Dodaj do ulubionych

Głos rozsądku z Niemiec w sprawie NS2

09.02.21, 00:27
Córka legendarnego twórcy Spiegla - Rudolfa Augsteina - Franziska Augstein napisała jak na niemieckie warunki przytomny artykuł o konieczności budowy NS2 i o dziwo dzisiejszy z gruntu lewacki Spiegel, mało mający wspólnego ze swoim twórcą, jednak to wydrukował. Pewnie z szacunku wobec nazwiska Augstein.

Oczywiście Franziska Augstein pisze to z niemieckiej perspektywy i nie szczędzi słów krytyki pod adresem Putina, ale projekt NS2 popiera i by zapobiec negatywnym ocenom (jako Russlandversteher) powołuje się na amerykańską opinię w tej sprawie. Warto wrzucić na googla:

www.spiegel.de/politik/deutschland/nord-stream-2-das-boese-gas-kolumne-a-b09e559f-5d0a-4fb8-b770-4e5f9eafca97

Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Schizofrenia....... 09.02.21, 13:35
      Wczoraj rozmawialem z kobieta, Polka z narodowoscci, ktora bardzo lubie i ktora uwazam za dosc rozsadna. Nasza rozmowa na poczatku dotyczyla koronahisterii, szczepienia, skad to wszystko wzielo sie i komu to jest potrzebne.
      Otoz, moja znajoma twierdzi, ze to wszystko jest spisek amerykanskich Zydow, ktore w ten sposob chca zdobyc wladze nad calym swiatem. A mediom ufcc nie mozna, bo oni wszystkie naleza do tych Zydow. W sumie to byl jej monolog, ja nie przerywalem i uwaznie sluchalem co ona mowi. W pewnym momencie ona zapytala mnie o to, czy ja cos slyszalem o Nawalnym ( w tym momencie ja nie moglem powstrzymac sie, i zasmialem sie). Moja odpowiedz byla twierdzaca. Wiec ona mnie zaczela mowic mnie o tym, jaki to Putin jest nie dobry, ze wsadzil do wiezienia tego, kto walczy ze zlodziejami, a to znaczy, ze Putin sam jest zlodziejem. Na moje pytanie: skad o tym wszystkim ona wie? Ona powiedziala, ze o tym wszystkie media mowia.
      A dalej bylo najciekawiej.
      Ja jej powiedzialem:
      - przeciez Ty sama mowila, ze media klamia, i dzilaja w interesie Zydow, do ktorych i naleza.
      Jej odpowiedz mnie zabila:
      - A jaki sens Zydom klamac, piszac o Putinie?
      Wiec ja dalej ta romowe postanowilem nie ciagnac, poniewaz zrozumialem, ze ona po prostu nieadekwatno patrzy na swiat, a biorac pod uwage jej wiek, tego juz nie da sie zmienic.
      Dlaczego wspomnialem o tym?
      Bo zachowanie tej, ktora dala glos rozsadku z Niemiec, jest bardzo podobne do zachowania mojej znajomej. Ona po prostu nie jest wstanie do konca ocenic realnosc. Z jednej strony rozumie, ze gaz z Rosji dla Niemiec jest bardzo oplacalnym projektem, i zdaje ona sobie sprawe z tego, ze USA prowadza kampanie antyrosyjska, ktora bezposrednio bije po interesom Niemiec. na tym jej realizm konczy sie - dalej ona zaczyna wierzyc wszystkiemu, co donosza media. Przeciez tylko z nich ona wie o tym, co dzieje sie wokol Nawalnego, ale rowniez z nich ona dowiaduje sie o tym,ze NS -2 to projekt polityczny, dzieki ktoremu Putin chce zniewolic Europe. Ale w tym przypadku ona tym mediom nie wierzy.
      Chociaz nie moge wykluczyc i tego, ze piszac na samym poczatku zle o Putinie, ona robi to z jedna cela - pokazac, ze nie jest zwolenniczka Putina, a to z kolei powinno uwiarygiodnic wszystko, co dalej pisze.
      I w tym ja widze symptomy tej choroby, ktora wywolala prawdziwa epideme, czyli masowe zachorowanie ludzi na zachodzie na schizofrenie, ktora byc moze jest zarazna, ale o tym naukowcy nic nie wiedza smile

p.s. Schizofrenia - ...........Osoby będące w stanie psychozy mają poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi, a nawet mogą nie być do niej zdolni.

pl.wikipedia.org/wiki/Schizofrenia
      • eva15 Re: Schizofrenia....... 09.02.21, 23:34
        Chociaz nie moge wykluczyc i tego, ze piszac na samym poczatku zle o Putinie, ona robi to z jedna cela - pokazac, ze nie jest zwolenniczka Putina, a to z kolei powinno uwiarygiodnic wszystko, co dalej pisze.

No przecież piszę, że żeby nie wypaść na Russlandversteher ona podpiera się nawet opinią z USA. Zapewne boi się, że jako Russlandvesteher nie będzie wiarygodna.

Russlandversteher to w Niemczech takie lekko obraźliwe określenie, sugerujące, że ktoś jest na pasku Rosji, w domyśle - na rosyjskim payroll.

Co Russland , to wiadomo, a Versteher to ten, kto rozumie, to jest rzeczownik powstały od czasownika verstehen - rozumieć. Zdaje się, że to słowo jest w międzyczasie dobrze w Rosji znane smile.

Swietnie na te zarzuty bycia Russlandvesteher odpowiedział niedawno w jakimś wywiadzie Schröder. Zarzut postawiła jakaś tak zwana dziennikarka. On ją na to zapytał, co w tym złego? Jak i po co rozmawiać z kimś, jeśli się go nie chce zrozumieć?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka