Dodaj do ulubionych

Dzień Pamięci o Holokauście

27.01.21, 23:40
Dziś - 27 stycznia - Dzień Pamięci o Holokauście.
27 stycznia 1945 r. Armia Czerwona wyzwoliła obóz
koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.
Obserwuj wątek
    • bywszy2 Re: Вот тебе и на!+ 29.01.21, 21:18
      forum.gazeta.pl/forum/w,154812,171177147,171177147,Dzien_Pamieci_o_Holokauscie.html?p=171180206boavista4
      Re: Dzień Pamięci o Holokauście
      28.01.21, 16:53
      o jakim tpo holoauscuiie, Auschwitz byl obozem smierci dla wielu narodowosci! ,wojna wymordowala 50 milionow ,, nie tylko zydow, a te 6 miliow ofiar z 5 milionow zyjacych po okupacja niemiecka to oczywiscie powod tez,

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
      Prpsze pana:
      Holocaust to:
      pl.wikipedia.org/wiki/Zag%C5%82ada_%C5%BByd%C3%B3w
      Dzien pamieci mordowania zydow,w ktorym zreszta brali udzial i panscy wspolplemiency - wedlug polskich zrodel
      wykonczyli oni miedzy 200 000 a 300 000 cywili:kobiety,dzieci,staruszkow i tp.
      Czyzby nie pamietal pan jak w malenkosci sikal do lozeczka,ktory pod...lil panski ojciec malej zydowskiej niemowlaczki,ktora potem gdzies tam panscy krewni ukatrupili?
      Pozatym dniu pamieci pomordowanych albo ugnanych do walenia lasow wrejonach bardzo oddalonych Polakow przez wladze radziecka poswieciliscie nie tylko dzien jeden a dni 365.
      Pozatym stwierdzacie biadolac,ze wladza ta zrobila z wami,tylko dlatego,ze byliscie tylko Polakami.
      Wiec obchodzcie.
      Nawet IPN zescie zalozyli.
        • rosjaiswiat1 Re: Вот тебе и на!+ 29.01.21, 23:54
          boavista4 napisał(a):

> Igor, Ten bywszy przekroiczyl granice antysemityzmu, w ten sposob zniewazajac n
          > arod polski , poniza rowniez Zydow , , postepuje jak kumpel Salomona Morela.

Jak ja to cos wywale, to Ewa znow zavcznie mnie pouczac.
          • eva15 Re: Вот тебе и на!+ 30.01.21, 00:00
            Nie, Igor, tu na pewno nie będę Cię pouczać. To zupełnie inny przypadek niż wszystkie pozostałe na tym forum.

Ale ja i tak bym to zostawiła, bez komentarza. Warto czasem wiedzieć, co inni naprawdę myślą.
            • monalisa2016 Re: Вот тебе и на!+ 30.01.21, 00:16
              eva15 napisała:

> Nie, Igor, tu na pewno nie będę Cię pouczać. To zupełnie inny przypadek niż wsz
              > ystkie pozostałe na tym forum.
              >
              > Ale ja i tak bym to zostawiła, bez komentarza. Warto czasem wiedzieć, co inni n
              > aprawdę myślą.

Wielu innych tu kraocza ta sama droga co bywszy, dlaczego mialby byc bywszy wywalony a inni nie? Skoro ma tu istniec wolnosc slowa badzmy sprawiedliwi dla wszystkich. Rozumiem jego postepowania poniewaz niektorzy posuwaja sie za daleko. Jest jedno wyjscie z sytuacji, albo rozpoczniecie odrozniac wiadoma grupe ludzi, chciwa rzadzic swiatem by ja nie identyfikowac z reszta spolecznosci, bo przeciez nie wolno wiadomymi jednostkami oceniac calosci danej nacji. Albo przestanie sie tu pisac jak pisza tu niektorzy. Wyobrazcie sobie jakbym Rosjan, czy Polakow, czy Niemcow, czy Francuzow, czy Amerykanow, czy .... itd oceniala miarka wiadomej grupy? Mam kolegow ktorzy maja wiadome korzenia, sa swiatlymi ludzmi i nie identyfikuja sie z rzadami danego panstwa czy z wiadomymi grupami albo z wiadomymi trendami. Zacznijcie myslec bez szufladek!
            • rosjaiswiat1 Dzieki, Ewa :-) 30.01.21, 12:52
              eva15 napisała:

> Nie, Igor, tu na pewno nie będę Cię pouczać. To zupełnie inny przypadek niż wsz
              > ystkie pozostałe na tym forum.

Dzieki za to, ze rozumiesz moja sytuacje. Z jednej strony musze dbac o porzadek na forum, a z drugiej strony nie byc posadzany o "ciagnatki cenzorskie".

> Ale ja i tak bym to zostawiła, bez komentarza. Warto czasem wiedzieć, co inni n
              > aprawdę myślą.

W sumie masz racje. bywszy dokladnie pokazal to, co Zydzi oficjalnie ciagle zaprzeczaja - Polacy, ich zdaniem, wspoluczestniczyli w zagladzie Zydow, pokazujac w ten sposob, ze sa narody, ktorym nie warto pomagac.
          • walter622 Proszę ! 30.01.21, 00:30
            rosjaiswiat1 napisał:
            > Jak ja to cos wywale, to Ewa znow zavcznie mnie pouczac.

Będąc autorem tego wątku proszę o usunięcie z niego wszystkich wpisów obu PANÓW -
            Boavisty i Bywszego
                • monalisa2016 Re: Proszę ! 30.01.21, 01:00
                  A przeciez chciales wywalenia Boavisty i Bywszego z twojego watka, czyzbys kierowal sie ot tak bezmyslnie idea Edom czyli powiekszaniem biblijnej zemsty na bialych, chrzesijanskich spoleczenstwach? Nie mam zamiaru wkraczac w historie faraonow, zyjemy w wspolczesnym swiecie, mamy wlasne rozumy, wlasna jakotaka wiedze wiec zacznijmy byc obiektywni bez ceci zemsty. Zemsta jednego na drugim do niczego dobrego nie dprowadzi a wiemy ze do tego pewne elity w taki czy inny sposob daza. My to nie deep state!!!
                  • walter622 Re: Proszę ! 30.01.21, 01:11
                    monalisa2016 napisał(a):

> A przeciez chciales wywalenia Boavisty i Bywszego z twojego watka,

Czy Ty musisz stale zabierać głos ? Jakieś parcie na klawiaturę ?
                    O jakie "zemście" się rozpisujesz ?

Niestety obaj Panowie zachowali się w sposób niedopuszczalny.
                    • monalisa2016 Re: Proszę ! 30.01.21, 01:21
                      Aaaa, taka jest twoja obrona zamiast obiektywnej mysli i tolerancji? Kompromitujesz sie, Eva pytala sie tez dlaczego Boavista, a o Bywszym tez cos napisala, daje ci dobra rade spojrz na siebie i na twoje dyktatorskie zyczenia oraz brania sobie prawa do oceny innych ale nie siebie.smile Wybacz ze zaczynam wskakiwac ci na "skore" do ktorej dales mi tu powod. smile
                      Zycze dobrej nocy jak i konstruktywnych, demokratycznych przemyslen. smile
                    • boavista4 Re: Proszę ! 30.01.21, 01:26
                      walterku , , co niedopuszczalnego0 napisalem?
                      Ja nie zadam usuniecia Bywszego, Uwazam ze jego wpis jest antysemickji, wulgarny obraza tych w ktorych imieniu on wystepuje i jest jeszcze jednym dowodem charakteru. Na dodatek oskarza moich przodkow, ktorzy jako Polacy zgineli w Ayschwitz i innych obozach zaglady Niemiec i Sowietow. Czyzby wspomnienie Salomona Morela bylo mowa nienawisci? Walter , ty tez pokazujesz swoje kolory.
                      • monalisa2016 Re: Proszę ! 30.01.21, 01:54
                        Boavista kto pisał historie? Ano pisali ja "zwycieżcy" a nie rzeczywistosc. Jak ona naprawde wygladała dowiadujemy sie teraz z wielu ostrożnych jej odsłon ale tego nie publikują media głownego nurtu, wiec żądajmy by była tak napisana jak w rzeczywistosci ona wygladała bez żadnych upiekszen. Z dzisiejszych czasow możemy tez wyciagnac wiadme wnioski bo przecież wiemy kto dąży do wojen, jak na razie Prezydent Trump nie rozpoczął żadenej nowej wojny, chwała mu za to by powrocił jeszcze raz do rządow wyzwalając Stany spod okupacji.smile
                      • walter622 Re: Proszę ! 30.01.21, 01:57
                        boavista4 napisał(a):

> ty tez pokazujesz swoje kolory.

Tak więc jestem zmuszony przypomnieć, że ten wątek poświęcony jest Dniowi Pamięci Ofiar Holokaustu.
                        Można się spodziewać, że w obliczu tej tragedii obaj Panowie będą zachowywali się w sposób godny, nie zamieniając mój wątek w kolejne szambo. Niestety zachowaniem obu Panów jestem bardzo rozczarowany.
                        • bywszy2 Re: Proszę !+ 30.01.21, 13:39
                          walter622 napisał:

> boavista4 napisał(a):
                          >
                          > > ty tez pokazujesz swoje kolory.
                          >
                          > Tak więc jestem zmuszony przypomnieć, że ten wątek poświęcony jest Dniowi Pamię
                          > ci Ofiar Holokaustu.
                          > Można się spodziewać, że w obliczu tej tragedii obaj Panowie będą zachowywali s
                          > ię w sposób godny, nie zamieniając mój wątek w kolejne szambo. Niestety zachowa
                          > niem obu Panów jestem bardzo rozczarowany.
                          zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                          Panie Walter,ja pana popieram.
                          Ale prosze zwrocic uwage,to nie ja zaprotestowalem przeciwko prowokatorowi,ktory zanegowal panska inicjatywe.
                          Pan nie protestowal.
                          Ja uczynilem to w panskim miejscu.
                          Przyznaje,ze nie poprosilem o panskie przyzwolenie.
                          Wiec prosze wybaczyc.
                          Dziekuje,ze wspomnial pan o moch pobratymcow.
                          Zycze dobrego weekendu,dobrej pogody i zadnej korony.
                          Bywszy.
                    • boavista4 Re: Proszę ! 30.01.21, 03:21
                      To jest dzien wyzwolenia Aschwitz , swiety dla wszystmich ktorzy pamietaja. Holokaust mize byc obchodzony w innym dniu, np. Podpisanie ustawy rasistowskiej pod Berlinem. Pamietajmy, Auschwitz Birkenau byl obozem dla zydow od 1943 roku, a KL Auschwitz yl dla Polakow od 1940 roku, a potem i dla roznych narodowosci. Nie mozemy dopuscic zeby wyjatkosc Auschwitz byla domena tylko jednej grupy etnicznej.
                        • bywszy2 Re:boawisto, nie biadol.+ 30.01.21, 13:32
                          boavista4 napisał(a):

> ma zdjeciu jeden stracil zycie w Auschwitz, drugi w Sowietach.
                          > Moja babka uratowala 2 zydowki,

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
                          Jezeli to prawda,to drzewko w Izraelu otrzymala.
                          A ci tez maja otrzymac?:
                          W okupowanej Warszawie????????????????
                          naszahistoria.pl/pogrom-wielkanocny-1940-zydowska-tragedia-polscy-kolaboranci-i-niemieckie-kamery/ar/c15-14886445[b]
                          Nawet mama Olbrychskiego zydow ratowala!
                          ...
                          Wspomniano znowu Morela.Pier...tego zyda.
                          Z powodow min.znajdziecie w internecie.Co go wcale nie usprawiedliwia.
                          Ale wg.polskich zrodel obozow polskich powojennych bylo ponad 260.Komendantow okolo 500.Zydow - jeden Morel.
                          Reszte nie ukarano.
                          Jednego zlapali w 1999,ale zdazyl zlapac zawal.
                          ....
                          IPN wymyslilo karac za nieprzyjemne wiadomosci.
                          Ale po lapach dostalo.
                          ......
                          ale przyznac musze.Niektorzy o zycie walcza twardo.
                          Szczegolnie o zycie napoczete.
                          Wiec czesc i chwala!'
                          ....
                          Boawisto poradze panu:
                          Zaloz pan dzien babci,obchodzony w dzien wyzwolenia obozu.
                          kto panu w tym przeszkadza?
                          ....
                          A najwazniejsza;nie prowokuj!
                          I pamietaj o tym lozeczku.
                          Moja szwagierka,profesor Politechniki Gliwickiej,pierscionek zloty na palcu miala - tesc podarowal,partyzant.
                          Po wielu latach wyjasnil pochodzenie pierscionka:
                          znalazl na podlodze w pustej chacie,w ktorej kiedys zydzi mieszkali.
                          .....
                          niu a mnie po 1968 wyjechano.
                          W tym czasie kiedy pan na wieczorkach w konsulatach PRL w krajach dziwnych a ciekawych w trakcie biesiad towarzyskich kawke popijal.A poznie sie pan dziwil,ze w Brazylii Zyd panu reke uscisnac nie chcial.
                          A i tak dobrze postapil,bo mogl by zrobic jeszcze cos innego.
                      • rosjaiswiat1 Masz 100% racji, boavista 30.01.21, 13:02
                        boavista4 napisał(a):

> Nie mozemy dopuscic zeby wyjatkosc Auschwitz byla domena tylko jednej grupy e
                        > tnicznej.

Trudno z tymi slowami nie zgodzic sie. Zydzi juz od dluzszego czasu staraja sie zawlaszczyc tragedie II WS, robiac z siebie najwieksza jej ofiare. I nie byloby w tym nic zdroznego, przeciez swoja koszula zawsze jest blizej cialu, ale oni tragedie zydowskiego narodu, ktora niewatpliwie miala mijsce, staraja sie spieniezyc i to z duzym powodzeniem im udaje sie. W ten sposob oni sami, jakby, handluja poniesionymi przez zydowski narod ofiarami nazizmu.
                        • boavista4 Re: Masz 100% racji, boavista 30.01.21, 13:52
                          Ta tragedia dotyczyła ponad 30 milionów Rosjan, ponad 20 milionów Niemców, 6 milionów Polaków, miliony Żydów, miliony Europejczyków.
                          Włączyłem tu Niemców , dlatego ze tragedia jest ze naród inteligentny możne stać się narzędziem zbrodni, której strategami nie byli tylko Niemcy.
                          Podobnie jest z poniżaniem każdego Narodu, a zwłaszcza teraz Rosjan, oskarżając ich za komunę. To Rosjanie byli największą ofiara komuny.
                          • bywszy2 Re: Kto byl tym stra6tegiem?+ 30.01.21, 14:25
                            boavista4 napisał(a):

> Ta tragedia dotyczyła ponad 30 milionów Rosjan, ponad 20 milionów Niemców, 6 m
                            > ilionów Polaków, miliony Żydów, miliony Europejczyków.
                            > Włączyłem tu Niemców , dlatego ze tragedia jest ze naród inteligentny możne sta
                            > ć się narzędziem zbrodni, której strategami nie byli tylko Niemcy.
                            > Podobnie jest z poniżaniem każdego Narodu, a zwłaszcza teraz Rosjan, oskarżają
                            > c ich za komunę. To Rosjanie byli największą ofiara komuny.

zzzzzzzzzz1.
                            Włączyłem tu Niemców , dlatego ze tragedia jest ze naród inteligentny możne sta
                            > ć się narzędziem zbrodni, której strategami nie byli tylko Niemcy.
                            - Wlasnie i wspomina,m,ze jakas czesc inteligentnego Narodu Polskiego satla sie morderca:
                            200 000-300 000 pomordowanych liczba niemala.
                            A rodzina moaja - Polacy.I przyjaciele tez.
                            2.
                            To Rosjanie byli największą ofiara komuny. - nie Rosjanie,a narod Radziecki.Naucz sie odrozniac.
                            A obecnie Rosjanie dziela sie na Russkich,Ukraincow,kazachow,Jewriejew,jakutow,Niencow,Niemcow i rd.
                            Naucz sie.'
                            3.
                            Panie wlascicielu foruma,czy wiadomo jak Polacy pos6trzegaja russkich?
                            4.
                            boavista4
                            Re:a tu sa moi przodkow
                            ma zdjeciu jeden stracil zycie w Auschwitz, drugi w Sowietach.
                            - ну,и кто тут будет в ответе?
                            Moja babka uratowala 2 zydowki,
                            - otrzymala drzewko w Izraelu,a inny przodek,co zydka ...,co dostal w nagrode?
            • rosjaiswiat1 Walter, ja rowniez prosze 30.01.21, 12:55
              walter622 napisał:

> Będąc autorem tego wątku proszę o usunięcie z niego wszystkich wpisów obu PA
              > NÓW -
              > Boavisty i Bywszego

Zaczne od tego, ze zadnego wpisu nie wyrzuce, poniewaz wpis bywszego jest dowodem na to, jak Zydzi postrzegaja Polakow. Z kolei wpis boavista, moim zdaniem, w zaden sposob nie kwalifikuje sie do kasacji.
              Ale moge mylic sie, wiec prosze Ciebie wytlumaczyc mnie, dlaczego wpis boavisty ma byc skasowany.
              • walter622 ja rowniez prosze 30.01.21, 16:31
                rosjaiswiat1 napisał:

> Zaczne od tego, ze zadnego wpisu nie wyrzuce,

Jeżeli na wstępie deklarujesz, że żadnego wpisu nie skasujesz
                to do kiego potrzebujesz moje wyjaśniena.

• rosjaiswiat1 Re: ja rowniez prosze 30.01.21, 16:46
                  walter622 napisał:

> Jeżeli na wstępie deklarujesz, że żadnego wpisu nie skasujesz
                  > to do kiego potrzebujesz moje wyjaśniena.

Przeciez napisalem, ze moge sie mylic. Wiec jesli przekonasz mnie do tego, ze myle sie, to na pewno zmienie swoja decyzje. Czy to tak trudne dla zrozumienia?
    • bywszy2 Re: szanowny panie boawisto+ 30.01.21, 15:43
      boavista4
      Re:a tu sa moi przodkowie, pfiary 2 WS
      30.01.21, 03:33
      ma zdjeciu jeden stracil zycie w Auschwitz, drugi w Sowietach.

forum.gazeta.pl/forum/w,154812,171177147,171177147,Dzien_Pamieci_o_Holokauscie.html?p=171189201
      fotoforum.gazeta.pl/photo/7/vc/sf/hsgl/a9UserBrcNgQCaApX.jpgzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
      panie boawisto,na zdjeciu przedstawil pan swych dwoch przodkow w trzech osobach.
      Rozumiem,ze osoba jako osoba pierwsza,to z Auschwits,
      jako ta druga - z Dzezkazganu albo Workuty
      no a jako ta trzecia?gdzie?
      co najbardziej dziwi? - mundurki maja jednakowe - i u Niemcow,i u Sowietow i w krajach tzecich ,niewiadomych(tylko oni czapki jeszcze maja).
      A najbardziej zadziwia,ze przed opuszczeniem swiata tego chcialo im sie przed tym do atelje obozowego wstapic.I panu na pamiatke zdjecie zrobic i poczta lotnicza wyslac.
      ma zdjeciu jeden stracil zycie w Auschwitz, drugi w Sowietach. - nu atrrzeci?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka