-koniec-wojny-o-nord-stream-2/
    • rosjaiswiat1 Re: "Bliski koniec wojny o Nord Stream 2" 07.03.21, 10:28
     bunkum napisała:

     > Bzdura. "Mysl Polska" tez czesto bzdury opowiada. Gdyby tak nie bylo, i jej by
     > nie bylo.


     Byc moze i jest bzdura, ale jesli ktos komus cos zarzuca, to inteligenty czlowiek przedstawia wlasna alternatywna wersje. Wiec, bunkum, w czyim interesie, Twoim zdaniem, toczy sie ta wojna?

     p.s. Jestem pewien, ze ta wojna nie toczy sie w interesie zadnego panstwa.Celem tej wojny jest europejska gospodarka, przede wszystkim niemiecka. I moge to udowodnic.
     • berek_p Re: "Bliski koniec wojny o Nord Stream 2" 10.03.21, 23:49
      A Putin i Erdogan otworzyli budowę 3 bloku opartego o reaktor jądrowy .
      Niemcy jeśli chcieliby zmienić koncepcję produkcji energii elektrycznej mogą nadal utrzymywać elektrownie jądrowe.
      W Polsce e.j. jeszcze długo będą wyłącznie marzeniami i urojeniami polityków tak prawicy jak i lewicy nie mówiąc o wynalazkach z centrum.
      A były już pomysły biogazu nawet z jabłek.
      Ot polska specjalność.
      • rosjaiswiat1 Re: "Bliski koniec wojny o Nord Stream 2" 11.03.21, 08:19
       berek_p napisał:

       > A Putin i Erdogan otworzyli budowę 3 bloku opartego o reaktor jądrowy .

       To przywiazuje Turcje do Rosji.

       > Niemcy jeśli chcieliby zmienić koncepcję produkcji energii elektrycznej mogą na
       > dal utrzymywać elektrownie jądrowe.

       Niestety, tam zieloni stanowia dosc powazna sile, wiec robia wszystko, zeby zrujnowac kraj. Ciekawe, na czyje polecenie to robia?

       > W Polsce e.j. j......

       Polska jest mistrzem w zawodach strzelania we wlasne konczyny, wiec tu nie ma o czym dyskutowac. smile

       Warto, w kontekscie tego co zrobili Putin i Erdogan, wspomniec o tym, co zostalo uroczyscie otwarte na Ukrainie.
       Otoz, w Kijowie w Uniwersytecie zostala otwarta po remoncie damska ubikacja, o czym z duma poinformowali ukr.media:
       https://cont.ws/uploads/pic/2021/3/Снимок%20экрана%202021-03-11%20в%2009.57.12.png
       • brat_kryzysa Re: "Bliski koniec wojny o Nord Stream 2" 11.03.21, 09:23
        Jak ostatnio z stadionem w Tarnopolu, przemianowanym na Szuchewycza
        Lwów też zbudowali stąd zasłonili płyta pilśniowa Lwy na cmentarzu Lyczakowskim, Kraków też zbudowali i to ich prastare ziemię, jak mi gadał były pracownik ,później w ryja dostał za swój szowinizm który wylazł z niego gdy się nachlal
      • brat_kryzysa Re: "Bliski koniec wojny o Nord Stream 2" 11.03.21, 08:46
       Dziwny układ z tą Turcja, jak nie Turcy mordują ambasadora rosyjskiego czy zestrzeliwują samolot to później dostają wpierdol od Rosji. Jak kilka dni temu, zniszczenie na dużą skale cystern, instalacji naftowych i sprzętu wojskowego, po czym gadają w telewizji o partnerstwie. Turek jest fałszywy a Rosja pamiętliwa
       Ps
       Ostatnio zydkom padły GPS nad całym krajem i nie mogli se postrzelać do Syrii wink
       • rosjaiswiat1 Re: "Bliski koniec wojny o Nord Stream 2" 11.03.21, 08:56
        brat_kryzysa napisał:

        > Dziwny układ z tą Turcja

        To geopolityka, w ktorej Rosja jest najlepsza na swiecie. Gdy Turcja wykazuje sie lojalnosccia wobec Rosji, to dostaje jakis prezent, a gdy tylko zapomni sie, to dostaje bata. Potencjal gospodarczy i militarny tych dwoch krajow jest bardzo rozny, ale w Turkach nadal zywe wspomnienia o Wielkim Impeium Osmanskim, wiec trzeba do tego podchodzic ze zrozumieniem, co Rosja i robi.
        Gdyby w swoim czasie w taki sam sposob Usrael podszedl do Rosji, to dzis, byc moze, nie mialby "problemow" z Putinem. Rosja bylaby wiernym sojusznukiem USA.
  • monalisa2016 Dwa polskie statki buduja przy Rosjanach NS2 26.03.21, 23:19
   Polska domaga sie srogich sankcji na Rosje z powodu NS2 ale dwa polskie statki wspomagaja jego budowe, czy trzeba wiecej dodawac by odslonic polska hipokryzje?

   www.youtube.com/watch?v=MgDQ8AU0LmE
   wiecej tu:

   www.google.de/search?q=polskie+statki+nord+stream+2&sxsrf=ALeKk02dg-ikVK3KKxkaPfTcGfYQ-CwYsQ%3A1616796421166&ei=BVteYLflCY65kwWT7aZw&oq=polskie+statki+nord+stream+2&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAw6BggAEAcQHjoICAAQCBAHEB46BggAEAgQHjoFCAAQzQJQvqQCWObBAmDF3wJoAHACeACAAeYBiAHFC5IBBjEyLjEuMpgBAKABAaoBB2d3cy13aXrAAQE&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwj3--2C_M7vAhWO3KQKHZO2CQ4Q4dUDCA0

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka