Dodaj do ulubionych

To ostatni moj watek o Nawalnym

23.01.21, 19:57
Nawalny dla jego kuratorow jest tylko narzedziem,nie czlowiekiem. Utrzymywac go bez zadnego pozytku — nikt tego nie bedzie robic. Dlatego Nawalny nie mial wyboru: gdyby zostal w Niemczech, to wystarczajaco szybko wszyscy by po prostu o nim zapomnieli. Wiec narzedzie zostalo wyslane do Moskwy — wiedzac, ze zostanie tam osadzony.
Wiec pytanie byli tylko jedno - ile jeszcze mozna z niego uzyskac na koniec?
Teraz szukaja innego lidera…
To koniec - epoka Nawalnego, jako "glownego opozycjonisty" - skonczyla sie.
Pod wieloma wzgledami nie jest to dobre dla wladzy: byl wygodnym opozycjonista i skutecznie psul wszystko, co mu powierzali jego kuratorowie…
Ale po tym, co obserwujemy,czas, kiedy mozna bylo go tolerowac, minal.
Ten fakt, ze nie tylko nastolatkow wyprowadzono na ulicy, ale rowniez malolaty, sugeruje, ze ludzie stojacy za Nawalnym nie prosto oszaleli, ale maja bardzo powzne zamiary. Rozdeptane przez tlum dzieci - to piekne zdjecie!
Oznacza to, ze organizatorzy tego wszystkiego stawiaja juz nie prosto na krew, ale na krew dzieci.Wiec wladza nie moze tego zostawic bez odpowiedzI. I niestety, bedzie musiala pozegnac sie z Nawalnym... Choc jest duze niebezpeczenstwo, ze ci, ktorzy go zastapia, beda mieli wiecej mozgow, a to znaczy, ze beda bardziej grozne.
Obserwuj wątek
    • eva15 Re: To ostatni moj watek o Nawalnym 23.01.21, 20:14
      Przejżałam uważnie kilka różnych filmików z tych protestów i nie podzielam jednak opinii, że to były małe protesty. W Moskwie było pewnie ok. 12.000- 15.000 ludzi, to nie jest mało jak na pandemię i porę roku.
      Rzeczywiście udział smarkaczy w wieku szkolnym był bardzo duży. Młodzi żyją internetem i łatwo jest ich uwieść.

Nie wiem, czy to koniec Nawalnego. Władza nawet jakby chciała to na więcej niż rok, dwa nie może go wsadzić. Jego mit "bojownika o wolność" może się przez to wzmocnić.
      • rosjaiswiat1 Re: To ostatni moj watek o Nawalnym 23.01.21, 20:35
        eva15 napisała:

> Przejżałam uważnie kilka różnych filmików z tych protestów i nie podzielam jedn
        > ak opinii, że to były małe protesty.

To byli male protesty.

> W Moskwie było pewnie ok. 12.000- 15.000 l
        > udzi, to nie jest mało jak na pandemię i porę roku.

To jest bardzo malo, a do tego nie wszyscy, kogo Ty zauwazyla na tych filmikach, naleza do protestujacych. Ile wsrod nich dziennikarze, tajnych wspolpracownikow policji i prosto zwyklych gapiow,my mozemy tylko domyslic sie, ale srednio to nie mniej niz cwierc od tych, kogo widac na zdjeciach z protestow. Oprocz tego , Ewa, dochodzi do zwyklego falszowania, i protesty z Minska, wydaja za dzisiejsze protesty z Moskwy. I gdyby nawet liczba 15 000 uczdstnikow protestow bylaby realna, to jak na Moskwee, bez wzgledu na pandemie i pore roku, to mozna powiedziec, ze nic.

> Rzeczywiście udział smarkaczy w wieku szkolnym był bardzo duży. Młodzi żyją in
        > ternetem i łatwo jest ich uwieść.

I tak samo latwo ich uwiesc w druga strone. Wiec nie znaczy, ze kazdy ten smarlacz stanie w przyszlosci opozycjonistem;

> Nie wiem, czy to koniec Nawalnego. Władza nawet jakby chciała to na więcej niż
        > rok, dwa nie może go wsadzić.

A skad to Ty wziela, ze max dwa lata Nawalny moze dostac? Zgodnie z nowym oskarzeniem wobec niego, jemu grozi 10 lat wiezienia.

sledcom.ru/news/item/1526952/
        > Jego mit "bojownika o wolność" może się przez to wzmocnić.

Pamietasz Chodorkowskiego? Jesli jeszcze pamietasz, to na pewno wiesz, ze Nawalny obok niego, to zero. Oprocz tego Nawalny nie jest postrzegany przez Rosjan, jak "bojownik o wolnosc".
      • monalisa2016 Re: To ostatni moj watek o Nawalnym 23.01.21, 21:33
        Zobaczymy co bedzie w nastepna sobote bo przeciez jest zapowiedziana nastepna demonstracja, mam nadzieje ze do tego czasu przeszkola lepiej policje jak i omon. smile Zeby dzisiejsze demonstracje tak bagetelizowac jak robi to Igor to jest rzeczywiscie naiwnosc. Pare dni przed zapowiadana demonstracja zaaresztowano wiele ludzi z szeregow Nawalnego i co wystarszyli sie ludzie? Nie wyszli na ulice. Cosik szwankuje w tym kraju, ludzie Putina nie maja wszystkiego pod kontrola ze zewnetrzne sily potrafia zmobilizowac tak wielka deemonstracje jak sie ocenia w 70 do 90 miastach, dokladna liczba nie jest podana.
      • walter622 4 góra 6 tys. 24.01.21, 01:07
        eva15 napisała:

> Przejżałam uważnie kilka różnych filmików z tych protestów i nie podzielam jedn
        > ak opinii, że to były małe protesty.

Mylisz się. Jak na Moskwę to była to niewielka demonstracja - 4 góra 6 tys.
        Nie uwzględniasz miejsca ( Twerska, pl. Puszkina) , czasu (sobota) ani tego,
        że sporą część stanowiły osoby które tam były z ciekawości (np. dzieci).
    • walter622 Re: To ostatni moj watek o Nawalnym 23.01.21, 21:43
      rosjaiswiat1 napisał:

> Choc jest duze niebezpeczenstwo ze ci, ktorzy go zastapia, beda mieli wiecej mozgow,
      > a to znaczy, ze beda bardziej grozne.

Rosji potrzebna jest silna, mądra i patriotyczna opozycja.
      Jej brak grozi marazmem i wypaczeniem władz.
      Sobczaki, Nawalne i im podobni tylko szkodzą formowaniu się
      takiej prawdziwej opozycji
      • rosjaiswiat1 100% zgoda 23.01.21, 22:04
        walter622 napisał:

> Rosji potrzebna jest silna, mądra i patriotyczna opozycja.

Wlasnie o taka "marzy" Putin.

> Sobczaki, Nawalne i im podobni tylko szkodzą formowaniu się
        > takiej prawdziwej opozycji

Problemem Rosji jest to, ze lata 90-te odcisneli bardzo powazny slad w psychice Rosjan, i na ogol oni nie chca zadnej opozycji, ani madrej, ani takiej jaka jest. Madra opozycja ksztaltuje sie przez bardzo dlugi czas, to proces ewolucyjny. Robienie opozycji na szybko wlasnie taka opozycja, o jakiej wspolmniales, i konczy sie. I ci kto sa oplacane przez zachod, i ci kogo niejawnie wspieraja wladze, sa goowna warte.
        Generalnie, tak mi sie wydaje, jedynym madrym opozycjonistem w Rosji jest... Putin. smile
    • walter622 300 23.01.21, 21:59
      rosjaiswiat1 napisał:

> nastolatkow wyprowadzono na ulicy, ale rowniez malolaty

300 dzieci zatrzymano.

rusvesna.su/news/1611430656
      • rosjaiswiat1 Re: 300 23.01.21, 22:06
        walter622 napisał:

> 300 dzieci zatrzymano.

Ja powiedzialbym, ze uratowano. Bo niewykluczono, zeoni mieli sluzyc za ofiare sakralne. I gdyby chociaz jeden dzieciak zginal pod kolami policyjnego samochodu, to wrzask bylby na caly swiat.
        • vvvvvvvvvv Re: 300 23.01.21, 22:47
          Mam nadzieje ze Putin sobie poradzi z ta zachodnia chucpa.
          Nawalnemu da 10 lat wakacji z opcja ze atrakcje kurortu Nawalny moze dzielic z Merklowa. Jak dalej bedzie zwolywal nieletnich to dolozyc mu jeszcze 5 lat.
            • monalisa2016 Re: 300 23.01.21, 23:00
              Inni za wspolne sprawy z Nawalnym dostawali wyroki do odsiadki, tak samo jego bratu a Nawalnemu dawano wyrok w zawieszeniu, czy to nic nie mowi wam?
                • monalisa2016 Re: 300 23.01.21, 23:36
                  eva15 napisała:

> Tak, władze jak dotąd obchodziły się z Nawalnym ostrożnie.

Alez wladze Rosji obchodza sie z wieloma czy to regionalnie czy fereralnie tak jak z Nawalnym, dla przykladu siedzacy (czas przeszly) w kaliningradzkiej Dumie osoba z amerykanska Greencard, co nie jest w zasadzie mile widziane, a skoro musi byc to zgloszone wladzom, a tu nic. A co najlepsze ten pan jest wlascicielem malych mediow cos z formatu naszego z literka "B" i tu siedzac obecnie za wielka woda publikuje to co mu sie podoba dyskredytujac lokalne wladze. Wiec mini Nawalnych jak widac jest dosc duzo w Rosji w spadku po Jecynie i Gorbaczowie. Jak widac umowa miedzy spoleczenstwem a rzadem, bardzo demokratyczna (rzad nie wtraca sie do zycia prywatnego obywateli, obywatele nie wtracaja sie do rzadu) jest wykorzystywana na wielu plaszczyznach.

Nawalny mozna powiedziec przed jego "choroba" byl mozna powiedziec bez znaczenia, deep state to zauwazylo z i wycofalo go w wiadomy nam sposob by wyposazyc go w odpowiednia "bron" dla zrobienia majdanu w Rosji.
                  • walter622 Czytanka. 24.01.21, 00:03
                    rosjaiswiat1 napisał:
                    >
                    > Bo on im pasowal.

"Nawalny - kremlowski kozioł -prowokator".

ru-polit.livejournal.com/21996849.html
                    Część opozycji już od dłuższego czasu mówi o Nawalnym jako "kremlowskim projekcie".
            • rosjaiswiat1 Re: 300 23.01.21, 23:00
              eva15 napisała:

> Wyrok dla Nawalnego spowoduje kolejne sankcje Zachodu. EU juü otwarcie tym stra
              > szy.

Ewa, i jakie to sankcje wprowadza?
                      • rosjaiswiat1 Re: Chyba nici z sankcje, Ewa :-) 23.01.21, 23:51
                        eva15 napisała:

> Węgry nie są bokserem wagi ciężkiej w EU.

Ale wystarcze , ze Wegry zaglosuja przeciw sankcja, i nici z sankcje.
                        Zreszta, Ewa, Unia nie ma mozliwosci nalozyc jakies naprawde powazne sankcje. Jak nawet beda jakies sankcje przyjete, to wniosa na liste jakiegos rosyjskiego urzednika z 3 linii, i nie bedzie on mial mozliwosci odwiedzic Paryz czy Berlin.
                        • eva15 Klatka Putina 24.01.21, 13:41
                          rosjaiswiat1 napisał:

> Zreszta, Ewa, Unia nie ma mozliwosci nalozyc jakies naprawde powazne sankcje. J
                          > ak nawet beda jakies sankcje przyjete, to wniosa na liste jakiegos rosyjskiego
                          > urzednika z 3 linii, i nie bedzie on mial mozliwosci odwiedzic Paryz czy Berlin.

To są logiczne i dobrze przemyślane działania. Powoli, powoli, jeszcze trochę a cała elita wokół Putina zostanie obłożona sankcjami, tylko Putin nie.
                          Jeżdżenie po świecie, bywanie w drogich kurortach i hotelach należy do stylu życia każdych elit. Jak sądzisz, jak długo ci zamożni członkowie elit będą się godzić na takie upokorzenia i akceptować, że są we własnej ojczyźnie jak w klatce. Klatce Putina....
                          • rosjaiswiat1 Re: Klatka Putina 24.01.21, 14:45
                            eva15 napisała:

> To są logiczne i dobrze przemyślane działania.

Bardzo przeceniasz mozliwosci intelektualne tych, kto wprowadza sankcje. Nie ma zadnej przemyslanej dzialalnosci, a tylko reagowanie na kolejne "nieposluszenstwo" Rosji.

>Powoli, powoli, jeszcze trochę a
                            > cała elita wokół Putina zostanie obłożona sankcjami, tylko Putin nie.

Szojgu i Lawrowa rowniez oblaza sankcjami?

> Jeżdżenie po świecie, bywanie w drogich kurortach i hotelach należy do stylu ży
                            > cia każdych elit. Jak sądzisz, jak długo ci zamożni członkowie elit będą się g
                            > odzić na takie upokorzenia i akceptować, że są we własnej ojczyźnie jak w klatc
                            > e. Klatce Putina....

Ewa, swiat jest o wiele wiekszy, niz Tobie wydaje sie. Wiec i ta "klatka" bedzie bardzo duza, i obejmowac wieksza czesc swiata.
                            Zreszta kluczowe osoby w elicie Rosji, i tak nie beda obejmowane sankcjami.
                            • eva15 Re: Klatka Putina 24.01.21, 15:03
                              Zgoda, kluczowe osoby nie. Więc obok Putina jeszcze kilka osób będzie bez sankcji. Ale każdy system opiera się na setkach (razem z rodzinami tysiącach) ludzi elit a nie tylko na kilku osobach.

Jeżdżenie na urlop do Wietnamu czy Kambodży nie zastąpi wypraw do Rzymu, Wenecji, czy innego Paryża. Jak na razie wszystkie elity świata snobują się na zachodni tryb życia, może kiedyś to się zmieni, ale chyba nie szybko.
                              • rosjaiswiat1 Re: Klatka Putina 24.01.21, 15:18
                                eva15 napisała:

> Zgoda, kluczowe osoby nie. Więc obok Putina jeszcze kilka osób będzie bez sankcji.

Ewa, czy jestes wstanie podac nazwiska osob w rosyjskich elitach, ktore sa pod sankcjami zachodu?

>Ale każdy system opiera się na setkach (razem z rodzinami tysiącach) ludzi
                                > elit a nie tylko na kilku osobach.

To jest oczywiste.

> Jeżdżenie na urlop do Wietnamu czy Kambodży nie zastąpi wypraw do Rzymu, Wenecj
                                > i, czy innego Paryża.

A oprocz Wietnamu i Kambodzy nic innego nie ma? Zreszta i Paryz i Wenecja stali sie dla rosyjskiej elity tym, co kiedys byl dla radzieckiej elity Balaton czy Karlowy Wary. To byla rutyna.

>Jak na razie wszystkie elity świata snobują się na zachod
                                > ni tryb życia,

I dlatego trzeba odwiedzac Paryz?

>może kiedyś to się zmieni, ale chyba nie szybko.

Juz sie zmienia. Bo Paryz odwiedzic moze kazdy. To nie czasy ZSRR, kiedy na tych kto byl w paryzu, patrzyli jak na ufoludka smile
                                • eva15 Re: Klatka Putina 24.01.21, 15:29
                                  Sorry, zamożni Rosjanie masowo rzucili się na Zachód, pełno ich było we wszystkich ważnych kurortach. Jakoś kupowanie willi w Bangladeszu nie ma dla nich tej samej wartości prestiżowej, co kupienie choćby małego domku na Lazurowym Wybrzeżu.

Ja doskonale znam sytuację w Kitzbühel- bogatym kurorcie narciarskim w Austrii i wiem, o czym piszę . Dlatego nie ma sensu tego dalej dyskutować, pozostań przy swoim zdaniu, mnie to nie przeszkadsza.
                                  • rosjaiswiat1 Re: Klatka Putina 24.01.21, 17:10
                                    eva15 napisała:

> Sorry, zamożni Rosjanie masowo rzucili się na Zachód, pełno ich było we wszystk
                                    > ich ważnych kurortach.

Przeciez to juz jest czas przeszly. I ja nie neguje tego, ze w swoim czasie zamozni Rosjanie kupowali nieruchomosci wszedzie tam, gdzie im chcialo sie, i przede wszystkim na zachodzie. Najczesciej w Wielkiej Brytanii..

>Jakoś kupowanie willi w Bangladeszu nie ma dla nich tej
                                    > samej wartości prestiżowej, co kupienie choćby małego domku na Lazurowym Wybrzeżu.

A dlaczego akurat w Bangladeszu? Czy oprocz Francji i Bangladeszu nie ma nic innego na swieicie. A co z Dubajem?

> Ja doskonale znam sytuację w Kitzbühel- bogatym kurorcie narciarskim w Austrii
                                    > i wiem, o czym piszę .

Mozesz byc pewna tego, ze zdecydowana wiekszosc Rosjan, odwiedzajacych ten Kurort, nigdy nie znajdzie sie na zadnej liscie sankcyjnej.

> Dlatego nie ma sensu tego dalej dyskutować, pozostań p
                                    > rzy swoim zdaniu, mnie to nie przeszkadsza.

Przeeciez i mnie nie przeszkadza to, ze Ty masz wlasne zdanie. Ja zawsze dziwie sie temu, ze Ty zazarcie starasz sie przekonac mnie do swojej racji, a gdy to Tobie nie udaje sie, to Ty wstajesz w poze gnebionej przez mnie smile
            • vvvvvvvvvv Re: 300 23.01.21, 23:09
              Yeah, sure. Wiemy jak zachod nakladal sankcje na Rosje odmrazajac sobie uszy.
              Od tego czasu Rosja miedzy innymi stala sie potega w produkcji zboza.
              Pozdrawiam ewa, chetnie czytam twoje wpisy, sa merytoryczne I oryginalne.
              • berek_p Re: 300 24.01.21, 00:05
                A ile tego zboża musisz sprzedac aby kupić jeden telefon produkcji zachodniej ?
                Nawet jak montowany w Chinach czy Korei, i tak większość półprzewodników jest produkcji USA czy Europy Zachodniej bądź Japonii.
      • walter622 Re: 300 24.01.21, 00:32
        walter622 napisał:
        >
        > 300 dzieci zatrzymano w całej Rosji i 600 dorosłych osób w Moskwie.

news.mail.ru/incident/44984200/
        news.mail.ru/incident/44983618/?frommail=1
    • rosjaiswiat1 Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 10:26
      Polecam Tobie bardzo dobry tekst:
      Хроника объявленной смерти Навального

pavel-shipilin.livejournal.com/1092957.html
      "А вчера был действительно провал, даже я, изначально настроенный в общем и целом благодушно и довольно скептично к тревожным прогнозам, ожидал большего. Все-таки «бунт в поддержку Навального» готовился не один год, а в ежедневном режиме — последние полгода."
      To samo w jezyku polskim nie znajacym rosyjskiego:
      "A wczoraj byla naprawde porazka, nawet ja, poczatkowo nastawiony ogolnie i raczej sceptycznie do niepokojacych prognoz, spodziewalem sie wiecej. Jakby to nie bylo "bunt na poparcie Nawalnego" byl przygotowywany nie przez jeden rok, a w trybie dziennym — przez ostatnie szesc miesiecy."

Oprocz tego jest bardzo wymowny brak komentarze swiblowo, odnosnie wczorajszych protestow. jestem pewien tego, ze ona liczyla na duzo wiecej, a okazalo sie, ze wszystkie jej nadzieje sploneli smile
      Wiec odrzuc swoj pesimizm (bo ja wiem, ze Ty szczerze lubisz Rosje, i zyczysz jej jak najlepiej) i uwierz w to, ze w Rosji wladza wie co robi.
        • kommersant Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 12:02
          No to ja ci polecam to Igor bo w kommentsach na tym blogu mozna znalezc prawdziwe perełki o ile to prawda

на каналах Навального радостно сообщали, что на 50 млн просмотров последнего "расследования" пользователи потратили аж 17 млн часов...
          то есть, в среднем люди не выдерживали и 20 минут (при длительности порядка 2 часов!) этого концентрированного бреда
          • rosjaiswiat1 Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 12:20
            kommersant napisał(a):

> No to ja ci polecam to Igor bo w kommentsach na tym blogu mozna znalezc prawdzi
            > we perełki o ile to prawda

Widzialem te perelki.

> на каналах Навального радостно сообщали, что на 50 млн просмотров последнего "р
            > асследования" пользователи потратили аж 17 млн часов...
            > то есть, в среднем люди не выдерживали и 20 минут (при длительности порядка 2 ч
            > асов!) этого концентрированного бреда

I nawet w te liczby ja nie wierze, bo to i tak zbyt wysoka liczba godzin ogladania.Jak juz napisalem w innym watku, google manipuluja nie tylko informacja, a i podawanymi przez siebie statystykami.
        • rosjaiswiat1 Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 12:17
          swiblowo napisała:

> Steskniles sie za mna? smile

To prawda, chcialbym zobaczyc sie. Ale w tym przypadku oczekiwalem na Twoj komentarz, odnosnie wczorajszych protestow, ale nie doczekalem sie. To dla mnie naprawde jest bardzo wymowne. Bo Ty nie omieszkasz sie cos napisac, jesli jest mozliwosc plunac na Putina, ale gdy wypadaloby zauwazyc, ze cos jego przeciwnikom nie udaje sie, to milczysz jak ryba ob lod smile
          A wczorajszy dzien wyraznie pokazal, ze to ja mialem racje, gdy pisalem do Ciebie: "Bardzo mocno przeceniasz znaczenie tego, co ludzi czytaja w necie........".
          • swiblowo Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 12:35
            Zacznij odrozniac w moich komentarzach i w zyciu tutaj, roznice miedzy za@ebal od za@jebalo.

Mnie czesciej za@ebalo, niz za@ebal лично On - Putin.

" A wczorajszy dzien wyraznie pokazal, ze to ja mialem racje, gdy pisalem do Ciebie: "Bardzo mocno przeceniasz znaczenie tego, co ludzi czytaja w necie........".

Wczorajszy dzien, niczego takiego nie pokazal. Gdyby tak bylo, nie ostrzegali by doroslych za pomoca szkol zeby uwazac na dzieci - tym sposobem rozorzestrzenili ta wesola nowine jeszcze bardziej, nie pootwieraliby wszystkich mozliwych miejsc, gdzie maloletni moga sie czyms zajac - rozne tam domy kultury itd. - akurat od soboty.
            Dla mnie jest jasne, ze Nawalny to nie lider, ale ta ostatnia kropla przepelniajaca kielich goryczy, to owszem. Mogl byc.
            • rosjaiswiat1 Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 12:50
              swiblowo napisała:

> Wczorajszy dzien, niczego takiego nie pokazal.

Widze, ze masz oczy szeroko zamkniete smile

>Gdyby tak bylo, nie ostrzegali b
              > y doroslych za pomoca szkol zeby uwazac na dzieci

To argument, ktory nie wytrzymuje zadnej krytyki.

> Dla mnie jest jasne, ze Nawalny to nie lider, ale ta ostatnia kropla przepelni
              > ajaca kielich goryczy, to owszem. Mogl byc.

Nie mogl, i nigdy nim nie byl. To byla bardzo wygodna figura dla wladz rosyjskich, ale nie jako prawdziwy lider opozycji, a tylko jako lider-klaun.
              Co do tego, ze Ciebie cos zajebalo.
              Ja juz poisalem, ze kilka lat temu do Rosji wyjechala moja sistrzenica wraz z mezem i synem. Jej maz mial przyjaciol w Astrachanie, i tam oni sierowali sie.
              W ramach programu "Nosiciel jezyka rosyjskiego" oni w ciagu nie calego roku stali obywatelami Rosji.Wzieli kredyt mieszkaniowy i kupili sobie dwuszku. Zeby splacic kredyt szybciej, jej maz znalazl dobrze platna prace w zakladach Suchoja w Komsomosku nad Amurem, i tam pracowa;l przez trzy lata. Moja siostrzenica, "towarowied" z zawodu (wyksztalcenie wyzsze), rowniez znalazla dobrze platna prace. Wiec na dzien dzisiejszy kredyt za mieszkanie jest juz splacony, i oni wzieli samochod na kredyt. Ich syn skonczyl w Rosji szkole, zdal JeGE i doistak sie na studia w Wolgogradzie, gdzie za nauke nic nie placi, malo tego, dostal stypendium. Otoz - ich nic nie zajebalo.
              • swiblowo Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 13:20
                Moje им поздравления! ❤ Молодцы!

Jednak... jedna rodzina nie jest wystarczajacym argumentem. Niestety.

napisales :
                " To argument, ktory nie wytrzymuje zadnej krytyki."
                - неужели?
                A duzo czatow szkola- rodzce Ty przeczytales? - gdzie nauczyciel powoluje sie na wytyczne z gory. Ani jednego.

Ja:
                " Dla mnie jest jasne, ze Nawalny to nie lider, ale ta ostatnia kropla przepelni
                > ajaca kielich goryczy, to owszem. Mogl byc."

Ty napisales:
                "Nie mogl, i nigdy nim nie byl. To byla bardzo wygodna figura dla wladz rosyjskich, ale nie"

- Alez mogl byc. Sami uczestnicy tych demonstracji mowili, ze oni nie za Nawalnego, a przeciw zlodziejstwu, czy ladniej mowiac - przeciw polityce socjalnej rzadu.
      • eva15 Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 13:32
        Przeczytałam. Zgadzam się z autorem, że Zachód chce zbudować nową "żelazną kurtynę" między Zachodem a Rosją. Nawalny jest niestety ważnym dla Zachodu elementem tej budowli. Jego obecna przydatność tu już chyba rzeczywiście tylko jako ofiara sakralna, bo jako bojownik jest niedostatecznie skuteczny. On tą ofiarą mółby stać się nie tylko pozostając na Zahcodzie, ale także teraz w Rosji. Zgadzam się z autorem, że więzienie może być dla niego ratunkiem, szkołą przetrwania smile.
        • rosjaiswiat1 Wiec, Ewa... 24.01.21, 13:43
          Witamy nowy swiat, podzielony zelazna kurtyna!
          Po jednej stronie "postepowy zachod", pozbawiony resursow i przyszlosci, a po drugiej stronie reszta swiata. Rozwiajajca sie, i bogata w resursy.
          I tylko czas pokaze, po jakiej stronie tej kurtyny zycie bedzie lepsze smile
          • eva15 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 13:52
            Niby czemu Zachód miałby być pozbawiony resursów?
            Cały postęp naukowo-techniczny nadal idzie z Zachodu (głównie z uSA) , Zachód wprowadza wynalazki kontrolujące cały świat (google, facebook, amazon etc., etc.) , Zachód kontroluje światowy system finansowy.
            A na kupno surowców ma i będzie miał wystarczającą ilość kasy, bo sam ją produkuje.

Nie, choroba Zachodu tkwi gdzie indziej niż w braku resorsów.
            • rosjaiswiat1 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 14:03
              eva15 napisała:

> Niby czemu Zachód miałby być pozbawiony resursów?

Mam na uwadze resursy naturalne.

> Cały postęp naukowo-techniczny nadal idzie z Zachodu (głównie z uSA) , Zachód
              > wprowadza wynalazki kontrolujące cały świat (google, facebook, amazon etc., etc
              > .) , Zachód kontroluje światowy system finansowy.

I co, czy to zastapi rope i gaz? Oprocz tego Rosja wraz z Chinami rowniez maja wiele do gadania w sprawie finansow, i technologii (zwlaszcza Rosja).

> A na kupno surowców ma i będzie miał wystarczającą ilość kasy, bo sam ją produk
              > uje.

W swiecie podzielona zelazna kurtyna ta pusta kasa bedzie obracac sie tylmo po jednej stronie tej kurtyny.

> Nie, choroba Zachodu tkwi gdzie indziej niż w braku resorsów.

Resursy naturalne, to tylko jeden problem, ktory jest na wierszchu, i jest oczywistym, ze nie najwazniejszym. Problemem zachodu jest to, ze nie potrafi rozwijac sie intensywnie, a tylko ekstensywnie.
              Miedzy innym dlatego Merkel zapraszala do Niemiec uchodzcow. Bo ja tak sadze,ze jej wydawalo sie, ze ci uchodzcy zwieksza ilosc konsumentow, a to samo przez sie bedzie napedzac niemiecka gospodarke.( tylko na boga, nie zaostrzaj na tym swojeej uwagi).
              • eva15 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 14:16
                Zelazna kurtyna ma dotyczyć Rosji, nie tylko Rosja ma surowce, bez przesady, można kupić gdzie indziej. Zresztą - pewnie i ta żelazna kurtyna nie obejmie surowców, podobnie jak dawna nie obejmowała.

Uchodźcy Merklowej żyją z pomocy państwa (Sozialamt), czyli to jest przekładanie pieniędzy z kieszeni do kieszeni. Ten sam efekt wzrostu konsumpcji można by osiągnąć dają biednym Niemcom wyższą pomoc socjalną i/lub wysokie dodatki na dzieci.
                • rosjaiswiat1 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 14:53
                  eva15 napisała:

> Zelazna kurtyna ma dotyczyć Rosji

Nie obserwujesz uwaznie tego, co dzieje sie w swiecie.

>Zresztą - pewnie i ta żelazna kurtyna nie obejmie suro
                  > wców, podobnie jak dawna nie obejmowała.

Przestala obejmowac dopiero wtedy, gdy kurtyne zaczeli podnosic. Przed tym obejmowala i ich. Gdyby nie bylo zelaznej kurtyny na surowce z ZSRR, to Arabom nie udaloby sie w swoim czasie doprowadzic do powaznego kryzysu paliwowego na zachodzie. Dziwie sie, ze tego nie pamietasz. Byc moze dlatego zachod i podniosl kurtyne, zeby Arabowie nie mieli narzedzia nacisku.

> Uchodźcy Merklowej żyją z pomocy państwa (Sozialamt), czyli to jest przekładani
                  > e pieniędzy z kieszeni do kieszeni. Ten sam efekt wzrostu konsumpcji można by o
                  > siągnąć dają biednym Niemcom wyższą pomoc socjalną i/lub wysokie dodatki na dzi
                  > eci.

To nie wieleby zmienilo, poniewaaz konsumpcja wzroslby nie tak znaczaco, jak to zrobili miliony "nowych" i glodnych "obywatele", nie posiadajace zadnego majatku.
                  • eva15 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 15:10
                    Zachód sam się przekonał, że trzeba wyłączyć surowce z sankcji. Nauczył się na swoich błędach.

To nie wieleby zmienilo, poniewaaz konsumpcja wzroslby nie tak znaczaco, jak to zrobili miliony "nowych" i glodnych "obywatele", nie posiadajace zadnego majatku.

Biedni Niemcy też nie mają żadnego majątku i też są ich miliony. Pomoc socjalną w Niemczech pobiera ca 6 mln ludzi, z tego mniej więcej połowa to Niemcy (lub ci z niemieckimi paszportami).
                • rosjaiswiat1 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 14:56
                  eva15 napisała:

> Igor, co sąszisz o klatce Putina (mój wpis powyżej).

Sadze, ze wpis jest bardzo dobry, i dobrze przemyslany przez Ciebie. Ale zachodni decydenci nie sa tak dobre jak Ty, i dlatego Twoj wpis jest mocno na wyrost smile
                    • rosjaiswiat1 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 15:24
                      eva15 napisała:

> Nie doceniasz tych, którzy rządzą tymi elitami.

Wlasnie ze doceniam. I patrzy nie na to, co robia glupi decydenci zachodnie, a tylko to, co robi sie w rzeczywistosci.
                      Import rosyjskiej ropy do USA byl w ubieglym roku najwiekszy za cala historie stosunkow handlowych miedzy Rosja(ZSRR) a USA.
                        • rosjaiswiat1 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 15:38
                          eva15 napisała:

> O co Ci chodzi?

Tylko to, ze sa glupiezachowania zachodnich decydentow i rzeczywistoc.

>Przecież napisałam, że Zachód nauczył się na własnych błędach i
                          > nie wrzuca teraz surowców na listę sankcji.

Gdzie to Ty napisala? To raczej ja pisalem. Ale mniej z tym. Przeciez oprocz surowcow wspolprac a USa -Rosja rozwija sie i na innych plaszczyznach, zwlaszcza w koslosie. O silnikach rakietowych juz nie bede wspominac smile
                            • rosjaiswiat1 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 16:39
                              eva15 napisała:

>
                              > eva15 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 15:10
                              > Zachód sam się przekonał, że trzeba wyłączyć surowce z sankcji. Nauczył się na
                              > swoich błędach

Ja napisalem to wczesniej, Twoj post byl jakby odpowiedzia na moj.Ale to nie jest wazne.
                          • eva15 Re: Wiec, Ewa... 24.01.21, 16:46
                            Ty jesteś niemożliwy, to nie na moje nerwy i czas. O 15:38 zapytałeś: gdzie Ty to napisała. Na co ja podałam, że o 15:10.

Niemożliwy jesteś ze swoją skłonnością do udawadniania, że zawsze Twoje jest na wierzchu. Nawet jak nie jest.
                            • rosjaiswiat1 Ewa, pamiec ludzka jest zawodna :-) 24.01.21, 16:58
                              O 14.16 Ty napisala:
                              "Zresztą - pewnie i ta żelazna kurtyna nie obejmie surowców, podobnie jak dawna nie obejmowała.."
                              forum.gazeta.pl/forum/w,154812,171153182,171153182,To_ostatni_moj_watek_o_Nawalnym.html?p=171156781
                              Na co ja odpisalem o 14.53:
                              "Przestala obejmowac dopiero wtedy, gdy kurtyne zaczeli podnosic. Przed tym obejmowala i ich.Gdyby nie bylo zelaznej kurtyny na surowce z ZSRR, to Arabom nie udaloby sie w swoim czasie doprowadzic do powaznego kryzysu paliwowego na zachodzie. Dziwie sie, ze tego nie pamietasz. Byc moze dlatego zachod i podniosl kurtyne, zeby Arabowie nie mieli narzedzia nacisku."
                              forum.gazeta.pl/forum/w,154812,171153182,171153182,To_ostatni_moj_watek_o_Nawalnym.html?p=171157032
                              I dopiero po tym Ty napisala, ze zachod sam sie przekonal....
        • monalisa2016 Re: Ewa, gdy znajdziesz wolna chwile.. 24.01.21, 14:08
          Nawalny jest symtomem, a zmasowane protesty są diagnozą na to że coś nie funkcjonuje w panstwie patrząc od wewnętrznej strony, zaś z zewnętrznej na to, że coś musi byc zlikwidowane, zmuszone do posłuszenstwa co stawia opór reszcie. Więzienie Nawalnego nie będzie szkołą przetrwania, więzienie jego będzie isrą do "podpalenia" panstwa wewnątrz jak i zewnątrz, widziało się to dokładnie że wspólnicy dostawali wyroki do odsiadki natomiast sam "podpalacz" w zawieszeniu.
    • rosjaiswiat1 To ostatni moj wpis dotyczacy Nawalnego [*] :-) 24.01.21, 16:37
      Mozecie uwazac moj tekst za przemowe nad trumna niedoszelgo prezydenta Rosji smile

Nawalny ,czytaj USA,wykorzystal juz wszystkie swoje zasoby w walce z Putinem - doroslych Rosjan, starych kobiet, mlodziez. Teraz zabral sie za dzieci. I co?! Czy tak mozna? Hitler wykorzystal Hitlerjugend w chwili rozpaczy. Wiec Nawalny, czytaj USA, uzyli nawaljugend. .Zostaly jeszcze niemowle, ale raczej oni nie wyjda na protest, bo jeszcze nie moga chodzic. Sa tez koty i psy, kozy i konie, i rozna inna zywnosc, ale trudno ich namowic do uczestnictwa w protestaach - nie rozumieja ludzkiej mowy.
      Wiec co - finita la Comedy?
      Nie, jestem pewien, ze pozostal sie jeszcze jeden wariant - piekne odejsc, jak to odszedl (odeszli) Niemcowa. To czeka i Nawalnego - on musi wypracowac w pelni kazda kopiejke, kazdego centa, wlozonego w niego..
      Wiec zostalo mu tyle zycia, jak dlugo znajduje sie pod ochrona panstwa rosyjskiego, czyli w wiezieniu. A potem….... [*]
      • eva15 Nawalny w więzieniu będzie cenny dla Zachodu 24.01.21, 17:26
        Przecież Niemcy i cały Zachód wiedzieli, że Nawalnego w Rosji zamkną. Mimo to zachęcali go do wyjazdu. Nawalny w więzieniu będzie dla nich cenny, bo będzie można tworzyć różne komitety obrony Nawalnego, posiedzenia w EU (planują nawet w ONZ!) naciskać na Rosję, nękać, tworzyć czarny PR w mediach itd.
        • rosjaiswiat1 Re: Nawalny w więzieniu będzie cenny dla Zachodu 24.01.21, 17:37
          eva15 napisała:

> Przecież Niemcy i cały Zachód wiedzieli, że Nawalnego w Rosji zamkną.

Nie jest to do kanca pewne. Nie da sie wykluczyc tego, ze Zachod liczyl na to, ze Putin wystraszy sie konsekwencje aresztowania Nawalnego. Bo gdyby tak stalo sie, to Putin stracilby twarz w oczach Rosjan, a to dla Zachodu byloby wymarzonym efektem prowokacji z powrotmn Nawalnego do Rosji.

>Mimo to zachęcali go do wyjazdu.

Wiele wskazuje na to, ze nikt go nie zachecal, a po prostu nie pozostawili mu wyboru. Jak czytalem, Nawalny byl dostarczony na lotnisko pod policyjnym eskortem. Moze chcieli miec pewnosc, ze nie ucieknie? smile

>Nawalny w więzieniu będzie dla nich cenny, bo będzie mo
          > żna tworzyć różne komitety obrony Nawalnego, posiedzenia w EU (planują nawet w
          > ONZ!) naciskać na Rosję, nękać, tworzyć czarny PR w mediach itd.

Ewa, to oczywiscie, ze beda starac sie wykorzystac go na rozne sposoby, tym nie mniej dla Rosji gra zachodu nie jest wazna, bo tu chodzi o prestiz wladzy w oczach Rosjan. jesli zostalo ogloszono, ze Nawalny jest zlodziejem, to musi siedziec w wiezieniu. A co z tym zrobi zachod, to juz inna sprawa.
          Tak samo w swoim czasie 10 lat odsiadki mial Chodorkowski,nbez wzgledu na to, jaka histereia panowala na zachodzie A musisz wiedziec, ze Nawalny przy Chodorkowskim to zero (o czym juz pisalem na forum).
          I jeszcze cos bardzo waznego. Temat Nawalnego bardzo szybko odejdzie na drugi plan, a nastepnie trzeci, czwarty i w koncu zniknie. Ale Nawalny bedzie zyc. gdyby teraz zostal zwolniony z aresztu, to bardzo szybko bylby usmiercony.
      • monalisa2016 Re: To ostatni moj wpis dotyczacy Nawalnego [*] 24.01.21, 18:18
        Twój tekst wyrazem rozpaczy (wybacz że ci to piszę) że coś pękło, coś poszło nie tą drogą w Rosji, abstrachując już od zewnętrznych ingerencji w Rosję ponieważ takich filmików, filmów jak ten słynny jest mnóstwo w necie z wysoką liczbą wyswietleń. Zobaczymy co będzie w następną sobotę ale aż strach ogarnia że ostatnia ostoja, ostatni opór wolnego panstwa może paść ofiarą jak padła prezydentura Trumpa, deep state to zmasowana mafia.
    • rosjaiswiat1 Ewa, znalazlem cos dla Ciebie 24.01.21, 20:23
      Okazuje sie, ze jest tekstowa wersja filmu o "palacu Putina".
      Mnie zajelo 10 minut na to, zeby calosc przeczytac i przeanalizowac (sporo bledow stylistycznych). Biorac pod uwage fakt, ze rosyjski dla Ciebie nie jest jezykiem ojczystym, to Tobie to zajmie gora 15 minut, ale nie dwie godziny, jak ogladanie filmu::

palace.navalny.com/
      Czytajac tekst, mialem nieodparte wrazenie, ze to maszynowe tlumaczenie z jezyka obcego na rosyjski. Wiele wskazuje na to, ze poczatkowo tekst byl pisany w jezyku angielskim. Ale moze w niemieckim? Przeciez ostatnie miesiace nawalny spedzil w Niemczech.
      Jak po niemiecku bedzie przedpokoj? Czy ma cos wspolnego z "pokojem blotnym", jak jest to w jezyku angielskim - mudroom?
      • eva15 Re: Ewa, znalazlem cos dla Ciebie 24.01.21, 22:34
        Igor, bardzo żałuję, że nie zapamiętałam, gdzie to było, ale czytałam dziś (wydaje mi się, że na niemieckich forach), że ten film został przetłumaczony na j. rosyjski. Mam wrażenie, że był to jakiś forumowicz pod artykułem w Spieglu, ale nie dam głowy.
        Bardzo możliwe, że oryginał był po niemiecku.

Przedpokój po niemiecku ma kilka określeń:

- taki normalny, w domu - to Flur lub (rzadziej) Diele

- w biurze - to Vorzimmer, tam siedzą na ogół sekreterki, to jest pokój przed pokojem szefa

- czasem używa się w obu przypadkach słowa Vorraum, co najbliżej odpowiada j. polskiemu, bo "vor" znaczy przed , a "Raum" znaczy pomieszczenie (może być to więc pokój lub jakieś inne kolejne pomieszczenie).
        • rosjaiswiat1 Re: Ewa, znalazlem cos dla Ciebie 24.01.21, 22:49
          eva15 napisała:

> Igor, bardzo żałuję, że nie zapamiętałam, gdzie to było, ale czytałam dziś (wyd
          > aje mi się, że na niemieckich forach), że ten film został przetłumaczony na
          > j. rosyjski.
          Mam wrażenie, że był to jakiś forumowicz pod artykułem w Spieg
          > lu, ale nie dam głowy.

Wiec moje wrazenie nie okazalo sie mylne.

> Bardzo możliwe, że oryginał był po niemiecku.

Wiec to prowakacja, w ktorej mogli uczestniczyc sluzby niemieckie. To tlumaczyloby to, ze film ma tyle wpadek. Mam na uwadze i screenshoty z gry GTA 5 i taki rosyjski, ktory od razu zdradza maszynowe tlumaczenie z jezyka obcego. sadze, ze amerykanskie sluzby lepiej to zrobiliby.
          Ale na ludzi mniej dociekliwych, i taki filmik jest dowodem

> Przedpokój po niemiecku ma kilka określeń:

Dzieki za wyjasnienie.
        • walter622 "pokój z brudem" 24.01.21, 23:41
          eva15 napisała:

Kilka dni temu w rosyjskim internecie były na ten temat wypowiedzi.

Ten "pokój z brudem" powala -smile)
        • monalisa2016 Re: Ewa, znalazlem cos dla Ciebie 25.01.21, 15:02
          eva15 napisała:

> Igor, bardzo żałuję, że nie zapamiętałam, gdzie to było, ale czytałam dziś (wyd
          > aje mi się, że na niemieckich forach), że ten film został przetłumaczony na
          > j. rosyjski.
          Mam wrażenie, że był to jakiś forumowicz pod artykułem w Spieg
          > lu, ale nie dam głowy.
          >
          > Przedpokój po niemiecku ma kilka określeń:
          >
          > - taki normalny, w domu - to Flur lub (rzadziej) Diele
          >
          > - w biurze - to Vorzimmer, tam siedzą na ogół sekreterki, to jest pokój przed p
          > okojem szefa
          >
          > - czasem używa się w obu przypadkach słowa Vorraum, co najbliżej odpowiada j. p
          > olskiemu, bo "vor" znaczy przed , a "Raum" znaczy pomieszczenie (może być to wi
          > ęc pokój lub jakieś inne kolejne pomieszczenie).

......................................................
          Przeczytaj sobie gdzie byl filmik produkowany i z czyja pomoca. smile Ktores medium pisalo w ubieglym roku ze ten slynny w Rosji pan udal sie na wypoczynek do Schwarzwald'u przez to byl tak opalony.smile Jak ktos szuka prawdy w slynnym tygodniku, lepiej dla zgody na forum nie skomentuje tego, Eva. smile

www.russland.news/nawalny-produzierte-putin-video-im-schwarzwald-mit-hilfe-aus-los-angeles/
          www.pressreader.com/germany/graenzbote/20210123/281736977112341
          ca.style.yahoo.com/kremlin-critic-navalny-convalescing-black-162807270.html
          Cytat: "Produziert hat den Film eine Produktionsgesellschaft in Los Angeles/Kalifornien. […]"

Link do artykulu z ktorego zostal wyjety powyzszy cytat:

www.nachdenkseiten.de/?p=69113#h01
          • walter622 Kirchzarten 25.01.21, 16:02
            monalisa2016 napisał(a):

> Przeczytaj sobie gdzie byl filmik produkowany i z czyja pomoca. smile

Ze wskazanych przez Ciebie materiałów:

In den Black Forest Studios in Kirchzarten wurde das jüngste Video
            des Putin-Kritikers Alexej Nawalny produziert.

www.badische-zeitung.de/nawalny-in-kirchzarten-wir-hatten-absolute-geheimhaltung-vereinbart?cx_testId=6&cx_testVariant=cx_14&cx_artPos=0#cxrecs_s
            Die finale Produktion und seine Moderation des Films hat der Kremlkritiker in Kirchzarten.

www.schwarzwaelder-bote.de/inhalt.nawalny-vs-putin-palast-video-in-blackforest-studios-produziert.10cb22e2-daa7-4fbe-b824-2f35d456fe32.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka