Dodaj do ulubionych

Historia dem. dla Elki

22.01.21, 15:06
www.prageru.com/video/the-inconvenient-truth-about-the-democratic-party/
Tu jest historia parti demokratycznej, ktora pozuje za obronce uciskanych, co jest ich najwiekszym klamstwem, ale kompletnie nieznanym dla wysoko wyksztalconych humanistow. Czyli nauczanych przez humanistycznych, profesorow lewicowych propagandystwo.
Obserwuj wątek
  • mlody774 Re: Historia dem. dla Elki 22.01.21, 15:15
   Niewygodna prawda o Partii Demokratycznej
   Carol Swain
   Opublikowano 22 października 2020 w Uncategorized

   W przeciwieństwie do wrażeń stworzonych przez firmę Black Lives Matter i jej zwolenników, rasizm nie jest obecnie systematyczny ani zinstytucjonalizowany w Stanach Zjednoczonych. Jednak w przeszłości był on zinstytucjonalizowany, a odpowiedzialnymi za to nie była, jak powszechnie uważa się, prawicowa konserwatywna Partia Republikańska Lincolna i Trumpa, ale lewicowa postępowa Partia Demokratyczna Jacksona i Obamy. Profesor Carol Swain relacjonuje:

   Kiedy myślisz o równości rasowej i prawach obywatelskich, która partia polityczna przychodzi na myśl? Republikanie? Albo Demokraci?

   Większość ludzi prawdopodobnie powiedziałaby, że Demokraci. Ale ta odpowiedź jest nieprawidłowa.

   Od swojego powstania w 1829 r. Partia Demokratyczna walczyła z każdą główną inicjatywą na rzecz praw obywatelskich i ma długą historię dyskryminacji.

   Partia Demokratyczna broniła niewolnictwa, rozpoczęła wojnę domową, sprzeciwiła się rekonstrukcji, założyła Ku Klux Klan, narzuciła segregację, dopuszczała się linczów i walczyła z aktami praw obywatelskich z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku.

   Natomiast Partia Republikańska została założona w 1854 roku jako partia przeciwko niewolnictwu. Jej misją było powstrzymanie rozprzestrzeniania się niewolnictwa na nowych terytoriach zachodnich w celu całkowitego zniesienia go. Wysiłek ten spotkał jednak poważny cios ze strony Sądu Najwyższego. W 1857 r. Sprawie Dred Scott przeciwko Sandford, sąd orzekł, że niewolnicy nie są obywatelami; są własnością. Siedmiu sędziów, którzy głosowali za niewolnictwem? Wszyscy Demokraci. Dwóch sędziów, którzy wyrazili sprzeciw? Obaj republikanie.

   Kwestię niewolnictwa ostatecznie rozwiązała oczywiście krwawa wojna domowa. Naczelnym wodzem podczas tej wojny był pierwszy republikański prezydent Abraham Lincoln - człowiek, który uwolnił niewolników.

   Sześć dni po kapitulacji armii konfederatów, John Wilkes Booth, demokrata, zamordował prezydenta Lincolna. Wiceprezydent Lincolna, demokrata o nazwisku Andrew Johnson, objął prezydenturę. Ale Johnson stanowczo sprzeciwił się planowi Lincolna integracji nowo uwolnionych niewolników z porządkiem gospodarczym i społecznym Południa.

   Johnson i Partia Demokratyczna zjednoczyli się w swoim sprzeciwie wobec 13. poprawki, która zniosła niewolnictwo; czternasta poprawka, która nadała czarnoskórym obywatelstwo; oraz piętnastą poprawkę, która przyznała czarnym prawo głosu. Wszyscy trzej przeszli tylko dzięki powszechnemu poparciu Republikanów.

   W erze Odbudowy wojska federalne stacjonujące na południu pomagały zabezpieczyć prawa nowo uwolnionych niewolników. Setki czarnych mężczyzn zostało wybranych do parlamentów południowych stanów jako republikanów, a 22 czarnych republikanów służyło w Kongresie Stanów Zjednoczonych do 1900 roku. Demokraci wybrali do Kongresu czarnoskórego mężczyznę dopiero w 1935 roku.

   Ale po zakończeniu odbudowy, kiedy wojska federalne wróciły do ​​domu, Demokraci z rykiem wrócili do władzy na Południu. Szybko przywrócili białą supremację w regionie za pomocą środków takich jak czarne kody - prawa, które ograniczały zdolność czarnych do posiadania własności i prowadzenia interesów. I nałożyli podatki pogłówne i testy umiejętności czytania i pisania, używane do podważania prawa wyborczego czarnoskórych obywateli.

   Jak to wszystko zostało wymuszone? Terrorem - w dużej mierze wywołanym przez Ku Klux Klan, założony przez demokratę Nathana Bedforda Forresta.

   Historyk Eric Foner - sam Demokrata - zauważa:

   „W efekcie Klan był siłą militarną służącą interesom Partii Demokratycznej”.

   Prezydent Woodrow Wilson, demokrata, podzielał wiele poglądów z Klanem. Ponownie posegregował wiele agencji federalnych, a nawet pokazał pierwszy film, jaki kiedykolwiek był wyświetlany w Białym Domu - rasistowski film „Narodziny narodu”, pierwotnie zatytułowany „The Clansman”.

   Kilkadziesiąt lat później jedyny poważny sprzeciw Kongresu wobec przełomowej ustawy o prawach obywatelskich z 1964 r. Wystąpił ze strony Demokratów.

   Osiemdziesiąt procent republikanów w Kongresie poparło tę ustawę. Mniej niż 70 procent Demokratów to zrobiło. Demokratyczni senatorowie filibrowali projekt ustawy przez 75 dni, dopóki Republikanie nie zebrali kilku dodatkowych głosów potrzebnych do przełamania sporu.

   A kiedy wszystkie ich wysiłki, by zniewolić Czarnych, utrzymać ich w niewoli, a następnie powstrzymać ich od głosowania, zawiodły, Demokraci wymyślili nową strategię: jeśli Czarni mają głosować, równie dobrze mogą głosować na Demokratów. Jak rzekomo prezydent Lyndon Johnson powiedział o ustawie o prawach obywatelskich: „Każę im głosować na Demokratów przez dwieście lat”.

   Tak więc teraz Partia Demokratyczna rozwija się dzięki głosom tych samych ludzi, których uciskała przez większość swojej historii.

   Demokraci twierdzą fałszywie, że Partia Republikańska jest złoczyńcą, podczas gdy w rzeczywistości to nieudana polityka Partii Demokratycznej powstrzymała czarnych. Ogromny zasiłek rządowy zdziesiątkował czarną rodzinę. Sprzeciw wobec wyboru szkoły uwięził ich w upadających szkołach. Politycznie poprawne działania policji pozostawiły czarne dzielnice bezbronne przed brutalnymi przestępstwami.

   Jeśli więc myślisz o równości rasowej i prawach obywatelskich, to której partii politycznej powinieneś
    • elka-sulzerowa2 Re: Southern Strategy 22.01.21, 16:21
     elka-sulzerowa2 napisała:

     > ... opowiesci z cyklu ... mlody odkryl Ameryke!
     >
     > A teraz poszukaj, mlody, jak przeksztalcil sie reublikanie w tym samym czasie.
     >

     Slyszales moze o czyms takim jak ... southern strategy ... mlody?
     No co?
     Dalej sie bedziesz upieral przy glupawych opowiesciach nawiedzonych czubow?
     • mlody774 Re: Southern Strategy 22.01.21, 16:24
      Nie słyszałem. Wytłumacz mi. Wytłumacz mi tez jak to republikańscy reprezentanci i kongresmeni wykiwali republikańskiego prezydenta. Bo to musiała być republikańska taktyka aby oszukać biednych dobrych demokratów.
       • mlody774 Re: Southern Strategy 22.01.21, 17:23
        Tak Elka obecnie jest tak samo i używają rasizmu do podziału Stanów demokraci. Ale to nie znaczy, ze on istniał czy istnieje. Pomysły na strategie można mieć rożne i dużo ich. I co niby miała ta "southern strategy" do dyskusji ze dems są zakłamaną organizacja? Ty tez teraz masz różne strategie jak przekonać świat do twojej filozofii widzenia tego świata. Ale to nie znaczy ze masz racje lub ze poza forum świat kogoś do nie przekonasz. Elka, Ludzi juz teraz potrafią sami myśleć.
        • elka-sulzerowa2 Re: Southern Strategy 22.01.21, 17:39
         mlody774 napisał:

         > Tak Elka obecnie jest tak samo i używają rasizmu do podziału Stanów demokraci.
         > Ale to nie znaczy, ze on istniał czy istnieje. Pomysły na strategie można mieć
         > rożne i dużo ich. I co niby miała ta "southern strategy" do dyskusji ze dems są
         > zakłamaną organizacja? Ty tez teraz masz różne strategie jak przekonać świat d
         > o twojej filozofii widzenia tego świata. Ale to nie znaczy ze masz racje lub ze
         > poza forum świat kogoś do nie przekonasz. Elka, Ludzi juz teraz potrafią sami
         > myśleć.

         Tak, mlody, radizm nigdy nie istnial ... kolorowych nigdy nie linczowano ... Jim Crow Laws to tez tylko wymysl ... rasistow
          • mlody774 Re: Wisienka na torciku dla 22.01.21, 18:45
           Założę się Elka, ze ty masz demokratyczna wersje, ale ja wiem ze pierwsze 10 poprawek do US Konstytucji stały się za sprawa Patrick Henry jako dodatkowe gwarancje przestrzegania US Konsytuacji, przez US Rzad. Wtedy nie wielu myślało o broni, dlatego, ze bron miał każdy. To było sos normalnego. Nosiło się ja w kościołach w państwowych budynkach, dosłownie wszędzie. I powszechnie nie myślano o tym ze ktoś może ja zakazać. Nie było jeszcze wtedy partii demokratycznej. Ale Patrick Henry jednak pomyślał, ze to może być problemem jak demokraci założą swoja partie w 1829 roku, wiec kazał dołączyć do US Konstytucji Bill of Rights razem z 2 poprawka do US Konstytucji. Czy nie był on wspaniały? Na dodatek często powtarzał: "Give Me Liberty or Give Me Death".
         • mlody774 Re: Southern Strategy 22.01.21, 17:47
          To są jednostki, które nie mogły jak i nie mogą świadczyć o całym narodzie, jak to się starają udowodnić dzisiejsi demokraci, choć w historii to oni byli tym wyżej wymienionymi nielicznymi rasistami. Elka jak by było za sprawa demokratów to byś nie glosowała za B. bo nie miała byś do tego uprawnienia. Zastanawiam się czy dems. mieli w tym punkcie racje?
          • elka-sulzerowa2 Re: 22.01.21, 17:54
           mlody774 napisał:

           > To są jednostki, które nie mogły jak i nie mogą świadczyć o całym narodzie, jak
           > to się starają udowodnić dzisiejsi demokraci, choć w historii to oni byli tym
           > wyżej wymienionymi nielicznymi rasistami. Elka jak by było za sprawa demokratów
           > to byś nie glosowała za B. bo nie miała byś do tego uprawnienia. Zastanawiam s
           > ię czy dems. mieli w tym punkcie racje?

           Jednostki ... mordujace tysiace nie-bialych ... to nie rasizm?
           Jako biali z cala pewnoscia roscili sobie do tego prawo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka