Dodaj do ulubionych

Czyski Stalina.

20.01.21, 19:08
Igor tylko zmam opowieści o Stalinie i nic więcej. Ponoć Stalin miał duza opozycje ale nie mógł się z nią tak porostu rozprawić. Potrzebował pretekstu. Wiec kazał zamordować brata jednego ze znanych polityków, który go popierał i cala winę zrzucił na ta niechciana opozycje. Pod tym pretekstem mógł juz mordować białych prawosławnych Rosjan na miliony. Ponoć było to w 1934 roku. Masz Igor coś więcej o tym zdarzeniu?
Obserwuj wątek
  • walter622 Re: Czyski Stalina. 20.01.21, 20:17
   mlody774 napisał:

   > Pod tym pretekstem mógł juz mordować białych prawosławnych Rosjan na miliony.

   Początki „Wielkiego terroru” w trakcie którego masowo mordowano Rosjan wiąże się z nieudanym zamachem na lenina w fabryce Mechelsona. (sierpień 1918 r) - bardzo mętna historia.. Wtedy zamordowano między innymi poetę Н . Gumieliowa
   (1921) - męża A. Achmatowej.


   > Ponoć było to w 1934 roku.

   Owszem. Masz na myśli zamach na Kirowa. Ro inna historia. Czystki w partii.

   www.youtube.com/watch?v=9escKSSLh58
   • mlody774 Re: Czyski Stalina. 20.01.21, 20:59
    Dzieki Walter za wyjaśnienie. W Stanach choć ponoć demokraci wygrali, to panicznie się boja społeczeństwa. Nie spodziewali się ze będą mieli tak wielkie opozycje. Nasza barmanka AOC i inni juz snuja pomysły jak unieszkodliwić opozycje i jaka to ona poszkodowana, bo bardzo się obawia wszystkich, bo ktoś mógłby jej coś zrobić. Także juz fanatyzm opanował dems. Oczywiście wszystkiemu sa winni biali, to ich trzeba unieszkodliwić, przeprogramować w specjalnych obozach itd. To wszytko mówi się oficjalnie i nikt niema odwagi to krytykować. Robia to nawet w US Kongres a rzekomo wspaniali republikanie siedzą cicho. Także możemy się uczyć z wydążeń w Rosji Sobieskiej z przed 100laty.
     • mlody774 Re: Czyski Stalina. 20.01.21, 21:29
      A tutaj AOC we własnej osobie domaga się funduszy dla zniszczenia białych, tylko tych co się wywyższają. Hahahaha, oczywiście. Ona dobra dziewczynka jest przecież. Prawie siostra zakonna.
      www.dailywire.com/news/aoc-demands-federal-funding-to-deradicalize-white-supremacists-conspiracy-theorists?itm_source=parsely-api&utm_source=cnemail&utm_medium=email&utm_content=011621-news&utm_campaign=position4
  • walter622 .Dwa różne cele 20.01.21, 21:22
   mlody774 napisał:

   > Igor tylko zmam opowieści o Stalinie

   Podkreślić trzeba, że były to dwa różne cele
   O ile w trakcie „wielkiego terroru” ( od końca 1918 r.) celem było zniewolenie społeczeństwa i narzucenie władzy bolszewickie, to w okresie „czystek”( od końca 1934 r.) celem było zniewolenie partii i narzucenie jej woli /myśli stalina.
   • mlody774 Re: .Dwa różne cele 20.01.21, 21:26
    Rozumiem, ale dla mnie są ważne te preteksty, ktorych się używało aby wprowadzić te zmiany, kosztem ludzi oczywiście. Ty chyba nie wierzysz, ze te preteksty były prawdzie i akcje które nastąpiły po nich konieczne?
    • walter622 Re: .Dwa różne cele 20.01.21, 21:53
     mlody774 napisał:

     > Ty chyba nie wierzysz, ze te preteksty były prawdzie
     > i akcje które nastąpiły po nich konieczne?

     Tam nie dbano o preteksty. To jest wie wiązano bezpośrednio tych zamachów z represjami - one były w tle..

     Oba zamachy nie do końca są wyjaśnione – bytują wersje oficjalne i sporo teorii. Kirow jakoby był zastrzelony przez Nikołajewa (?) z powodu uwiedzenia żony zamachowca. Wersja o spisku pojawiła się pod koniec lat 50-ych gdy, chruszow walczył z „kultem jednostki”(stalina). Lecz bardzo krucho z dowodami, potwierdzającymi taką wersję.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka