Dodaj do ulubionych

Pokuta rosyjskojezycznego Zyda, mieszkanca USA

21.03.21, 16:53
Oryginal tego tekstu okazal sie na stronie "Zydowski swiat", gazety rosyjskojezycznej Ameryki:
evreimir.com/195722/pokayanie/
Dalej maszynowe tlumaczenie tego tekstu na jezyk polski.

Mam 74 lata i dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak źle żyłem, jak źle myślałem, jak niepoprawnie uczyłem się w najlepszej szkole w Baku, na uniwersytecie i innych uniwersytetach byłego ZSRR, w których miałem nieszczęście studiować.

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jak źle wychowałem swoich synów i jaki niezadowalający wpływ mam na moich pięciu wnuków.

A dzisiaj muszę publicznie żałować i prosić o przebaczenie wszystkich, dla których moje narodziny, życie, wiedza i przekonania są obraźliwe, dyskryminujące i tak niepolityczne, jak to możliwe.

Przepraszam, że urodziłem się jako chłopiec i, co jest niewybaczalne, jako biały. I chociaż nie ma w tym mojej osobistej winy, ale i tak przepraszam…

Przepraszam, że chodziłem do przedszkola, a później do szkoły, która była nieodłączną cechą mojego ukochanego Baku, maksymalną różnorodnością narodową, ale absolutnie nie było różnorodności rasowej. Co jest niewątpliwie najjaśniejszym znakiem rasizmu.

Przepraszam, że we wczesnym dzieciństwie, młodości, okresie dojrzewania, a nawet w dojrzałych latach nazywałem dziewczyny dziewczynami, a chłopców chłopcami, nie interesując się tym, kim sami się czują.

Przepraszam, że studiując na Wydziale Historycznym Uniwersytetu, zainteresowałem się historią religii i wielokrotnie czytałem Torę, Biblię i Koran. Wszystkie te święte księgi mówiły, że Pan stworzył mężczyznę i kobietę i nakazał im rozmnażać się i rozmnażać. Nie podejrzewałem (choć powinienem), że święte księgi są dominacją homofobów. Jest tam bowiem napisane: "nie kładź się z mężczyzną jak z kobietą: to jest obrzydliwość", co jest nakazem Prawa Bożego (Rdz, Rozdział 19). Podobne w znaczeniu cytaty znajdują się we wszystkich świętych księgach głównych religii.

I dopiero teraz, w wieku 74 lat, w końcu zdałem sobie sprawę, że homoseksualizm, lesbijstwo, transpłciowość i wszystko, co się z tym wiąże (małżeństwa osób tej samej płci, wspólne toalety itp.), jest całkiem normalne i należy z tego być dumnym. Niestety, nie mam z czego być dumnym i pozostaje tylko pokutować za dawną ignorancję.

Przepraszam, że czytając wiersze Czukowskiego "... nie idźcie dzieci do Afryki na spacer", nie zdawałem sobie sprawy, że są przesiąknięte rasizmem. Że wszystkich książek tego pisarza, które zatruwają dziecięce dusze, należy albo spalić jak w hitlerowskich Niemczech, albo zakazać, jak w USA zakazano wznawiania i sprzedaży sześciu książek uznanego klasyka literatury dziecięcej dr Seussa. Przez pokolenia jego książki były uważane za wzór miłości do wszystkich żywych istot, bez względu na to, jak wyglądają.

Proszę wybaczyć, że nie rozumiałem, że matematyka, fizyka, chemia, Astronomia i być może wszystkie nauki są wyraźnie rasistowskie, ponieważ wśród wybitnych przedstawicieli nauki jest nieproporcjonalnie niewielu moich czarnych braci.I nie tylko wszystkich nauk znanych ludzkości. Wśród największych filozofów, pisarzy, poetów, artystów i innych twórców kultury i sztuki panuje także rasizm i dyskryminacja. Przepraszam, że wcześniej tego nie rozumiałem.

Proszę wybaczyć, że frywolnie tłumaczyłem wnukom, że Kolumb nie sprowadził czarnych niewolników z Afryki do Ameryki (jak im powiedzieli nauczyciele w szkole...), choćby dlatego, że próbował znaleźć krótką drogę z Hiszpanii do Indii i nie popłynął do Afryki.

I na zakończenie proszę wybaczyć mi starczą upór wyrażającą się w tym, że nigdy przed nikim nie uklęknę, a tym bardziej Nie będę całował butów przedstawicielom każdej rasy.
Obserwuj wątek
    • rosjaiswiat1 Moj komentarz do tej "pokuty" 21.03.21, 17:01
      Co z tego tekstu wynika? Autor uwaza, ze czas spadac z USraila. Warto jednak przypomniec, ze to wlasnie tacy jak on, najpierw zniszczyli ZSRR, a teraz niszcza USA. I im wydaje sie,ze oni nie mają z tym nic wspolnego. Slowa sa pisane poprawnie, ale widac wyraznie, ze to sarkazm, a nie pokuta.

Ale tekst, tak mi sie wydaje, jest godny uwagi.
      • rosjaiswiat1 E;ka, cos z Toba dzieje sie zlego :-) 22.03.21, 08:15
        elka-sulzerowa2 napisała:

> Te pan powiela brednie ... tu nikt odgornie nie zakazal drukowania tych nieszcz
        > esnych ksiazek Dr. Suessa!

To nie ma zadenego znaczenia, jak to formalnie wyglada. Drukowanie ksiazek zostalo zakazano, to fakt, a z faktami nie wypada klocic sie.

> To byla decyzja firmy, Igor!

Czego obawiala sie ta firma, ze wprowadzila wewneytrzna cenzure?

> Nie powtarzaj bredni.

Odrozniasz tlumaczenie jakiegos tekstu, i do tego maszynowe, od celowego powtarzania bzdur?
          • rosjaiswiat1 Re: E;ka, cos z Toba dzieje sie zlego :-) 22.03.21, 15:30
            elka-sulzerowa2 napisała:

> ... Igor, to byl dobry finansowy manewr firmy ...

To twoja wersja, podtwierdzenie ktorej nie znalazlem w necie. ja nie twierdze, ze jest inaczej, ale na podstawwie tego, jak duzo roznych ksiazek w USA przestali drukowac, mam podstawy uwazac, ze jednak w pisaninie tego rosyjskojezycznego zydka cos jest na rzeczy.
            jesli masz jakies podtwierdzenie swoich slow, to chetnie przyjme Twoja wersje za prawdziwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka