Dodaj do ulubionych

Zdrowie w kapitalizmie

01.03.21, 14:24
... gdzie pracujacy ludzie zmuszeni sa prosic sie o datki celem pokrycia kosztow opieki medycznej ... w tym przypadku dziecko potrzebujace operacji mozgu sprzedaje lemoniade.
Tru.p przez 4 lata obiecywal "wspaniala opieke medyczna" ... no ale jak to z tru.pimi obiecankami bywa ... zostaly tylko obiecankami.

Nowy prezio nam nastal i nie wyglada na to zeby cos sie zmienilo. Nawet dyskusja o powszechnej opiece ... znikla.

www.cbs42.com/news/local/i-hope-i-make-it-7-year-old-alabama-girl-selling-lemonade-to-fund-her-own-brain-surgeries/amp/?__twitter_impression=true
Obserwuj wątek
    • mlody774 Re: Zdrowie w kapitalizmie 01.03.21, 15:52
      Tak, Alabama to dziwny stan. Sweet Home Alabama : www.youtube.com/watch?v=ye5BuYf8q4o&feature=emb_title
      Ostatnio na Interia.pl widziałem kilku zbieraczy na leczenie: dziecka, taty itd. Nawet był artykuł jakich metod się dopuszczają żebracy, co jest dla zarobku, bo często nie maja pracy a z czegoś muszą żyć.
      Szlachetnemu Panu Trump nie pozwolono nic zmieniać w służbie zdrowia. Ale widząc jak pozbywa się zdrajców z partii republikańskiej, to następnym razem może mu się to udać. Poza tym będzie prezydentem dłużej bo 8lat.
        • boavista4 Re: Zdrowie w kapitalizmie 01.03.21, 16:28
          moja synowa zlamala reke w Brazyli, syn ja przewiozl na pogotowie, reke zlozyli, dali do gipsu - wszystko za darmo. Przyjechala do NY, paluszek jej spuchl, poszla na pogotowie, cos tam zrobili - rachunek $ 1500 to bylo jeszcze za Obamy.
          Pol godzinna procedura prostaty w NY, 1 anestozjolog, jeden urolog, pielegniarka - $ 25 000
          Moi znajomi dentysci z Frankfurtu am Main maja klinike, zatrudniaj 5 dentystow. Co roku przyjezdzaja do Brazyli na 2 miesiace w ramach programu doktorzy bez granic. Przywoza tone medykamentow, pracuja w Brazyli za darmo, kochaja Brazylie.
          Moi znajomi lekarze z NYC (tesciowa mi sie zwierzyla) skonczyli akademie medyczna dla zagranicznych studentoww Krakowie, ona z wyroznieniem, on byl najgorszym absolwentem , po 3 latach praktyki w NY ona zarabia $ 300 000, on zarabia $ 600 000 na rok.
        • elka-sulzerowa2 Re: Czy gdziekolwiek 01.03.21, 20:00
          w cywilizowanym swiecie dziecko potrzebujace operacji jest zmuszone uciekac sie do zebraniny?
          Czy dziecko w Niemczech potrzebujace chemoterapii zdane jest na zbieranie danin od ludzi i biznesow by za kuracje zaplacic?
          Czy dziecko w Rosji czy Anglii tez jest w takiej sytuacji?

Najbogatszy kraj na swiecie, kraj nazywajacy siebie "demokracja" ... bez zmrozenia oka buli niebianskie sumy na wojny i niesienie smierci podczas gdy spoleczenstwo musi sie zadowolic okruchami. Tu dwuskrzydly sep jest jednomyslny.
          Szmal na wojny ... tak.
          Szmal dla dobra i rozwoju spoleczenstwa ... nigdy.
          • boavista4 Re: Czy gdziekolwiek 01.03.21, 20:35
            Na tym polega USA.! eszyscy mysla ze cudownie, ale prawda jest odwrotna. Moja sekretarka , z zawodu 300 fumtowa baletnica , amerykanka, ale z baletu koreanskiego. na operacje jechala do Belgi bo tam bylo to za darmo.
            Moj S.P. szef, dobry czlowiek przez nieuwage zostawil rachunek dla klienta za moja prace, bylo tam jak byk napiisane 500 dolarow za godzine! ja z tego dostawalem 40. Oczywiscie szef musial z tej forsy zaplacic prawnikow, buchaltero i to wspaniale biuro na 57 ulicy, dwa bloki od Parku Centralnego.
          • mlody774 Re: Czy gdziekolwiek 01.03.21, 23:00
            Tutaj masz jak Biden wydaje pieniądze podatnika. $4biliony na problemy z szczepionkami na korona ALE W INNYCH KRAJACH. Tak samo ma opiekę medyczna dla nielegalnych, ma dal nich miejsca do zamieszkania czy na ich wykształcenie. Nie wiem jak jest w Alabamie, ale jak prawda jest ze nie ma pieniędzy, to musi wyjechać do Meksyko i pieszo przekroczyć granice bez jakich kol wiek dokumentów. Elka jesteś zadowolona? Jeszcze będziesz udawać ze ci zależy jak każdemu demokracie? Jak by tobie zalezalo to bys nigdy nie glosowala na demkrate.
            republicbroadcasting.org/news/biden-authorizes-4-billion-in-us-taxpayer-money-to-pay-for-vaccine-injuries-in-other-countries/
              • mlody774 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 01:26
                A tu jest jak się rządzi tam gdzie są PRAWDZIWI republikanie. Jak demokraci ja wyśmiewali i dezinformowali. Chodzi oczywiście o South Dakota. To jest to miejsce Elka gdzie twierdziłaś ze juz ilość zachorowań strasznie rośnie itd. Pamiętasz? www.youtube.com/watch?v=y750zcVhOq4
          • eva15 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 00:06
            Prywatyzacja służby zdrowia w Niemczech szybko postępuje. Jeszcze kilka lat temu tzw. inwestorów z USA nazywano tutaj Heuschrecken czyli biblijną (aj, waj!) szarańczą, (locust po angielsku?) która jak wiadomo napada na plony na polu i ogryza wszystko aż do "kości", zostawiając po sobie absolutne zniszczenie. To straszna biblijna plaga.

Teraz już tak w Niemczech nie wolno mówić. Nowa nazwa to finansowi inwestorzy. No i ci finansowi inwestorzy robią, co mogą, by wkrótce i w Niemczech można było błagać publicznie o pomoc w ratowaniu dziecka.
            • mlody774 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 00:50
              Opieka medyczna Obamy, oddala odziały kompania ubezpieczeniowym z EU ale prawie nikt o tym nie wiedział i nie nazywano ich szarańczą. Ta opieka była obowiązkowa i super droga. Na dodatek co roku opląty wzrastały. Jak Trump ta opiekę zrobił nie obowiązkowa to tylko nieliczni byli nie zadowoleni. Głownie europejskie ubezpieczenia.
                  • monalisa2016 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 01:29
                    mlody774 napisał:

> Kompaniach ubespieczeniowych, nie ubezpieczeniach. Nie mieliśmy europejskich ub
                    > espieczen tylko europejskich inwestorow z tych kompani. Przyszli tu zarabiać.

Wiem o ktore chodzi, nie sa to europejskie tylko miedzynarodowe, oni nie maja ojczyzny, oni nie maja przynaleznosci do narodu, oni maja przynaleznosc do lupania spoleczenstw.
                    • mlody774 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 01:34
                      No to te o ktorych pisze Ewa są takie same, choć nazywa się je amerykańskimi. FED tez nie jest amerykański, bo są właścicielami jego obcy ponad narodowi ludzie/kompanie.
                      • monalisa2016 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 01:49
                        Mlody FED ma okreslana ilosc wlascicieli, inwestorow nie wiem ale zaden z nich nie przekracza 50% by moc dyktowac warunki, wiec FED pozostaje w rekach wlascicieli paru prywatnych bankow. FED to prywatny bank z prywatna waluta pod nazwa dolar oraz z prywatnym lupaniem kieszeni spoleczenstw i to wlasnie chcial Trump zmienic.
            • monalisa2016 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 01:04
              Fakt ze prywatyzacja postepuje powiedziawszy w calej unii a kto je nabywa? Najczesciej zagraniczni inwestorzy. Najlepszy przyklad byl przed paroma dniami, niemieccy wojskowi zostali wyslani do Portugalii z pomoca do lususowego szpitala poniewaz nie dawali sobie tam rady, do kogo nalezala ta portugalska luksusowa klinika? Ano do Chinczykow. smile
              • monalisa2016 Re: Czy gdziekolwiek 02.03.21, 01:08
                Upss, zapomnialam dodac pewien fakt, kto w Portugalii obecnie rzadzi? Ano komunisci, tak jak w Chinach. Skoro tak dobra opieka jest w socjalizmie, komunizmie jak Elka narzeka na kapitalizm w takim razie dlaczego nie daja sobie rady (spojrzmy na wielkosc i moc Chin) tylko prosza o pomoc innych, kapitalistow tak jak sie tu powszechnie na forum nazywa?
      • mlody774 Re: Zdrowie w kapitalizmie 01.03.21, 23:13
        Na forum świat odpowiadają na takie pytania, ze przyjechali tutaj żeby nas ratować od okropnych kapitalistów i teraz pobierają pensje od tych okropnych K. i nam mieszają żebyśmy jak najszybciej byli III światem. Ela bez tych okropnych K. widziała by Karaiby pływając, jak sw...a niebo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka