Dodaj do ulubionych

Co wam przypomina polityka USA wobec Rosji?

18.03.21, 19:33
Jak wiadomo kazdy kolejny prezydent USA grozi Rosji. Moj przyjaciel Obama nawet stwierdzil w swoim czasie , ze rozerwal gospodarke rosyjska na strzepy. I co dziwne - im grozniejsze okrzyki Ameryki, tym silniejsa robi sie Rosja.
Wiec powtorze pytanie zadane w tytulu watku: Co wam przypomina polityka USA wobec Rosji?
Obserwuj wątek
  • mlody774 Re: Co wam przypomina polityka USA wobec Rosji? 19.03.21, 14:32
   Igor grożenie Rosji jest polityczne i ma na celu pokazać sile obecnego lewackiego prezydenta. Facet nie robi nic czym mógłby zabłysnąć wiec zaczyna się popisywać. Wszyscy lewacy mogą być dumni z swojego prezydenta. Igor tak prywatnie. Jak długo on będzie prezydentem lub jego VP? Wytrzyma do końca lata?
   • rosjaiswiat1 mlody, ty wszystko sprowadzasz do jednego.... 20.03.21, 08:45
    mlody774 napisał:

    > Igor grożenie Rosji jest polityczne i ma na celu pokazać sile obecnego lewackie
    > go prezydenta.............

    Ty widzisz cale zlo nie w samej Ameryce, a tylko w konkretnej sile politycznej, obecnie rzadzacej, tak tobie wydaje sie, tym krajem.
    Otoz, niezaleznie od tego, czy wybory wygrali demokraci czy republikanie, polityka USA nie wiele zmienia sie. Zmienia sie tylko retoryka, ale dzialania pozostaja sie te same. Bo rzadza w USA nie ci na kogo Amerykanie chodza glosowac, a tylko ci, kto wystawia marionetki do wyborow.
    Wiec nie zaleznie od tego, kto zasiada w Bialym Domu, polityka USA nie zmienia sie. Przypomnii sobie polityke Trumpa.
    Przeciez to co on chcial zrobic, a co mogl zrobic realnie, radykalnie rozni sie. Najaskrawszym przykladem tego, ze Trump nie mial zadnych szans prowadzic taka polityke, jaka chcial, byli wprowadzone przez niego sankcje wobec Rosji za rzekome wtracanie sie w wybory, na ktorych on wygral. Wiec on tym samym potwierdzil, ze wygrak wybory tylko dzieki Rosji. Oczywiscie , ze to nie bylo tak,i on sam temu caly czas zaprzeczal, ale jednak wprowadzil sankcje, bo byl do tego zmuszony.
    Wiec, mlody, problem Ameryki nie lezy w tym, ze jakas konkretna osoba czy partia polityczna zle rzaadzi, a tylko w tym, ze caly problem Ameryki, przynajmniej od 100 lat, polega na tym, ze ona jest rzadzona przez sily, ktore wykorzystuja ten kraj we wlasnych interesach. Oczywiscie dopoki beda miec wystarczajace resursy, oni beda dbac o swoje barany, czyli o mieszkancach USA, ale gdy tylko sytuacja zmieni sie, to oni bez zadnych skrupilow poswieca Ameryke i jej mieszkancow.
    • mlody774 Re: mlody, ty wszystko sprowadzasz do jednego.... 21.03.21, 02:02
     Igor, ty masz jednak racje. Ktokolwiek będzie rządził Rosja, to tam zawsze będzie syf i to się nigdy nie zmieni. Nie powinno się nawet próbować, bo tam zawsze był chłodziarstwo. Niema znaczenia, ze Rosję próbuje się pokazać w dobrym świetle, bo i tak jak przyjdzie co do czego to ona wbije nóż w plecy, bo to kraj zawsze był zdradziecki i tylko głupiec zawierz z nimi jakiekolwiek umowy. Cały XX wiek to są zdrady Rosji i cały XXI wiek będzie tak samo. I niema znaczenia ze tamtejsi biedni ludzie staraj się być dobrymi, bo ich elity i tak zrobią swoje. Czyli zdradza każdego dla prywatnych kont w Szwajcarii czyli prywatnych zysków. Zycie jednostki nie liczy się tam w ogóle i będzie poświęcone rzekomo dla dobra tego zdradzieckiego kraju. Kraj ten nigdy nie za wąchał się poświecić tysiące swoich obywateli dla uzyskania postępu technicznego. W tamtejszym przemyśle nie dba się o bezpieczeństwo czy zdrowie pracowników. Każdy ich zakład pracy przypomina spalarnie śmieci. Wszędzie panuje brud i zniszczenie. Toalety wyglądają jak by wczoraj przeszła przez nie wojna itd.
  • walter622 Parada dyletantów 20.03.21, 18:40
   rosjaiswiat1 napisał:

   > Co wam przypomina polityka USA wobec Rosji?

   Generalnie można dostrzec dwa zasadnicze zagadnienia. Przy czym Rosja nie jest jakimś wyjątkiem.

   Pierwsze, związane jest z nagromadzeniem bardzo dużej ilości problemów w polityce międzynarodowej, które USA nie jest w stanie rozwiązać. Przy tym wiele z tych problemów jest rezultatem ich wcześniejszych działań. (Vide np. Libia). W efekcie - gra pozorów,
   Drugie związane jest z brakiem profesjonalnych specjalistów, którzy powierzono by rozwiązanie powyższych problemów. Dominuje niesamowity dyletantyzm, przysłonięty chamowatą pewnością siebie – „ jak brakuje rozumu to trza młotkiem”. Oni nawet mylą Iran z Irakiem !!! Czy w tej ekipie jest choć jeden znawca rosyjskiej
   tematyki, czy tylko znowu liczą na "talent" Psaki -smile))

   www.youtube.com/watch?v=o-AIvuw8F8s&list=TLPQMjAwMzIwMjGGzfSZhTdKsA&index=2
   • rosjaiswiat1 Re: Parada dyletantów 21.03.21, 00:50
    walter622 napisał:


    > Generalnie można dostrzec dwa zasadnicze zagadnienia. Przy czym Rosja nie jest
    > jakimś wyjątkiem.

    Nic bardziej mylenego -Rosja jest wyjatkiem. Bo Rosja jest jedynym krajem na swiecie, ktory ma mozliwosc znisczyc kazdy inny kraj, w tym i USA

    >
    > Pierwsze, związane jest z nagromadzeniem bardzo dużej ilości problemów w polity
    > ce międzynarodowej, które USA nie jest w stanie rozwiązać. Przy tym wiele z ty
    > ch problemów jest rezultatem ich wcześniejszych działań. (Vide np. Libia). W ef
    > ekcie - gra pozorów,

    Zadne ich dzialanie nie ma wplywu na dzisiejsze problemy USA. To co wydarzylo sie w Lbii ma wplyw na sytuacje wewnetrzna krajow europejskich, ktore musieli zmierzyc sie z fala uchodzcow, ale USA na tym tylko slorzystali, poniewaz kazdy problem w starym swiecie robi z USA bezpeczna przystan dla finansow. A przeciez o to im i chpdzi.

    > Drugie związane jest z brakiem profesjonalnych specjalistów, którzy powierzono
    > by rozwiązanie powyższych problemów. Dominuje niesamowity dyletantyzm, przysłon
    > ięty chamowatą pewnością siebie – „ jak brakuje rozumu to trza młotkiem”. Oni
    > nawet mylą Iran z Irakiem !!! Czy w tej ekipie jest choć jeden znawca rosyjskie
    > j
    > tematyki, czy tylko znowu liczą na "talent" Psaki -smile))

    Brak profesjonolistow okazal sie zwiazany z niespodziewanego dla nich powrotu Rosji do swiatowej polityki. Bo to ze myla Irak z Iranem wiekszego znaczenia nie ma.
    • walter622 Re: Parada dyletantów 21.03.21, 14:59
     rosjaiswiat1 napisał:     > Nic bardziej mylenego -Rosja jest wyjatkiem.

     „Wyjątkowość” Rosji nie zmienia faktu występowania w relacjach między obu państwami tendencji,
     generalnie charakterystycznej dla obecnej polityki zagraniczne USA;
     1. generowania i prowokowania problemów, których rozwiązanie często przekracza możliwości USA
     2. Dyletantyzm kadr

     USA nie są w stanie rozwiązać kryzysu w Libji - kto ponosi tego koszta to inny problem.
     Twierdzisz, że specjakiści znikeli wraz ze zniknięciem ZSRR>
     Odlecieli na Masa ?
     • rosjaiswiat1 Re: Parada dyletantów 21.03.21, 15:59
      walter622 napisał:

      > Twierdzisz, że specjakiści znikeli wraz ze zniknięciem ZSRR>


      Tak.

      > Odlecieli na Masa ?

      Minelo 30 lat. Wiem, ze mineli bardzo szybko, ale tym nie mniej to cale pokolenie odeszlo, kto na tam ten swiat, a inni na emeryture. A dobrego fachowca nie da sie wyhodowac w probowki w ciagu 30 dni.
   • boavista4 Re: Parada dyletantów 21.03.21, 02:29
    wojna idzie w każdej dziedzinie, Jest tradycyjna w Syri, jest wojna z religią, kultura, rodzina, ekonomia, ze wszystkim , z Niemcami, z Rosja, z Europa, Aryka, Południowa Ameryka, Chinami, podboj kosmosu. Specjalistów nie trzeba, wystarczy zagłada, przynajmniej 9/10 ludzkości.
    • rosjaiswiat1 Bracie, Ameryki Ty nie odkryles :-) 21.03.21, 10:21
     boavista4 napisał(a):

     > wojna idzie w każdej dziedzinie, ....


     Wojna towarzyszy naszej cywilizacji od pierwszego dnia jej powstania, i stanowi potezne narzedzie do rozwoju. Wiec wojny byli, sa i beda, a dzieki broni atomowej te wojny beda co raz mniej podobne do tych, znanych z przeszlosci. Wiec pozostaje nam tylko modlic sie o to, zeby rzadzacym nie zabraklo wyobrazni, i oni nie rozpoczeli totalna wojne swiatowa, z uzyciem wszystkiego, co maja do dyspozycji, bo to bedzie koncem naszej cywilizacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka