Dodaj do ulubionych

Stoch przegrał!

15.03.21, 20:45
Ale nie Kamil, tylko Andreas i nie w skokach, tylko na wyborach.
Andreas Stoch - Spitzenkandidat SPD w wyborach w Badenii Wirtembergii osiągnął wraz ze swoją partią bardzo mizerny wynik, zdaje się, że najgorszy dla tej partii w tym landzie.
SPD nadrobiła w Nadrenii Palatynacie, gdzie wygrała. Wybory w obydwu landach łączy porażka CDU, szczególnie dotkliwa w Badenii Wirtembergii, gdzie przez dziesięciolecia była partią rządzącą.
Nie wiem, jakie to będzie miało skutki w skali kraju, chociaż wielu już wróży krach Merkel. Tak powiedział Alexander Sosnowski - rosyjsko-ukraiński Żyd mieszkający w Niemczech. Powiedział też, że zagrożona jest pozycja Lascheta, namaszczonego na następcę Merkel, a szefem CDU i pewnie kanclerzem ma zostać Merz, który podobno jest na smyczy Amerykanów. Jeśli to prawda, to by się porobiło. Putin musi się bardzo sprężyć, by dokończyć NS-2 w miarę długo przed wyborami wrześniowymi. Tymi niemieckimi, bo w Rosji też będą, ale one na gazociąg raczej nie wpłyną.
Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Stoch przegrał! 15.03.21, 23:17
   SPD od lat nie liczy się w B-W, jej przegrana jest bez znaczenia.

   B-W jest b. ważnym landem, bo to matecznik niemieckiego przemysłu. Znaczenie w tym landzie ma przegrana CDU. Co prawda wynika to z tego, że w tym landzie główny Zielony - Kretschmann, były członek niemieckiej partii komunistycznej - jest bardziej konserwatywny i katolicki niż CDU, albo przynajmniej lepiej to udaje i jest autentycznie lubiany. O tyle wygrana Zielonych i przegrana CDU w B-W nie jest do końca symptomatyczna dla całych Niemiec. Słupki popularności, jakie osiąga Kretschamnn w B-W, są dla Zielonych w skali kraju nie do osiągnięcia.
   Problem CDU sięga dużo głębiej:
   CDU po 16 latach rządów Merkel jest partią bez programu, bez własnego oblicza, Merkel w ramach "modernizacji" ukierunkowała ją w lewo, ale to daje na koniec głosy Zielonym nie CDU. Nieporadność, bałagan CDU w walce z koroną i ostatnie afery finansowe dwóch członków CDU i CSU, którzy bezczelnie zarobili na maskach dla ludności przelały czarę goryczy.
   Media w Niemczech są komplenie lewicowe i zielone. Dopóki Merkel rządziła i robiła z CDU podwykonawcę programu Zielonych była zachwalana jako wielka polityk. Teraz gdy Merkel ma odejść, media atakują ostro CDU licząc na to, że władzę przejmą Zieloni w koalicji z SPD i die Linke, CDU bez zielonej Merkel, rozwalającej istniejący system, przestaje być okrętem flagowym lewoskrętu. .

   Dramat CDU polega na tym, że pod Merklową partia ta zdardziła wyborców konserwatywnych i jednocześnie szczuła na AfD, bo to do niej uciekali konserwatywni wyborcy. CDU razem z lewakami zrobiła z konserwatywnej AfD nazistów, których powinien ścigać Urząd Ochrony Konstytucji.

   No i jak teraz CDU może wrócić do wartości konserwatywnych? Ano nijak, szybko media wstawią ją do AfD narożnika. Ma więc dalej być lewackim podwykonawcą ? Ale wartości lewackie lepiej reprezentują Zieloni i czerwowna spółka (SPD+die Linke) . CDU stoi więc pod ścianą.

   Lewackie media robią z CDU (nie bez racji) złodziei i bonzów partyjnych nie potrafiących radzić sobie z kryzysem korony. Gęby tych obrzydłych wyborcom aparatczyków nie przysporzą im wyborców jesienią.

   Jedynym ratunkiem dla CDU jest wg mnie wykreowanie Merza na kanclerza, bo jego gęba nie jest "zdradziecka", nie kradł, nie miał udziału w aferach i nie zawalił zarządzania kryzysem korony. No ale na to aparatczyki CDU nie pozwolą, on jest spoza układu. Tak więc wg mnie CDU idzie po równi pochyłej.

   Co do Merza - nie uważam, że jest on bardziej zależny od USA niż wszystkie CDU-politruki. US-smycz w Niemczech jest jedna dla wszystkich, chcących robić polityczną karierę. Ale Merz ma tę przewagę, że jest milionerem i nie musi robić przekrętów na dostarczaniu maseczek. No i ma jednak jakieś wyobrażenie o gospodarce- przemyśle, jako sile nośniej Niemiec. Dla Zielony, SPD i die Linke przemysł to tylko szkodnik niszczący środowisko. Im szybciej się go zlikwiduje tym lepiej.
   • lubat Re: W Rosji z uwaga przygladaja sie temu... 16.03.21, 19:56
    Dziwne rzeczy wypisuje ten Jusin:
    "...zwolennicy Merkel z bloku CDU-CSU trzymają się najbardziej umiarkowanego, pragmatycznego kursu wobec Rosji, sprzeciwiając się bolesnym sankcjom i broniąc gazociągu Nord Stream 2."

    Sankcje są rzeczywiście bolesne, ale sprzeciw w Niemczech jest ukryty w głębokiej konspiracji. A może ten sprzeciw maskują stwierdzeniem, że wobec Rosji trzeba występować z pozycji siływink
    • eva15 Re: W Rosji z uwaga przygladaja sie temu... 16.03.21, 23:18
     Tak np. Röttgen (CDU) aż się z wysiłku zapluwa postulując ostre sankcje wobec Rosji. Jak piszę - smycz jest jedna dla wszystkich polityków, im polityk głupszy, tym smycz krótsza.

     I jeśli ktoś walczy o NS2 to jest to niemiecki przemysł, gospodarka i resztki przytomnych CDU polityków. Różnica między CDU i zielono-czerwonymi jest taka , że u tych ostatnich nawet takich resztek nie ma. Dla nich interesy przemysłu i gospodarki są równoważne z niszczeniem środowiska.

     • eva15 Re: W Rosji z uwaga przygladaja sie temu... 16.03.21, 23:35
      Jeśli zielono-czerwoni dojdą do władzy i wzmocnią sankcje, to na dłuższą metę te niemieckie sankcje wobec Rosji mogą się stać bez znaczenia. No bo jeśli Niemcy się na własne życzenie do reszty zdeindustrializują, padną gospodarczo, zgłupieją ideologicznie, to te ich sankcje wobec Rosji będą mieć znaczenie sankcji z jakiejś Górnej Wolty albo równie postępowego, nowoczesnego technologicznie kraju.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka