Dodaj do ulubionych

Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebrane

04.02.21, 00:20
Postanowiłem wbrew polskiej propagandzie ze o Rosji zle lub wcale w jednym zbierac pozytywne newsy z Rosji. jesli igorowi sie to nie spodoba moze usunac ale czasem przegladajac rosyjska prase trafiam na bardzo ciekawe newsy i chce sie nimi podzielic forumowiczami
News na dzis - Rosja znalazła się w pierwszej piątce światowych producentów wieprzowiny

MOSKWA, 3 LUTEGO - PRIME. Według analityków z Centrum Prognoz Gospodarczych (CEP) Gazprombanku Rosja w 2020 roku wyprzedziła Brazylię w produkcji wieprzowiny i znalazła się w pierwszej piątce światowych producentów.
Rosstat pod koniec stycznia opublikował dane dotyczące produkcji produktów zwierzęcych w Rosji w 2020 roku. Według danych działu statystyki produkcja żywca i drobiu rzeźnego w gospodarstwach wszystkich kategorii w okresie styczeń-grudzień wzrosła o 3,1% w stosunku do roku poprzedniego, do 15,635 mln ton (w wadze żywej), produkcja wieprzowiny wzrosła o 8,9% do 5,478 mln ton.

„Według wyliczeń CEP w 2020 roku Rosja ostatecznie wyprzedzi Brazylię w produkcji wieprzowiny i zajmie 5. miejsce w produkcji tego rodzaju mięsa na świecie” - wskazują analitycy Centrum. Według ekspertów rosyjska produkcja wieprzowiny w żywej wadze odpowiada 4,276 mln ton masy tuszy.
„Światowe agencje nie opublikowały jeszcze danych o produkcji dla innych krajów, ale według szacunków Brazylijskiego Stowarzyszenia Białek Zwierząt (ABPA) produkcja tego kraju w 2020 r. Wyniosła 4,251 mln ton. 15 lat wspięło się o krok w globalnej tabeli rankingowej i zajęła 5. miejsce za gigantami branży - Chinami (32 mln ton w 2020 r. wg IMIT), Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Polską ”- mówią analitycy


„Światowe agencje nie opublikowały jeszcze danych o produkcji dla innych krajów, ale według szacunków Brazylijskiego Stowarzyszenia Białek Zwierząt (ABPA) produkcja tego kraju w 2020 r. Wyniosła 4,251 mln ton. 15 lat wspięło się o krok w globalnej tabeli rankingowej i zajęła 5. miejsce za gigantami branży - Chinami (32 mln ton w 2020 r. wg IMIT), Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Polską ”- mówią analitycy.
CEP przypomina, że ​​jeszcze przed 2017 rokiem Rosja aktywnie kupowała brazylijską wieprzowinę - około 300 tys. Ton rocznie. Jednocześnie po odkryciu afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Europie i wprowadzeniu embarga na żywność, głównym dostawcą tego rodzaju mięsa była Brazylia.
„Obecnie import wieprzowiny do Rosji jest prawie zerowy, a eksport aktywnie rośnie: w 2020 roku wyeksportowano prawie 200 tysięcy ton. Teraz rosyjskie firmy planują rozwijać eksport równie aktywnie, jak ich odpowiedniki z Ameryki Łacińskiej: według tego samego ABPA w 2020 roku Brazylijczycy wyeksportowali na światowy rynek 1 milion ton wieprzowiny, co było rekordem w branży - wzrost o 25% do 2019 r. - podsumowują eksperci.
Obserwuj wątek
  • kommersant Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 00:22
   Rosja eksportowane 34.3 mln ton ziarna od początku nowego sezonu rolniczego (działa od lipca 2020 do czerwca 2021), aż do stycznia Wiedomosti pisze gazeta, powołując się Igor Pavensky, szef Rusagrotrans centrum analitycznego.
   Zaznaczył, że to o 25% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego sezonu.

   To najwyższa liczba w historii rynku.
   Pavensky wyjaśnił, że w tym samym czasie rosyjski eksport pszenicy wyniósł 29 mln ton. To także rekordowa wartość.
   Podobną liczbę dzwoni dyrektor generalny Instytutu Badań Rynku Rolnego Dmitrij Ryłko: 29,9 mln ton.
   Eksport pszenicy w styczniu wyniósł rekordowe 3,2 mln ton. Rylko przypisuje tę dynamikę kilku czynnikom:
   wysoka wydajność,
   wzrost światowych cen zbóż.
   wprowadzenie ceł wywozowych na zboże od 15 lutego.
   • kommersant Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 00:25
    Rosyjska gospodarka doświadczyła mniej recesji w porównaniu z większością największych gospodarek świata w związku z pandemią koronawirusa w 2020 roku, podała RIA Novosti , cytując Bloomberga.
    Według agencji przyczyną może być decyzja rządu o niewprowadzaniu blokady w kraju w drugiej połowie roku.
    Podkreśla się, że w ubiegłym roku produkt krajowy brutto w Rosji spadł o 3,1 proc. To znacznie mniej niż oczekiwali ekonomiści, według badania Bloomberga. Planowano, że redukcja rosyjskiego PKB wyniesie 3,7 proc.
    Dziennikarze zwracają uwagę na fakt, że gospodarka kraju najbardziej ucierpiała w pierwszej połowie roku, kiedy kraj utrzymywał silną blokadę, a także gdy gwałtownie spadł popyt na ropę.
    Według wyliczeń Bloomberga, skurcz rosyjskiej gospodarki w 2020 roku będzie o połowę mniejszy niż w strefie euro, gdzie spadek może wynieść 7,3 proc. Jednocześnie w 2021 roku przewiduje się, że państwo osiągnie dość wysoki wzrost gospodarczy - 3 proc.

    Wcześniej analitycy agencji przeanalizowali 17 krajów na podstawie 11 wskaźników stabilności gospodarczej i finansowej, w szczególności prognozy PKB, zadłużenia zagranicznego, rezerw walutowych, realnej stopy procentowej. Rosja zajęła drugie miejsce w końcowym rankingu.
    Eksperci zwrócili uwagę na rzetelny profil budżetowy i dobrą pozycję inwestycyjną - 30 proc., A także solidną rezerwę międzynarodowych rezerw walutowych Banku Centralnego - 587,1 mld. Prawdopodobieństwo niewykonania zobowiązania jest zminimalizowane. Również autorzy rankingu Bloomberga zwracają uwagę na niski dług publiczny - 14 proc. PKB. Dodatkowym atutem jest niedowartościowany rubel, który zdaniem analityków ma duży potencjał do umocnienia.

    • kommersant Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 00:27
     Załamanie dostaw anglo-amerykańskich szczepionek do Unii zmusza kolejne rządy do szukania alternatyw. Załamuje się też niewypowiedziane unijne ignorowanie preparatów spoza Zachodu, z powodów politycznych. Wcześniej Niemcy rozpoczęli rozmowy z Rosjanami, kupili ją Węgrzy, a teraz Francja „nie wyklucza” zakupu szczepionki Sputnik V. Jest nagle oceniana jako „pewna” i „skuteczna”.

     Wszystko zależy od dopuszczenia jej na rynek europejski przez Europejską Agencję Leków (EAL) – to jedyny warunek, który musi spełnić Sputnik V. EAL dała swą pieczątkę już trzem terapiom: Pfizerowi, Modernie i AstraZeneca, choć ta ostatnia według niemieckich władz sanitarnych nie nadaje się dla osób powyżej 65 r. życia. Rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal oświadczył, że wierzy w „pewność i skuteczność” rosyjskiego produktu.

     Kiedy potwierdzi to EAL i francuskie władze sanitarne, Sputnik V „będzie oczywiście zaproponowany obywatelom francuskim” – mówił. W Unii na razie tylko Węgry zatwierdziły rosyjską szczepionkę (jak i chińską) i rozpoczęły nawet szczepienia. Poza nimi sprowadzają ją m.in. Algieria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Argentyna, Boliwia i Serbia. Ok. 50 innych krajów prowadzi rozmowy z Rosjanami. Póki co, EAL nie wyraziła żadnego zdania na temat Sputnik V. Według Rosjan, jej skuteczność wynosi ponad 90 proc. i chroni ona „całkowicie” przed ostrą formą choroby covid-19.

     Tymczasem Komisja Europejska jest ostro krytykowana za dotychczasowe kontrakty z koncernami farmaceutycznymi z USA i Wielkiej Brytanii. Dają one znaczną przewagę producentom szczepionek nad instancjami Komisji. Opóźnienie lub zlekceważenie dostaw miałoby wynikać ze słabości, czy niedbałości europejskich negocjatorów.

     Na celowniku znalazła się sama przewodnicząca Ursula von der Leyen, za zakaz eksportu szczepionek poza Unię, co objęło brytyjską Irlandię Północną. Musiała się z tego wycofać po paru godzinach, bo to niezgodne z układem Brexit, ale zdążyła doprowadzić do kryzysu dyplomatycznego. Dystrybucja szczepionek stała się przedmiotem konfliktów politycznych w niemal każdym kraju europejskim.
     • kommersant Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 00:29
      W styczniu 2021 roku Rosja zwiększyła eksport produktów rolnych o 28% w porównaniu do stycznia 2020 roku, do 1,957 miliarda dolarów, podało federalne centrum Agroexport podległe Ministerstwu Rolnictwa.
      Najwięcej eksportu, podobnie jak w latach poprzednich, stanowiły zboża (ich dostawy w styczniu wzrosły o 40% do 715 mln USD, w tym pszenicy o 57%, do 636 mln USD).
      Drugie miejsce w strukturze eksportu zajmują tłuszcze i produkty ropopochodne. Jego dostawy w styczniu spadły o 1%, do 322 mln dol., W tym olej słonecznikowy - o 7,5%, do 148 mln dol., Olej sojowy - o 61%, do 20 mln dol.
      Zmniejszył się również eksport ryb i owoców morza - o 36%, do 179 mln USD, produktów przemysłu spożywczego i przetwórczego (słodycze, wyroby cukrownicze, tytoń itp.) - o 9%, do 150 mln USD.
      Eksport mięsa i produktów mlecznych wzrósł o 19% do 62 mln USD.
      Znacząco wzrósł eksport innych produktów rolnych (Agroexport obejmuje soję, otręby, rośliny strączkowe, nasiona lnu itp.) - 2,7-krotnie, do 529 mln USD z 198 mln USD w styczniu 2020 r. W szczególności eksport nasion soi wzrósł 22-krotnie - do 414 mln USD z 19 mln USD rok wcześniej.
      Głównym odbiorcą rosyjskich produktów rolnych, podobnie jak w ubiegłym roku, były Chiny. W styczniu dostarczono do tego kraju surowce rolne i żywność o wartości 496 mln USD (o 62% więcej niż w styczniu ubiegłego roku). Dostawy do Turcji wzrosły o 21%, do 288 mln USD, do UE - o 5%, do 203 mln USD, do Korei Południowej - 2,6-krotnie, do 173 mln USD. Egipt zajmuje piąte miejsce w rankingu największych importerów rosyjskich produktów rolnych, które w styczniu zmniejszyły dostawy o 14% do 124 mln USD. Najwyższy wzrost eksportu do Pakistanu w styczniu (do 60 mln USD z 7 mln USD rok wcześniej).
      • brat_kryzysa Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 17:07
       A ja postanowiłem wytykać błędy w tym cudownym wspinaniu się w sukcesach, w zasadzie chodzi mi nie o samo w sobie. Jeśli ma być obiektywnie i polemika miała sens to trzeba p żyjąc krytykę na klatę
       I tak we wszystkich wskazanych przez ciebie pozytywnych trendach można wskazać fakt niski stopień głębokiego przerobu, którym zajmują się plastyczne małe i średnie przedsiębiorstwa, to ciągle surowce, nawet swinie
       • rosjaiswiat1 Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 18:57
        brat_kryzysa napisał:

        > A ja postanowiłem wytykać błędy w tym cudownym wspinaniu się w sukcesach

        Ale zdajesz sobie sprawe z tego, ze tobie brakuje wiedzy, zeby wytykac bledy? Przeciez ty nie masz calej informacji o tym, w jakim stanie znajdowala sie rosyjska gospodarka 20 lat temu, i w jakim stanie znajduje sie dzis. Ty nie masz pojecia o tym, jakie sa plany rosyjskiego kierownictwa, i to co tobie wydaje sie za cos. co powinno byc zrobiono juz dzis, kierownictwo Rosji planuje zrobic dopiero pozniej, poniewaz na liscie pryorytetoiw sa wazniejsze sprawy. Do tego musisz pamietac, ze Rosja nie ma idealnych warunkow dla rozwoju, poniewaz zachod caly czas jej w trym przeszkadza. I tym nie mniej Rosja za ostatnie 20 lat dokonala zdumiewajaco duzych sukcesow, i nie musiala ubiegac sie do tak drastycznych srodkow, jakie stosowal Stalin przed II WS i po tej wojnie.
        • brat_kryzysa Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 19:25
         Ja poprzez delikatna prowokacje lobudzam do dyskusji, zdaje sobie sprawę więcej niż ci się wydaje, za to u ciebie nie zauważyłem słów krytyki, wszystko super gut
         Wg mnie popełnianych jest sporo błędów, a wiele rozwiązań okazywało się klapą, w końcu przez błędy wewnątrz upadł np ZSRR, czyż nie ?
         • rosjaiswiat1 Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 19:42
          brat_kryzysa napisał:

          > Ja poprzez delikatna prowokacje lobudzam do dyskusji,

          Widziszli, ze pobudzac dyskusje, nie trzeba stosowac delikatnych prowokacje. Trzeba pisac cos ciekawego, i co najwazniejsze, z czym mozna dyskutowac. I do tego, jesli chcesz dyskusji, to trzeba dyskusje podtrzymywac, podajac ciekawe fakty, wklejajac jakies wiarygodne dane. A tego u ciebie brakuje, i dlatego kazda duskusja, ktora ty rozpoczynasz, bardzo szybko "zdycha"

          zdaje sobie sprawę więcej
          > niż ci się wydaje, za to u ciebie nie zauważyłem słów krytyki, wszystko super
          > gut
          > Wg mnie popełnianych jest sporo błędów, a wiele rozwiązań okazywało się klapą,
          > w końcu przez błędy wewnątrz upadł np ZSRR, czyż nie ?
          >
   • rosjaiswiat1 Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 19:09
    brat_kryzysa napisał:

    > Całkiem bardzo dobrze wyglądają wskaźniki w przemyśle stoczniowym i lotniczym,
    > co jest nawet ciekawsze ale już o przemyśle kosmicznym możemy mówić w kategoria
    > ch dużej korupcji , wielkich planach na papierze i pazerności Rogozina


    Ha,ha.
    Mozez mnie nie wierzyc, ale wiedzialem, ze ty o tym napiszesz. Bo w Rosji tylko leniwy nie krytykuje Rogozina, a przeciez twoja wiedza o Rosji pochodzi z czytania roznych blogow i tak zwanych alternatywnych media.
    W swoim czasie tak samo w Rosji pisalo sie o Sierdziukowie (bylym binisterm obrony). Jak tylko jego nie krytykowali, nawet na naszym forum. ja wtedy napisalem sporo slow w jego obronie, ale nikt mnie nie sluchal. Bo nie rozumieli tej roli, jaka byla Sierdziukowie powierzona. I dopiero w 2014 roku, gdy swiat zobaczyl nowa rosyjska armie, a w 2015 roku w Syrii nowa bron rosyjska, wiele zaczelo pisac o Sierdziukowie po innemu.
    Sadze, ze cos podobnego robi i Rogozin, bo gdyby bylo tak, jak o nim pisza blogierzy w Rosji, to Putin go juz dawno wywalilby. brat_kryzysu, ty mniej czytaj pisaninu na jandeks dzen, a wiecej staraj sie samodzielnie myslec. I zawsze zadawaj sobie jedno pytanie : Jesli ja, nie znany swiatu Polak, wiem o tym, ze ktos z rosyjskich urzednokow jest zlodziejem i nie nadajacym sie do pelnienia powierzonej mu funkcji, to dlaczego Putin tego nie wie?
     • rosjaiswiat1 Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 19:52
      brat_kryzysa napisał:

      > A to akurat pytanie retoryczne,

      To dla ciebie to pytanie jest retoryczne, a dla ludzi, ktore glebiej staraja sie wniknac w istote sprawy, to pytanie nie jest retorycznym, poniewaz odpowiedz moze byc tylko jedna - Putin doskonale wie o tym jaka role powierzyl temu czy innemu czlowieku.I zanim to zrobil, bardzo dobrze wszystko przemylal.


      > a Putin nie jest wszechmocny, jego czas się skończy,

      A to stwierdzenie jest calkowicie bezsensowne. Bo tu nie chodzi o wszechmoc, a tylko o to, co u Putina jest w preorytecie, i na pewno on ma wszystkie mozliwosci wywalic kazdego urzednika, ktory nie spelnia go oczekiwan. Co do tego ze czas Putina sie konczy. To naprawde jest cos odkrywczego.Musisz o tym poinformowac samego Putina, bo on na pewno z tego nie zdaje siebie sprawe.


      > martwię się co później,

      A Putinowi to zwisa, i on nic sobie z tego nie robi? brat_kryzysu, czy ty zdajesz sobie sprawe z tego, ze to co piszesz jest kompletna glupota.? Mozesz byc pewien tego, ze Putin doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze on nie jest niesmiertelny, i juz wkrotce bedzie musial przekazac wladzee komus innemu. I na pewno taka osoba juz jest, i na pewno nie jedna. Jesli ty nic o tym nie wiesz, to nie znaczy, ze tak nie jest.


      > hieny zagraniczne już tańczą dookoła by w sposób
      > symultaniczny wjechać w Rosja, zresztą nie od dziś i udawało im się patrząc na
      > historię

      Dobrze, ze ty znasz historie, chyba jako jedyny smile
     • rosjaiswiat1 Re: Pozytywne newsy z Rosji w jednym watku zebran 04.02.21, 20:00
      brat_kryzysa napisał:

      > A co do Vostocznego kosmodromu zapomniałeś ?

      Oczywiscie, ze pamietam.

      >Ile korupcji i wałków było przy budowie ? Same sądy to wykazaly

      I mozesz konkretnie napisac ile tego sady wykazaly?
      Jestem pewien, ze nie bedziesz mogl tego zroobic, ponniewaz twoja informacja nie pochodzi z oficjalnych zrodel, a tylko z jakichs blogow i temu podobnemu. A tam nie opieruja faktami, a tylko krzycza -w Rosji kradna!
      Oczywiscie, ze kradna, jak i wszedzie na swiecie. Bo jesli jest kasa, to sa i chetne ta kase ukrasc. A sady pokazuja, ze w Rosji z tym walcza, i na pewno z sukcesami. Bo gdyby bylo inaczej, to Wostoczny nie bylby zbudowany. nie bylby zbudowany i most krymski i jeszcze wiele, wiele innego.
      Na ogol w rosyjskiej blogosferze operua klamstwami, i wiekszossc blogierow smialo mozna zaliczyc do agentow zachodu. cale szczescie, ze Rosjanie w zdecydowanej wiekszosci, jakim 6 zmyslem takich "agentow" wyczuwaja. Ty nie jestes Rosjaninem, i nie masz tego zmyslu, wiec wierzysz wszytkiemu, co w runecie znajdziesz. smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka