Dodaj do ulubionych

Odpowiedz Nawalnego

19.01.21, 22:07
Podobno to nie koniec. A poczatek.
Film jest kolorowy, sa napisy w jez. angielskim.
Radze zrobic popcorn smile
W rolach glownych plejada gwiazd.

youtu.be/ipAnwilMncI
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: Odpowiedz Nawalnego 19.01.21, 22:29
      Nie mam zdrowia oglądać całości, na szybko przerzuciłam różne fragmenty. No i jak zwykle stara pieśń - państwowy ośrodek wypoczynkowy w Soczi to oczywiście prywatna własność Putina.

Всеми любимая рубрика: “Комментарий для продвижения в тренды

Dziesiątki razy powtarzany wpis, to chyba jakiś bot (czyli automatyczny komputerowy robot, który to generuje) . Pod filmem jest prawie 6 mln kliknięć. Ile z tego to boty? Cholera wie.

Swiblowo, a tak na serio - jest w Moskwie jakieś wielkie poruszenie z powodu powrotu Nawalnego? Jak oceniasz protesty 24.01. do których on nawołuje, czy będą one poważne/liczne?

Ilość zwolenników witających go na lotnisku (gdzie nie wylądowałsmile była marna, może z 500-800 osób, z czego większość to zapewne zachodni żurnaliści, pracownicy ambasad i filmowcy.

• rosjaiswiat1 Stare metody, dzialajace na prymitywow 19.01.21, 22:50
        eva15 napisała:

> Nie mam zdrowia oglądać całości, na szybko przerzuciłam różne fragmenty. No i j
        > ak zwykle stara pieśń - państwowy ośrodek wypoczynkowy w Soczi to oczywiście p
        > rywatna własność Putina.

Pamietam jak dzis, jak w schylkowym ZSRR nagle okazalo sie mnostwo sluchow, i nawet artykulow w regionalnej prasie, a poznie i w centralnej, jak to Gorbaczow wydaje panstwowa kase na to, zeby budowac sobie palacy wszedzie tam, gdzie jego zona wskazywala. Co madrzejsi ludzi wiedzieli, ze chodzi o budowle, ktore sa wlasnoscia panstwa, i najwyzej Gorbaczowa mozna bylo oskarzyc o to, ze wydawal panstwowa kase bez potrzeby. Ale mniej inteligentni wrzeszczali, ze Gorbaczow kradnie.
        Dzis te wszystkie pogorbaczowskie palacy sa wlasnoscia lub panstwa rosyjskiego, lub panstw poradzieckich, lub zostali nabyte przez osobe prywatne. I jedno jest pewne, zaden z tych palacow nie jest wlasnoscia ostatniego sekretarza generalnego ZSRR. Ta sama metoda byla wykorzystana i dla skompromitowania Janukowicza, ktorego rowniez oskarzali o to, ze on okradal Ukraine, budujac sobie palacy, a w rzeczywistosci chodzilo o panstwowe mienie.
        • eva15 Re: Stare metody, dzialajace na prymitywow 19.01.21, 22:59
          Ale ja to wszystko wiem, mnie nie musisz przekonywać. Podobnie było w Polsce. Rządowe ośrodki wypoczynkowe przypisywano partyjnym notablom jako ich własność.
          Z Gierka robiono swego czasu nastajaszczego wora. Przed II WS było podobnie - Piłsudski był oskarżany o okradanie kraju i prywatę.

I jeden i drugi byli w sensie materialnym uczciwymi państwowcami żyjącymi skromnie.

Piłsudski miał jedynie mały dworek podarowany mu przez naród polski z wdzięczności za odzyskanie niepodległości.
          Gierek dorobił się z trudem małego domku, w którym dziś żaden polski bogacz nie chciałby zamieszkać ze względu na niski standart i niewielką powierzchnię.
      • eva15 Brazylijska telenowela 19.01.21, 22:52
        Spodobał mi się fragment o romansie Putina z Kabajewą. Nawalny ujął oboje w serduszko, niczym w brazylijskiej telenoweli, albo w hamerykańskiej operze mydlanej. Fajne! No i nawet babuszka Kabajewoj nieźle się wzbogaciła na seksualnych usługach wnuczki.
        Krzywonoga też się dorobiła niezłej kasy.

Ogólnie - Putin to męska Katarzyna Wielka, ta też swoich kochanków bogato wyposażała.
            • eva15 Re: Odpowiedz Nawalnego 20.01.21, 00:30
              Dla zwykłych zjadaczy chleba szczegóły z życia rezydencji pozostawały jednak tajemnicą. Dla wielu na tyle kuszącą, że warto było podjąć ryzyko, by uchylić rąbka jej tajemnicy. I tak za kadencji Kwaśniewskiego redakcja "Super Expressu" wynajęła motolotnię, którą fotoreporter gazety przeleciał nad Mewą i wykonał serię zdjęć. Jak wspominają autorzy tekstu w "Rzeczpospolitej", uwiecznili na nich między innymi opalające się topless kobiety. Wybuchła afera, ale ostatecznie sprawa rozeszła się po kościach.

podroze.onet.pl/polska/pomorskie/prezydencki-osrodek-mewa-w-juracie-na-mierzei-helskiej-nad-baltykiem/q5fn6r6
              • eva15 Re: Odpowiedz Nawalnego 20.01.21, 14:21
                Ośrodki rządowe wq ręku państwa służą nie tylko wypoczynkowi członków rządu ale również spotkaniom nieformalnym na najwyższym szczeblu. Do tych największych, najbardziej okazałych i luksusowych zjeżdżają naważniejsi (i mniej ważni) wielcy tego świata, by w lużnej, urlopowej atmosferze i bez fleszy prasy dyskutować na różne tematy i dokonywać (często tajnych) ustaleń.

Nie znam wszystkich rządowych ośrodków wypoczynkowych w Rosji. Plotki, że są one własnością Putina docierają oczywiście i na Zachód. Tymczasem każde pańtwo ma takie ośrodki dla swego rządu i jego pracowników. Rządzący odchodzą i przychodzą nowi, a ośrodki zostają. W Polsce było ich wiele np. wspomniana Jurata, Arłamów, Łańsk, Spała etc. etc długo by wyliczać. Część z nich w międzyczasie sprywatyzowano, ale znaczna część jest nadal własnością państwa z przeznaczeniem dla rządu.

Rząd USA ma dużo takich ośrodków, międzynarodową sławę zyskał Camp David,, właśnie dzięki historycznym spotkaniom na szczycie.
                • eva15 Re: Odpowiedz Nawalnego 20.01.21, 14:42
                  Więcej o rezydencjach głów rządów:

podroze.onet.pl/ciekawe/rezydencje-prezydenta-polski-hel-wisla-ciechocinek-promnik-ruda-tarnowska/mhe8mhf

Oczywiście Putin ma najwięcej i najdroższe!

• swiblowo Re: Odpowiedz Nawalnego 19.01.21, 23:46
        Zadnego poruszenia ja osobiscie nie widze na dzien dzisiejszy, ale bylam w niezbyt popularnych miejscach, wiec...
        Ja tez nie mam znajomych, ktorzy byliby jego fanami, przynajmniej jawnie.

Na YouTube sa komentarze oczywiscie. Kto za - ten przeciw i odwrotnie.

Odnosnie 24 , to trzeba poczekac do 24 smile
    • bywszy2 Re: Odpowiedz Nawalnego.Без комментария-+ 19.01.21, 23:16
      1.он вам не Димон
      www.google.com/search?q=%D0%BE%D0%BD+%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BD%D0%B5+%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD&oq=%D0%BE%D0%BD+%D0%B2%D0%B0%D0%BC+%D0%BD%D0%B5+%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD&aqs=chrome..69i57.6897j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
      2.ответ генералу золотову
      www.google.com/search?q=%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9+%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2&oq=%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9+%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2&aqs=chrome..69i57.41322j0j9&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    • eva15 Niemieckie media już podjęły temat 20.01.21, 15:10

"Die Welt" już pisze o filmie Nawalnego pokazującym bogactwo Putina, czyli jego wielkie rezydencje. Umieszcza nawet zdjęcie, poisze co prawda o Gelendżiku, ale zdjęcie chyba jest z Soczi... Nie wiem, ale co za różnica - i jedno i drugie to własność Putinasmile.
      Trzeba przyznać, że część forumowiczów wątpi pod tekstem w te rewelacje "bojownika o wolność i demokrację".

www.welt.de/politik/ausland/article224691473/Alexej-Nawalny-zeigt-angeblichen-Luxuspalast-von-Wladimir-Putin.html
      • walter622 Półwysep Idokopas 20.01.21, 16:15
        eva15 napisała:

> . Umieszcza nawet zdjęcie, poisze co prawda o Gelendżiku, ale zdjęcie
        > chyba jest z Soczi.

Omawiany obiekt, pokazny na zdjęciu i o którym jest mowa, znajduje się na
        półwyspie Idokopas - ca. 40 km na południe od Gelendżika i ponad 200 km
        na północ od Soczi

dem angeblich

Temat wałkowany od ponad 10 lat ("list Kolesnikowa"). Nic nowego -
          • walter622 Re: Półwysep Idokopas 20.01.21, 16:44
            eva15 napisała:

> Wiem, temat wałkowany aż do wymiotów. Trudno to czytać.

Owner Alexander Ponomarenko

en.wikipedia.org/wiki/Putin's_Palace

> Powiedz lepiej, czy przewidujesz duże demonstracje 24.01.

Chyba mowa była o 23.01 - lecz mogę się mylić.
            Nie sądzę by były duże demonstracje.
            Jak już pisałem - ludzie są bardzo znużeni konsekwencjami
            epidemii. To jest faktyczny problem nr 1, a nie "pałac".
            Tak na marginesie - chodzą słuch. ze ten film montowano
            w Niemczech.

>Sądzę, że Zachód bardzo na to liczy.
            • eva15 Re: Półwysep Idokopas 20.01.21, 18:49
              Niemcy podajä w artykule, że Nawalny ten film robił będąc w Niemczech:

Unter dem Titel „Ein Palast für Putin. Die Geschichte der größten Bestechung“ posteten Nawalnys Mitarbeiter ein fast zwei Stunden langes YouTube-Video, das der Kreml-Gegner noch in Deutschland aufgenommen hatte.

Ciężko zatrute i schorowane biedaczysko dało jednak radę zrobić film....
              • walter622 GTA 5 20.01.21, 18:57
                eva15 napisała:

> Ciężko zatrute i schorowane biedaczysko dało jednak radę zrobić film....

"Film pokazany przez blogera nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
                Film został zapożyczony z gry wideo GTA 5."

panorama.pub/news/aleksej-navalnyj-vydal-kadry-iz-gta-5-za-nedvizhimost-putina
                      • swiblowo Re: The Sims 20.01.21, 19:40
                        Ha, ha!
                        Ktos na pewno zada sobie trud sprawdzic, co w trawie piszczy.
                        Oskarzajac mase ludzi, ktorzy maja realna wladze - prokuratorow itd. Nawalny powinien juz dawno siedziec za znieslawienie. A nie siedzi.
                        • rosjaiswiat1 Jakie slowo najczesciej uzywa sie w tym gniocie? 20.01.21, 20:39

swiblowo napisała:

> Oskarzajac mase ludzi, ktorzy maja realna wladze - prokuratorow itd. Nawalny po
                          > winien juz dawno siedziec za znieslawienie. A nie siedzi.

Swiblowo, jesli Ty obejrzala caly ten "filmik oskarowy", to nie moglas nie zauwazyc, ze najczesciej padajacym slowem w nim bylo: "предположительно", czyli dla nieznajacych rosyjski - "przypuszczalnie". W Rosji to slowo uzywa sie wtedy, gdy chce sie kogos oskarzyc, ale zadnych dowodow nie masz, a zeby uniknac scigania za znieslawienie, mowi sie, ze przypuszczalnie ktos ukradl, przypuszczalnie ktos zabil. zaden sad nie oskarzy nokogo za to, ze on cos przypuszczal.
                          W Polsce uzywaja inny sposob znislawienia kogos, nie majac dowodow. W Polsce tylko pytaja: Ja tylko pytam, czy prawde mowia ludzi, ze Pan cos tam ukradl? Anglosasi uzywaja innego wyrazu: highly likely (bardzo prawdopodobne).
                          Wiec i nawalny, oskarzajac putina bez dowodow, tylko przypuszcza. Ale to slowo tonie w morzu innych, i tylko wnikliwa analiza adwokatow pozwoli uniknac oskarzenia Nawalnego o znieslawienie. Przeciez kazdy moze cos przypuszczac.
    • rosjaiswiat1 Boty bardzo ciezko pracuja :-) 20.01.21, 20:56
      Juz ponad 30 mln odsloniec. Gniot trwa wprawie dwie godziny, i gdyby w rzeczywostosci tyle razy go obejrzalo tyle osob, to nie daloby sie go w ogole otworzyc, poniewaz ciagle zacinalby sie. Ale to nie jest az tak oczywiste. O wiele bardziej oczywistym sa powtarzajace sie komentarze z pod roznych nickow. nawalniata przedobrzyly, zbyt duzo botow zatrudnili do roboty, wiec jedynie co moga teraz zrobic, zeby calkowicie nie skompromitowac sie, usunac ten filmik z You Tube, i oskarzyc o to Putina.
        • rosjaiswiat1 Re: Boty bardzo ciezko pracuja :-) 20.01.21, 22:02
          eva15 napisała:

> No chyba całkiem zwariowali. Jak tak dalej pójdzie, to przekroczą liczbę mieszk
          > ańców Rosji, razem z dziećmi i starcamismile.
          > Nadaktywni aktywiści!

Byloby bardzo ciekawe zobaczyc statystyke tego oskarowego filmu. W niej sa uwzgledniono miedzy innymi czas ogladania w godzinach, czyli ile godzin byl odtwarzany ten film. Przy 30 mln odsloniec, teoretycznie powinno byc 60 mln godzin odtwarzania. Boty "ogladaja" film przez pare sekund.
          • swiblowo Re: Boty bardzo ciezko pracuja :-) 20.01.21, 22:26
            smile Jasne, ze to malo prawdopodobne, ale zrobilo spory rezonans w innych srodkach masowego przekazu, u innych blogerow i tu tez nie wiadomo jak i z jakimi komentarzami to przedstawiaja inni, a wiec jaki naprawde wydzwiek bedzie mial ten material. - z tej strony, "zasieg Nawalnego" sie powiekszyl niejako sam z siebie.
            • rosjaiswiat1 Re: Boty bardzo ciezko pracuja :-) 20.01.21, 23:13
              swiblowo napisała:

> smile Jasne, ze to malo prawdopodobne, ale zrobilo spory rezonans w innych srodkac
              > h masowego przekazu, u innych blogerow

Generalnie, z tego co obserwuje, w rosyjskich srodkach masowego przekazu tego tematu nie ma. W blogosferze dwa nurta:
              - jedni staraja sie zrobic z tego cos , co zmusi Putina uciekac z Rosji. Warto zauwazyc, ze u tych blogierow nie ma zadnych oryginalnych mysle. Oni wszyscy pisza to samo, kopiujac jeden od drugiego;
              - drudzy po prostu smieja sie z tych rewelacje. I tu widac, ze ci blogiery sa narawde osoby myslace.

> "zasieg Nawalnego" sie powiekszyl niejako sam z siebie.

Raczej nie. Bo rzad Rosji wybral najlepsza strategie informacyjna. O tym nic nie mowi sie w najwaznijszych srodkach masowego przekazu. Jest tylko bardzo skapy komentarz Pieskowa, i na tym koniec.
                    • rosjaiswiat1 Re: Boty bardzo ciezko pracuja :-) 21.01.21, 22:53
                      swiblowo napisała:

> A jak nawet nie obejrza tego "gniota" - to na pewno o nim przeczytaja.

Bardzo mocno przeceniasz znaczenie tego, co ludzi czytaja w necie. Jest oczywistym, ze jest docelowa grupa, na ktora to dziala. Ale to mniejszosc. Oczywiscie w slabym panstwie ta mniejszosc ma mozliwosc przewrocic panstwo do gory nogami.Ale panstwo, w ktorym wladza jest silna, ta mniejszosc nie wiele moze zdzialac. Najnowszy przyklad silnego panstwa to Bialorusja , a Wenezuela z przed lat. A jako przyklad slabego panstwa moze sluzyc Ukraina. Jak sadzisz, Rosja jest slabsza od Bialorusji?
                      • swiblowo Re: Boty bardzo ciezko pracuja :-) 22.01.21, 10:51
                        Uscislijmy, ze ja "oceniac znaczenia" nie mam zamiaru - w przeciwienstwie do Ciebie. - to Twoja fiszka smile
                        Co ludzie zrobia z przeczytana informacja, nie wiem. Wiem, ze ona do nich dojdzie. Juz doszla.
                        Widac, masz mala stycznosc z rosyjskimi przestrzeniami informacyjnymi. Poniewaz zywego miejsca nie zostalo, gdzie byloby to nieskomentowane.
      • eva15 Już prawie 50 mln odsłonięć i NIC 21.01.21, 22:10
        rosjaiswiat1 napisał:

> Juz ponad 30 mln odsloniec. Gniot trwa wprawie dwie godziny, i gdyby w rzeczyw
        > ostosci tyle razy go obejrzalo tyle osob, to nie daloby sie go w ogole otworzyc
        > , poniewaz ciagle zacinalby sie. Ale to nie jest az tak oczywiste. O wiele bard
        > ziej oczywistym sa powtarzajace sie komentarze z pod roznych nickow. nawalniat
        > a przedobrzyly, zbyt duzo botow zatrudnili do roboty, wiec jedynie co moga tera
        > z zrobic, zeby calkowicie nie skompromitowac sie, usunac ten filmik z You Tube,
        > i oskarzyc o to Putina.

Już prawie 50 mln odsłonięć i NIC się nie dzieje....
        • monalisa2016 Re: Już prawie 50 mln odsłonięć i NIC 21.01.21, 22:29
          Tja, sadzisz Eva ze zlikwiduja?
          Nabijaja mu kase do kieszeni, nie wiem jaka jest stawka YouTube w Rosji ale moze sie stac szybko milionerem przy takiej ilosci klikow.
          A teraz posluchaj sobie i czytaj uwaznie ukazujace sie rozowe paski z napisami na ekranie, a na NS2 cos EU szykuje za Navalnego.

www.youtube.com/watch?v=UpTmB9wriPM
          • rosjaiswiat1 Lisa, to tylko informacja 21.01.21, 23:39
            monalisa2016 napisał(a):

> Nabijaja mu kase do kieszeni, nie wiem jaka jest stawka YouTube w Rosji ale moz
            > e sie stac szybko milionerem przy takiej ilosci klikow.

You Tube nie placi za klikniecia, a tylko za reklamy.
            Wiec zeby na You Tube robic kase, trzeba lub samemu reklamowac jakis produkt, lub wyrazic zgode na to, zeby You Tube przerywal film, i emitowal reklamy. Minimalny czas reklamowy, to 5 sekund. I za to You Tube placi. Wiec jesli ktos kliknal na link, lub sam znalazl jakis filmik na You Tube, i po pare sekundach stwierdzil ze to jego nie interesuje, i przeszedl do innego materialu filmowego, lub w ogole opuscil You Tube, to zlamanego grosza za takie klikniecie nie bedzie zaplacono. Jesli youtuber reklamuje sam towar, to rowniez wszystko robi sie przez You Tube. Czyli zanim zaczniesz cos reklamowac, musisz najpierw zdobyc odpowiednia ilosc subskrybentow, i wtedy za posrednictwem You Tube moze zglosic sie ten, kto chcialby reklamowac swoj produkt na twoim kanale.
            Jak mozna zauwzyc, ten gniot Nawalnego ani razu nie byl przerywany na reklame. Rowniez sam Nawalny nie reklamowa, zadnego towaru, oprocz samego siebie. Ale za ta reklame ludzi placa nie przez You Tube, a tylko bezposrednio na konta, ktore na koncu filma byli podane.

Podkreslam, Lisa, to co napisalem to nie dla dyskusji, a tylko dla informacji. Bo ja mam swoj kanal na You Tube, i w swoim czasie zostalem przez administracje tego kanalu poproszony o zgode na to, zeby mozna bylo wykorzystywac moje materialy filmowe dla celow reklamowych. Wtedy mnie przyslali i caly regulamin. Wiec wiem o czym pisze.
              • eva15 Re: Już prawie 50 mln odsłonięć i NIC 21.01.21, 23:29
                No jakoś wbrew Twoim przewidywaniom nie chcieli się usunąć z youtube, więc chyba liczą na rezonans w Rosji.
                Nie wiem, ilu Rosjan im uwierzy, ale oni liczą na to, że relatywnie wielu. We wszystkich większych miastach nawołują do demonstracji. Nawet jak tylko część ludzi odpowie, to już dla Zachodu będzie widowisko.
                • rosjaiswiat1 Re: Już prawie 50 mln odsłonięć i NIC 21.01.21, 23:43
                  eva15 napisała:

> No jakoś wbrew Twoim przewidywaniom nie chcieli się usunąć z youtube, więc chyb
                  > a liczą na rezonans w Rosji.

Ewa, o czym ty piszesz? O jakich przewidywaniach? Ja po prostu napisalem, ze zeby dalej nie kompromitiwac sie, powinni usunac ten film i oskarzyc o to Putina. To byl zart, a Ty nie wiadomo co z tego robisz.
    • bywszy2 Re: O co chodzi.Dlaczego i po co?+ 20.01.21, 23:40
      Czegos nie rozumiem.
      Jezeli ktos wie,to poprosze o wytlumaczenie.
      1.
      Jak wiadomo,prezydent Jelcyn przekazujac wladze premierowi Putinowi zapewnil u niego nietykalnosc osobista dla siebie i swojej rodziny.Pan prezydent Putin obietnice dotrzymal.
      Pan prezydent Putin przeprowadzil ustawy zapewniajaca jemu nietykalnosc osobista.Tzn.istnieja prawa zapeniajace nu to.
      Dlaczego oni to zrobili?
      Po co im to bylo potrzebne.
      Co im i za co grozilo?
      Czy cos podobnego istnialo w historii?
      Obilo mnie sie o uszy,ze kilku bylych prezydentow kilku krajow spedza zycie w nieciekawych osrodkach.
      Ale prezydent Rosji to nie prezydent jakiejs bananowej republiki.
      2.
      Chodzily sluchy,ze pan prezydent Trump mial ulaskawic okolosetki mosobnikow.
      Jednym z nich mial byc on sam.
      Ale mnie to jakos umknelo.
      Czy on w koncu sam siebie ulaskawil.
      Ze mu cos tam grozilo czy grozi - to wiadomo za co.
      Gra w otwarte karty.
      Ale o co chodzi w obydwu przypadkach powyzszych?
      Nie rozumiem!
      • boavista4 Re: O co chodzi.Dlaczego i po co?+ 21.01.21, 01:47
        Pan Prezydent Trump nie ulaskawil jednego sledziarza ze Szwecji, ale to mało znaczące , Nowy katolicki prezydent nie pozwoli żeby głowa odpadła mężowi jednej katolickiej pani. Oczywiście odpadła ze zgryzot na skutek globalnego ocipienia, ksenofili i łupieżu.
        • bywszy2 Re: O co chodzi.Dlaczego i po co?+ 21.01.21, 15:28
          boavista4 napisał(a):

> Pan Prezydent Trump nie ulaskawil jednego sledziarza ze Szwecji, ale to mało
          > znaczące , Nowy katolicki prezydent nie pozwoli żeby głowa odpadła mężowi jedne
          > j katolickiej pani. Oczywiście odpadła ze zgryzot na skutek globalnego ocipien
          > ia, ksenofili i łupieżu.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          przeciez to jest zrozumiale.
          My mamy w Szwecji wysokie moraly.
          I nam zadne ulaskawienia nie sa potrzebne.
          Szczegolnie jezeli sa nadane od osobnika obcego panstwa.
          Inaczej z panem,w mlodosci odwiedzajcym kawiarniane wieczorki urzadzanych w obcych panstwach
          przez konsulaty PRL dla swoich zausznikow.
          • boavista4 Re: Wracajac do Nawalnego 22.01.21, 04:52
            Chcialbym przypomniec sprawe Pilkorskiego w kontekscie Nawalnegp. Co za roznica, i wtedy rzady Rosji i Chin nie robily sankcji na Polske.

A co do Bywszego, nie rozumie jego wpisu , bo przeciez moj wpis do niego sie nie odnosi. Bywszego wszyscy tolerujemy z wielkim dystansem, poniewaz jako Szwed odpowiedzialny jest za Potop. za holokaust Dunczykow, Norwegow, Rosjan, Finow, Litwinow, Niemcow!
            • bywszy2 Re: ależ panie, pan wiele rzeczy nie rozumie+ 22.01.21, 16:22
              boavista4 napisał(a):

> Chcialbym przypomniec sprawe Pilkorskiego w kontekscie Nawalnegp. Co za roznic
              > a, i wtedy rzady Rosji i Chin nie robily sankcji na Polske.
              >
              > A co do Bywszego, nie rozumie jego wpisu , bo przeciez moj wpis do niego sie
              > nie odnosi. Bywszego wszyscy tolerujemy z wielkim dystansem, poniewaz jako Szw
              > ed odpowiedzialny jest za Potop. za holokaust Dunczykow, Norwegow, Rosjan, Fin
              > ow, Litwinow, Niemcow!

Žxzzzzzzzzz
              A piszac "my wszycy ",ma pan na myśli wszystkich ... panu podobnych?
      • walter622 immunitet 22.01.21, 17:27
        bywszy2 napisał:

> Pan prezydent Putin przeprowadzil ustawy zapewniajaca jemu nietykalnosc osobista.

Trochę nie tak. Kilka razy już na ten temat pisałem.
        1. Przepisy gwarantujące immunitet byłym prezydentom i ich rodzinom obowiązują od 2001 r. Wcześniej obowiązywał dekret z 1999r.
        Obecnie przepisy te wniesiono do Konstytucji.
        2. Przepisy te gwarantują immunitet za czyny związane z pełnieniem funkcji Prezydenta.
        3. W przypadku popełnienia przestępstwa sprawca może być pozbawiony immunitetu przez Parlament w oparciu o orzeczenie Sądu Najwyższego.
        • bywszy2 Re: immunitet prezydenta,kto i gdzie to widzial?+ 22.01.21, 19:23
          walter622 napisał:

> bywszy2 napisał:
          >
          >
          > > Pan prezydent Putin przeprowadzil ustawy zapewniajaca jemu nietykalnosc o
          > sobista.
          >
          > Trochę nie tak. Kilka razy już na ten temat pisałem.
          > 1. Przepisy gwarantujące immunitet byłym prezydentom i ich rodzinom obowiązują
          > od 2001 r. Wcześniej obowiązywał dekret z 1999r.
          > Obecnie przepisy te wniesiono do Konstytucji.
          > 2. Przepisy te gwarantują immunitet za czyny związane z pełnieniem funkcji Prez
          > ydenta.
          > 3. W przypadku popełnienia przestępstwa sprawca może być pozbawiony immunitetu
          > przez Parlament w oparciu o orzeczenie Sądu Najwyższego.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
          Przepisy te gwarantują immunitet za czyny związane z pełnieniem funkcji Prezydenta. - jakie przestepstwa moze popelniac wybrany prezydent w demokratycznym panstwie?
          Tzn.w przepisach konstytucyjnych z gory zaklada sie,ze na prezydenta mozna wybrac przestepce?
          nawet makiaweli tak by nie wymyslil.
          A czy Stalin wydajac Stalinskuju Konstituciju tez zakladal dla siebie klauzule nietykalnosci czy meznie zakladal,ze za swoje czyny bedzie odpowiadal?
          A czy kazdemu,przystepujacemu do pracy,nalezy sie jakas klauzula?
          Beria np.nie mial.I Jezow tez nie?A moze Rykow czy Trocki?A moze taki Lenin?
          Czy amerykanscy prezydenci tez klauzule jakas maja?
          Zwlaszcza,ze jak Korzakow w swoich memuarach wspomina:
          W czasie jak Bush starszy na emeryture przeszedl,towarzyszyl Jlcynowi na zaproszenie do "elitarnego" klubu golfowego.No i emeryt Buszh tam tez sie zjawil.
          "Usmiechy,poklepywanie po plecach.Atmosfera fantastyczna.
          A u nas kazdy emerytowany,jak przezyl,to ...syn.A jak nie przezyl,to tym bardziej"
          Moze pan podac przyklad jakiegos przeszlego dzialacza,ktorego wspomina sie z sentymentem?
          • walter622 październik 1993 r. 22.01.21, 20:30
            bywszy2 napisał:

> Przepisy te gwarantują immunitet za czyny związane z pełnieniem funkcji Prez
            > ydenta.
            - jakie przestepstwa moze popelniac wybrany prezydent w demokratycznym
            > panstwie?

październik 1993 r.
            W zakresie prawnym (i nie tylko) bardzo sprzeczne opinie o tej decyzji jelcyna..
            Bez immunitetu to by jelcyn za ten numer z sądów nie wychodził.

www.youtube.com/watch?v=dno8J8aFyy0
    • walter622 70 milionów ?? 23.01.21, 16:08
      swiblowo napisała:

> Podobno to nie koniec.

Podobno ten filmik był oglądany 69,5 milionów razy.
      Jak to się ma do dzisiejszych 4 tys. demonstrantów ???

www.youtube.com/watch?v=ipAnwilMncI&feature=youtu.be
      • swiblowo Re: 70 milionów ?? 24.01.21, 11:57
        Odrzucajac polowe - botow, miales nadzieje, ze wyjdzie 30 mln?

Planu B, C niestety nie znam.
        Trudno uwierzyc, ze wrocil tylko dla tego, zeby posiedziec w wiezieniu. Chociaz... Moze to wlasnie plan B. ?
        • rosjaiswiat1 Re: 70 milionów ?? 24.01.21, 12:30
          swiblowo napisała:

> Odrzucajac polowe - botow, miales nadzieje, ze wyjdzie 30 mln?

Najwyzej moze ich byc 3 mln. I to realna liczba. I w tym jest mnostwo odsloniec przez tych, kto jest przeciwniem nawalnego, i ogladal film tylko po to, zeby znalezc niescislosci w podawanych liczbach i faktach. I tacy ten film obejrzali od "deski do deski" , wsrod nich bylem i ja smile

> Planu B, C niestety nie znam.

Nie ma zadnych planow B i C.

> Trudno uwierzyc, ze wrocil tylko dla tego, zeby posiedziec w wiezieniu. Chociaz
          > ... Moze to wlasnie plan B. ?

On sam nie wrocilby, poniewaz zbyt mocno lubie luksusowe zycie. oOn byl zmuszony i jedyny plan byl taki, ze on pojdzie do wiezienia. I jestem pewien, ze innego wyboru on nie mial. Bo na zachodzie go czekalaby pewna smierc, bo tylko jako ofiara Putina on moze jeszcze posluzyc swoim mocodawcom.
            • rosjaiswiat1 Re: 70 milionów ?? 24.01.21, 12:57
              swiblowo napisała:

> A Ty nie myslisz, ze on moze byc karta przetargowa z Zachodem np?

Nie, to zbyt slaba karta przetargowa. Problemem zachodu wobec polityki Rosji jest taki, ze w Rosji nie ma zadnej realnej silnej opozycji. Wiec zachodowi pozostal sie tylko ten klaun. A Putin doskonale zna jego wartosc.
              • swiblowo Re: 70 milionów ?? 24.01.21, 13:05
                No jesli sam Zachod rozdmuchal Novichka - to jakby sam podniosl wartosc Nawalnego, nie tak?
                No.. dla siebie. Bo ja tez mysle, ze Putin to ma gdzies требования Zachodu odnisnie Nawalnego.
                Ale zeby sie potargowac...
                • rosjaiswiat1 Re: 70 milionów ?? 24.01.21, 13:54
                  swiblowo napisała:

> No jesli sam Zachod rozdmuchal Novichka - to jakby sam podniosl wartosc Nawalne
                  > go, nie tak?

Nie tak. bo to co dzieje sie w medijnej sferze na zachodzie, nie przeklada sie na wartosc Nawalnego w Rosji.

> No.. dla siebie. Bo ja tez mysle, ze Putin to ma gdzies требования Zachodu odni
                  > snie Nawalnego.

Wlasnie to mialem na uwadze, piszac wyzej.

> Ale zeby sie potargowac...

Ale co moze zachod realnego zaproponowac za Nawalnego? |Przeciez tam rowniez doskonale wiedza o tym jaka jest realna wartosc tego pajaca.
                  Jest oczywistym, ze sa na zachodzie politycy, ktore beda probowac wykorzystac sprawe Nawalnego, zeby zadac kolejnych sankcje na Rosje. Ale i tu Zachod ma duzy problem - wszystkie mozliwe sankcje, jakie bedzie mozna wprowadzic, juz zostali wprowadzone. To co pozostalo sie, w pierwszej kolejnosci bedzie karac sam zachod. To dotyczy i sankcje na zakup ropy i gazu w rosji, i wiele czego innego.
                  Wiesz co powiedzial jeden z kierownikow SWIFTu?
                  Jesli odlaczyc od SWIFT Rosje, to wiekszy problem bedzie miec wlasnie on, a nie Rosja. Bo Rosja ma alternatywe, czyli wlasny system rozrachunkowy, a SWIFT drugiej Rosji nie ma.
      • eva15 Re: Odpowiedz Nawalnego 25.01.21, 00:21
        Na kłamstwach opiera się przekaz medialny na Zachodzie i wobec tych kłamstw Rosja jest pod ścianą, w defensywie. Ona nie ma wystarczająco skutecznych mediów, które mogłyby z innym przekazem dotrzeć do zwykłych ludzi na Zachodziei.
        • eva15 Re: Odpowiedz Nawalnego 25.01.21, 00:26
          Ja tu , patrząc z Zachodu, widzę ścianę, o którą Rosja się obija.
          Tylko najinteligentniejsi ludzie - ca 10-15% społeczeństwa- rozumieją, co jest grane. Reszta rozumie tyle, ile zobaczy w mediach głównego ścieku.
          • eva15 Re: Odpowiedz Nawalnego 25.01.21, 01:01
            monalisa2016 napisał(a):

> Media to czwarta wladza w panstwie, ktora nie ma wlasnej ojczyzny ale
            > ma przynaleznosc
            do wiadomej grupy wiec trudno jest tu mowic Eva o Zachodz
            > ie, nalezy nazywac to po imieniu.

Czemu nie nazywsz?
            • monalisa2016 Re: Odpowiedz Nawalnego 25.01.21, 01:30
              Przeciez jest to wladza ktora nalezy do deep state. Kiedys mialam link w czyich rekach sa skoncentrowane swiatowe media, slad pozostal ale artykulu nie ma (zmyl sie). Swiatowe media naleza do paru zaoceanicznych osob czy to w Stanach czy Australii a za nimi kryja sie jeszcze grupy inwestorow ktorzy nadaja ton czyli kierunek mediom i swiatu.

Masz najlepszy ostatni przyklad z wyborczej kampani z Stanow, Jack Dorsey (Twitter), Mark Zuckerberg (Facebook) zeznawali przed amerykanskim Senatem a co zrobili z Trumpem, a jaka byla ich koncowa wypowiedz, oni sa tylko CEO i "nie mieli" wielkiego wplywu (ich wypowiedz) na blokade Prezydenta Stanow, tak samo jest z Printmedien. Inwestor rozkazuje, inwestor placi i wymaga, a kto jest ich inwestorami? Garsta wiadomych ludzi!!!
              • monalisa2016 Re: Odpowiedz Nawalnego 25.01.21, 01:36
                Dodam, nie tylko to dotyczy mediow, to dotyczy wiele swiatowych organizacj, np WHO i plagi z corona, to dotyczy tez ONZ czy podleglych jemu podorganizacji. Wiadomi ludzie zawladneli swiatem i nim rzadza. Pisze od dluzszego czasu ze mierni ale wierni zawladneli swiatem, a kto wiele osob z pewna przeszloscia posadzil na najwyzsze stolki swiatowych organizacji? Tja.
                • monalisa2016 Re: Odpowiedz Nawalnego 25.01.21, 02:00
                  To dziala na zasadzie "to masz robic co ci powiemy w przeciwnym wypadku wyciagne twoje brudy" Metoda znana od lat i widzi sie dokladnie jak sie przyjrzy czlowiek wielu rzeczom i zacznie rozplatywac klebek. Trump chcial to obalic i z tego powodu nie zostal ponownie prezydentem poniewaz wszyscy postawili sie przeciw jemu. Putin, obroni sie czy sie nie obroni, zobaczymy nastepne tygodnie przyniosa nam wyjasnienie.
      • boavista4 Re: Odpowiedz Nawalnego 25.01.21, 01:31
        Jak na ofiarę putinowskiego novichoka i potrzebnej długiej rekonwalescencji , widać ze Nawalny nie marnował czasu, a sekretne dokumenty stasi zostały mu udostępnione razem z pigułkami. W ten sposób Nawalny sam stal się trucizna, którą ma zatruć Putina i jego klikę, która stara się zniszczyć cala prawdziwa elitę Rosji z dobrymi korzeniami. Cale szczęście ze Chodorkowski, bohaterski Nawalny i tysiące pozostałych w Rosji Starszych i Mądrzejszych odkryją przed Narodem Rosyjskim swoje nieskazitelne oblicze! Film jest fajnie zmajstrowany u na pewno przywróci pamieć tych którzy stracili swoich bliskich w czasie pierestrojki, kiedy musieli pracować bez wynagrodzenia dla Chodorkowskiego , a ich posiadłości były rozkradane przez sponsorów Nawalnego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka