Dodaj do ulubionych

Dawno nie było tu Ukrainy

05.03.21, 21:23
A tam się dzieje wiele ciekawego.
Po tym, jak ambasadorka USA zdecydowała, że Ukraina nie jest zainteresowana szczepionkami rosyjskimi, Ukraińcy stanęli przed problemem braku jakichkolwiek szczepionek, bo nikt nie chce zrezygnować na ich rzecz ze swojego przydziału. Ostatnio zakupili coś w Indiach i nawet sam Zełeński obnażył swój kształtny tors, by się zaszczepić w świetle kamer. Ale czy to pomoże Ukraińcom? Tym bardziej, że ilość dosyć nikczemna.

Inną sprawą są uzasadnione niepokoje polityków związane ze zbliżającym się zakończeniem budowy NS-2. Tam zdają sobie sprawę, że ta inwestycja w dosyć krótkim czasie nie tylko pozbawi Ukrainę największego źródła dochodów za tranzyt, ale śmierć całego ukraińskiego systemu gazowego. Bo cały system rur pozbawiony ciśnienia gazu tranzytowego niejako "zapadnie się w sobie". Nastąpi to tym łatwiej, że praktycznie od czasów ZSRR nie inwestowano w niego.

I jeszcze jedna sprawa: stosunki USA - Ukraina. Na Ukrainie bardzo liczono na wielkie poparcie Amerykanów po zwycięstwie Bidena, a tu się okazuje, że Biden sobie pogrywa Ukrainą ale nie za bardzo chce z nią gadać. Ma do tego swoje dobre powody. Pisze o tym GW, ale artykuł jest płatny, dostępny jest jednak po rosyjsku. Bardzo spodobał mi się wstęp tłumacza dotyczący tych stosunków: "Zełeński chce, Biden nie może." Może by tak do seksuologawink

inosmi.ru/politic/20210305/249273923.html
Obserwuj wątek
  • kommersant Re: Dawno nie było tu Ukrainy 05.03.21, 21:39
   Ukraina cos mi tu mówi...
   Np dzisiaj mi dobrotliwe ruskie trolle na twitterze zapodaja takiego news 7 lat po wystepie polskich polityków na Majdanie. Pozwolicie ze wrzuce od razu translatorem

   5 marca posiedzenie Rady Miejskiej Tarnopola zadecydowało o nadaniu miejskiemu stadionowi nazwy „Stadion Miejski im. Romana Shukhevycha w Tarnopolu”.

   „W tym ważnym dniu czcimy pamięć Bohatera Ukrainy, Naczelnego Wodza Ukraińskiej Powstańczej Armii Romana Szucewycza. To bardzo symboliczne, że dziś podejmujemy ważną decyzję o nazwie stadionu centralnego „Stadionem Miejskim im. Romana Shukhevycha w Tarnopolu” - powiedział burmistrz Serhij Nadal. - Naczelny Wódz Ukraińskiej Powstańczej Armii był nie tylko wzorowym dowódcą, ale także dobrym sportowcem i liderem w wielu dyscyplinach sportowych. A już teraz w Tarnopolu XI sport - odbywają się patriotyczne zawody „Puchar Szuchewicza”.

   Zważywszy na odwagę, wytrwałość w walce narodowo-wyzwoleńczej, poświęcenie w imię narodu ukraińskiego, Naczelny Wódz Ukraińskiej Powstańczej Armii Roman Szucewycz, deputowani rady miejskiej jednogłośnie poparli inicjatywę burmistrza nadania stadionowi nazwy " Stadion Miejski w Tarnopolu nazwany imieniem Romana Szucewycza ”.

   ternopilcity.gov.ua/news/46912.html?fbclid=IwAR3hGXneCN6iUIG0l4Jnw5NqePCJpHc_aGkTHpWkstqYn4N6pOHYPCNATkg
  • mlody774 Re: Dawno nie było tu Ukrainy 05.03.21, 22:26
   A tu jest jak Ukraina zamierza produkować amerykański helikopter rzekomo na licencji bez zgody Amerykan:
   menway.interia.pl/militaria/news-bell-uh-1-amerykanskie-smiglowce-z-ukrainy,nId,5088102#iwa_source=worthsee
   W końcu zapłacili H. B. to się im należy. Hahaha
  • eva15 Sytuacja patowa 05.03.21, 23:12
   Swego czasu Demsy utrudniły rozmowy Trump-Putin, sugerując, że Putin wtrącił się w US-wybory popierając Trumpa.
   Teraz przeszłość synka Bidena utrudnia prezydentowi okazanie wielkiej miłości do Ukrainy. Senilny prezydent może nie wiedzieć, o co chodzi, ale jego opiekunowie kumają delikatną sytuację..
   • monalisa2016 Re: Sytuacja patowa 06.03.21, 00:28
    Eva nie Demsy tylko deep state z: USA, Wielkiej Brytanii i Ukrainy utrudnili rozmowy Trump : Putin.

    Historia utrudnien znana od zaran, juz za cara (Nikolaus II) tak bylo ze nie chcieli dopuscic by Niemcy (Kaiser Wilhelm II) sie zwachali z Rosja przez to byla wojna z Japonia, (do wczesniejszych czasow nie bede juz siegac), a potem car dostal rewolucje pazdziernikowa i skonczyli z nim.
     • monalisa2016 Re: Sytuacja patowa 06.03.21, 00:56
      Bacznie obserwowalam te sprawe jak sie ona rozwijala w Stanach, w Wielkiej Brytanii i Ukrainie Mlody774, ta sprawa bardzo mnie interesowala poniewaz ta szyna intrygantow nie jest "od dzis ani od wczoraj" znana.
      • mlody774 Re: Sytuacja patowa 06.03.21, 01:09
       Carowi rewolucje 1917/1919 zrobili ponoć za wsparcie Cara Aleksander dla północy w Wojnie Secesyjnej Stanów. Przecież jak to można się sprzeciwiać tak dobrym lodżią jacy są Anglicy. Hahaha A doczytałaś się dlaczego powstały Stany Zjednoczone i ze 1776 roku kiedy ogłoszono Deklaracje Niepodległości Stanów powstała organizacja Oświeconych?
     • monalisa2016 Re: Sytuacja patowa 06.03.21, 01:12
      mlody774 napisał:

      > Masz racje ze to nie Demsy. Oni muszą być kierowani /kontrolowani każdej sekund
      > y. Hahaha

      Te sprawe zaczelam szczegolowo obserwowac od czasow kiedy Jill Stein z rekomendacji slynnej nam pani ktora przegrala wybory w roku 2016 i powolala sie na podszeptana jej (Jill Stein) argumentacja "ingerencji" (celowo w lapkach) Rosji w wybory i jak nitka prowadzila z USA przez Wielka Brytanie na Ukraine a potem wyplynela na powierzchnie slynna kalifornijska firma zalozona przez ukrainskiego wspolzalozyciela. Sprawa byla bardzo interesujaca, Mlody774. smile
    • monalisa2016 Re: Sytuacja patowa 06.03.21, 02:16
     boavista4 napisał(a):

     > chyba nie chodzi ani o synka ani o demokratow. Ta partie szachodw rozgrywa Pu
     > tin z Izraelem , wiec Amerykanie musza robic wedlug rozkazow.
     >

     Boavista w obecnym czasie trudno jest powiedziec kto wygra ten pat, ideologiczna wojna kroczy ale tez się łamie na własnych błędach, oby nie doszło do najgorszego poniewaz staruszek jest nieobliczalny, same deep state mają co do niego wątpliwosci. Nie będe wkraczac blizej w "drzewo genalogiczne królika" jak to u nas się popularnie mówi, obserwuje sprawę z odległosci i wielką rezerwą. Mam nadzieję ze prawda i praworzadnosc osiagnie sukces. A teraz dobranoc zycze wam przyjemnej nocy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka