Dodaj do ulubionych

Franciszek, kosciol i hipokryzja

24.02.21, 16:13
Franiu przeprasza za holokaust, juz przprosil za pedofilie , przyjdzie czas ze przeprosi za Covida. Nic dziwnego ze wierni traca wiare.
www.jpost.com/diaspora/pope-francis-visits-holocaust-survivor-in-rome-659644
Obserwuj wątek
  • boavista4 Re: Franciszek, kosciol i hipokryzja 24.02.21, 16:44
   Kościół oskarżony o pedofilie . wobec tego wychowanie dzieci dają w ręce LGTB! W czasie 2 WS zginęły miliony Katolików i dziesiątki milionów Chrześcijanin, Franiu przeprasza tylko Żydów w imieniu tysięcy katolickich księży i milionów katolików pomordowanych w czasie 2WS. Czy Franiu przeprosi również Sorosa. bo Soros tez zalicza eis do "ofiar" ? czy przeprosi banki o korporacje , które sfinansowały dojecie do władzy Hitlera? Spaliła się Notre Dame, demoluje się i pali Kościoły, zamyka się szkoły katolickie, a przestępstwa w krajach Europy i obu Ameryk wrosły dwukrotnie, Chrześcijanie są mordowani tysiącami w Afryce i krajach Islamu, Palestyńczycy giną każdego dnia. Franciszek przeprasza. Czas powiedzieć dość!! My chcemy otrzymać nasza kulturę i nasza prawa!! Chcemy respektu i tolerancji od innych , tak samo jak my respektujemy i ich w naszych krajach.
  • rosjaiswiat1 bracie, tylko nie obraz sie :-) 24.02.21, 17:22
   Ja zawsze twierdze, ze religia i wiara to dwie duze roznicy. mam ogromny szacunek dlatych, kto ma wiare, i nie rozumiem tych, kto biega caly czas po kosciolach i cerkwach. Bo moim zdaniem tam Pana Boga nie ma. I to co Ty dzis poruszyles tylko potwierdza moje slowa.

   "The pope's visit was met with praise by the World Jewish Congress." - to jest istota sprawy. Franciszek chcial przypodobac sie "starszym braciam" w wiarze.
   • elka-sulzerowa2 Re: bracie, tylko nie obraz sie :-) 24.02.21, 17:33
    rosjaiswiat1 napisał:

    > Ja zawsze twierdze, ze religia i wiara to dwie duze roznicy. mam ogromny szacun
    > ek dlatych, kto ma wiare, i nie rozumiem tych, kto biega caly czas po kosciolac
    > h i cerkwach. Bo moim zdaniem tam Pana Boga nie ma. I to co Ty dzis poruszyles
    > tylko potwierdza moje slowa.
    >
    > "The pope's visit was met with praise by the World Jewish Congress." - to jest
    > istota sprawy. Franciszek chcial przypodobac sie "starszym braciam" w wiarze.
    >
    >

    Tu sie z toba zgadzdm, Igor w 100 %ach.

    Dodam tylko jeszcze, religie i te rozne inne mistyczne wierzenia absolutnie nie powinny miec miejsca w polityce. Ludzkie zycie jest namacalne. Te rozne mityczne byty ... sa tylko tworami ludzkiej wyobrazni.
    • boavista4 Re: bracie, tylko nie obraz sie :-) 25.02.21, 00:43
     Nie ma nic bez polityki, to samo jest z religia, bez polityki nie byłoby sztuki, muzyki, nauki kościoła. A te były podstawa histori cywilizacji. Bez pieniędzy nie byłoby sztuki i religi. Religia to również nasz styl życia, nasze przywiązanie do pewnych kryteriów.
     Chrystus wszedł do świątyni i opieprzył kapłanów żeby zostawili Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie, Niemal każdy władca chce podporządkować sobie religie swoim potrzebom, Kościół katolicki przez swoja powszechność, ponadczasowość i brak granic jest o wiele bardziej niezależny niż kościoły protestanckie , gdzie głowa kościoła jest Król, albo głowa państwa. Obecny globalizm już zaczyna kontrolować KK np abdykacja BXVI i wybór Franciszka , albo przez wymuszanie kajania się wobec rzydow. Rosyjska cerkwia znajduje oparcie u Putina, ale nie jest to gwarantowane konstytucyjnie jak za Cara. Osobiście wole Katolicyzm niż protestantyzm, fundamentalizm, buddyzm , Hinduizm. To Chrześcijaństwo doprowadziło Europe do rozwoju i potęgi, także i do politycznego panowania,. Dla nikogo nie jest tajemnica ze dzisiejsza elita swiata sa Zydzi wlasnie w oparciu o Judaizm. Jak to działa - wszyscy wiemy .
     Zacznijmy wiec od Lutra
     www.cda.pl/video/44305649d
     Mozemy krytykowac wszystkich, z wyjatkiem wlasnie NICH.
     • mlody774 Re: bracie, tylko nie obraz sie :-) 25.02.21, 01:36
      Nie wiem czy zauważyłeś, ze o Luter, wypowiadaj się tylko Katolicy. A jego wina jest tylko, ze rozpoczol powszechne czytanie Pisam Swientego, którym posługuje się ten KK. Na przykład zniósł czyściec, który nie istniej w PS ale istenial w KK za który trzeba było płacić. Ze protestanci np. poparli przerywanie ciąży, niema nic, bo każdy może się nazwać protestantem, bo nie jest to religia zamknięta. W samym Watykanie masz pełno ludzi podających się za chrześcijan czy katolików ale nimi nie są. Wiec co ma niby pokazać ten filmik. Za struktura kościoła K jest OK, jak założył go Constantin, który nie był chrześcijaninem ale chial opanować chrześcijan jego czasów. Bylo to z jego strony, wprowadzanie NWO na owe czasy. Celem wyjasnienia. Protestancki kościół z założenia nigdy nie był kontrolowany przez państwo. Kościół anglikański ale to jest kopciul założony przez państwo i tylko przypadkiem nazywają go protestanckim. To amerykańscy protestanci konstytucyjnie wprowadzili jako pierwsi separacje kościoła od państwa, a nie KK, któremu zawsze zależało żeby się wtrącać do każdego państwa(zobacz Amerykę Łacińską chociażby). Następną rzeczą jest zmuszanie do płacenia podatków wszystkich ugrupowań religijnych co wieże się z obozowiskiem nie zajmowani się polityka danego kraju. Tak żeby nawet najmniej moralna osoba mogla być w rządzie(kradnie, zdradza kraj itd. jest OK). Ale to jest nielegalne według protestantów i są kościoły niezależnie o ktorych nie usłyszysz w mediach. Mozna być za ślepionym naukami kościoła Katolickiego jak każdy Jezuita jest, lub zafascynowany naukami Pisma Świętego, z którego KK wykorzystuje tylko okładkę.
      • monalisa2016 Re: bracie, tylko nie obraz sie :-) 25.02.21, 01:57
       Mlody774 to wszystko zalezne jest od panstwa, od interpretacji jak i powiazan panstwo > kosciol obojetnie jakiego chrzescijanskiego wyznania. Pewne grupy zawlaszczyly sobie nie tylko panstwo ale tez spirytualne zycie narodow, mnie to powoli przestrasza slyszac doniesienia z roznych kierunkow swiata. Totalna dyktatura nam grozi, czyli chinski komunizm pur, jak poradzimy z tym sobie? Nie wiem.
       • mlody774 Re: bracie, tylko nie obraz sie :-) 25.02.21, 02:13
        Liza, wiec próbowano juz, ze protestanci nie maj się wtrącać. A jak nie oni to jakaś inna religia odrazu wchodzi w to miejsce. Niema czegoś takiego jak próżnia. Stany powstały jako protestancki kraj, ale ludność sama domagała się przestrzegania zasad chrześcijańskich/protestanckich. Teraz jest tak ze tych zasad z tamtych czasów juz niema w kościołach protestanckich jak i w społeczeństwie. Stalo się tak, bo ludzi zatracili wiedze chrześcijańską. Mysla ze to chodzi tylko o wiarę, czy Bog jest czy Go niema. Poza te pytanie nie potrafią wyjść. Jak zmienić, pytasz? Juz się zmienia, bo moralność chrześcijańska wraca(ludzie sami czytaj PS i nie chodzą do rządowych kościołów)). Zobacz dems. jak panikują z tego powodu.
        • monalisa2016 Re: bracie, tylko nie obraz sie :-) 25.02.21, 02:30
         Mlody ostatni post . jestem juz spiaca, jak pisalam jest to zaleznosc od panstwa, u nas gra to wielka role czy jest to KK czy protestancki ciagnie rzadowa strone ale nie wolno tu laczyc "owieczek" z herachia danych konfesji czy wladzami kosciola. Jak sledze interpretacje Ewangelii Jochannesa czyli Jana (w j. polskim) widze ze przepowiednie sie sprawdzaja, nigdy przed tem nie czytalam tych Ewangelii ktore w ostatnim czasie zaczelam (przykladna chrzescijanka) z czystej ciekawosci i jak widza ze tysiace lat temu potrafili niektorzy przewidziec co dzis nastapi. Jasnowidze czy co albo historia co pewien okres sie powtarza?
         • mlody774 Re: bracie, tylko nie obraz sie :-) 25.02.21, 03:28
          Jak się przyjmie, ze natura ludzka nigdy się nie zmienia. Zawsze będą ludzie dobrzy i źli. Jak większość jest dobra to mamy rozkwit cywilizacji, a jak nie to mamy jej upadek co jest przepowiedziane w PS. Z tym ze Bóg nie będzie stal nad nami z batem ale daje nam dobrowolny wybór. Wiec z tego powodu nasza ludzka egzystencja się cyklicznie zmienia, bo raz zależy nam na dobrej stronie a raz na zlej i na tej podstawie przewiduje się nasza przyszłość. I masz racje, ze historia się powtarza, szczególnie jak o nie zapominamy.
          PS. Jak na pewno zauważyłaś przed każdą wojna ludzie chcą walczyć, chcą odwetu itd. A jak juz sobie powalczą jakiś czas i zobaczą jakie zniszczenia, straty wywołali, do tego śmierć przyjaciel, rodziny itd. To juz zapominają o niesnaska i myślą jak ludzie dobrzy. Potrafią się szanować i szukają zasad chrześcijaństw w przypadku białych i może innych. Robia to wszytko aby mogli współżyć. Teraz jest antypatia do wszelkich wojen i powrót do nauk PS co napawa optymizmem. Jeszcze 10 lat temu ludzie nie widzieli nic(prawie nic) złego w mediach czy dems. Hahaha
  • monalisa2016 Re: Franciszek, kosciol i hipokryzja 25.02.21, 01:27
   Boavista przegladasz na oczy czy trzezwiejesz z oduzenia? smile
   A kiedys broniles przedluzonego ramienia rzymskiego cesarstwa / Babilon ktorego jest nastepca w obecnym czasie Watykan? Pisalam juz przed latami ze prywatna wiara w Boga a instytucja watykanskiego urzedu to dwie rozne rzeczy szczegolnie widzi sie to szczegolnie po nasadzeniu wymuszonego przez wiadome grupy namiestnika. Z czego slynni sa Jezuici i jaka przysiege skladaja? Pozostawiam ten temat tobie do osobistej edukacji.
    • monalisa2016 Re: Franciszek, kosciol i hipokryzja 25.02.21, 02:02
     Ale tak chcieli pewne grupy a tego co sie przeciwstawil odsuneli go od wladzy czy to w Woshington DC (BD) czy w Watykanie. Jak to powiedziala nasza pani ktorej nazwisko nie przechodzi mi przez gardla? Jak otrzyma caly swiat pewien eliksir zbawienia naszego nie otrzymamy obywatelskich wolnosci.
       • boavista4 Re: Franciszek, kosciol i hipokryzja 25.02.21, 04:33
        Nie jesrem teologiem, ie wierze doslownie w stary Testament bo jest zbiorem roznych historyjek, ale wierze w Nowy Testament, bo jest nauka humanitaryzmu, a nie histori. Chce Byc Kosciol byl silny i niezalezny od panstwa. WIARA W BOGA musi jednoczyc wszystkich wierzacych, a nie podlegac interpretacji kazdego. Wtedy nie bedzie wspolnoty. A jednostki glosik cienszy od pisku. Do tego religia to styl, obrzadek swietiwanie radosci, smutkow, zycia, histori naszych pokolen, to psychologiczna podpora speczenstwa. To widac w ksztalcie architektury i urbanistyki. Dzis religia umiera a ikona swiata stal sie diabelski Manhattan i slumsy , fawele, kultura smierci. Piekna jest Praga , stare .iasta Europy dzieki religi. Piekny jest Istambul dzieki religi.
        • mlody774 Re: Franciszek, kosciol i hipokryzja 25.02.21, 13:35
         Piszesz, " stary Testament bo jest zbiorem roznych historyjek". Te historyjki są przykładami Prawa Boskiego, które obowiązuje razem z Prawami Boskimi Nowego Testamentu każdego chrześcijanina. Ale prawda jest ze nie musi obowiązywać Katolików jeżeli Watykan im na to nie pozwoli. Watykan może nawet zabronić czytania PS pod kara świętej inkwizycji, która ciągle jest prawem w tym kościele, choć pod naciskiem protestantów nie jest stosowana. Masz racje, ze dużo historycznych miejsc ma związek z tym kościołem i szkoda ze te stosy i ci wierzący w Boga inaczej niż KK spalili się, bo można by to wszytko sobie teraz oglądać. Ale jak długo KK istnieje to zawsze jest możliwość, ze dojdzie do władzy i te stosy palonych ludzi powrócą.
         • boavista4 Re: Franciszek, kosciol i hipokryzja 25.02.21, 14:59
          wiecej ludzi palili protestanci . Protestatmtyzm to sa rewolucje placone zawsze przez tych samych naszych odwiecznych przyjaciol, Ptotestatnci to sa spadkopbiercy Judasza. Ja wierze w 10 przykazan, grzechy glowne i koscielne, wierze w celebracje zycia i smierci, wierze w Michala Aniola, swietego Augustyna , w dorobek kulturalny Kosciola, Ten dorobek jest dorobkiem wiernych, ktorzy tak sobie wyobrazili prawa boskie. Odrzcenie tego wszystkiego w imie nowoczesnosci innych sloganow rozprzestrzenianych glownie prze permanentnego wroga KK jakim sa faryzeusze. Kosciol to my, a my jestsmy grzeszni, wiec nie oczekujmy ze Kosciol jest bez skazy. Obecna nastepna rewolucja niszczy Kosciol i nas. Wystarczy zobaczyc statystyke - 1 ksiadz pedofil na 1000 pedofilow z poza Kosciola, a caly atak na kosciol, wprowadzanie LGTB doi szkol. Alkohol czasami jest zdrowy, ale co za duzo to.....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka